2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Bizde de isim konusunda kafalar iyice karıştı eşim illa kızimin ismini annem koysun dedi bende yok artık benim kızım ilk çocuğumda ses etmedim benim hakkımı başkalarına verme dedim çok sinir oldum 😡😡😡
Annesine kalsa kendi ismini verecek ben öyle diyince ben karışmıyorum annesi koysun dedi onun hakkı dedi içimden yok bide benim hakkım deseydin dedim..
Çocuğa isim koymak anneyle babanın hakkıdır bence hem dinimizde de bu böyle ahirette çocuk ismiyle ilgili bir sorguya çekilirse anne babasından hesap sorulur babanne yada dededen değil. Eskilerde saygıdan dolayı büyüğün fikri alınırmış ama günümüzde böyle değil dinen bu hak anne ve babanındır. Sen zaten ilk çocuğunda yeterince saygılı davranmışsın.

Bizde de isim konusunda kafalar iyice karıştı eşim illa kızimin ismini annem koysun dedi bende yok artık benim kızım ilk çocuğumda ses etmedim benim hakkımı başkalarına verme dedim çok sinir oldum 😡😡😡
Annesine kalsa kendi ismini verecek ben öyle diyince ben karışmıyorum annesi koysun dedi onun hakkı dedi içimden yok bide benim hakkım deseydin dedim..
Ben bile cok sinir oldum bak simdi cocugun ismi hakki öncelik annenin babada annenin gönlünü edip kurmali kaynanama hic birakmam teklif edebilir şunu koy diyede ona niye birakayim icine ne siniyorsa onu koy canim

Bu isim sorunsalını hassas dönemlerde yaşatanlara çok kızıyorum bizde hiç olmadı transfer günü eşim bir isim söyledi ben bir isim söyledim ikisini birleştirdik beş dakikada oldu bitti 😁ailelere söyleyince gerçi en çok annem memnun oldu kız olursa anneannemin ismi erkek olursa dedemin ismi olacak... 2.isim zaten hem kıza hem erkeğe uyuyor kapattık konuyu hemencecik..onca emeği stresi bizler çekiyoruz isim hakkı ve diğer bütün kararlar bizim olmalı bence

Baya olmus yine yazilali uyumaktan bakamiyorum buraya gozlerim hep yaniyo resmen ya :KK43:

Fikrini soyleyebilir ama nedemek annem koysun cok sacma.
Ben aklima gelen isimleri kendi anneme soruyorum nasil diye ama kayinvalideme sormam 😂
😀😀😀 bende aynen böyleyim kv ile aramda sorun yok ama çok takıntılı bir tip yok o isim şunun çocuğunda var yok bilmem ne gibi takıntıları var başkalarina bile yapıyor bunu o yüzden ben ona direk ben bu isimleri istiyorum bakalım hangisini karar vercez eşimle dedim hiç bişey diyemedi 😀 ama annemin beğenmediği isimleri hiç söylemiyorum bile annem başka bana gore 😁

😀😀😀 bende aynen böyleyim kv ile aramda sorun yok ama çok takıntılı bir tip yok o isim şunun çocuğunda var yok bilmem ne gibi takıntıları var başkalarina bile yapıyor bunu o yüzden ben ona direk ben bu isimleri istiyorum bakalım hangisini karar vercez eşimle dedim hiç bişey diyemedi 😀 ama annemin beğenmediği isimleri hiç söylemiyorum bile annem başka bana gore 😁
Anneler baskadir ya 🥰
Ben de kiz olursa Cemre istiyoruz dedim,kayinvalide daha guzel isimler var internette dedi hic orali olmadim,ama annem dese hadi bakalim derim 😊

Kimse karışmıyor zaten canım kv dem de karışmaz ama kendi ismini koysak hayır demez birkaç kez söyledi benim ismimi koyabilirsiniz kırılmam diye ama eşim neymiş gönlü kalmasın o koysun diyor ben tepki verince kaynim annesinin hakkı karışma dedi eşime..
Benim sinir olduğum annesinin gönlünu düşünüyor ama benimki umrunda değil benim çocuğum hak benim diyince durdu..

ya ne münasebet biz binbir zorlukla çocuk sahibi oluyoruz isim hakkını babasına bile bırakmam valla... ben isim öneriyorum o beğeniyor o derece:) yani onca iğneyi ben cektim.. aylardır bulantı kusmaları ben çekiyorum... soyadını zaten babası verıyor isim hakkı bizde kızlar:) hakkınızı koruyun:skandal:

Anneler baskadir ya 🥰
Ben de kiz olursa Cemre istiyoruz dedim,kayinvalide daha guzel isimler var internette dedi hic orali olmadim,ama annem dese hadi bakalim derim 😊

bende cemreyi çok seviyorum:) anlamı çok güzel bi kere... ben hep cemre düşmesini bekliyorum.. ardı bahar :) ama eşimden veto yedim:) bide ecmel dedim ama ecmel de de veto yedım annemlerden söylenmesi zormuş:)

