2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Selam kizlar:KK200: 9. Haftadan rapor veriyorum dünden beri ara ara iştahım açılıyor ama bulantı hala kesilmedi.Sanirim yavaş yavaş bitecek o da, yoksa istah geri gelmezdi dimi.Kabizlikla basım dertte.Hicbirsey ise yaramiyor.Zaten normalde de hemoroid im var.Kendimi bildim bileli (ilk gebelik hariç) 2 günde bir bile WC ye gittiğim olmadı.Onceki gebeliğimde kabızlıktan eser yoktu, sasirmistim.Doguma kadar da sorun yaşamadım.Bu öyle olmadı ama düzelir belki de.
Bende de kabızlık ve hemoroid derdi var. İlkinde problem yaşamamıştım ben de bu kadar. Kanama ve ağrı yaptı hemoroid. Doktorumsa kabız olmamamı söyledi. Şimdilik proctolog fitil, krem ve dulcolax ve duphalac kullanıyorum. Enterogermina içiyorum. Sanırım kabızlıktan yana zor bir gebelik olacak.

Cnm ciddi boyutta bir tıkanıklık olsaydı dolaşım bozukluğu olurdu ve en iyi ihtimalle bölgesel morarmalar yaşardin diye düşünüyorum.Bebis de hala orda olduğuna göre ona besin taşıyan damarda sorun yoktur inşallah öyle dusun sen de.Yoksa tutunamazdı sana şimdiye kadar.
Cnm,
Değerin kesinlikle ve kesinlikle yüksek olmaması gerekiyor.
Bende tavan.
Doktorla konuşmadan bı yorum çok zor.
Ben böyle bı gebeliğe şahit oldum.
O yüzden hiç bir sey diyemiyorum.
Yaşayıp tecrübe edineceğim.
Bana doktor dediki bu testler çıksın gel konuşucaz.
Ben bu lafı duyduğumda zaten bı irite oldum.

Ya bilmiyorum ama iki akşamdır o kadar rahat uyuyorum o kadar rahat uyuyorum kelime bulup anlatamam.
Yıllardır uykum huzursuzdu.
Kanın rahat dolaşması inanın beni sakinleştirdi.

Sağlığımda çok önemli hem sağlığıma hep de Rabbim hayırlısı ile bebeğime kavustursun inşallah.

Ca
Selam kizlar:KK200: 9. Haftadan rapor veriyorum dünden beri ara ara iştahım açılıyor ama bulantı hala kesilmedi.Sanirim yavaş yavaş bitecek o da, yoksa istah geri gelmezdi dimi.Kabizlikla basım dertte.Hicbirsey ise yaramiyor.Zaten normalde de hemoroid im var.Kendimi bildim bileli (ilk gebelik hariç) 2 günde bir bile WC ye gittiğim olmadı.Onceki gebeliğimde kabızlıktan eser yoktu, sasirmistim.Doguma kadar da sorun yaşamadım.Bu öyle olmadı ama düzelir belki de.
Canım inşallah bulantında geçer gider.Bende eğer yemeği kendim pişirmediysem yiyebiliyorum. 2 haftadır bende kabızlık yaşıyorum artık çatlayacağım sanmıştım. Dr aynı söylediğimde magnezyum yaxdı. Bana çok iyi geldi. Hem kasık sancıların azaldı hem kabızlığa fayda etti sende gidince bir doktoruna bunu danış derim

Benim 18 aylık ikizlerim 5 ve 6.haftada kalp atışı için gitmiştim Dr a gorunmemisti tek bebekti 8.haftada memleketteydk ilaç yazdirmaya öylesine gitmiştim baska bi dr a nı ultrasona gerek yok sadece ilaç istiyorum dedim 2 hafta once bakildi dedim.bi bakalım dedi l. İkizin hayırlı olsun demez mi nasıl aglamıştım. İkiz geç belli oluyor diye yazayım dedm
Allah size bagıslasın canım evet dogrudur bir tanıdıgında ikinci muayenede belli olmustu:) ne güzel bişey ya mucize resmen:)

Lusi Lusi günaydın canım boy kilo listesine eklenmişim sağol canım. Diğer bilgileri de tekrar vereyim
İkinci çocuk, aralarında 6 yaş olacak
Hastane:Trabzon /medical park yıldızlı
Doğum tarihi:5 nisan ama sezeryan olacak henüz belirlemedik

Lusi Lusi günaydın canım boy kilo listesine eklenmişim sağol canım. Diğer bilgileri de tekrar vereyim
İkinci çocuk, aralarında 6 yaş olacak
Hastane:Trabzon /medical park yıldızlı
Doğum tarihi:5 nisan ama sezeryan olacak henüz belirlemedik

Canım etiketi görünce ekran görüntüsü alıyorum hemen ama gözümden mi kaçıyor siliniyor mu hiç anlayamadım inan kasıtlı bi şey asla yok :KK23::KK37:

