Gebeliğe Hazırlık 2020 Anne Adayları

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Acaba çok takip ediyoruz diye mi böyle kızlar, eşim hep stresten oldurnçmucan diyor. Hak vermiyor değilim de düşünmeden edemiyorum 😣

Acaba çok takip ediyoruz diye mi böyle kızlar, eşim hep stresten oldurnçmucan diyor. Hak vermiyor değilim de düşünmeden edemiyorum 😣
streste etkiliyor canım , amman olmaz dediğinde oluyor çoğu zaman , beklentiye girmemek lazım ama işte yapamıyoruz, çünkü çok istiyoruz

kızlar su ile karışık kıvamlı beyaz akıntı geliyor ya benden :rolleyes::rolleyes::rolleyes: dün akşamda geldi , eşime söylemiştim.Benim kalbimden bu ay hamile kalcaksın diye geçiyor dedi, daha önce hiç böyle olmamıştı ama içime doğuyor dedi:KK60: ay bi anda umutlandım sevindim öyle diyince
Benden de geldı bıkacgundur valla ama sanırım hamıle degılım 2 gun var bata

@Vizeci06
@ N N8M
@markoluparisli

@ dlkkydlntpl dlkkydlntpl
S Srks

kızlar Allah razı olsun desteğiniz için:KK200:. Dün yazamadım, bugün herşeyi detaylıca anlatıcam belki vesile olurum.
ben 12 aylık evliyim 3 aydır bebek düşünüyordum.4 ay öncesine kadar da vajinismustum çok şükür yendim.
ilk 2 ay olmadı benim adetlerim hep geç olur, 40-50 günü kesn bulur. Doktora bebek istediğimi söyledim ancak test negatif ve hala adet olmamıştım. 50 gün olmuştu....
Doktor üstten baktı adet söktürücü verdi ve yumurtaların çatlamamış yavaş çalışıyor dedi klomen verdi.
söktürücü 12 gün sonra işe yaradı, 5.gün den klomeni kullandım. 3 gün sonra kontrol dedi ama ramazan tatiliydi 10 gün doktora kontrole gidemedim..
o doktor ameliyattaymış başkasına göründüm tatil biter bitmez. Oda alttan baktı 3.58 cm basit kist gördü. ve bana çok fazla yumurta görüyorum ama hepsi de küçük yeterli büyüklükte değil dedi. (klomenden oluştu heralde onlarda )
kan testi yapmadı hamiş miyim diye, heralde kist gördü hamiş olamam diye düşündü. Adette gel kistin küçülüp küçülmediğine bakalım dedi.
Ben hemen araştırma yaptım hatta burda da yazdım soğan kürüne başladım. 13 gün kullandım ara verdim, geri başlayacaktım ki dün 32.gündü adetten. 7 temmuz en yakın demiştim BAT için ve yemin ederim hiç umudum yoktu. Allah ol derse olur ama hele şu kist yok olsun da dedim.
dün arkadaşımın ısrarıyla erken gebelik testi aldım, akşam 10 sn de net çift çizgi oluştu. bekledim belki gerş teke döner dedim, imkansız olarak görüyorum kistliyim ben pisim kakayım . :KK45:
sonra hemen size yazdım, dayanadım sabahı bekleyemedim acile gittim
başım dönüyor test çift çizgi kendimi kötü hissediyorum ellerim karınccalanıyor, karnımda ağrı var dedim. Uyuz bir hemşire vardı, güzelim senin gibi kaç kişi geliyor sen netlik kazanmaya geldin gündğz geleceksin dedi ama yinede doktora soralım dediç Doktora muayene edşcem alttan bakıcam dedi. alttan bakmayı reddettim. uygun göremedim bilmiyorum herkes bebek zigotken alttan bakılmaz derdi aklımda kalmış.. Oda üstten baktı kisti söyledim, kist yok dedi. sorun görünmüyor dedi kan testi yapalım dedi nedense izin veresim tuttu dedi :rapci:
kana koştum 1 saat sonra çıktı testi ve kan testi sonucunu görselde paylaşıcam.
Doktor, evet gebeliğin pozitif değerinde güzel 15 gün sonra kalp atışını dinlemeye gelebilirsin dedi. o zamana kadar ağrın kanaman olursa tabi hemen gel ama benim önerşm 15 gün dedi. Şuan gebeliğin ne sağlıkta olduğu hakkında bişey demem için çok erken dedi (boş, dış, kimyasal gebelik için )
folikasit kullanıyor musun dedi evet 3 aydır dedim ne kullanıyorsun dedi folbial 5 mg dedim.
onu bırak dedi o ağır dedi, hamileliğe kadar normal kullanırsın ama hamileyken daha hafifini kullan dedi FOLİDOCE önerdi günde 1 dedi.
gelelim belirtilere.
minnoşlar anlattıklarıma göre siz olsanız sizde umutsuz olurdunuz midem bulanıyordu,başım dönüyordu kasığıma son 1 haftadır hafif batma geliyordu özellikle sağ kasığıma. Ama sırf umutlanmayım diye umursamadım. kasık ağrısı sağ overde kist vardı ya ondandır dedim. bulantı dönmeyi de servisde giderken olduğuna bağladım.
Ama şöyle bulmacayı yerine oturtursak , kazık ağrısı bu hafta hani adet olurken karınla kasığa sancı girer ya öyle bir ağrı oluştu göğsümde hassasiyet vardı. Ben hasta olmadan 3 gün önce hep bunu hissederim, ahanda hasta olucam diyordum.Meğerse bebiş belirtisiymiş.
Cumartesi o kisti gören doktora gidicem 2 sonraki kan değerlerini eşleştiririz, gebelik tedavisine geçeriz inşallah.
Çoğul gebelikten birkaç kişi şüphelendi değeri gösterdiklerimden. Bilmiyorum hayırlısı ben hala şoktayım işallah yardımcı olurum siz bana sağlıkla kucağıma almam için dua edin bende size de nasip olması için edeyim inşallah.
değerime yorum yapar mısınız, yani ben ne kadarlık gebeymişimde haberim yokmuş. :KK48:
inşallah bu duyguyu tadarsınız, sağlıkla hayırla kucağınıza alırsınız.:KK200:
sorularınız için yardımcı olurum minnoşlar
Canım çok sevindim senin adına.. İnşallah bize de nasip olur. Ben de vajinismustum 2 yıl boyunca, Ocak ayında yendim. Sonrasında enfeksiyonlar, kist patlamaları peşimi bırakmadı. Hep tedavi sürecindeydim bir süre, denediklerimiz de olmadı tabi yarım yamalak denediğimiz için tedavi yüzünden.. İnşallah nasipse olur bundan sonra..

