2019 Nisan tüp bebek sürecim

narantikibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2013
4.691
2.426
Tüp bebek sürecimi gün gün yazacağım inşallah güzel sonuçlar almak ümidiyle Bismillahirrahmanirrahim...
13.04.2019 Adetin 3.günü ilk Gonalf 450 iğnesi 225 mg ile başladım.Görülen folikül sayısı sağda 6 7 solda 2 adet büyütelim yumoşları
15.04.2019 ilk kontrol sagda 4 solda 5 senkronize büyüyen yumurta...8 9 mm
17.04.2019 ikinci kontrol sağda 3 solda 5 senkronize büyüyen sağda 1 tanede geriden gelen yumurta..11 12 mm
19.04.2019 üçüncü kontrol toplamda 7 senkronize 1 geriden gelen yumurta..15 16 mm
Malesef gittikçe azalan yumurtalarla beraber umutlarımda azalıyor..1.5 senedir gördüğüm tek çizgi ve 1.20 bhcg ler Allah ın izniyle son bulsun Tahmini opu tarihim 23.04.2019 bakalım ne kadar olgun çıkacak ve 5.güne varabilecek miyiz..
21.04.2019 dördüncü ve son kontrolümdü 8 yumurta var senkronize büyümemişler bazıları biraz az büyümüş..inşallah opuya kadar istenen olgunluğa gelirrahim kalınlığı 13 mm
23.04.2019 vee opu günüü.Saat 9.30 da opu işlemim yapıldı ve 9 tane yumoşum toplandı şimdi başlasın bu yumoşlar bebişlere dönüşecek mi onu bekleyelim
24.04.2019 opuda 9 yumurta toplanmıştı 7si olgun çıkmış ve 7 side döllenmiş
28.04.2019 transferim gerçekleşti 5 embriyomuz 5.güne gelmiş şimdi 1 tane 5.gün embriyosu benim bebişim olmak üzere bende emanetinşallah onca tedavi aşılama sonrası gördüğüm koskoca tek çizgiler bu sefer çiftlenecek evim bebişimle şenlenecek Allah'ım nasip et

06.05.2019 veee hamileyiiimm Rabbim e binlerce şükür bende anne oluyorum Allah ım isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin Bhcg transfer sonrası 8.gün 106.91 çok şükür

Belirtilere gelelim transfer sonrası iki gün kasıkta ve rahimde kasılma çekilme oldu 5 6 sn lik kramplar tabi o zaman hiç belirti olarak görmemiştim daha sonra hiç tekrarlamadı 4 veya 5.günden sonra başlayan günde 3 4 kere yoklayan adet olacakmış gibi ağrı oldu 5 dk sürüp geçiyordu. Onun dışında ne bulantı ne göğüs ağrısı hiç birşey olmadı

08.05.2019 değerim çok şükür güzel artmış 10.günden merhaba Bhcg 397.92
12.gün Bhcg 836.29
15.gün 2876

Veeee 14.05.2019 yanii 16.gün kesemiz karından ultrasonla göründüüü ufak bir sıkıntı yaşadık sabah bakıldığında vajinal görülmemişti bhcg tekrarlanmam istendi öğleden sonra sonuc 6205 çıktı ve karından gördüükk kesemiziiiÇok şükür

27.05.2019 kalp atışımızı duyduk 6+3 vajınal ultrason
Bu mutlulukta pek aksiyonlu oldu iftar vakti yaklaşırken bir anda gelen yogun kahverengi hafif kırmızılı kanama ile şok oldum çamaşır komple batmış korkudan elim ayağım titriyordu doğru acile çok şükür ki kesemizde bebeğimizde iyi pıt pıt atan kalbini seveyim annem

23.07.2019 artık 14+5 günlük bebişime doktorumuzun tahmini erkek bir oğlumuz olacak galiba sağlıkla gel bebeğim

05.09.2019 çok şükür 21+0 ayrıntılı ultrasonumuzu yaptırdık tabi bu arada cinsiyetimiz netleşti oğlumuz geliyor herşey gayet güzel çıktı bir tek bebeğimin sol koroid pleksusta iki adet kist izlendi 28 haftadan sonra kaybolur dediler bakalım bekleyeceğiz

Son düzenleme:
inşallah umutsuz olmayın biiznillah olsun konuyu takipteyim 20 nisan adetimin 2. günü başladım iğneye aynı ganolf450 225 ml 24 nisanda ilk kontrolüm var

