Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
A
Adet döngün kaç gün canım ?
Birde cizgi bana da var gibi geldi

A

Adet döngün kaç gün canım ?
Birde cizgi bana da var gibi geldi
Korunmayı bırakalı adet döngüm şaştı açıkçası normalde 30-32 gün aralığında seyrediyordu sürekli ama ilk ay kimyasal gebelik geçirdim sonrasında da gecikmeli oldum ve geçen ay da tam 20 gün geçti adetim döngümü eskisine göre düşünüp takvimde yumurtlama günümü 14 kasım olarak belirledim ama doktor da 16 kasımda yumurtlarsın demişti. Tabii hepsini değerlendirdik ve düzenli bir şekilde hiçbir işlen yapmadan yalnızca ilişliye dikkat ettik. Ben adet bittiğinden beridir kasık ağrısı çekiyorum. Muhtemelen adet bitiminde yumurtladım diye düşündüm ama bilemiyorum tabiki çünkü Lh testi kullanmadım. Bu testte evde vardı geçen aydan kalma ve önceki yaptığım aynı marka testler tamamen negatif sonucu verdi hayali bir yansıma vs görmedim hiç. Bugün içimden geçti ve eve gelince işten yapmaya karar verdim. Bende sevinmedim eşim de kale almadı açıkçası. 3 ayda sinirlerimiz laçka olmuş artık testlere riayet etmiyoruz :) hayırlısı olsun bakalım herkes için Allah anne ve babalığa layık tüm kullarına nasip etsin inşallah bu duyguyu

ederim tabi canım.
Zaten sizden başka paylaşacak kimsem yok. İyi geliyosunuz :))

ederim tabi canım.
Zaten sizden başka paylaşacak kimsem yok. İyi geliyosunuz :))
Inan bana banada burasi iyi geliyo kimseye anlatadigim sekilde burda anlatabilirim en yakinimdakilerin beni anlayamadigi kadar burdakiler daha iyi anlayabilirler bende buradakileri cok iyi anlayabiliyorum özellikle sevgili Delirella cok benzer seylwr yasadik bebeklerimiz yasalardi bu hafta kucagimizda olacaklardi belkide ayni gun doğacaklardi birbirimizden hic haberimiz olmadan ikimizde ayni aciyi yasadigimiz icin birbirimizden haberimiz oldu ayni duygulari ayni aciyi hissettik buradaki bi cok kadin gibi hani derler ya attan düsenin halini en iyi attan düsen anlar iste o misal. Senin icin durumun bi ekstra farkida olmali gurbet gibi benim teyzelerimde yurt disinda ve ozellikle bir teyzem cok yakınır gurbetten ozlemden senin kendi ailenden kimse varmi almanyada .

yok canım kimsem. bütün aile türkiyede ben de 2 senedir burdayım 1 yıldır evliyim. çocuğum olsa burda gene bi ailem olmuş olacak. şimdi bir tek eşim var. onunla da çok kavga ediyoduk bu yüzden ama doktora beraber gittik doktor onunla da konuştu. şimdi daha fazla destek oluyor sağolsun. bu arada doktor hsg de yapalım dedi. bilgisi olan var mi? nasıl yapiliyor ve tüplerin durumu belli olur mu hsgde?

Aynen canım. Burayı sizleri yaşadığım acıyı araştırırken buldum. Paylaşmak acıyı Yok etmiyor Zira iyi geliyor

Sezeryan olsa geçen hafta doğacaktı
Rabbim hayırlısını nasip eder inşallah

Ben geçen ay çektirdim hsg canım tüplerde tıkanıklık varmı yokmu ona bakılıyor ve ayrıca biraz araştırırsan intte hsg hem tanı hem tedavi amaçlı çekilebiliyor yazıyor yani eğer kistlerden oluşan herhangi bi kalıntı varsa onlarıda temizliyormuş hsg ve bu şekilde spermin rahme tutunması kolaylaşıyormuş. Hsg den sonra 1 2 ay içerisinde hamile kalan çok kişi varmış bende o yüzden hemen çektirmek istedim bata 10 gün var önceki aylarda o kadar çok hayal kırıklığı yaşadım ki ümitlenmek istemiyorum inş bizde de işe yarar hsg

Insallah rabbim nasip eder en kisa zamanda sanada bi evlat sana hersey olur. Bende cekilmistim rahim flimi narkozlu yapilmisti hicbisey anlamiyosun ne var ne yok soyluyo dr rahim icinde benim kistim ve miyomlarim vardi filimden sonra 1 kere adet gormustum sonra hamile kalmistim. Kucagima almak nasip degilmis. Korkulacak hicbisry yok canim

Canim epeydir giremedim ben :)
Insallah saglikla hamilesindir. Tekrarladin mi test veya kan testi ?

