2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Benim bugün 22. Günüm transferin 1344 çıktı beta hcg alttan ulturasyonla baktı kese yok rahim duvarımda çok inceymiş 7 mm
Katlıyor mu diye bakmıyorlar mi hiç değerlerine.rahim ince olması problem degil progesteron veriyorlar o kalinlastiriyor.bana erken bakmislab gibi geldi.benim transfer olmuştu 15.gun Beta hcg bakıldı sonra 15 gün sonra gel kese bakacagiz dedi oğlum da.yani betahcg de + görsen de kese için ilave en az 15gun bekliyorsun.

Benim bugün 22. Günüm transferin 1344 çıktı beta hcg alttan ulturasyonla baktı kese yok rahim duvarımda çok inceymiş 7 mm
Bu beta hcg ile vajinal ultrasonda görünmemesi çok normal bnce. 1500_2000 vajinal, 5000 üzeri karindan kese göründüğünü okumuştum hep. Bi kaç gün içinde görünecektir bence

Canım ya ay gerçekten çok üzüldüm allah şair versin canım

Merhabalar beni de listeye ekler msnz? Yaş 30. Ankara. Hastane henüz belli diil. Kilo 59 boy 1.70

T
Merhabalar beni de listeye ekler msnz? Yaş 30. Ankara. Hastane henüz belli diil. Kilo 59 boy 1.70[/QUOTEtah
Tahmini doğum da 17 nisan

Valla bulantı deme canım ben de fenayım hiç ilk hamilelige benzemiyor ben de kaldıramadım kafamı hiç soğuk soğuk terliyorum hep
Ben de ilk hamileligimde böyle olmamistim ya.Bide ikinci daha kolay geçer diyordum.Bulanti arttığı an terden sırılsıklam oluyorum.Domates, salatalık, marul, yoğurt ve kavun yiyebiliyorum şuan.Ama hiç çekici gelmiyor artık, biktim.

Ben de bu ara aşırı bitkin yorgunum tatildeyiz allahtan benim kv yapıyor her şeyi ben de soğuk meze salata vs yiyorum
Ben de dün gittim doktora kanama alanı var kanama olursa gel ilaç vs başlayalım dedi korkuttu beni
Yapan birinin olması büyük şans.İlk haftaların tatile denk gelmesi de iyi olmuş cnm yemek derdi de yok.Bsy olmaz merak etme, dinlenme geçer o inşallah.

Çok çok geçmiş olsun canımm Allahım şifa versinn bebegınede saglık versin inşallah canım Rabbim korusun sizi tarifi zordur Rabbim hayırlı dogumlar nasip eylesin inşallahh
Amin canım, hepimiz sağlıkla kucagimiza alalım inşallah.

Allah tekrarını yaşatmasın. Her zaman yardımcınız olsun.
Amin kimseye yasatmasin cnm.

A Annabel Lee doktora öyle sinir oldum ki!!!Çok iyi yapmışsın şikayet etmekle.Naneli şeker verir gibi progestan veriyorlar işte böyle gözü kapalı.Ustelik dusuk ilaci bile degil, hormon.Risk varsa bile zahmet Edip de hastaya da bilgi ver!Neyse, doktoru gebeliğin başında erken tanıman iyi oldu o açıdan bak olaya cnm.

Son düzenleme:
Çok şükür ki benim gibi ilaçsız kanamayı atlatan birini daha gordum. Kanama da değil tam olarak zaten ya.İyki gitmemişsin cnm.kurcaladikca bide üstüne doktor da kötü konuşunca o stresle, duracağı varsa bile durmaz zaten.Dinlenme ilaçtan çok daha etkili hem.Bircok hormonda olduğu gibi progesteron da uyku ve dinlenmeyle daha çok açiga çıkıyor.Extra disardan almak da çoğu durumda gereksiz.Zaten düşüğü engelleyen bir ilaç değil.

Sancin varmiydi peki canim benim surekli girip cikan sancim var ara ara daha kotu oluyor.kotu dusunmek istemiyorum ama pembe birden kan gelince panik oldum benimde5 haftam acaba normal mi ki uff kafamda deli sorular
Canım korkma genellikle 5-7 hafta arası oluyor yerleşme dedikleri kanama.Gayet normal.Benim 8. Haftaya girene kadar adet olacağım ama usutmusum gibi çok şiddetli kasık ağrım oldu.Suan da 3-4 günde bir hafif hafif hala oluyor.1-2 haftaya tamamen kaybolur.Buyume ilk haftalarda çok hızlı olduğu için, yerleşme ile de birleşince şiddetli hissediyoruz.sanki arkasından adet olacakmış gibi.

