Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
folbiol de çok var diyebiliyorum onu gerçekten az olanlara veriyorlar... fazlası da zararlı kuzum yarım da olsa 2,5mg ediyor fazla bizim kullandıklarımız 400mcg.. takviye kullan tabi ama. buna dikkat et derim..
O aklımda bilgisini alıcam bugün isim farkeder mi ilacta gidip baska alsam

Damla daha iyi galiba canım evet, ampulu ayda 1 alması kolay diye kullandım ben biraz da üşengeçlikte son nokta:KK70:
dedi ki ampul yasak artık valla bana denen bu :) hatta dedi ki bunu yazarım evde ölürsün ben suçlu olurum :KK70: olsun sıkıntı yok dedim :KK70: bende 2 ampulu 2 hafta ara ile kullanmıştım... :)

Evettt canım 2 ve 3 şubat oldu canım :KK200:
Bende 1 ve 3 Şubat saat 11 civarları ve bugün akşamı değerlendiricem canım,çatladiktan sonra yumurtanın 24 saati var diye yarına hem şansım kalmaz hem de eşimi artık bunaltmayayim diyorum:110:
Benimde 1 subatta silikti,2 Şubat akşamı ve 3 Şubat hep koyuydu:)

Tsh 3.75
Estradiol 45
Fsh 7.85
Lh 9
Prolaktin 13.67
Sizce bu degerler iyi mi bilginiz var mı
iyi gibi kuzum...
bak sadece sana değil gerek görülmediği takdirde ilaç vermiyorlar.. kimisi bana şunu yaz bunu yaz diyebiliyor...
benim amh düşük ama yumurtlarım görünüyor ve düzenli adet oluyorum.. bana da ilaç falan vermedi, direk tüp bebek denenebilir dendi yani bebeğiniz olmaz mı diyorsunuz dedim, hayır diyemem ama yaştan dolayı direk tüp dedi..

Tsh 3.75
Estradiol 45
Fsh 7.85
Lh 9
Prolaktin 13.67
Sonuçlara göre hafif pko var sende canım. Lh fsh tan yüksek olmamalı. Çok sorun edilcek bi durum yok. Tabi yine doktor daha iyi bilgi verir canım

Tsh 3.75
Estradiol 45
Fsh 7.85
Lh 9
Prolaktin 13.67
Canım doktor daha iyi yorumlar tabi ama bazı doktorlar tsh’ı biraz düşürmeyi önerebiliyor. Bir de lh, fsh’ın üzerinde olunca pko’dan şüphelenebiliyor doktorlar, ama ultrason görünümünde sıkıntı görmezlerse adet de düzenli ise problem olmuyor sanırım.

iyi gibi kuzum...
bak sadece sana değil gerek görülmediği takdirde ilaç vermiyorlar.. kimisi bana şunu yaz bunu yaz diyebiliyor...
benim amh düşük ama yumurtlarım görünüyor ve düzenli adet oluyorum.. bana da ilaç falan vermedi, direk tüp bebek denenebilir dendi yani bebeğiniz olmaz mı diyorsunuz dedim, hayır diyemem ama yaştan dolayı direk tüp dedi..
2 yıl oldu care bulamayinca ilaci cözüm saniyorum iste anladim cnm hayirlii bakalim bisey sorcam bu hormon testini tekrarlamak gerekir mi

2 yıl oldu care bulamayinca ilaci cözüm saniyorum iste anladim cnm hayirlii bakalim bisey sorcam bu hormon testini tekrarlamak gerekir mi
en son ne zaman yapıldığı önemli öyle ayda bir de gidilmez bence... yani okuyoruz duyuyoruz neler kimler hamile kalıyor.. zamanı var demek ki? hakkında hayırlısı olsun, uzun zaman olduysa bir git görün işte madem.

Canım doktor daha iyi yorumlar tabi ama bazı doktorlar tsh’ı biraz düşürmeyi önerebiliyor. Bir de lh, fsh’ın üzerinde olunca pko’dan şüphelenebiliyor doktorlar, ama ultrason görünümünde sıkıntı görmezlerse adet de düzenli ise problem olmuyor sanırım.
Adetlerim düzenli cnm sorun olmadigini söyledi sonuca pko diyen hic olmadi

en son ne zaman yapıldığı önemli öyle ayda bir de gidilmez bence... yani okuyoruz duyuyoruz neler kimler hamile kalıyor.. zamanı var demek ki? hakkında hayırlısı olsun, uzun zaman olduysa bir git görün işte madem.
6 aydan fazladir yapilali yine ayni doktora gittim rahim filminden sonra amatekrarlamadi hormin testini ama bnm aklima takildi

X