2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim cok gecmis olsun. Kuzum benim de kanamam vardi ve kanama alani mevcuttu. Ama doktorum kese buyuyunce baskiliyor cogunlukla dedi. Ilac kullandim uzun sure progestan. Anca kesildi gibi. Hayirlisi olsun hakkimizda canim dua et bol bol. Dinlen.. gerci yazali baya olmus. Var mi bir gelisme canim?

Canım bugun ultrasona almadılar doktoru bekliyorlar benim kanamadan ziyade kesem çok aşağıda olduğu için tehlikeli buldular :KK43: Dün çok kanamam oldu bebeğin kalbi durdu mu atıyor mu hala yada kesem daha mı aşağıya indi hiç bişi bilmiyorum çok korkuyorum :KK43: Esimde perişan oldu gözleri dolu dolu sustu kaldı ona da çok üzülüyorum napacagimi şaşırdım inşallah kalbi hala atiyordur almazlar bebeğimi benden :KK43:

Canım tebrik ederim. :) Benimde ilk gebeliğim. O anksiyete depresyon hali bende de var, yoğun bir psikoloji içindeyim. İlerleyen haftalarda azalacaktır diye umuyorum. Ne güzel bulantın yokmuş senin.
Benim 5. haftada kesem gözüktü; 7.haftada kalp atışını duyduk. Geç döllenmedir belki canım senin. Kalp atışını 10.haftada duyanlar bile var. Doktor olumsuz bişey demediyse; kafaya takma, normal yani. Hiç stres yapma. Kesin duyulsun diye süreyi uzun tutup 2 hafta demiştir. Ama içine sinmiyorsa erken git kontrole ya da başka dra git.

Canım teşekkürederim Rabbim bebişlerimizi sağlıklı şekilde hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin hepimize
Sanırım dediğin gibi ilk gebeliğin verdiği bir anksiyete olabilir yaşadığımız sinirlilik hali. Doktor olumsuz bişey demedi ama olumlu bişey de demiyor Doktorlardan yana bir talihsizliğim var bir türlü içime sinen güven veren beni rahatlatacak doktora henüz denk gelemedim.
Avcılar Beylikdüzü bölgesinde önerebileceğiniz doktor var mı kızlar ???

Canım bugun ultrasona almadılar doktoru bekliyorlar benim kanamadan ziyade kesem çok aşağıda olduğu için tehlikeli buldular :KK43: Dün çok kanamam oldu bebeğin kalbi durdu mu atıyor mu hala yada kesem daha mı aşağıya indi hiç bişi bilmiyorum çok korkuyorum :KK43: Esimde perişan oldu gözleri dolu dolu sustu kaldı ona da çok üzülüyorum napacagimi şaşırdım inşallah kalbi hala atiyordur almazlar bebeğimi benden :KK43:
Allah yardımcın olsun inşallah her şey yolundadır

Canım Allah yardımcınız olsun inşallah önemli bir sorun yoktur ve hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın

Kızlar çok kötüyüm bugün kanamam başladı hala devam ediyor baktılar bebeğimin kalp atışı var ama kanama alanı varmış ve kese çok asagidaymis düşme ihtimali var dediler . Kalp atışını da gördükten sonra bu durumu duyunca çok kötü oldum hastanede ağlayıp duruyorum düşerse ben naparim kalbini de görmüştüm neden kanamam oldu aklım almıyor :KK43: Kese de düşmeye yakın mesafede asagidaymis Allah'ım yardım et nolur. Kızlar bana yalvarırım dua edin kanamam geçsin bebeğim yaşasın nolur :,(
Allah yardımcın olsun canım, inşallah bebeğini sana bağışlar.

