Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Ciddimisin bilmiyorum ki valla bende kafam karıştı şuan benim böyle bi sorunum yoktu ama hamilelikte başladı ne yapsam bilemedim

Değerlerim bu şekilde ben haftaya kendi doktoruma randevu alıp gideyim ya kafam çok karıştı

Eklentiler

• 20191226_204858.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 38
Tsh düşükmüş cnm senin o konu hakkında pek bilgim yok benimki yüksek cikiyo oyuzden ilaç kullaniyorum

Kendi doktorumdan randevu aldım pazartesi int araştırdım hamilelikte duzensizlesen tsh ler 10 haftada düzene giriyormuş çok kusmaktan oluyormuş sanırsam ama yinede bi doktoruma gözukeyim bakalım nedicek ne zamandır bebeğin kalbini duymadım onuda duyak bu vesileyle

Iyi olur cnm kendi drunda için dahada rahat eder

Ciddimisin bilmiyorum ki valla bende kafam karıştı şuan benim böyle bi sorunum yoktu ama hamilelikte başladı ne yapsam bilemedim
Dr una güven canım kaç ki tsh?
Bak benim hipertiroid sorunum vardı o yüzden hatta 2 düşük yaptım bende kalbi durdu en son geçen sene. Neyse tedavi oldum falan ama yine hamilelkte farkettik düştü tsh 0 lara, Dr ısrarla bekleyelim 12 haftaya kadar bebek sağlıklıysa hiçbişey olmicak dedi ben kaç tane Dr gittim sordum endokrin sordum hepsi gebelikte ilaç içersen bebeğe de geçer tiroid hormonu o da hiperitoid olabilir, 12 haftadan sonra düzelir belki bekle dedi, yani 12çhaftaya resmen diken üstünde bekledim. 13.haftada Bi baktık ki bütün hormonlar düzeldi herzaman 0 olan tsh ım 5 6 aydır bbebiş sayesinde düzeldi. İlaç da almıyorum ama sende hipotiroid varsa bilemem yinede bekle bakalım 12.haftadan sonra düzelmezse hemen ilaça başlarlar korkma.

Bu şekild e değerler abla int sistemi olan degerlerde geven hafta acil de yapılmıştı geven haftaya oranla yine oynama olmuş bide ne oluyor bu bilmiyorum int araştırdım bi hipotroid bi troid varmış heralde birinde tuzlu iyotlu yemek gerekiyormus diğerinde tuzsuz ve iyotsuz şeyler yemek gerekiyormus doktor bana hiç bise demedi kafam karıştı

Eklentiler

• 20191226_204858.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_20191226-205604.png
    114,6 KB · Görüntüleme: 60
Arkadaslar sabah testim böyleydi..aksam üstü eve gelince çizgi var suzce bozuk mu olabilir mi

Eklentiler

• 20191227_153623.jpg
    177 KB · Görüntüleme: 63
  • 20191227_062247.jpg
    40,9 KB · Görüntüleme: 68
Seninde hipertiroid ama tsh düşük. Benim 12 haftaya kadar hep 0.03 şerde falandı kesnlkle Dr tsh a bakmıyoruz t4 bakıyoruz sıkıntı yok beklicez dedi. Benimde aşırı bulantılarım vardı ya, o yüzden de oluyor dedi gebelikte iyotku tuz kullandım öyle dedi bana bebeğin ihtiyacı var dedi. 12 haftadan sonra düzeldi hiç. İlaç içmedim kzum inşallah seninde öyle olur ama doğumdan sonra tsh tekrar 0 lara düşebilir dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…