Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım o diyen kim ise yanlış demis herkeste yumurtlama farklıdor bazıları inan bana adet öncesi yumurtluyir burda kaç kişi gördük kimseye inanma birtane ovulasyon testi al ve gün aşırı fazlada sok degil birgün iliski birgün ara birde hormonlarını bir seviyede tutmalıson ki yumurta gelişimin istenilen seviyeye gelsin ha eğer cok uzun oluyorsa adetin sen sogan kürinü bir ay yap sonra adetine 15 gün kala yapmaya basla ki adetin ine gelsin birde bal küride jns alıyor ama testere disli ile soğanı ince yap senin sisteme girmiş bir adetin var zamanla önede çekebilirsin bunu doktorlar sadece dogum kontrol ilacı ile yapabiliyor korunanlar bilir daha önce
Testeredisliyi nasıl uygulucam peki anlatabilirmisin zahmet olmazsa. Çok soru soruyorum kusura bakma :KK43:

Bal kürüni denedin mi canım nerdeyse benim gibi olmuşsun testeredişliye basla sen hemen bal kürine de basla daha bifkaçgin geçmeden adet olursun merak etme :KK66: bal küri hem yumurtlamayı sağlıyor hemde adeti düzene sokuyor ne mucize birsey boşuna demiyorlar dünyadan arılar biince dünyanın sonu gelecek diye ne gizel bi sistem.kurmuş rabbim bütün cicekleri bitkileri döllemeye yarıyorlar oda yetmiyor okadar bitkiden mucizevi bir yiyecek meydana getiriyorlar rabbime hamdolsun
Hiçbişey yapmadım canım hatta bu ay okadar bıraktım ki folik asit bile alıp içmedim.bu haftaiçi doktora gidicem eğer yine negatifse yaparım. Nasıl yapıldığını da tarif edersen çok sevinirim. Herşey doğal olarak mevcut ama faydalanmıyoruz malesef.

Bal
Bal kürü ve testere dişli tam olarak hangi konuda etkili. Bide ilaçla birlikte yapilirmi
kürü adeti geciken olamayanlar icin hem söktüricidir diyeceksin ki zararlı olurmu hamilelik icin asla dueum şu canım rahmin yap8sı biraz farklı rahim duvarı adet incesi kalınlasır ve oraya dillenmek icin gelen embriyo ve duvarı dökilerek adet olusur yani aslında her ay genel bir temizlik olur rahimde bal.küri de yumurtalık gelisimini ve rahmin kalınlasmasıno hangi dinemse o dinemin işleyisini hızlandıror testeredisli aslan pençesi vücudun tüm.hormonlarını vücudun gerektiği kadar üretmesini saglar yani beyne mesaj gider derki bana lh hormonu lazım yumurta gelişecek der ve o hormonu iretmeye baslar ve fazlada degil ne hikmetse tam kararonda üretir diğer tüm hormonlarda beyinden giden sinyallerle üretilir ki bu sinyallerde bir aksama olursa fazla yada eksik üretim olabilir buda vücudun dengesini bozabilir nu dengeyi o testeredisli aslan pençesi sağlıyor

Engun bilgilerimden mi deme kız öyle engin bilgiye sahib olan rabbim bizse eşeleniyoruz sadece bize bahşettiği kadarını bulabiliyoruz :KK66: hamilelik zor gidiyor desem bulantı bitti derken şimdide mide sorunu ve nabız sorunum basladı ayaa kalkonca bacaklarım ve kollarım karoncalanıyor nsler oluyorsa artok öyle yat kalk geciyor valla :)
Allah şifa versin canım zor hamilelik sürecinde. Dikkat et kendine yavrun da sağlıkla gelsin inşallah

Testeredisliyi nasıl uygulucam peki anlatabilirmisin zahmet olmazsa. Çok soru soruyorum kusura bakma :KK43:
Ne kusuru sen öyle diyince icimden gülmek geldi sebebi ben zaten gevezeyim birine yardımom dokunursa mutluluktan dagada geveze olabiliyorum sen kusura bakma diyene kadar neler yazdım baksana :KK66:

Hiçbişey yapmadım canım hatta bu ay okadar bıraktım ki folik asit bile alıp içmedim.bu haftaiçi doktora gidicem eğer yine negatifse yaparım. Nasıl yapıldığını da tarif edersen çok sevinirim. Herşey doğal olarak mevcut ama faydalanmıyoruz malesef.
Aynen öyle :) birtan ebaharat degirmeni lazom yada tahtadan havan bir yemek kasığp bal mümkinse saf bal olsun bir tatlı kaşığı çörek otu havan çörek otunu ezmek ijn icindeki dogal yagları açığa çıkarmak icin bir ay kasığıda tarçın bunları karıştor bildigin macun kıvamı oluyor sabah ve akşam ac karnına bor yemek kaşığı yemelisin ginlük hazırlar çorek otunun uçucu yağı kacmasın diye bu bir sabah aksam icin yetiyor kahvaltı hazorlamaya baslamadan önce ye hemde zaman geçmis olur

Bal

kürü adeti geciken olamayanlar icin hem söktüricidir diyeceksin ki zararlı olurmu hamilelik icin asla dueum şu canım rahmin yap8sı biraz farklı rahim duvarı adet incesi kalınlasır ve oraya dillenmek icin gelen embriyo ve duvarı dökilerek adet olusur yani aslında her ay genel bir temizlik olur rahimde bal.küri de yumurtalık gelisimini ve rahmin kalınlasmasıno hangi dinemse o dinemin işleyisini hızlandıror testeredisli aslan pençesi vücudun tüm.hormonlarını vücudun gerektiği kadar üretmesini saglar yani beyne mesaj gider derki bana lh hormonu lazım yumurta gelişecek der ve o hormonu iretmeye baslar ve fazlada degil ne hikmetse tam kararonda üretir diğer tüm hormonlarda beyinden giden sinyallerle üretilir ki bu sinyallerde bir aksama olursa fazla yada eksik üretim olabilir buda vücudun dengesini bozabilir nu dengeyi o testeredisli aslan pençesi sağlıyor
Peki sen bu kürlerle mı hamile kaldın abla