:nazar:Canlar gunaydin. Ben bgn 7+1 oldum ve bulantilarim iki gundur daha iyi. Dramamine ve remesis kullaniyorjm artik o mu iyi geldi yoksa anne ocagima gittim geldim havasi mi iyi geldi bilemiyorum :KK66:
Ama degisen bazi durumlar var: hemen yorulur oldum, basim cok donmuyordu bu ara basim donuyor. Normalde tansiyonum dusuktu hep, saglik ocagina gittigimde 13/8 cikti sasirdim ilk defa 13 gordum ben. Hamileligin her donemi ayri seruvenlerimiz olacak belli ki :)
Bugun de ise basliyorum artik, calisanlara da kolayliklar dilerim :KK200:
Hayirli haberler alacagimiz haftalar olsun insallah..
İnşallah canım güzel güzel haberler alalım :) Bu arada bahsetmiştim benim belirtilerde değişkenlik gösteriyor sürekli rahatsız eden bir tek bel ağrısı var bende sabit olan.. İşe de başlıyormuşsun zor olmaz umarım allah yardımcın olsun canım ❤️

Bende de aynisi oluyor ozellikle belim cok kotu agriyor canim :KK12:

Bende aynı durumdayım cnm sabah yataktan hiç dinlenmemis olarak kalkıyorum belimde inanılmaz bir ağrı var bel fıtığında var ondandır diyordum ama demek ki tek bende yokmus daha şimdiden boyleyse iyice karnımiz buyuyunbü ne olacak bakalım....

Ayy hemen geçer inşallah kolumu kaldırasım yok oğlan ilgi bekler ev işleri beni bekler :ruh:

Merhaba kızlar ilk gebeliğim ve biraz programsız oldu hamileliğim. Doktorum keseyi gördü ve iki hafta sonra gel dedi. 2 hafta ikinci muayene için uzun bir süre değil mi sizce de?
Bu arada bende de aşırı bir sinirlilik var bazı durumlarda elim kolum titriyor sinirlendiğimde. Normalde çok sakin bir yapım vardır. sanki kimse beni anlamıyor en ufak şeye kırılıyorum ve çok hassaslaştım. Bunun dışında mide bulantısı yaşamıyorum çok şükür istediğimi yiyip içebiliyorum sadece bu sinirlilik çok zorluyor beni umarım geçici bir durumdur
Herkese hayırlı ve güzel hamilelikler diliyorum ❤️
Hayırlı olsun.benimde keseyı gordu bır hafta sonra gel dedı kalp atışlarınıda duyarız dedı.kımı doktor hemen bakmıyormuş.arkadaşımda beklemiştı

Aynen canim ben onu o malum olaydan önce göndermiştim zaten artık önemi yok :KK45:

Benim de hemoroid sorunum vardı ve hamilelik hiç yaramadı :KK43: ama bol bol su içmek biraz da olsa ortamı yumuşatıyor sanki :KK14:
Canım hindistancevizi yağını o bölgeye sur çok ıyı geliyor

Merhaba kızlar ilk gebeliğim ve biraz programsız oldu hamileliğim. Doktorum keseyi gördü ve iki hafta sonra gel dedi. 2 hafta ikinci muayene için uzun bir süre değil mi sizce de?
Bu arada bende de aşırı bir sinirlilik var bazı durumlarda elim kolum titriyor sinirlendiğimde. Normalde çok sakin bir yapım vardır. sanki kimse beni anlamıyor en ufak şeye kırılıyorum ve çok hassaslaştım. Bunun dışında mide bulantısı yaşamıyorum çok şükür istediğimi yiyip içebiliyorum sadece bu sinirlilik çok zorluyor beni umarım geçici bir durumdur
Herkese hayırlı ve güzel hamilelikler diliyorum ❤️
Babada 2 hafta sonra gel dedi, iki hafta sonra burda degilim dedim erken gelsem olur mu dedim Dr a, tamam dedi
10 gün içinde gitmeyi düşünüyorum, özel hastane olduğu için ücretsiz kontrolden faydalanacağız, kalp atışı için zaten bu Çarşamba duyulur inşaallah

Ayy hemen geçer inşallah kolumu kaldırasım yok oğlan ilgi bekler ev işleri beni bekler :ruh:
Benimde kolumu kaldırasım yok. Kızım bugün kreşe başladı. Sabah onu bıraktık eşimle. Sonra eve geri geldim. İşten izinliyim evde yapılacak bi sürü iş var ama ben ne yaptım. Vurdum kafayı yattım birde zor kalktım. Birazdan da kalkıp kızçemi okuldan alıcam :)

X