2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Dr bekleminin bi mantığı yok dedi olumlu olumsuz bişey demedi kuzenimin dr sorduk 10haftaya kadar beklenebilir kendini kötü hissederse yada lekelenme bile olsa gördüğünde acile başvursun demiş
Sana zarar vermediği sürece beklemek en mantıklısı sanırım. İnşallah kalp atışını duyarsın

Yine ben yine hüzün hatırlayan vardır bi kaç kez dr gittim geç döllenme olabileceğini söylemişti en son ğerş günü gittiğimde kese var bebek yoktu 7+6günlükdü sat göre bugün tekrar başka dr gittim bebek oluşmuş ama kalp atışı yok 3 farklı ultrasyona hatta uzmana detaylı ult girdim kalp atılı negatif dendi normalde 8+4 olması gerekirken 6+2çıkıyor ölçümde dr yatış yapıyoruz kürtaj olucak dedi bende kabul etmedim çıktım daha erken gibi geldi perşembeden salıya anca bebek oluşmuş bide kalp atışı beklemek için erken değilmi sizcede kürtajı kabul mu etseydim ama beklemek istiyorum bi hafta daha bu sefer de atmassa kabul ederim sizce bişey olurmu Allah ne zor imtihan her hafta başka bişeyle geliyorum bana bi akıl verin stresden üzüntüden düşünemiyorum eşimden başka kimsenin haberi yok ailelere kalp atımını duymadan söylemeyecez dedik ama tek başıma şiştim artık dertleşeceğim danoşacağım kimse yok :KK43::KK43::KK61::KK61:

Ben sat a göre 7 haftalıkken gittim doktora. Kese bile görünmedi. Doktor çok küçük olabilir, bekleyelim dedi. Nitekim 3 hafta sonra hem keseyi hem bebeği gördük. Geç döllenme dedi ve daha yeni 7 haftalık olmuştu. İnşallah sen de en yakın zamanda duyarsın bebeğinin kalp sesini.

Bu arada sağlık ocağındaki hemşireye sordum arayıp. Enfeksiyon bebeğe daha çok zarar verebilir doktorun kullanabilirsin dediyse kullan antibiyotiği dedi.
İnternette araştırdım biraz B kategorisine giriyormuş ilaç. Gebelikte A ve B kategorisi kullanılabilir ilaçlar diyor. Zararı yok diyorlar ama yine kararsız kaldım sonuç olarak:confused:

Bu arada sağlık ocağındaki hemşireye sordum arayıp. Enfeksiyon bebeğe daha çok zarar verebilir doktorun kullanabilirsin dediyse kullan antibiyotiği dedi.
İnternette araştırdım biraz B kategorisine giriyormuş ilaç. Gebelikte A ve B kategorisi kullanılabilir ilaçlar diyor. Zararı yok diyorlar ama yine kararsız kaldım sonuç olarak:confused:
Geçtiğimiz aylarda eşim için dahiliyeye gittiğimizde doktor eşime bi antibiyotik verdi. Bebek planımız olduğunu da biliyordu ve laf arasında bu ilacı gebe kaldığında sen bile içebilirsin bi zararı yok falan demişti. Demekki var canım kullanılan ilaçlar, madem enfeksiyon daha zararlı doktor da bu ilacı verdiyse yapacak pek bir şey yok :)

Geçtiğimiz aylarda eşim için dahiliyeye gittiğimizde doktor eşime bi antibiyotik verdi. Bebek planımız olduğunu da biliyordu ve laf arasında bu ilacı gebe kaldığında sen bile içebilirsin bi zararı yok falan demişti. Demekki var canım kullanılan ilaçlar, madem enfeksiyon daha zararlı doktor da bu ilacı verdiyse yapacak pek bir şey yok :)
Aynen kuzum. Yani aslında doktorumada güveniyorum da vitamin-antibiyotik meselesi yanılttı beni:KK70::KK70:

