2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canım onu da denedim. 11de bile uyudu o zamanda 5.30-5.40 arası kalktı. Tek olayım acaba gece beslenmesi yok ondan mı çok acıkıp kalkıyoruz.
Oda olabilir peki beslemeyi denedin mi mama pek önermiyorlar ama emziriyorsan gece denesen o uyanmadan sen emzirmeyi dene acıkmazsa uyanmaz belki birde sürekli o saatlerde uyanıyorsa bunu düzeltmek de zaman alabilir vücut alıştığı için o saatte uyanır .

Oda olabilir peki beslemeyi denedin mi mama pek önermiyorlar ama emziriyorsan gece denesen o uyanmadan sen emzirmeyi dene acıkmazsa uyanmaz belki birde sürekli o saatlerde uyanıyorsa bunu düzeltmek de zaman alabilir vücut alıştığı için o saatte uyanır .
Emzirmeyi denedim aldığım an memeye saatlerce kalmak istiyor. Kesinlikle 10 dk emzireyim bırakayım olmuyor. 1.5-2 saat kadar emmek istiyor. Daha önce iyiydi ama şu 7.atak varya canımıza okudu ondan sonra bu saatler başladı. Normalde 7 civarı uyanıyordu.

Emzirmeyi denedim aldığım an memeye saatlerce kalmak istiyor. Kesinlikle 10 dk emzireyim bırakayım olmuyor. 1.5-2 saat kadar emmek istiyor. Daha önce iyiydi ama şu 7.atak varya canımıza okudu ondan sonra bu saatler başladı. Normalde 7 civarı uyanıyordu.
Bilemedim ki düzelir inşallah ama bi kaç arkadaş var gece boyu emiyor die söyleyen bu zaman da böyle demekki ben uyandıkça emziriyorum veya emzik veriyorum dalinca geri alıyorum

Bende 1 ay boyunca sabah akşam 2 doz vermiştim birde sürekli emmek isteyen bi bebek olunca gerçekten zor oluyor. Artık damlalıkla, kaşıkla,portakal suyuyla falan içmeyince biberonun içine biraz su koyup onun içine damlatıp vermeye başlamıştım. Uzun süre götürmüştü bu sen de dene istersen.
benimki biberon, emzik düşmanı, kaşık zor ama imkansız değil. 2 ml şırınga kullanıyoruz. biz hepsini 18 damla olarak aynı anda veriyoruz, ilaçtan 1 saat önce ve sonra süt ürünleri, emzirme olmayacağından iki kere çok zor, hala nerdeyse tüm gün memede. tek seferde bir sakıncası olmaz inşallah, doktora sormadık, o sadece 2 doz dedi. Bir de işkenceyi günde bir kere çeksin diye. İştah inşallah açılır, bebe bisküvisine demir ilacı damlattığımdan beri bisküvi yemiyor, şöyle sevdiği birşey bulamadım, limon sistemi çökerse portakala geçeriz, saol güzel dileklerin için

Dün 1 yas asisini yaptirdik artik ates yapmadi bizde, simdi goz kontrolune gitmemiz lazim giden var mi uzun suruyor mu, hic cocugu hastane ortaminada sokasim yok su aralar aslinda devlete mi ozele mi gitsem.
gözü doktor bize de ısrarla söyledi, sağ göz sol göz görme oranı gibi birşeyler söyledi, ben direnci bu kadar düşükken gitmek istemediğimizi söyledim, herseyi 15. aya bıraktık, biraz kilo alırsa götüreceğim

Bu bir yılda çok istikrarlı olarak kötü giden en kötü giden şeydi uyku benim için, bizim için. Hala da kötü. Hiç yol kat edemedim. Deli gibi rutin de uygulasam, bitki çayı damlası vs de versem, erken de yatırsam, geç de yatırsam hep aynı kötü uyku döngüsü, hep sık uyanma...