Canım çok sevindim senin adına.. İnşallah bize de nasip olur. Ben de vajinismustum 2 yıl boyunca, Ocak ayında yendim. Sonrasında enfeksiyonlar, kist patlamaları peşimi bırakmadı. Hep tedavi sürecindeydim bir süre, denediklerimiz de olmadı tabi yarım yamalak denediğimiz için tedavi yüzünden.. İnşallah nasipse olur bundan sonra..
inşallah Rabbim gönlüne göre versin. En büyük tavsiyem kafaya takmamak, ben önceki ay çok taktım olsun olsun diye olmadı Bu ay sadece kistim var onla uğraşırım öbür ay olur inşallah dedim. Ama öbür aya kalmadan dün sürprizle karşılaştım. Tabi Rabbimin ol demesiyle olur ama psikolojinin çok etkisi var.
Kafanız rahat olacak elinizden geleni yapın ama düşünmeyin.
inşallah herkes güzel haberlerini alır, sağlıkla kucaklarına alır :KK200:

inşallah Rabbim gönlüne göre versin. En büyük tavsiyem kafaya takmamak, ben önceki ay çok taktım olsun olsun diye olmadı Bu ay sadece kistim var onla uğraşırım öbür ay olur inşallah dedim. Ama öbür aya kalmadan dün sürprizle karşılaştım. Tabi Rabbimin ol demesiyle olur ama psikolojinin çok etkisi var.
Kafanız rahat olacak elinizden geleni yapın ama düşünmeyin.
inşallah herkes güzel haberlerini alır, sağlıkla kucaklarına alır :KK200:
Ben bu ay için aşırı beklentideyim bir de stres oldum ya geçmiyorda:olamaz:

Ya ben de bu ay nedense epey ümitliyim, eşim bile diyor bu ay olacak diye.. Daha bir hafta var bata yaaa :KK11:
Ya ben de bu ay nedense epey ümitliyim, eşim bile diyor bu ay olacak diye.. Daha bir hafta var bata yaaa :KK11:
:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ne güzel ya az kalmış senin , ayy rabbim tez zamanda versin
:kızgın: hamile arkadaş ile konuştum , moralim bozuluyor istemeden , sen ne zaman yapıyon diyo hep :mad: modum düştü bi anda , sabah oysa ki çok umutluydum

X