2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Allah razı olsun aslında benimki biraz garip oldu, tatile gidicez diye primolut içtim adet geciktirici, meğer zaten hamileymişim :KK66: ben adet olucam diye beklerken hamile olduğumu öğrendim :)
Ne güzel sürprizli gelmiş bebiş.. :) Hemen pztesi doktora git, kese gözükecektir zaten bu değerle. Folik asite de başla hemen. Bol bol dinlen, aman ağır kaldırma, çok iş yapma. :) Tebrik ederim tekrar canım

Kızlar iyi geceler. Muhtemelen sabah göreceksiniz; Günaydın:)

Gebelikte yapılan ilk kan ve idrar testlerinizi yaptırdınız mı? PH değeriniz kaç çıktı acaba? Gece gece bir sürü şey okudum, moralim bozuldu. Öpüyorum.
Canım merhaba,
Ben uyuyamadım:) ph 6.5 çıkmıştu canım noldu? Senin kaç? Neye canın sıkıldı ki?

Kızlar merhaba, bende bugün hamile olduğumu öğrendim. 9 aydır uğraşıyorduk çok şükür Allah nasip etti. Pazartesi günü de kadın doğumcuma gideceğim. Testlerime bir bakabilir misiniz lütfen? Çok heycanlıyım :)
Hayırlı olsun canım :)

Gebelikte yapılan ilk kan ve idrar testlerinizi yaptırdınız mı? PH değeriniz kaç çıktı acaba? Gece gece bir sürü şey okudum, moralim bozuldu. Öpüyorum.
Daha yaptırmadım ben canım bebiş görülmediği için istememişti sanırım. Bir sorun yoktur inşallah sende de.. Çok araştırmak iyi olmuyor bazen ya hep evham yaptırıyor. Stres yapma annesi❤️

Merhaba arkadaslar, ilk gebeligimde 2014 haziran annesiydim ve esi bulunmayacak dostluklar kazandim. Istanbul kadikoyde yasiyorum ayni zamanda 4 yildir dogum fotografcisiyim. Su an 8+1 hamileyim. 5. Haftada kese ve embriyo gorundu, fakat kesenin yanlarinda kanamalar oldufu icin progestan kullanimina basladim. Dun tekrar kontrolum vardi, kesenin yanlarindaki kanama alanlarinin devam ettigini gorduk. Bunun disinda da embriyo buyumus ancak kese ona gore kucuk kalmis dedi doktorum. Bunun icin Coraspin vericem ki o bolgedeki kanlanmayi canlanmayi artirsin dedi. Kalp atislari da 110 civarinda dedi. Progestani da 3 e cikardi gunde.
Forunlardan okuduguma gore embriyo buyuyup kese kucuk kalinca kalp durmasi durumu olabilkyormus ancak kesenin tedavi ile gelistigi de oluyormus. Tabiiki ne olursa olsun endise sardi. Bu durumu simdi ya da daha once yasayan bilen duyan oldu mu simdiden guxel bir gebelik diliyorum hepinize.
Bende bugün 8+2 yim ve bende 2014 haziran annesiyim :)
Kesenin küçük olma durumunu hiç bilmiyorum ama umarım ilaçlarla düzelir ve sağlıklı bir gebelik geçirirsiniz.

5 çıktı. Ne oldu ki ? Doktor normal demişti

Bende de sürekli acikma halı var hamileliligimi öğrenmeden başladı, benimde ilk bebegimde olmamisti, aserme olabilir mesela benim canım sürekli degisik birseyler yemek istiyor klasik ev yemeği çok cazip gelmiyor :kk77:
Benımde canım tatlı istıyor hep hamile olduğumu oğrenmeden önce tatlıya sarmıştım bayramda

Kızlar iyi akşamlar,
İlk gebeliğim ondan tedirginliğim fazla oluyor. 6+6 haftalığız ara ara lekelenmelerim oluyor.bayramda hafif pembemsi olmustu, acile gittim sorun yoktu. Sonra kendi doktoruma gittiğimde de her şey yolunda görünüyordu şükür. Ama bu hafta 2 kere lekelenmem oldu, rengi garip yani kırmızı değil, pembe değil. Kahverengi gibi ama değil :)) sarı ile kahverengi arası bişey gibi. Ay tuvalete gidip gidip kontrol ediyorum. Kafaya taktıkça takıyorum. Sizler ne durumdasınız.bi arkadasıma sordum bende hiç olmadı öyle şeyler dedi. Her hamilelik kendine has biliyorum ama dediğim gibi aklıma takılıyor.
Kardeşime de olmuştu korkma.eger ultrasyonda bebek sağlıklıysa bır şey olmuyor.artık çoğu kişide kanama duyuyorum

Kızlar sizin tansiyonlarınız nasıl ?
Benim normalde hep 11 8 dir. Geçen hafta annem tansiyonunu ölçerken benimkini de ölçtük 9 5 çıktı dün 3 kez ölçtük ikisinde 9 5 birinde 9 4 çıktı.

6 çıkmış benimki de, doktor normal demişti. Neden endişelendin ? İnternette okuduklarına çok takılma :)

Kızlar geçen hafta pazartesi doktora gıtmıştım bu haftada salı günü çağırdı.betadan başka bır şeye bakmadı doktorum.sızler ne gıbı testler yaptırdınız

Kızlar geçen hafta pazartesi doktora gıtmıştım bu haftada salı günü çağırdı.betadan başka bır şeye bakmadı doktorum.sızler ne gıbı testler yaptırdınız
Keseye bakabilir bu gittiğinizde. Bazı doktorlar kalp atışından sonra bazıları da keseyi gördükten sonra kan ve idrar tahlili istiyor.

Çok geçmiş olsun. Ben de uzun yıllar sigara içtiğim için evhamlıyım bu konuda. Benim ikinci hamileliğim ilkinde pıhtı sorunu falan yoktu. Şuanda da acaba bende de var mı diye düşünüyorum. Ne bileyim genel bir kontrol yaptırmayı düşünüyordum ama hamile kaldım. Şimdide aklımda kaldı .
Allah hepimizi korusun...
Ya nedir şu sigara içmeyin arkadaşım içmeyin.
Valla çocuğu geç önce sen.
Ben nadir altı ayda, yılda bı iki tane içerim.
İçsem kim bilir neler olacak:):)
Kim biliyor ki kah pıhtı genlerini, damar açıklığını.
İçiyor çoğu insan. Evimde sigara içirmiyorum die evine gelmeyen arkadaşlarım var. Bu kadar mı hayatınız önemsiz.
Allah korusun birde problem olup içenler varsa ölümlerini resmen kendi elleriyle hazırlıyorlar.
İnşallah bir an önce bırakırsın sigarayı.
He bak aklıma geldi sigara iciyormu die hemotoloji doktoru sordu. İçiyorum deseydim kim bilir ne laflar sayacaklardı bana :):)

X