Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
kendi annemle kıyaslıyorum da gerçekten tırnağı kadar olamaz benim anneciğimin :) ben kızardım anneme anne yaşıtlarımız okuldan dersten başka birşey yapmıyor biz yemek yapıyoruz evin temizliğine yardım ediyoruz diye. gün gelince anlarsın annem iyi ki yaptırmıs dersin diyordu gülüyordum bende. hakkaten iyi ki yaptırmış her şeyi öğretmiş. liseden de hatrı sayılır derecede iyi bi puanla mezun oldum :) herşey aynı anda yürüyebilir biseye odaklanmamak lazım
Canim bende evin kucuk kiziydim ablamlar vardi sonra universite durumu oldu ama kafin yinede herseyi ogretmis simdi fark ediyorum ogretmis yani. Benim kayinvaldem de sagolsun bana hicbirsey yaptirmaz ama yine de lazim oluyor iste kendi evimde yapiyorum

bizim aramızda 2 yaş var. bana diyor ki x’e de öğretsene yemek yapmayı. ben mi öğreticem sen öğret kızına. ben zaten onunla bi is yaparken kanser oluyorum :KK70: herşeyi tek tek söyliceksin yoksa asla aklına gelmiyor. patatesi soy dersin mesela doğramak aklına gelmez. doğramaya kalkar doğrayacak kap almaz. doğrar yıkamaz. kendim yapınca daha az yoruluyorum :KK70:
Ben yapmıyorum hbişey en temizi bu galiba :KK53: yani onlar varken yapmam çünkü biliyorum anneleri onalra toz kpndurmaz hiçbişey yaptırmaz. Eee bende kendimi ezik duruma düşüremem hiç. Eski çağlarda devirlerde kaldı artık gelin köle gibi çalışsınalr. Heee karşılıklı yardım durumu vardır kimisinde ona saygı duyarım. Kv bana hastalansam yataklık olsam yemek çorba getirmez asla bakmaz. Doğum hastalık neler oldu yapmdı yani içinden gelmiyor. Ama kızöarının yanalrında ayrılmaz kendi evlerinde bile gider yemeklerini herşeylerini yapar gelir. Öyle alıştırmışlar biraz ağırlar. Herşey karşılıkkı bende onlara gidip asla bişey yapmam. He kimse yoksa kv ye teksek yardım ederim bulaşığa falan en fazla.

O konuda oyle ama yemek yapmiyacak mi bu kiz onun kayinvaldesi olmayacak mi
Siz biraz buyutuyormusunuz kuzum bu kv isini... saygi cercevsinde hareket ettiginiz sure icerisinde her sey gayet guzel gider...
Isinize karistirmayacaksiniz... ortayolu bulacaksiniz kocanizi kendinize cekmeye degil ortada durabilmesini saglayacaksiniz.. benim gozumde ailesini ayak altina alan adamin da degeri yok...
Seni ona ona seni dusurmeyecek..

Ben yapmıyorum hbişey en temizi bu galiba :KK53: yani onlar varken yapmam çünkü biliyorum anneleri onalra toz kpndurmaz hiçbişey yaptırmaz. Eee bende kendimi ezik duruma düşüremem hiç. Eski çağlarda devirlerde kaldı artık gelin köle gibi çalışsınalr. Heee karşılıklı yardım durumu vardır kimisinde ona saygı duyarım. Kv bana hastalansam yataklık olsam yemek çorba getirmez asla bakmaz. Doğum hastalık neler oldu yapmdı yani içinden gelmiyor. Ama kızöarının yanalrında ayrılmaz kendi evlerinde bile gider yemeklerini herşeylerini yapar gelir. Öyle alıştırmışlar biraz ağırlar. Herşey karşılıkkı bende onlara gidip asla bişey yapmam. He kimse yoksa kv ye teksek yardım ederim bulaşığa falan en fazla.
Kuzum yapmiyorsa sende yapma emin ol kizi hastalansa kosa kosa giderler gelinler hep el kizidir ne olursa olsun bu hep boyledir kimse insanin annesi gibi olamaz