Günaydın herkeseee :KK200:
Doktor bana bulantılarım için hap vermişti ilk gün içtim ikinci gün yani dün içmedim aman çocuğa dokunur diye... sonra internettte bir yoruma denk geldim. Kanama alanı kusarken zorlanmadan olabilir demiş biri. Ben de çok kusuyorum o yüzden korkuma içicem hapı sanırım:KK43: çünkü kanama alanı var ve hala kanamam var.. :KK43:

Sebogelin Sebogelin senin kaybın için de çok üzüldüm arkadaşım, öyle tevekkül etmiştin ki, kanamana rağmen öyle sakindin ki dedim herhalde birşey olmayacağını o hissediyor.Olsun ama, sen de hayırlısını istedin bittter gibi, razı oluşunla daha büyük acilardan kurtuldun belki de.İnsallah kendine gelince yavruna sağlıklı bir kardeş daha gelir:KK200:Hicbirimizin sonu belli değil.Elbette kimse kayıp yaşamaz inşallah.Ama sağlıkla doğacaklarsa eğer Allah kucağımiza almayı nasip etsin.

Benim de oğlumda gurlesti, canlandı ve çok hızlı uzamıştı.Bu sefer de dökülüyor coraspin kullanmama rağmen.bide göbeğimde tüylenme başladı:olamaz:

Ben de ben dee..Hiç istemiyorum kuaföre gitmeyi, hep kendim alırım.Oglumda da en son 6 aylıkken ayna karşısinda almıştım çok zor olmuştu.sonuncuda mecbur gittim utana sıkıla.
Çok teşekkür ederim canım. Sizler sağlıkla alırsınız kucağınıza inş

Doktor bana bulantılarım için hap vermişti ilk gün içtim ikinci gün yani dün içmedim aman çocuğa dokunur diye... sonra internettte bir yoruma denk geldim. Kanama alanı kusarken zorlanmadan olabilir demiş biri. Ben de çok kusuyorum o yüzden korkuma içicem hapı sanırım:KK43: çünkü kanama alanı var ve hala kanamam var.. :KK43:
Günaydın. Hangi ilaçtan verdi acaba? Bende kullanıyorum da korka korka :KK43:

Günaydın canım doktor uygun gördüyse içseydin keşke mide bulantısı yaşayacağına. Bir sorun olmaz inşallah korkma

Merhaba cnm .2 gündür geceleri agriyor benim de.Ama ilaç almadım hiç.Sanirim sivi tuketimini artirmamiz lazim.Ben de kabizlikla ugrasiyorum.Parol, tamol ve minoset alabiliyoruz aklında
Bende ilaç almıyorum cnm suda çok içiyorum ama genede zonkluyordu dün başım aglicaktim nerdeyse ben iki tüp bebek bi amelyt bide bi tane kaybim olduğu için ilaç almamaya calisyirm korkyr m

Günaydın kızlar :KK200:
Kötü haberleri okudum maalesef Allah sabır versin ve en kısa sürede sağlıklı hamilelik nasip etsin :KK51:

Dün ultrasona gittim keseyi gördük,
4+4 günlük çıktı geç döllenme olmuş bizim kuzucuk :emir_bebek:
12 Eylül’e kalp atışı inşallah :nazar:

Günaydın kızlar :KK200:
Kötü haberleri okudum maalesef Allah sabır versin ve en kısa sürede sağlıklı hamilelik nasip etsin :KK51:

Dün ultrasona gittim keseyi gördük,
4+4 günlük çıktı geç döllenme olmuş bizim kuzucuk :emir_bebek:
12 Eylül’e kalp atışı inşallah :nazar:
Günaydın canım zaman hızlıca geçer inşallah:anneadayı:

Sebogelin Sebogelin senin kaybın için de çok üzüldüm arkadaşım, öyle tevekkül etmiştin ki, kanamana rağmen öyle sakindin ki dedim herhalde birşey olmayacağını o hissediyor.Olsun ama, sen de hayırlısını istedin bittter gibi, razı oluşunla daha büyük acilardan kurtuldun belki de.İnsallah kendine gelince yavruna sağlıklı bir kardeş daha gelir:KK200:Hicbirimizin sonu belli değil.Elbette kimse kayıp yaşamaz inşallah.Ama sağlıkla doğacaklarsa eğer Allah kucağımiza almayı nasip etsin.

Benim de oğlumda gurlesti, canlandı ve çok hızlı uzamıştı.Bu sefer de dökülüyor coraspin kullanmama rağmen.bide göbeğimde tüylenme başladı:olamaz:

Ben de ben dee..Hiç istemiyorum kuaföre gitmeyi, hep kendim alırım.Oglumda da en son 6 aylıkken ayna karşısinda almıştım çok zor olmuştu.sonuncuda mecbur gittim utana sıkıla.
Valla bende çok utanıyom canım mecburiyetten gitcez artık utana sıkıla :dua:

Doğru olabilir canım bayramın 1.günü yorgan döşek yattım bulantıdan hiç bişey yiyemedim öğürmekten içim dışıma çıktı ertesi gün peçeteye silince gelen çok çok az kan gördüm acilde iğne yaptılar hemen banada kayınvalidem dedi dün öğürdün ondan olabilir diye

X