Kuzum bana da toz vermişti enfeksiyon için tekrar tahlil vericem çünkü ilacı içip etkisini göremedim çıkardığım için:bicak:
Yarın gidicem yine tahlil vermeye. Ve hala enfeksiyon varsa çocuk için riskli antibiyotik başlarız dmeişti doktorumda.
Sana verilen antibiyotik dediğin gibi gebelerin ve emziren annelerin kullanabileceği kategoride. O yüzden sanki kullansan iyi olur.
Elbtte ki hiç ilaç kullanmasak iyi ama bazı durumlar çocuk için çok daha tehlikeli. Örn benim allerjim var ve bazen çok zor durumda kalıyorum ve allerji hapı içiyorum. Onun içinde doktor öyle dedi. Hapşırıp durman, nefesinin tıkanması çocuğuna ilaçtan daha az mı zarar verecek sanıyorsun dedi :) yani mecbur kalmasak ztn kullanmayız. Kıyamayız ki :KK51:

Kuzum bana da toz vermişti enfeksiyon için tekrar tahlil vericem çünkü ilacı içip etkisini göremedim çıkardığım için:bicak:
Yarın gidicem yine tahlil vermeye. Ve hala enfeksiyon varsa çocuk için riskli antibiyotik başlarız dmeişti doktorumda.
Sana verilen antibiyotik dediğin gibi gebelerin ve emziren annelerin kullanabileceği kategoride. O yüzden sanki kullansan iyi olur.
Elbtte ki hiç ilaç kullanmasak iyi ama bazı durumlar çocuk için çok daha tehlikeli. Örn benim allerjim var ve bazen çok zor durumda kalıyorum ve allerji hapı içiyorum. Onun içinde doktor öyle dedi. Hapşırıp durman, nefesinin tıkanması çocuğuna ilaçtan daha az mı zarar verecek sanıyorsun dedi :) yani mecbur kalmasak ztn kullanmayız. Kıyamayız ki :KK51:
Aynen kuzum teşekkür ederim büyük ihtimalle kullanıcam çünkü. Elbet vardır bir bildiği doktorun.

Kızlar çok büyük bir akıntı problemi olmadığını söyledi doktor.
Renginden dolayı telaş etmiştim.
Artık bende kan kalmamış zorla kan alabildiler.
Tabi olmayan kanımı da aldıkları için, saatlerce su gibi terledim nabzım o kadar yükseldi ki bı ara gidiyorum zannettim :):):):)
Baktım şimdi çıkan değerlere baya düşük kan değerlerim. Neyse ki ilacı var. Bu konuyu kafaya takmıyorum bile :)
Zorluk olmadan kolaylık olmaz. İnşallah hepimiz sınavımızı layıkıyla veririz. Rabbimde meleklerimizi verir inşallah hepimize.
İnanılmaz derece doktor güler yüzle karşıladı ilgilendi. Şaşırdım demesem yalan olur. Perinatoloji doktoru, kadın dogumcuyla benden sonra konuşmuş benim hakkımda bilgi vermiş galiba fazla bı soru sormadım yanlış anlaşılmamak için meraklı gibi ay ne dedi demek çok geçti içimden de ağırlığımdan ödün vermemek amacı ile sakince dinledim :):):):)

Diyetisyene de gittim. Bu diyetle ben inanılmaz kilo veririm.
Çok az yiyecek var.
Et süt yumurta kesinlikle yok bu yüzden d vitamini vermiş doktor anladığım kadarıyla.
İki ince dilim kepek ekmeği, kibrit kutusu kadar peynir, on zeytin, bı kaç icebilecegim çorba, geçen canım çok pilav istemişti 2 kaşık yiyebilmistim o kadar canım istemişti ki hüngür hüngür ağladım. İyi ki yemiyormusum diyette 2 yemek kaşığı pilav yada bulgur pilavı var :):):):)
Benden haberler bu kadar.
Umarım haberlerimiz hep hayırlı olur.

X