Siz biraz buyutuyormusunuz kuzum bu kv isini... saygi cercevsinde hareket ettiginiz sure icerisinde her sey gayet guzel gider...
Isinize karistirmayacaksiniz... ortayolu bulacaksiniz kocanizi kendinize cekmeye degil ortada durabilmesini saglayacaksiniz.. benim gozumde ailesini ayak altina alan adamin da degeri yok...
Seni ona ona seni dusurmeyecek..
Canim her erkekte onu basaramiyor iste o yuzden insan biraz bilmeli birseyleri

ayy aynen vallahi ona da kesin dibindeb ayrılmayan bi koca gelir :KK70: bizim niye kıymetimiz bilinmiyor nazlanmadığımız icin mi acaba :KK70: kendisi cok da nazlıdır bu arada. bi grip olsun aman allahım evlere şenlik.....
Ayy hep de hastalar zaten kendi olmasa cocuklar o olmasa kocasi ayyyy
Ben bazen anneme iclenirim gercekten gelini benden cok dusunur... bugune kadar bir tartismalari dahi olmamistir.. ben biraz daha gorumcwyim denebilir.. gozumden kacmayan tavirlari olmustur annem agzini acmaz... bazan cikisirim bu kadar da degil en azindan bi laf soyle yok der :))

Canim bende evin kucuk kiziydim ablamlar vardi sonra universite durumu oldu ama kafin yinede herseyi ogretmis simdi fark ediyorum ogretmis yani. Benim kayinvaldem de sagolsun bana hicbirsey yaptirmaz ama yine de lazim oluyor iste kendi evimde yapiyorum
bende evin en kücüğüyüm :KK70: ve kvden bu zamana kadar hiçbir sey öğrenmedim. ay valla anamı öpesim geldi şuan :KK70:

Canim babaannem halamlari bir over bir over ama afedersiniz halamlar pasakliliktan oluyorlar ve insanliklari da hic yoktur ama babaannem milletebir over sorma gitsin
Ayyyy aynı bizimkiler :)))))) aslında hiçbieşy yapamazlar bütün sülaleleri görüyo kocaları görüyo artık boşanma eşiğine geldiler neden de yemek yapmama temzilik yapmama çocuklara bakamama .. ama aslaaa toz kondurmuyo ee napsın hangisine yetişain zamanında yaptıklarına saysın derler. Bir över bir över halbuki adamlad bıkmıl her akşam makarna yemekten :) e övsünler napalım valla bende artık bana nasıl davranıyorlarsa öyle yapıyorum. Benim kötü günüöde zor günümde hastalığımda yanıma gelip yardım deatek 1 tabak çorba hadi beni geçtim toeunlarına getirip baksalardı bende daha iyi olurdum ama maalesef herkes bir olmuyor. Herkes de de aşağı yukarı aynı dertler :)) zamanla alışıyor insan sallamıyor valla. Bizim 5 yıl olacak anca alıştım kabullendim gözümü açtım :)

bana böyle olan kvye bende böyle oluyorum. ama o arayıp sorar beni sever. kızdıgım bazı yönleri olsa da bende severim onu. en basiti evin bi köşesinin camını silmek zor cidden, insanı yoruyor. evlendiğimden beri ben silerim. bugün silelim mi der silerim. hatta hamileliği öğrenince eşime tüh camları kim silcek şimdi dedim :KK70: her fırsatta dokundururum bunun lafını cünkü cok tuhaf. ben yokken nasıl siliyorsanız öyle silin diyemiyorum iste onların canı tatlı

Kuzum yapmiyorsa sende yapma emin ol kizi hastalansa kosa kosa giderler gelinler hep el kizidir ne olursa olsun bu hep boyledir kimse insanin annesi gibi olamaz
Gitti zaten canım hemde kaç kez günelrce kaldı. Basit hastalıklardan bir de aşırı nazlıalr zaten. Ama ben ne hastalıklar yaşadım diyorum ya 1 tabak çorna getiemediler alt üst oturuyorduk bir de. E napalım bu insanlards böyle dedim bıraktım akışına. Bana yapmadıkları için benden bir beklenti içine de girmesinler bir zHmet

Ayy hep de hastalar zaten kendi olmasa cocuklar o olmasa kocasi ayyyy
Ben bazen anneme iclenirim gercekten gelini benden cok dusunur... bugune kadar bir tartismalari dahi olmamistir.. ben biraz daha gorumcwyim denebilir.. gozumden kacmayan tavirlari olmustur annem agzini acmaz... bazan cikisirim bu kadar da degil en azindan bi laf soyle yok der :))
ay bizi mi anlatıyosun :KK70: ben anneme hep diyorum sen yengemin gelinisin yengem senin kaynanan sanki diye. 50 kere tartısırlar ama yok düzelmiyor. aman valla ailesiyle evinde huzuru olsun baska bisey beklemiyoruz