Bir su bardağı klorsuz suyy cezveye koy kaynat altını kıs bir tatlı kaşığı testeredisli aslanpencesini koy icine kapağını kapa altı kısık halde 6 dk falan kaynasın öyle sonra altını kapa ılıyonca siz ve iç socak icilmiyor sogan kürü gibi sabah ve aksam yemekten ikisaat sonra iç aksam içitiğinde yatana kadar baska bitki çayı kullanma siyah çay icebilirsin ama bunu herzaman içebilirsin düsik tehlikesi yapmaz horminları dizenledigi icin

Ne kusuru sen öyle diyince icimden gülmek geldi sebebi ben zaten gevezeyim birine yardımom dokunursa mutluluktan dagada geveze olabiliyorum sen kusura bakma diyene kadar neler yazdım baksana :KK66:
Sevindim o zaman bundan sonra kafama takılanları rahatca sorabilecegim biri vaar :)

Bir su bardağı klorsuz suyy cezveye koy kaynat altını kıs bir tatlı kaşığı testeredisli aslanpencesini koy icine kapağını kapa altı kısık halde 6 dk falan kaynasın öyle sonra altını kapa ılıyonca siz ve iç socak icilmiyor sogan kürü gibi sabah ve aksam yemekten ikisaat sonra iç aksam içitiğinde yatana kadar baska bitki çayı kullanma siyah çay icebilirsin ama bunu herzaman içebilirsin düsik tehlikesi yapmaz horminları dizenledigi icin
Belli bi süresi varmı ne kadar zaman kullanıcam bu kürü

Belli bi süresi varmı ne kadar zaman kullanıcam bu kürü
Yaklaşık bir ay kullan canım sonra bir hafta ara ver adetin uzarsa bal kürü yap ki adetin gecikmesi uzamasın birazda öne gelsin ben ikisini de yaptım son adetimde doktor bir bucuk ay öncesi hormon tahllilerimi de gösterdim yenilere baktoktan sonra sok geçirdi resmen bana dedigi eski tahliline daha önce göreydim cocugun olmaz derdim dedi bana zaten bsn uUn arastormalar sonucundada o kanıya varmıştm ama araştormayı bırakmadm hamdolsun diyim :KK66: doktor ben çıktom yarom saat soku atlatamadı içerden nasıl olur diye seslerini duyuyirdum rabbim diledimi doktorun bilgisi ne ki

Allah şifa versin canım zor hamilelik sürecinde. Dikkat et kendine yavrun da sağlıkla gelsin inşallah
Amin canım inşaAllah burası öyle sessizleşiyir arada başka yerlere bakıyorum canım sıkılıyor tansiyon düşiklüğüde var biraz burdan kaçtın geri geldin bak kadınlar kulubu candır sen neler yapıyorsun nasıl gidiyor

Yaklaşık bir ay kullan canım sonra bir hafta ara ver adetin uzarsa bal kürü yap ki adetin gecikmesi uzamasın birazda öne gelsin ben ikisini de yaptım son adetimde doktor bir bucuk ay öncesi hormon tahllilerimi de gösterdim yenilere baktoktan sonra sok geçirdi resmen bana dedigi eski tahliline daha önce göreydim cocugun olmaz derdim dedi bana zaten bsn uUn arastormalar sonucundada o kanıya varmıştm ama araştormayı bırakmadm hamdolsun diyim :KK66: doktor ben çıktom yarom saat soku atlatamadı içerden nasıl olur diye seslerini duyuyirdum rabbim diledimi doktorun bilgisi ne ki
Bende bu testeredisliye ve dereotu yemeye başlasam iyi olucak o zaman

Bende bu testeredisliye ve dereotu yemeye başlasam iyi olucak o zaman
Yap canım yakımda inşaAllah faydasını görürsin adetin gecikirse yada biraz daha erken olmak isyersen bal kürinide erken başlamalıson dere otunuda ben sirekli kullandm inan boynumdaki ağrılar hep gecti onu yerken rabbim her yarattığı şeyi sebepsiz yaratmazmış sifa olsun sanada inşaAllah dereotunu açken çiğneyerek ye bir bardak su iç ginde üç defa

Amin canım inşaAllah burası öyle sessizleşiyir arada başka yerlere bakıyorum canım sıkılıyor tansiyon düşiklüğüde var biraz burdan kaçtın geri geldin bak kadınlar kulubu candır sen neler yapıyorsun nasıl gidiyor
Canım geçtiğimiz ay çok sıkılmıştım herşeyi bıraktım kendimi işe verdim. Burayı bırakmadım aslında ama girince etkileniyosun diye eşim çok eleştirdi beni bende öyle olduğunu düşünüyorum ama durumumla tabiki alakası yok hatta rahatlıyorum konuştukça. Ben adet olayım istiyorum ama içimde farklı bir his var adet olmayacakmışım gibi geliyor. İki ay önce de kist oluşmuştu ama hiç akıntım olmadı ve ağrısı daha farklıydı şuan sadece kasıklarım ağrıyor anlık sancılar giriyor abartılı bir akıntı yaşadım vs herşey mümkün tabii hayırlısı olsun. Araştırdım acaba geç yumurtlamış olabilir miyim diye düşünüyorum. Kısacası kafam karışık. Şuan tatildeyim sömestr iyi gelir umarım toparlanırım.

X