Canım onu da denedim. 11de bile uyudu o zamanda 5.30-5.40 arası kalktı. Tek olayım acaba gece beslenmesi yok ondan mı çok acıkıp kalkıyoruz.
uykudan çok çektim tam 10 ay günde maksimum 3 saat. benim çözümüm yok, kendisi karar verdi. Allah yardım etti diyorum. Çok dua ettim. hele o aynı saatte uyanmalar. hala arada gece 3-5 arası uyanık kaldığı oluyor, alışkanlık yapmaması için dua ediyorum çünkü alışkanlık yaparsa kimse oğlumu durduramaz. uyuyacağında ne yapsam yapayım uyuyor, uyanık kalmak isterse de öyle. Allah yardımcınız olsun. İnşallah en kısa sürede çocuğunuz işbirliği yapar. Ne geç ne erken yatırmayla ilgisi var bence. gece 12 de yatıp 3 de kalktığını çok bilirim ya da iştahı varken çok yedirip yatırdığımızda.. çok yiyince de karnı ağrıyor bu sefer gecenin 4 ünde kaka yapıyor

Son düzenleme:
uyku mu daha zor iştahsızlık mı diye sorsalar hala uyku derim. iştahsız bebek de çok zor ve yıpratıcı ama eğer o şekilde uyumamaya devam etseydim ya kronik hastalık geliştirirdim ya da depresyona girerdim. ben sizler kadar genç değilim, daha yeni kendime geliyorum, süper değiliz ama eskiye göre bin şükür, hala gece 4-5 kere emiyor ama olsun, en azından biraz uyuyorum ben de.

bugün doktora gittik. demir eksikliği yüzünden anlaşılıyor dedi (yüzü solgunmuş). kan tahlilinden önce iki hafta 2 doz halinde demir verilmesini önerdi, sonra kan tahlili yaptıracağız. Tek doz yani 9 damla korumak içinmiş, tedavi için çift doz kullanılması gerekiyormuş.

anne sütü ana gıda değil artık öğünlerinde yemesi lazım dedi. yemediği dönemde sadece emdiği için anne sütündeki kalsiyum tüm demiri yok etmiş olabilir dedi. emzirmeyi bırakmamı önermedi, önce yedirmeye çalış sonra emzir dedi, emzirme yemeğin üstüne içilen kahve gibi olmalı dedi. kilosu 9100 ölçüldü. boyu da 77 cm ölçüldü baş çevresi 45,5 cm. sağlık ocağında bir daha ölçüm falan yaptırmayacağım.

normalde 12 aylık bir bebekte maksimum 6 diş olmalı dedi, bana gelen hastalarımda 2 veya 4 diş var genelde dedi. Bu kadar dişle kilo da verebilirdi dedi. ağzına baktı ışıkla, bir diş hekimine gidin dedi, dişlerini fırçalamaya başlayın dedi. aşırı çok dişi var dedi. 2 yaşından önce macun önermedi ama diş hekimi söylesin sizi yönlendirir dedi. daha 1 ay daha sıkıntınız var çünkü tüm ağzı kıpkırmızı damakları şişmiş dedi.

sanırım bu süreçte neden yoğurt ve süt ürünlerini ağzına sürmediğini de anladık, bir de onları yeseydi demiri iyice düşecekti. ben hep söylerim bebekler kendi beslenme ihtiyaçlarını içgüdüsel olarak bizden daha iyi bilir diye (yapılmış deneyler var, onları okumuştum geçmişte). Velhasıl hersey normal, çocuk cin gibi dedi. bizimki koridordaki çocuklara baybay yaparak içeri girdi doktora da baybay yapıp bir de sedyede ayağa kalkıp yürüyünce öyle dedi. Güzel geçti özetle. Şimdi kara kara o iğrenç demir ilacını nasıl 2 doz vereceğiz onu düşünüyoruz, bir dozla bile öğürüyor, dün tüm verdiğimizi kustu. Bugün yarım limonu elimize aldık, şırıngayla verip bitince hemen ağzına limon sürüp bir iki damla damlattık, kusmadı. ama demiri vermek çok zor

Canım ilacı şırınga ile ağzına sıkarsan daha çabuk yuttuğu için daha az öğürüyor. Sonrasında da mandalina, limon, portakal suyu verebilirsen süper oluyor. Armuti cennet hurması verince nedense ağzı simsiyah oluyor. Dişler de öyle.... Bize 24 damla 3 seferde vermişti dr, ben 16 damla tek seferde veriyorum, başka türlü yapamadım. Bir sakıncası yokmuş.

