Gebeliğe Hazırlık 2019'a Hamile Olarak Girmek İsteyen Güzel Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Aynen muhtemel adet tarihin eger dun catladiysa 14 gun sonra olacak demektir:)

Ben de bir soru sorcam kizlar ya yumurtlama donemindeki kasik agrisi kac gun surer normalde ya da maksimum diyim?catlama dedigimiz olay ne kadar suruyo?
Yumurtlama dönemi 5 gündür ( 10 ve 14. Günler) yumurtlama da dönemin 14. Günü olur 12-36 saat içinde. Yumurtlamanın olduğunu hissediyorsanız ve geçmediyse ya enfeksiyon vardır yada kist

Valla ben şöyle bir kanıya vardım. Bu çatlama dediğimiz şey 1 gün sürüyor. Benim sol yumurtalığımdan yumurtladığımda karnımın alt sol tarafı ağrıyor özellikle idrarımı yaparken ve bu da sadece 1 gün sürüyor. Sağ yumurtalıktan yumurtlayınca ağrı olmuyor sadece uzayan akıntı oluyor. Akıntı hep dikkatimi çekiyordu her ay olurdu da bu ağrı olayını geçen cuma doktora gittiğimde sol yumurtalıkta yumurtan var deyince anladım ertesi gün dediğim yer ağrıdı akıntı da geldi. Büyük olasılıkla bu ağrı olayları da kişiye göre değişiyordur dediğim gibi benim 1gün sürüyor. Bu ağrı da birkaç ayda bir oluyor. O yüzden sol yumurtalığa bağladım olayı.

Anladim canim tesekkur ederim ben de biraz internetten baktim, dedigin gibi catlama anlik bir seymis ama agri bir gunden bir kac güne kadar sürebiliyormuş kisinin bunyesine gore. Benim cumartesiden beri var da o nedenle merak ettim.

Yumurtlama dönemi 5 gündür ( 10 ve 14. Günler) yumurtlama da dönemin 14. Günü olur 12-36 saat içinde. Yumurtlamanın olduğunu hissediyorsanız ve geçmediyse ya enfeksiyon vardır yada kist

Evet eger hafta sonuna kadar gecmez ise doktora gitmeyi planliyorum kistten suphelenmeye basladim.

Cok haklisin düşünmeden takvim kontrol etmedenn :) ama gel gör ki sabır lazım ona :)

Aynı benim de başıma geldi belki 10 gündür kaısklarım çok aprıyordu batma gibi ve belime vuruyordu acayip derece de heralde bişi var zannettim adetime iki gün kaldı ve bugün kasık Ağrı'larıma dayanamadım doktoruma gittim ve yine hüsran kan tahlili yaptı ama bişi çıkmadı benim de ultrosondan baktı ve yumurtlayamamışım bu ay ve oda kiste çevirmiş 4 cm basit kist dedi adetimin 4 üncü gidicem tekrar kiste başlıcak ve hormon testi yapmıcak Ağrı'ların kist yüzündenmiş dedi

İnşallah en yakın Zaman'da kavuşuruz yavrularımıza Allah nasip eder bir an önce ben soğan kürünü uygulamayı düşünüyorum kist için adetten sonra siz kullanan var mı acaba soğan kürü ??

Kan testi sonucum 0.2... 11 gun gecmisti bugun artis olur mu diye umutlanmak istemiyorum ama aklimda suan bu varr

İnşallah en yakın Zaman'da kavuşuruz yavrularımıza Allah nasip eder bir an önce ben soğan kürünü uygulamayı düşünüyorum kist için adetten sonra siz kullanan var mı acaba soğan kürü ??
Ben adet olamadığımda kullanmıştım çok önceden söktürmüştü ardından doktora gitmiştim kist falan yoktu ama kist bilemiyorum önceden var mıydı. Adet düzenliyor iltihapı da temizliyor o kesin

Kan testi sonucum 0.2... 11 gun gecmisti bugun artis olur mu diye umutlanmak istemiyorum ama aklimda suan bu varr
Kanda 6 günde belli oluyor adeti 11 geçtiyse imkansız ama yumurtlamayı 11 geçtiyse bir umut geç döllenme olabilir. Üzmek istemem ama 0 lı değerse gebelik yok oluyor genelde

Evet eger hafta sonuna kadar gecmez ise doktora gitmeyi planliyorum kistten suphelenmeye basladim.
Kötü düşünme bazı aylar çok ağrılı olabilir yumurtlama. Yunurtanın geliştiği tarafa göre mevsimsel bile ağrı olabilir. Eğer gebelik oluşmazsa soğan kürü dene mutlaka adetin bitince

Aynen muhtemel adet tarihin eger dun catladiysa 14 gun sonra olacak demektir:)

Ben de bir soru sorcam kizlar ya yumurtlama donemindeki kasik agrisi kac gun surer normalde ya da maksimum diyim?catlama dedigimiz olay ne kadar suruyo?
Tamam cnm saolasin

Hayıt tohumu canım demleyip içiyorum hormonları düzeltiyor hamile kalmayı kolaylaştırıyor bu tohumla hamile kalan çok var forumda

Aktarlarda bulunur demi ?
Ne zaman başlıyorsun ve bırakıyorsun içmeyi ? Gunde kac fincan ? Denemekte fayda var. Adetliyim su an 1. Gun bitti. Başlayayım ben de ona göre. Takdir Allah’tan.

Kötü düşünme bazı aylar çok ağrılı olabilir yumurtlama. Yunurtanın geliştiği tarafa göre mevsimsel bile ağrı olabilir. Eğer gebelik oluşmazsa soğan kürü dene mutlaka adetin bitince

Sağol canım, yarına randevu aldım gidip hem smear testimi de aradan çıkarayım.

Soğan kürü evet hep duyuyorum ama çok üşeniyorum ve tadı kötü diyorlar, ama denerim tabi kist oluşmuşsa.

Sağol canım, yarına randevu aldım gidip hem smear testimi de aradan çıkarayım.

Soğan kürü evet hep duyuyorum ama çok üşeniyorum ve tadı kötü diyorlar, ama denerim tabi kist oluşmuşsa.
Yok canım soğan kürünün tadı yok sadece keskin bir kokusu var onuda yudum yudum içtiğinde alışıyorsun

Aktarlarda bulunur demi ?
Ne zaman başlıyorsun ve bırakıyorsun içmeyi ? Gunde kac fincan ? Denemekte fayda var. Adetliyim su an 1. Gun bitti. Başlayayım ben de ona göre. Takdir Allah’tan.
Evet bulunuyor sabah kahvaltıdan akşam yemekten 2 saat sonra bir fincan içiliyor. Ben sabah hayıt tohumunu akşam aslan pençesini demleyip içiyorum tadları kötü değil. Prolaktinim yüksek diye başladım adetimde göğüs ağrım vardı geçti. Diğer adetine kadar yapabilirsin gebe kalırsan bırak ama.

Gebe kalma ihtimalin dusuyor dediler
Şeker hastası olmasına rağmen sorunsuz gebe kalan çok forumda bile var. Kilolular gebe kalamaz diyolar ama 130 kiloyla doğuran teyzem var hemde kaç tane. Tıpta hastalıklar özneldir tek bir profil yok. Sağlıklı hastalık diye birşey var hastalık vardır ama çok dikkat eder kurallara uyar yaşam kalitesi yüksektir. Diyetine uyduğun sürece neden sorun olsun. Kendi annem 300 400 şekerle kardeşimi doğurdu insülin yapıyordu kardeşimde çok sağlıklı direnç bu yolun çok başı bunu düşün birde

X