2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
ibufeni şırıngayla tam olçüsünde verdik biz. ibufen 5 cc, calpol 4 cc verdik, (cc=ml) prospektüsünde öyle yazıyor. 1 tatlı kaşığı kaç cc bilmiyorum. az verince etkisi olmuyor, bu sefer de boşu boşuna kimyasal vermiş oluyoruz, evinizde 2 ml lik veya 10 ml şırıngalardan varsa kullandığınız tatlı kaşığını ölçebilirsiniz
Beraber mi verdiniz calpolle ibufen yoksa ayrı ayrı mı? Birde gece yatarken mi yoksa yatmadan birkaç saat önce mi?

Beraber mi verdiniz calpolle ibufen yoksa ayrı ayrı mı? Birde gece yatarken mi yoksa yatmadan birkaç saat önce mi?
hayır beraber vermedik, biz o dönem her gece yatmadan önce ibufen verdik. doktora da sormuştuk, bari geceleri uyusun biraz diye. ilaçsız sabaha kadar ayaktaydık. ilaç verdiğimizde tüm gece sadece bir iki kez kalkıp emiyordu ve uyumaya devam edebiliyordu, ilaç maksimum 6 saat etkili oluyor. bizim gibi günde bir kere vermek istiyorsanız gece verin uykusunu alsın (saat 23-23 arasında veriyorduk geç yattığı için). yani yatmadan yarım saat önce falan, esnemeye başladığında veriyorduk. aslında doktor yemek yemediği için gündüz de verebileceğimizi söylemişti, dişlerini kendisi görünce verin demişti, agzı yangın yeri gibi demişti. calpol verdiğimiz geceler hiç etkisi olmadığını fark edip onu tamamen bıraktık. sadece ateşi çıktığında kullanıyoruz calpolu, ağrı kesici olarak calpol çok zayıf (benim fikrim bu)

bugün küvete su doldurduk özene bözene sıcaklığını dereceyle falan ayarladık, sana sürprizim var oğlum deyip soydum banyoya geldik. hiç beklemediğimiz birşey oldu, bizimki sudan korktu ve deli gibi ağlamaya başladı. biz de küveti boşaltıp eski usul yıkadık çocğu, eşim de ben de bunu beklemiyorduk. denize nasıl sokacağız bu çocuğu diye kara kara düşündük ikimiz de
Yaaa niye öyle oldu acaba biz ağustos ayında tatile gittiğimizde 6 aylıktı kızım dediğim gibi o zamanlar sudan çok korkuyordu denizden hiç korkmadı oğlum banyo sevmesine ragmende o çok korktu girmek istemedi kızım hatta uyudu her soktugumuzda işte Her çocuk farklı her an neye nasıl tepki verecekleri belli degil

Kızlar birde bu virüs dolayısıyla ibuprofen ateş düşürücüler vermeyin çocuklara sağlık bakanligi da onaylamış virüsün etkisini artırıyormuş parasetamol kullanın diyor doktorlar birde dönüşümlü kesinlikle kullanmayın diyorlar instagram ali fuat serpen bunları çok güzel anlatmış

Kızlar birde bu virüs dolayısıyla ibuprofen ateş düşürücüler vermeyin çocuklara sağlık bakanligi da onaylamış virüsün etkisini artırıyormuş parasetamol kullanın diyor doktorlar birde dönüşümlü kesinlikle kullanmayın diyorlar instagram ali fuat serpen bunları çok güzel anlatmış
biz yandık desene, duydum aslında ama duymazlıktan geldim ben

Biz de ufak bir havuz almıştık yazın. Hala onda yıkıyoruz. Çok seviyor havuzunu. Eğer su doldurduğumuzu gördüyse içine girmek için sabırsızlanıyor😀 Su fışkırtan gemi vs ve 3 de topu var içinde oynuyor. En çok derece ile oynuyor ama. Sadece sona doğru sıkıntı yaşıyoruz. Başını yıkarken yüzüne gelirse ağlıyor. Zor oluyor. Bide çıkarıp giydirirken ağlıyor. Seviyor banyoyu😀

