2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Oncelikle hayirli olsun hamilelginiz.. Ins cikmaz lakin bn ilkinde olursa ikincide de olur die biliyorum.. Bnm normalde triot sorunum yok ama oglumda triotim firlamisdi dogumdan snra hapi kestim simdi tekrar hamileyim yine firlamis ilaca basladim
Çok teşekkür ederim senin de hayırlı olsun ☺️Evet ben de hamileliğimde haşimato tiroidi olduğumu öğrendim ve sonrasında da hep hapa devam ettim. Şimdi tekrar hamile kalınca dozu arttırdım. Şeker nasıl olacak görücez bakalım

Benim ilkinde az olmuştu bulantım ama keyfi yiyip içmekten 26 kiloya yakın aldım gerçi verdim hepsini ama bu sefer çok daha dikkatli olmak istiyorum kilo almak zevkli de vermek çok zor ayyy :KK70:
Çok şanslısın verebildiğin için. Ben emzirirken kilo vermeye inanmıyorum, ya da bende tam zıttı oluyor. Homini de gırtlak, hamileliktekinden çok aldım emzirirken. Yok yani doyma hissiyatı yok olmuştu.

Merhaba bende tiroid ilacı kullanıyorum 6.4 çıktı tsh bir gün 75 bir gün 5O mg kullanıyorum sizin kac degeriniz ne kadar kullanıyorsunuz ben ilk bebegime hamile kalmadan önce başlamıştım kullanmaya sonrada bir süre normale döner gibi olmuştu ama bu yıl başında tekrardan başlamıştım
Benim 50 mcg kullanırken 3.95 idi, bigün 75 bigün 50 kullanarak 1 haftada 3.05 e indi. Ama ilk trimester için 2.5 un altına inmeli TSH. Sonraki trimesterlar için de sonır 3.

Artık kesebilirsin aslında kocaman olmuş seninki. Ben bile keseyim artık diyorum. Yoksa 8 ay sonra çok üzülürler.

Hiç bana kocaman gelmiyor nedense :KK53:
Doktorumuzla görüşeyim de bi bakalım hiç cesaretim yok :ıslık:

Benim 50 mcg kullanırken 3.95 idi, bigün 75 bigün 50 kullanarak 1 haftada 3.05 e indi. Ama ilk trimester için 2.5 un altına inmeli TSH. Sonraki trimesterlar için de sonır 3.
Evet tiroid sıkıntı gerçekten endokrin uzmanı bu şekilde yönlendirdi zaten 4 hafta sonra yine kontrol var

Aaa memnun oldum evet Seyma ismim 2016 haziran annesiydim çok şükür Rabbim yine nasip etti korudan memnun kalmadin mi

2017 mart annesiyim ben de.
Ben doğum yaptıktan sonra olaylar oldu hastane ile ilgili haberler duyduk bi doğumda sıkıntı olmuş vs ne biliim hastane mi bitti dedim başka bir yere giderim.
Şuan araştırma aşamasındayız bakalım Ankaralı annelerin önerilerini bekliyorum

merhaba kızlar son adet tarihim 9 temmuz. 30 temmuzda yumurtlamam oldu. beklenen adet tarihim 4 ağustos idi. Planlı gebelik olacak eğer olduysa. sormak istediğim şu. ne zaman gidip kan testi yaptırsam gebelik -var ise- çıkar?

Merhabalar hayırlı olsun 6+1 de kalp atışı için mi gideceksiniz doktordan sonra buraya yazabilir misiniz beni de 6+2 de çağırdı da bayram tatili girmeden İnşallah duyabiliriz
Evet ama duyamayabiliriz dedi. Kontrol süresi 10 gün hastanede, para vermiyorsun. Şansımızı deniycez, inşallah gözükür kalp atışı.

Ben doğum yaptıktan sonra olaylar oldu hastane ile ilgili haberler duyduk bi doğumda sıkıntı olmuş vs ne biliim hastane mi bitti dedim başka bir yere giderim.
Evet bende takip etmiştim o haberleri ama doktorumdan çok memnun kalmıştım gecenin 2 sinde dogumuma gelmişti açıkçası olacak olan her yerde bulur diye düşünüyorum Allah esirgesin hayırlısıyla sağlıkla sihhatle kucagimiza alabilmeyi nasip etsin Rabbim evimde yakın bu civarda etimed lokman hekim var ama onlardan da tavsiye eden denk gelmedi İnşallah gonlunuze göre bir hastane bulursunuz

Bildim o hastaneyi. Benim arkadaşım yine de oraya gidecek. Sincandaydı galiba di mi

Evet ama duyamayabiliriz dedi. Kontrol süresi 10 gün hastanede, para vermiyorsun. Şansımızı deniycez, inşallah gözükür kalp atışı.
Evet bizim gittiğimiz hastanede 10 gün içinde ücret almıyor ama şehir dışına cikicaz bize en uygun gün o gün ilk bebegimde 7+2 de kalp atışı almıştık o yüzden gidip hayal kırıklığına ugramaktanda korkuyorum

Bildim o hastaneyi. Benim arkadaşım yine de oraya gidecek. Sincandaydı galiba di mi
Hastanede iki şube var biri balgat biri sincan olayların olduğu balgat diye biliyorum ya tabi hangi şube olsa farketmez aslında İnşallah sıkıntısız sorunsuz kuzularimizi sağlıkla kucagimiza alabiliriz

X