2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bende dün başladım eczacı bana da koldan vurdu kendimiz kolay vuralım diye göbek ya da bacak diyorlar doktorlar ve gerçekten çok ağrıyormuş bende beklemiyordum morardı kolum benim de

canım bende kullanıyorum iğne göbekten yapıyorum nerdeyse 1 ay oldu. iğneyi dik batırıp hızlı enjekte edip çıkardıktan sonra ovmuyorum bi süre hareket etmiyorum(morarmaması için)
Canım ben ilk kez bugün vurdurdum oda ebenin mi eli ağırdı yok iğneden mi anlamadım kolumu kaldıramıyorum hemde vurulan yer mosmor oldu bildiğin sanki çimdik basmış gibi göbekten nasıl yapıyorsun cnm bana sana zahmet bı anlatsan da bende kendim yapıcam malum doğuma kadarda yapılacağına göre öğrenmem şart....

Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım :)
Tüp bebekle hamile kaldım
Pıhtılaşma problemi bemdede var hergün iğne oluyorum
Herkesin hamileliği inşallah sorunsuz güzel geçer sonunda hepimiz kavuşuruz meleklerimize

Acilman varken suni sanciyi hizlandirayim cabuk olsun dedi ebe kendi kafasina gore arka arkaya verince suni sanciyi afedersin kustum kendimde degildim zaten.dogum sonrai kan oturdu gozume uc ayda gecti korkunctu ya yine iyi cesaret ettim tekrar gebe kalmaya benim yerimde baskasi olsa bidaha dogurmaz heralde.dedigin gibi islerine gore sanci verdiler randevusu vardi gece boyu bunla ugrasmayim dedi heralde!!gitmiyorum ayni yere yeni bir doktor arayisindayim

Merhaba canım benide eklersen sevinirim :)
Yaş 26
Memleket manisa
Hastane (salihli can-izmir medicalpark)
İlk gebelik
Tahmini doğum 13 nisan
Boy 1.55
58 kilo ile hamile kaldım
56.6 şuanki kilom

Hamileyken de smear alınmıştı benden tatlımm alınıyor yani gerekli görüldüğü durumlarda.
O koltuğa çatal mı ne deniyordu, hazırlanıyorsun muayene öncesi hasta önlüğü giyiyorsun çıplak şekilde.

Bende kendim hiç vuramam sanırdım şimdi başkasına güvenemiyorum.İlk ebeye vurdurdum karnım uzun süre mor kaldı.
göbek deliğinden 3 parmak aşağı sağa veya sola doğru yani göbek deliği nin alt hizası da olmayacak! Kaba etini parmaklarının arasında gergin tutuyorsun iğneyi dik batırıp enjekte ediyorsun. Hafif elini gevşetip iğneyi çekiyorsun. Ben böyle vuruyorum gitgide daha az morarmaya başladı. Ha birde iğnenin ucunda damla bırakmamak gerekiyormuş.

Mrb Benimde 8 haftalik kizimi emziriyorum doktor emzirmeye devam et demisti sutun tadi degisince cocuk birakir demisti bana kendi birakirmi acaba sen sutten kesecekmisin hamilelik daha da ilerleyince

Emzirmeye devam edebilirsin canım riskli bi durum olursa doktorun bilgilendirir zaten.
Bu arada benim oğlan 17 18 aylık yeni kestim sütten. Ama bizim meme işimiz problemliydi uyku nedir bilmeyen gece dakika saat meme ağzında isteyen bebekle hamileyken uğraşmak zor oluyor. Şimdi uykumuz yavaş yavaş düzene giriyor ama emzirmeyi de özlemiyor değilim bazen ağladığım bile oluyor

Tamam canım yarın göbekten o şekilde uygularim artık çok teşekkürler....

Teşekkür ederim canım öğrenmiş oldum.

Korkulacak bir durum yok canım ilk muaynede bende çok korkmuştum hatta gözlerimi kapamıştım :) tamamen alt kıyafetler çıkıyor burada örtü falan da vermiyorlar o biraz hastaneye göre değişiyor ilk muayneniz olduğunu söyleyin ona göre rahatlatabilir doktor acı vs hiçbir şey yok.

Ayakta kalınca akıntım artıyor galiba. Dinlendiğim günler çok az akıntı oluyor.

Aslında muayeneden korkmuyorum ama olayın kendisi gıcık :) Örtü meselesi de hiç ilgimi çekmedi devlette biraz da bu yüzden sormuştum zaten.

Kızlar kalp atışlarından sonraki kontrolünüz ne zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…