Ayakta kalınca akıntım artıyor galiba. Dinlendiğim günler çok az akıntı oluyor.
Evet cnm ayakta çok kaplıca benim de fazla oluyor.Dinlen diyorlar iste

Maşallah bu topik çok kalabalık hiç yetişemiyorum okumaya :)
Valla ben de yetişemiyorum.Okusam yazmaya geçene kadar uykum geliyor

Cnm ciddi boyutta bir tıkanıklık olsaydı dolaşım bozukluğu olurdu ve en iyi ihtimalle bölgesel morarmalar yaşardin diye düşünüyorum.Bebis de hala orda olduğuna göre ona besin taşıyan damarda sorun yoktur inşallah öyle dusun sen de.Yoksa tutunamazdı sana şimdiye kadar.

Kıyamam ben onların laf dinleyisineeeilac etki etmemiş de açıyor diyince merhamet etmişler yaa

Iyi akşamlar kızlar benm çok başım agryo benm gbi olan varmı nasıl geçer bu ağrı :-(
Merhaba cnm .2 gündür geceleri agriyor benim de.Ama ilaç almadım hiç.Sanirim sivi tuketimini artirmamiz lazim.Ben de kabizlikla ugrasiyorum.Parol, tamol ve minoset alabiliyoruz aklında olsun.

yesilkubbe çok şaşırdım ve çok cook üzgünüm şuan, sok oldum.Cunku bildiğim kadarıyla kanaman bile yoktu eğer birşey kacirmadiysam, hiç aklıma gelmezdiinsallah doğru zamanda sağlıklı bir evlat yeniden nasip eder sana canım.

@sebnemmn senin kaybın için de çok üzüldüm arkadaşım, öyle tevekkül etmiştin ki, kanamana rağmen öyle sakindin ki dedim herhalde birşey olmayacağını o hissediyor.Olsun ama, sen de hayırlısını istedin bittter gibi, razı oluşunla daha büyük acilardan kurtuldun belki de.İnsallah kendine gelince yavruna sağlıklı bir kardeş daha gelirHicbirimizin sonu belli değil.Elbette kimse kayıp yaşamaz inşallah.Ama sağlıkla doğacaklarsa eğer Allah kucağımiza almayı nasip etsin.

Avuc avuc saclarim dokuluyo,baska yerdeki tuylerde dokulse ne guzel olur
Benim de oğlumda gurlesti, canlandı ve çok hızlı uzamıştı.Bu sefer de dökülüyor coraspin kullanmama rağmen.bide göbeğimde tüylenme başladı

Ayy keşke ne kadar güzel olurdu :)
Şimdiden ilerleyen aylardaki ağdalar nasıl olcak diye düşünüyorum
Ben de ben dee..Hiç istemiyorum kuaföre gitmeyi, hep kendim alırım.Oglumda da en son 6 aylıkken ayna karşısinda almıştım çok zor olmuştu.sonuncuda mecbur gittim utana sıkıla.

Çok güzel olmuş canım ellerine sağlık. Çin takvimine göre kız, boy 161 başlangıç kilo 59

Doktorum fatma kutlusoydu canim doktorla bir problemim yoktu seviyodum aslinda dogumu gerceklestiren ebe ve yardimcisi beni mahfetti.doktor dogum aninda geldi bi
Oğlumu mahveden de ebe oldu cnm.Yaşa da bakmıyor tecrübe malesef.Bizim ebe 50+ rahat vardı bı de.Dogumhaneye inerken de içimden bu ebe çok tecrubelidir şanslıyım nöbetine denk geldim demiştim.Onca ters konuşmasına rağmen..

Belki daha rahme yerleşmesi için erkendir. Rahim duvarı kalınlaşsin diye birşey vermediler mi cnm?

madambella cnm sen bana mesaj atmışsın ben yeni gördüm kusura bakma nolur.Malum konu yüzünden sorun yaşadığım için cevap da yazamadım.Baktim resmine ama bulamadım seni, aramaya kapalı sanırım.

Selam kizlar 9. Haftadan rapor veriyorum dünden beri ara ara iştahım açılıyor ama bulantı hala kesilmedi.Sanirim yavaş yavaş bitecek o da, yoksa istah geri gelmezdi dimi.Kabizlikla basım dertte.Hicbirsey ise yaramiyor.Zaten normalde de hemoroid im var.Kendimi bildim bileli (ilk gebelik hariç) 2 günde bir bile WC ye gittiğim olmadı.Onceki gebeliğimde kabızlıktan eser yoktu, sasirmistim.Doguma kadar da sorun yaşamadım.Bu öyle olmadı ama düzelir belki de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…