Gitti zaten canım hemde kaç kez günelrce kaldı. Basit hastalıklardan bir de aşırı nazlıalr zaten. Ama ben ne hastalıklar yaşadım diyorum ya 1 tabak çorna getiemediler alt üst oturuyorduk bir de. E napalım bu insanlards böyle dedim bıraktım akışına. Bana yapmadıkları için benden bir beklenti içine de girmesinler bir zHmet
Cok haklisin canim insanin komsusu bile getirir o kadar yakinmis da ama ben de bosverdim hicbir beklenti olmayinca hayat daha guzel

Cok haklisin canim insanin komsusu bile getirir o kadar yakinmis da ama ben de bosverdim hicbir beklenti olmayinca hayat daha guzel

Aynen öyle canım. Yapmak istemiyorlar içlerinden gelmiyor. Bende içimden nasıl geliyorsa öyle yapıyprum çok rahat kafam valla böyle mesafeli en iyisi. Benden bişey istemezşer beklemezler yani hayatta. Bende onalrdan.

Ayyyy aynı bizimkiler :)))))) aslında hiçbieşy yapamazlar bütün sülaleleri görüyo kocaları görüyo artık boşanma eşiğine geldiler neden de yemek yapmama temzilik yapmama çocuklara bakamama .. ama aslaaa toz kondurmuyo ee napsın hangisine yetişain zamanında yaptıklarına saysın derler. Bir över bir över halbuki adamlad bıkmıl her akşam makarna yemekten :) e övsünler napalım valla bende artık bana nasıl davranıyorlarsa öyle yapıyorum. Benim kötü günüöde zor günümde hastalığımda yanıma gelip yardım deatek 1 tabak çorba hadi beni geçtim toeunlarına getirip baksalardı bende daha iyi olurdum ama maalesef herkes bir olmuyor. Herkes de de aşağı yukarı aynı dertler :)) zamanla alışıyor insan sallamıyor valla. Bizim 5 yıl olacak anca alıştım kabullendim gözümü açtım :)
Kuzum annem 30 yildir bunu yasiyor kiziyorum yapma diyorum ama kadin temizlik hastasi oldugu icin dayanmiyor. Canim bizim evlerimiz yapisikti annem hastaydi 5 cocuktuk hepimizde cok kucuktuk annem hastanede yatiyordu bize bir tabak yemek vermiyorlardi acliktan agliyorduk hepimiz bitlenmistik banyo yaptirmiyorlardi birde annem eve geldiginde hasta yatagindaki kadina anlatip guluyorlardi halimize :mad: yine duygusallastim

Kuzum annem 30 yildir bunu yasiyor kiziyorum yapma diyorum ama kadin temizlik hastasi oldugu icin dayanmiyor. Canim bizim evlerimiz yapisikti annem hastaydi 5 cocuktuk hepimizde cok kucuktuk annem hastanede yatiyordu bize bir tabak yemek vermiyorlardi acliktan agliyorduk hepimiz bitlenmistik banyo yaptirmiyorlardi birde annem eve geldiginde hasta yatagindaki kadina anlatip guluyorlardi halimize :mad: yine duygusallastim
Ayy kuzum kiyamam ya.. ee serde gebelik de var... herkes ettigini bulur hic uzulme.

Benimde görümcem yok ama kaynanamlara zamanında iyi davrandığım için tepemize çıkmaya çalışıyolar. Şimdi mesafe koyuyorum zoruna gidiyo bazen ama yapcak bişey yok valla. Susmam artık herşeyi de alttan almam. :KK70:
Sorma cnm aynisida bende. Kp cok iyidir, kv aslinda arkdas gbi cok yakindir ama kendini genc kiz zannediyor ve egosu cok yuksek ara sira geriliyorum bende eskisi gibi gorusmuyorum cok.

Ay kızlar tatlı sohbetinizi bal ile bölüyorum
Kırmızılar geliyor dedim ama wc gittiğimde bir iki damla cok acık kırmızı yanı pembe kan geliyor pette birşey yok normalde adetim koyu hatta siyaha yakın renkte başlar önce bekleyen kan gelir bu kadar gecıkmeye rağmen bu renk ve sürekli olmaması:işsiz::işsiz::işsiz:

X