Canim bizimde gece kalkip memeyi birakmayinca karni ac oldugi icin oluyo mama yapıyoruz mecbur hemen mamasini yiyo uykusuna devam ediyo hic acikmadigida oluyo 3 yada 5 de saati degisiyo uyandiginda ama acliktan kalkiyo olabilir bencede sen daha iyi bilirsin tabi

Canim bizimde gece kalkip memeyi birakmayinca karni ac oldugi icin oluyo mama yapıyoruz mecbur hemen mamasini yiyo uykusuna devam ediyo hic acikmadigida oluyo 3 yada 5 de saati degisiyo uyandiginda ama acliktan kalkiyo olabilir bencede sen daha iyi bilirsin tabi
Benimde daha aklıma gelen başka birşey kalmadı mamayla deneyeyim saat 4-4.30 gibi bir mama vereyim bakalım o zaman 6.30 7 olacak mı? Oda olmazsa ne yapacağım ya hep böyle kalırsa düzelir mi ki büyüdükçe

Millet 3/4 doğuruyor öyle olsa kim cesaret eder ki ben 2. Yi yaptım 2 yaşından sonra geçiyor ve tekrar aynı şeyleri yaşamak istiyor insan
Allah hep güzel günlerini göstersin inşallah evlatlarımızın ♥️ Kolaylıkla geçsin inşallah 2 yaşa kadar. Doktorum bana 2.yaşla beraber sanki sihirli bir değnek değecek ama 2 yaşa kadar benim oğlumun huyu şudur deme dedi. Doğru demek ki

Allah hep güzel günlerini göstersin inşallah evlatlarımızın ♥ Kolaylıkla geçsin inşallah 2 yaşa kadar. Doktorum bana 2.yaşla beraber sanki sihirli bir değnek değecek ama 2 yaşa kadar benim oğlumun huyu şudur deme dedi. Doğru demek ki
Aynen öyle🙂ben geçen sene bu zamanlar ı düşünmek dahi istemiyorum o kadar zor dönemdi ki gece üçlere kadar ağlıyorduk,bitmek bilmeyen gaz sıkıntıları şimdi en azından oyalabiliyoruz dilini az çok anlıyoruz o zamanlar ı atlattık çok şükür elbet bugünler de geçecek

Benimde daha aklıma gelen başka birşey kalmadı mamayla deneyeyim saat 4-4.30 gibi bir mama vereyim bakalım o zaman 6.30 7 olacak mı? Oda olmazsa ne yapacağım ya hep böyle kalırsa düzelir mi ki büyüdükçe
Bende mamayi gece beslenmesini kesmeye calisiyorum bu sekilde ne kadar devam edicek bilmiyorum buna bi cozum bulmam lazim birakmasi lazim aslinda

2 yaşında nice afacanın düzgü uyumaya başladığına şahit oldum, kesinlikle düzelecek. bu günler hiç bitmeyecek gibi geliyor ama bitecek. benimkine iki gündür nazar deydik, sabaha kadar 50 kere uyanıyor çok ağladı iki gündür, ağlayarak uyanıyor, bakalım hangi diş gelecek, aktif bir araştırmacı doktora denk gelseydik bu dişlerle literatüre girerdik

Benımkı de uykuya zor dalıyor geceleri uyumak istemiyor oyun oynamak istiyor tam uyudu diyorum gozler gidiyor bir bakıyorum acmıs gözleri alkıs yapıyor. Gunduzleri ozellıkle sabah kalktıktan 3 saat sonra uykuya daha rahat gecıyor besıgınde de uyuyor ama geceleri cocuk 5 dakka uyumuyor besıgınde sureklı yanımda emiyor. İnek sütune gecen var mı? Geceleri versem mı diyorum ama gazda yapabilir? Doktoruna soran oldu mu acaba süte geçiş ne zaman

X