Kızlar günaydın :) benim yumurtlama günümden itibaren 10.gün bugün adetime 6 gün var tabi bu 26 günlük normal döngüm için. Adet döngümün 10. Günü yunurtlama oldu. Adet tarihim öne gelecek mi bilmiyorum ilk defa ovulasyon testi kullandım. Bende öyle kasık ağrısı yok yani sadece dün yürürken hafif bi sızı oldu 2 kere. Göğüs hassasiyetim var 3-4 gün önceden beri. Ama bu adet belirtisi de olabilir. Kendimi idrar testi yapmamak icin zor tutuyorum
Az önce aman hic negatif görme cesaretim yok diye vazgecip yapmadim

Benimde yumurtlamamin uzerinden 12 gun gecti adete son 4 gun benim. bende test yapmmak icin zor duruyom pazar olmasa kesin test almistim evde hic test kalmadida benim icin kan vermek daha yikici bunu anladim evde negatif gormekde uzucu ama kan verip bekledim mi yerle bir oluyom eger bekleyebilirsen bekle canim insallah buay pozitifi görurüz.

Amin aminn sağlıkla inşallah canık

Canim epeydir giremedim ben :)
Insallah saglikla hamilesindir. Tekrarladin mi test veya kan testi ?
Yok canım yapmadım eşim şiddetle engel oluyor :) bende beklemedeyim. Belirtiler devam ediyor göğüslerim doldu hafif ağrı var. Umutluyum inşallah hayırlısı olsun bakalım bir kaç gün daha beklerim herhalde yapar yapmaz paylaşırım :)

İyi yapmışsın dayanabildiğin kadar dayan bence hem daha çok erken negatif görme ihtimalin yüksek. İnşallah hamilesindir canım hayırlı haberlerini duyarız :)

Katılıyorum kan testi sonucunu beklerken daha çok stres oluyorum bende ve negatif çıkınca daha çok üzülüyorum idrar en iyisi. Adet geçmeden kan testi yaptırmayacağım bir daha :)

Kızlar günaydın bata 10 gün var adet öncesi test yapmak hiç istemiyorum çoğu kezde yapmadım negatif görmek üzecek diye ama hem geçen ay hsg çektirdim hemde az önce rüyamda yılan gördüm evime yılan giriyordu anlamına baktım bi sürü anlamı var birde çocuk sahibi olmaya işaret ediyo yazıyodu böyle olunca ümitleniyorum sonra üzerine adet olunca dünya başıma yıkılıyo sanki birde bu ay doğum günüm vardı herkesin tek dileği çocuktu bende dahil Allahım inş dualarımızı kabul eder biran önce hamilelik haberleri alırız hepimiz

Hayır olsun inşallah canım. Amin hayırlısı ile burada birbirine dua eden tüm iyi yürekli kadınların gönlünden geçen tüm arzu ve istekler gerçekleşsin.

Katılıyorum kan testi sonucunu beklerken daha çok stres oluyorum bende ve negatif çıkınca daha çok üzülüyorum idrar en iyisi. Adet geçmeden kan testi yaptırmayacağım bir daha :)
Bende 2 ay once yaptim o hatayı ve mahvoldum bir daha cift cizgiyi gormeden asla kan vermem. Ama evde yaptigimiz testlere dayanamiyom onlarda üzüyo ama o kadar olucak zaten kirmizilar gelince uzuluyom beklerken biliyomki tek cizgi olunca nasilsa gelicek kirmizilar. Ne yapalim rabbim nasibimize ne zaman yazdiysa o zaman olacak. Hakkimizda hayirlisi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…