2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
A April wind LoveAndMarriage
Kızlar bide doktor 600 ün üzeri olmasın dedi B12. Dikkat et ona dedi.
Kadın dogumcu bu bilgileri bana veremedi perinatoloji doktoru verdi biliyorsunuz.
Birde çoğu doktor bu tarz bilgileri vermiyor, benim durumumu biliyorsunuz ya kendimi kontrol altına almam için sanırım bunları söyledi.
Hatta biz doktorun konuşmalarını baştan sonra kameraya aldık. Söylediklerini bı kaç kez dinledik :):):)
Folik asit de 59 dan yukarı olmamalı.
Dikkat edersiniz.bu değerlere sizde.

Evet bugün benim yaşadığım yerde de sürekli yağmur var güneş çok az göründü. Artık kış geliyor hepimize d vitamini verirler.
Bende bir D vitamini var. Ablamın doktor arkadaşı özellikle o vitamini Amerika’dan aldırmış eşi için. Bende içiyordum ama hamile olduğumu öğrenince kestim. Doktora sormadan içmek istemedim. Hamileyken içilmez die düşündüm nedense. Hatta sanırım anneme verdim o vitamini. Nie öyle düşündüm ki :/

Teşekkür ederim canım. İyi yapmışsınız valla kaynağından bilgi süper :)

Yaa aslına bakarsan bende üstün körü internete baktım galiba 3. Aydan sonra veriliyormuş genelde çok düşük olmadıkça. Doğru mu bilmiyorum tabi ama değer düşük olunca mecbur verecek gibime geliyor amannn bitmiyor dertler sorular :)

Gerekli olduğu durumda veriyorlar cnm.
İnşallah öyle bu durumun olmaz, ama olursa rahatlıkla icebilirsin.

İnşallah içine sinir direk onunla devam edersin canım doktor aramakta stresli oluyo gerçekten

Hayırlı uğurlu olsun canım kaç artı kaç çıktınız ultrasona göre :)

Sağol canım bilgi için aklımızda bulunsun :) bende folik asit değerime falan bakılmamış sanırım sadece b12 görünüyor

Gerekli olduğu durumda veriyorlar cnm.
İnşallah öyle bu durumun olmaz, ama olursa rahatlıkla icebilirsin.
benimde düşüktü. Geçen yıl doktor ampül vermişti. Onun üzerine ablam gönderdi bu vitamini. Şimdi ne durumda bilmiyorum. Ama hamile kalmadan önce düzenli olmadan aklıma estikçe içiyordum. Birde öğle araları yürüyüşe çıkarım yaz Kış:)
Resim attım annem götürmemiş vitamini. Alttaki benim, üsteki kızımın. Kızım için olanı fazla getirttim ablama ki. Doğacak sıpamada vereyim die. Burda çocuklara verilenlerde hep paraben var ama bunda yok.

Eklentiler

• EC96093A-3FCF-4597-AD36-4FB9707CF90B.jpeg
    56,4 KB · Görüntüleme: 26
Bu arada doktorlarınıza karar verdiniz mi ? Kendimi tek kalmış hissediyorum hafta içi son kez bir doktor deneyeceğim, inşallah son olur yani :) çarşamba günü gittiğim doktorun çok iyi olduğu söyleniyor ama herkes aynı sorunu yaşamış, korkarak gidiyoruz soru bile soramıyoruz diyorlar acayip ters bir adammış. Ben de çekindim o yüzden kafasınu kaldırıp yüzüme bile bakmadı adam, sessiz sessiz konuşuyor ne dediğini anlamak için ekstra çaba sarf ettim

Benim ki de bu cnm, her gün 6 damla alıyorum.
Kızına ait olanın miktarı düşük cnm çocuk olduğunu için, bak seninkinin üzerinde 1000 ünite yazıyor. Yetişkinler için günde bin ünite gerekli ya.
Benim ailemden hekim baya bı var.
Ben bunları hep biliyordum ve içiyordum.
Belki de bu güne kadar vücudumun idare etmesinin nedeni hastalığımı bilmeden yaptığım doğru şeyler olabilir :)

Eklentiler

• Screenshot_20180907-163841.png
    200,5 KB · Görüntüleme: 25
:)) zahmet olmuş çekmişsin ama yanında olmasına sevindim bende beklemeyip sağlık ocağındaki hekime mi sorsam kötü şeyler okudum düşük olmasıyla ilgili.
Ya aslında bende tam karar verebilmiş değilim kendi doktoruma gidiyorum şuanlık ve güveniyorum çok sıcak kanlı olmasa da olumsuz konuşup telaş ettirmez yapıcıdır. Keseyi görmek için erkek bir doktora gitmiştim hatırlarsan mesela o da yine devlette olmasına rağmen içeri giren her hastasına adıyla x hanım şeklinde hitap etti ve konuşkan çok güler yüzlüydü. Koca bir amaaası var bu doktor kuzenimin 40. Haftada hala makat gelişli olan bebeğini almamakta ısrarcıydı normal Doğum diye o yüzden annem kesinlikle ona gitmemi istemiyor bir karar verince çok üsteliyor o kararı diyor aman ne yazdım ya benimde dolu içim yani bu konuda

Sağol canım sata göre 8+2 ultrasona göre 8+4 çıktı bende hemen hamilelik günlüğümü buna göre uyarladım
Anladım canım çok güzel maşallah bebişin hareketleri çok net belli oluyomuydu?
bizde 8+3 diye gittik 8+5 çıktık doktora sordum hareket etmeye başlamış mı diye hafif hafif dedi

Anladım canım çok güzel maşallah bebişin hareketleri çok net belli oluyomuydu?
bizde 8+3 diye gittik 8+5 çıktık doktora sordum hareket etmeye başlamış mı diye hafif hafif dedi
Ay kuzum biz 7+2 çıkmıştık ama İnan ki nasıl hareket ediyordu balık gibi sıçradığını gördüm elleri bacaklarıda belli oluyordu görünce dibim düştü resmen

Ay kuzum biz 7+2 çıkmıştık ama İnan ki nasıl hareket ediyordu balık gibi sıçradığını gördüm elleri bacaklarıda belli oluyordu görünce dibim düştü resmen
Ayy ne kadar güzel maşallah
Ben o kadar net görmedim ama neden ki
Kalp atışları falan gayet güzeldi

Bizde çarşamba günü 7+0 da duyduk çok şükür kalp atışını. Dr rahimde küçük bir kanama alanı var dedi. 2 tane iğne verdi. Bende her hangi bir kanama yada lekelenme yok şükür. Kararsız kaldım başka bir doktora da gitsem mi diye

İçinde kuşku kaldıysa başka doktor deneyebilirsin bence. Gebeliğin ilerleyen vakitlerinde sorun olabiliyor çünkü doktor değiştirmek. Yeniyken karar vermek önemli aslında ama dediğin gibi zor oluyor seçebilmek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…