Kızlar merhaba çalıstıgım için fazla gıremiyorum 10 nda oglum 1 yasına gırdı kutladık guzeldı tum 1 yasına gıren bebeklere uzun saglıklı ve mutlu bır omur dıyorum oglum 1 yas asılarını vuruldu bugun boyu 74 cm kılosu 10.5 bas cevredi 47. 5 boyunkısamı sızce kızlar cok talı bı gorsenız
Merhaba benimde oglum yaşinda 73 cm olcmuslerdi bana da kisa demiyorlar ama kisa mi kaldi acaba diye bende merak ediyorum
benim oğlumun da boyu 74.5 miş. bende kısa mı diye üzüldüm açıkçası. k
benimde yaşinda 73 cm olctu dr.lar az geldi bana da

Merhaba benimde oglum yaşinda 73 cm olcmuslerdi bana da kisa demiyorlar ama kisa mi kaldi acaba diye bende merak ediyorum
benimde yaşinda 73 cm olctu dr.lar az geldi bana da
hiç düşğnüp de kendini üzme. ayıyla orantılı gidiyor şuan mesela. ben kendime kjzıyorum gerrksiz yere üzmüşüm diye. bazı çocukların belli bir dönem duruyor belli bir dönem bir anda artıyor. sen bebeğinin normal beslenmesine dikkat et inş her şey yolında ilerliyor...

hiç düşğnüp de kendini üzme. ayıyla orantılı gidiyor şuan mesela. ben kendime kjzıyorum gerrksiz yere üzmüşüm diye. bazı çocukların belli bir dönem duruyor belli bir dönem bir anda artıyor. sen bebeğinin normal beslenmesine dikkat et inş her şey yolında ilerliyor...
Hem de nasil uzuyorum benim birde ikizler kiz olan aldi basini gidiyo masallah ama oglan yemez hemen hasta olur o yuzdende hic kilo alip boyu uzamiyor. Yemiyor kisa kalacak diye hasta olacagim neredeyse 20 aylik oldu benimkiler 2 yasina girecekler

Suan kac aylik kac cm?

Hem de nasil uzuyorum benim birde ikizler kiz olan aldi basini gidiyo masallah ama oglan yemez hemen hasta olur o yuzdende hic kilo alip boyu uzamiyor. Yemiyor kisa kalacak diye hasta olacagim neredeyse 20 aylik oldu benimkiler 2 yasina girecekler
Suan kac aylik kac cm?
Gerçekten sıkma canını. bir anda o büyüyerek atar farkı annesi.
dr muayeneleriniz oluyordur orada dr soylemiştir size saten.
benim oğlum 14.5 aylık 79cm

yemiyorsa probiyotik ve kesinlikle balık yağı takviyesinde bukunmaya çalış canım.

Kızlar dişlerde bahsetmişsiniz bizim oğlan 6 dişte kaldı uzun zamandır diş gelmiyor. Anormallik yoktur inşaAllah. Ortam bi düzelse heralde buradaki herkes soluğu doktorlarda alacak

Probiyotik nasil verecegim nereden alacagim? Balik yagini hicbir doktor onermedi ileride prostat kanserine sebep oluyormus
aa balık yağına çok ama çok şaşırdım gerçekten. bio olanları var.. kullanıyorlar arkadaşlarım çocuklarına dr a sormamış olabilirler emin değilim. probiyotik de eczanelerde var hepsinde bulabilrsin

Probiyotik nasil verecegim nereden alacagim? Balik yagini hicbir doktor onermedi ileride prostat kanserine sebep oluyormus
balık yağı ile ilgili iddianın kaynağını merak ettim. gittiğim iki doktor da önermişti hatta Türkiyenin aksine yurtdışında 1 aylık bebeklere veriyorlar. biz 12. ayından beri möllers in balık yağını kullanıyoruz, haftada 7,5 ml verebilirsin dedi doktorumuz. benim oğlumun ciddi bir iştah sorunu vardı, aylarca sürdü, 1 aydır yiyor ama kilosu 10 bile değil. boyu muzmusla paralel gidiyor, yemediği dönemde boyu çok az uzamıştı, yemeye başladı 1 cm birden uzamış geçen ay. biz 80 cm ölçüyoruz ama hata payından 78-79 cm civarındadır diyoruz

X