Anneler baskadir ya 🥰

Kv bana hiç yorum yapmıyor söylerse oğluna söyler yine de benim istediğim olacak yapacak bisey yok :) ben kız olursa
Asel, Hüma , liya ama en çok kafama yatan asel erkek olursa Yiğit alp :) bakalım cinsiyetimiz ne olacak

ya ne münasebet biz binbir zorlukla çocuk sahibi oluyoruz isim hakkını babasına bile bırakmam valla... ben isim öneriyorum o beğeniyor o derece:) yani onca iğneyi ben cektim.. aylardır bulantı kusmaları ben çekiyorum... soyadını zaten babası verıyor isim hakkı bizde kızlar:) hakkınızı koruyun:skandal:
Yaa ne güzel dedin soyadi kocadan isim bizden kocam bana çok itiraz ediyor bi daha bişey derse bunu soylicem 😁

bende cemreyi çok seviyorum:) anlamı çok güzel bi kere... ben hep cemre düşmesini bekliyorum.. ardı bahar :) ama eşimden veto yedim:) bide ecmel dedim ama ecmel de de veto yedım annemlerden söylenmesi zormuş:)
Ecmel ilk defa duydum ,agizdan biraz zor cikiyor.
Zor isme karar vermek ya ben surekli karar degistiriyorum😂

Yaa ne güzel dedin soyadi kocadan isim bizden kocam bana çok itiraz ediyor bi daha bişey derse bunu soylicem 😁

aynen söyle walla:) onca eziyeti biz çekıyoruz hatta biz normal hamilelerden 2 kat daha fazla eziyet çekiyoruz.. bence seçenek sun ve seçmesini iste:) boylelıkle her şekilde senin istediğin olacaktır:) eşim daha ortada tüp bebek tedavisi yokken bile oğlum olursa adını ali koyacağım demişti.. bizde 2li testte kız olduğunu öğrenene kadar erkek olacağını düşünüyoduk ali ondan oldu Tarıkta benden.. Ali Tarık koyacaktık.. şimdi kız dedi doktor bi ihtimalde olsa:) Ecmel, Cemre dedim beğenmedi.. Begüm dedim kafasına yattı:) sanırım begüm olacak.. Hayırla sağlıkla kucağımıza alalımda isim nasılsa koyulur:)

Ecmel ilk defa duydum ,agizdan biraz zor cikiyor.
Zor isme karar vermek ya ben surekli karar degistiriyorum😂

Ecmel aslında unisex bi isim en güzel,en yakışıklı demek:) benim gördüğüm bütün ecmelleri Allah ayrı bi güzel yaratmış oluyo ama annemde söylenmesi zor dedi:) bakalım hayırlısı artık:)

Çocuğa isim koymak anneyle babanın hakkıdır bence hem dinimizde de bu böyle ahirette çocuk ismiyle ilgili bir sorguya çekilirse anne babasından hesap sorulur babanne yada dededen değil. Eskilerde saygıdan dolayı büyüğün fikri alınırmış ama günümüzde böyle değil dinen bu hak anne ve babanındır. Sen zaten ilk çocuğunda yeterince saygılı davranmışsın.
Ben bile cok sinir oldum bak simdi cocugun ismi hakki öncelik annenin babada annenin gönlünü edip kurmali kaynanama hic birakmam teklif edebilir şunu koy diyede ona niye birakayim icine ne siniyorsa onu koy canim
Bu isim sorunsalını hassas dönemlerde yaşatanlara çok kızıyorum bizde hiç olmadı transfer günü eşim bir isim söyledi ben bir isim söyledim ikisini birleştirdik beş dakikada oldu bitti 😁ailelere söyleyince gerçi en çok annem memnun oldu kız olursa anneannemin ismi erkek olursa dedemin ismi olacak... 2.isim zaten hem kıza hem erkeğe uyuyor kapattık konuyu hemencecik..onca emeği stresi bizler çekiyoruz isim hakkı ve diğer bütün kararlar bizim olmalı bence
Birakirmiyim onlara onlar da benim deli damarımı biliyor tamam sakin karşılarım ama ciddiyete binince kıyamet koparacagimi biliyorlar😂😂😂
kp de ogluşumun ismini koymak istiyormuş eşim babam dedi dur orda dedim bir tane koydu yeter dedim.. esim kem küm etti benim rizam olmadan hiç bir isim koyamazsın benim evlatlarım en çok benim hakkım dedim hani koymak istedikleri isim güzel olsa içim yanmayacak😂😂
Şemsettin ne yaaa o söylerken bile sinir krizi gecirecektim😂😂😂
Kv demin de bana ettiklerini unutup kızıma ismini koymasına mi musade edicem hayatta olmaz ben amine ismini çok begeniyorum sırf onun ismine benziyor diye vazgeçtim herkes emine diyecek onu bile riske atmiyorum😂😂

Kızlar ikili sonucumu aldım bugün doktorla yarın görüşeceğim.
trisomy 13/18 1/10000 fen küçük demiş
trisomy 21 1/2094
bu değerlerle doktoruyla konuşan oldu mu hiç ..

X