Aşılama 2019 Eylül Aşılamacıları

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
En kısa zamanda inşallah gebelik haberini alırsın. Ben inanıyorum hepimiz bir gün anne olacağız. Sadece ne zaman olacağımızı bilmediğimiz için stres yapıyoruz , korkuyoruz ve endişe duyuyoruz. Sadece sabırla beklesek o gün daha çabuk gelecek. Ama elimizde değil endişelenmemek. Rabbim isteyen herkese en hayırlı zamanda nasip etsin o zamana kadar da herkese sabır versin

kızlar merhaba bende geçen hafta aşılama oldum görünce yamak istedim. Bugün meraktan comfort erken gebelik testi aptım ama negatif çıktı. Tamamen ümidi kesmelimiyim acaba diye düşünüyorum .
İlaçların etkisi geçmiş sadece. 1 hastada gebelik varsa bile çıkması mümkün değil. Yumurta döllendiyse bile 5-6 gün içinde rahme ulaşır ve ondan sonra bthcg salgılamaya başlar. Aşılama gününü saymayın 14.gün kan testi verin o zaman doğru sonuç alırsınız

inşallah bakalımm:)

prp iğnesi dedir bana da
Prp iğnesini de ilk defa duyuyorum. Bir bildiği vardır hiç endişelenmeyin. Aşılamaya ilk başladığımda çok bilinen gonal f verecek diye bekledim yine ilk kez duyduğum fostimon 75lik verdi. Çok sayıda yumurtam da gelişmedi. Hatta aşılama sırasında çatlamamış dediğinde olmayacak yine diye üzüldüm de ama çok şükür oldu. Sadece tedavinizi olun sabırla bekleyin.

sabırla bekliyorum valla

Bana doktor çatlatma iğnesi verdi 1.5 gün sonra gittim direk aşılama yaptı hiç çatlamışmı durum ne falan diye bakmadı bana ormal mi acaba. sana bakmış galba çatlamadığını gördüğüne göre

Yok canım üniversite hastenesinde profa oldum
Canim cok soru sordum
Yok canım üniversite hastenesinde profa oldum
Cok soru surdum ama kusura bakmayın bede tıpta oldum mete beye sizde asilmadan hemen sonra kaldirdilarmi masadan beni hemen kaldirdilar bide hemen lavabuya kuştum dayanacak gücüm yoktu çok sıkışmıştım cok su içmiştim idrara siksik gelin dediler

yumurtalarima hic bakmadi catlamis yada degil direk asilamayi yapti

Her doktor bakmıyor canım. En fazla 48 saat içinde çatlıyor 36 saat geçince aşılama yapıyorlar. 12 saat içinde kesin çatlar gözüyle baktıkları için gerek duymuyorlar çünkü spermler 72 saate kadar rahimde yaşayabiliyor

Önemli değil canım bildiklerimizi paylaşmak için burdayız zaten. Ben 15 dk kadar uzandım. Hatta muane masasını kalçam yüksekte kalacak şekilde ayarladı. Tepe takla olmuş gibiydim. Bana idrara sıkışık gel demedi. Ama şunu biliyorum spermleri rahme bıraktıktan sonra zatrn onların yumurtaya doğru yüzme özellikleri var. Yer çekiminden dolayı uzanmak sadece kolaylaştırıyor. Rahim yolu ve idrar yolu ayrı olduğu için lavaboya gitmiş olman bence çok etkilemez. Hep dediğim şey eğer olacaksa hiçbir şey engel olamaz. Ama nasip değilse de her şey bahane. Sadece sabırla bekleyin

Tşk ederim

kızlar selam...2 yıllık evliyiz bebek 2 aydır düşünüyoruz kendim ovulasyon testiyle deniyorum şuan bi sıkıntı yok doktora da gitmiştim...eşimde hareket ve morfoloji sorunu var..aşılamanın enn güzel yanı spermler yıkanıyo temizleniyo...test yaptırmıştık sayı yeterliydi...buarada eşimin tek yumurtalıgı alındı bu yüzden brüksel tüp bebek merkezinde dondurulmuş spermlerimiz var... tekyumurtalık kaldığı için sayılarımızda düşme olursa tüpten önce aşılama denemek isteriz...sizlere merak ettiklerimi sormak istiyorum...

1-istanbulda devlet yada özelde nerede yaptırdınız öneri verir misiniz?
2-diyelim 5 yumurtam var 2 tanesi büyüklük olarak uygun...ikisinede enjekte ediliyormu sperm ?
3-birde kadında sorun olsada olmasada o iğneleri kullanmak mutlaka gerekiyormu kendi yumurtamızla yapmıyorlar mı ?

okuyarak öğrenmeye çalışıyorum beni bilgilendirir misiniz

Allahım hepimize sağlıkla en hayırlı zamanda versin bebişleri...

merhaba sizde veya eşinizin sperm sonucunda bi problem varmıydı

Kizlar bugün aşılama oldum eve geldim ovulasyon testi yaptım çatlama olmuş mu diye t çizgisi çok koyu çıktı bu catlamadigini mi gösterir yoksa iğnenin etkisi mi

Eklentiler

• 20190925_132522.jpg
    25,8 KB · Görüntüleme: 27
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…