Umudu kaybetmek yok. Beyin ne düşünüyorsa vucut onu yasiyor ve hissediyor yürekten inanın aslolan kaliteli bir yumurta yani bize lazim olan o. Tabiki nekadar cok yumurta okadar cok seçenek. Benim solda cikolata kistim var sağdan 7 yumurta toplanmıştı 5 tanesi döllenmiş 3ü 5. Gune ulaşabilmişti. Bir tane transfer edildi ve o da tuttu. Sadece 11 hafta devam edebildik ama olsun demekki hamile kalabiliyormusum bunu ogrenmis oldum. Bayram sonrasi tekrar basliycam kismetse ve durumunu takip edecem merakla bekliyorum ilerleyişini. Bu arada bende gonal-f 225 ile başlamıştım

Evet tek bir yumurta yetıyor ve rabbim ol derse oluyor ama insan bu kadar zorlu bir süreçte daha ıyı seyler beklıyor malesef..ne guzel kaliteliymiş ki 7 taneden 3ü 5.gün ve bingo bebiş sizinle evet hamile kalmş olmak bile ne kadarr guzel ve ilerisi için umut verici.Sağolun takip edip cevap verdiğiniz için umarım guzel sonuçlar alıırım ☺

Merhaba bende ilk defa bu ay ilktup bebek denememiz olacak ama oncekil 2asilamada o kadar igne kullanmama ragmen 1yumurta olusmustu .bende okuduguklarimda hepsinde 5-8-10 yumurta toplandi filan yaziyorlar tup bebek ilaclarimi acaba bu yumurtalari arttiran benimde ole olurmu acaba yoksa 1yumurtaylami devam ederim nasil oluyor acaba

merhaba bende gonal f 225 ile başladım 3 gün oldu transferim olalı rabbim kucaklarımızı boş bırakmasın bizleri de hayırlı anne baba olma şerefine nail eylesin inşallah
Amiin guzel pozitif sonuclar alın inşallah kaç yumurta toplandı ne kadar döllendi kaç trasnfer edildi kaçıncı gündü bılgı verebilir misin bir de opu oncesı e2 değerin kaçtı

Benımde bir olumsuz aşılamam var ben 2 kutu gonalf450 almştm hergün 75 doz vuruluyordm ıkıncı iğneden sadece 75 doz kalmştı bır sagda bır solda 2 yumurtam oldu.şuan tüp bebek sürecindeyim doktorum 8 yumurta gördü son gün yarın zaten toplama olacak gunluk 225 doz kullandm 4 kutu gonal450 bitti yani aşılama ile tüp bebekte aynı olmuyor dozlar arttıkça yumurtalıklarda bir sıkıntı yoksa daha cok yumurta elde ediliyor

Aşılama daha hafif bir tedavi tabi yumurtaları büyütüp geliştiren iğneler. Tüp bebekte daha detayli incelemelerle en uygun iğneyi veriyorlar. Bünyeye görede değişiyor ilaçlara verilen tepki. Benim ilk tedavimde yumurtalar çok yavaş gelişti daha sonra gelişimleri durdu. İkinci tedavide iğneleri değişti doktor. Gunde 3 igne yapiyordum. Kistim var o cok etkiliyor yumurta sayısını sol tarafımdan hic yumurta elde edemiyoruz malesef

Umutsuz olunca zaten basedemiyor insan. Bir umuda tutunup ilerliyoruz. Esimde kurtajdan sonra Allah 11 hafta bu sevinci yaşattı bize çok sukur demişti. Beni ayakta tutanda onun gucu oldu. Zamani gelince olacak inaniyorum ☺

Umutsuz olunca zaten basedemiyor insan. Bir umuda tutunup ilerliyoruz. Esimde kurtajdan sonra Allah 11 hafta bu sevinci yaşattı bize çok sukur demişti. Beni ayakta tutanda onun gucu oldu. Zamani gelince olacak inaniyorum ☺
9 yumurtam toplanmştı dün ve bugün aradılar 7si döllenmiş

Bende konuyu takipteyim. N narantikibi canim transferin oldu mu? Kac tane transfer edecekler? Masallah senin doktorun çok sıkı kontrol etmis. Ben ignelere cumartesi gunu başladım 225 dozla. Kontrolümde bu cumartesi. Yani 1 hafta ara ile kontrol.

Merhaba canim ikimizim tedavisi de başa baş gidiyor :) aşamalar arasinda 1-2 gün var. Bende 11 nisanda başladim tedaviye

Evet canm bir gün arayla kontrole çağırdı ben istanbulda da değilim hep 2.5 saat gidiş 2.5 saat geliş 5 saat yollardaydıktransferim olmadı salı yumurtam toplandı bugün ne kadar kaliteliler 5.güne gidecek gibi mi bilgi verecekler giderse inşallah pazar transferim olacak1 tane dedi doktorum ama ben embrıyologla görüşmeliymişim 2 tane de ısrar edicem☺

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…