Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet kuzum değere göre ya çift yada erken dollenme dedim ama haftasını söylemedi yolk kesesini girmeyince bende kitlendim sormayı unuttum hiç bise anlatmadı sağolsun ikinci gebeliğim.olduunu söyledim halde haftaya gel bakalım dedi benim.neden karşıma güler yüzlü her şeyi anlatan rahatlatan doktor çıkmıyor anlamıyorum benmi çok seciciyim anlamadım 😐 ne iğnesi?
Oyy kuzumm😍😍😍 ozlemisim usg kese fotolarini
Tek gibi gozukuyo ama haftaya daha net olur
Içine sinen bi dr bul en yakin zamanda cnm yoksa insan giderken bile stres oluyo
Bende clexan pihtilasma iğnesi kullanıyorum cnm

Oyy kuzumm😍😍😍 ozlemisim usg kese fotolarini
Tek gibi gozukuyo ama haftaya daha net olur
Içine sinen bi dr bul en yakin zamanda cnm yoksa insan giderken bile stres oluyo
Bende clexan pihtilasma iğnesi kullanıyorum cnm

He pihtilasma mi var sende nasıl cıktı ortaya peki öyle yapcam haftaya eski hastanemde başka doktora gitcem. Bakalım

Darisi bize gazsizlik😅 her gününuz iyi olsun insallah canım benim..hep güzel tecrübeler edinelim 😍

Çok şükür elcocum 😍 minik hastalıklar dışında bizde her şey yolunda,sen nasılsın Duru'nla😍

Kizlar bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz 😳
Bizde maalesef eve gelen misafirler yüzünden geip olduk kuxum . Geçmek üzere çok şükür .

uyku konusunda gelirsek uyumuyoruz. 😂😂
Genelde koynumda uyur . Bıraksan 5-6 saat uyur . Ama ne zaman yatağına bıraksam gözler 👀 böyle 😂😂

Ayyy valla canım yaa, geçen yazamadım fırsat bulamadım.
Biz 7 aralıkta gittik dr a 32+0da
Şimdiye kadar 1 hafta öndeydi bizim tırtıl, böyle giderse normal kg da olur belki normal olur diyordum. Dr görünce şaşırdı, 1 ayda çok öne gitmiş ki ben geçen ay çok dikkat ettim yediklerime 2 kg aldım sadece bebek almış çoğunu zaten 1.200kg yu bebek almış 🙈
2 3 hafta öne geçmiş 2.350 kg 47 cm olmuş. Doğmaya hazır yani bizimki 😁
İşte Dr baktı riskleri falan anlattı kesnlkle sezeryan dedi, zaten dikiş kere baskı yapar iri bebek 3 kg yu geçtikçe baskı olucak dedi. 34te nst ye çağırdı artık 1 2 haftada 1 görücem seni deid. Vitamin vs kesmişti zaten Bi tek mom vital kullanıyordum onu da bıraktırdı.genetik gerçi bunlarla alakası yok dedi. Abi de kg lu doğdu. 40 ı beklemicez 38 i geçtikten sonra muhtemelen 4kg olucak zaten hemen alırız dedi.. Bizim az vaktimiz kaldı yani belki 20.01.2020 de gelir tırtılımız 🥰🥰🥰🥰 gelsinde nasıl gelirse gelsin. Hazırlıklara takılıyorum bende son hazırlıklar malum az kalıd artık 🙈 siz neler yapıyorsunuz canım?
Benim doktorumda iki haftadır nstye sokuyor beni , yarında gireceğim inşallah bı sıkıntı yoktur. Bel ağrım coştu bu ara aşağı çok baskı var magnezyumla kalsiyum içiyorum çatı ağrım vardi hafifledi. Dizlerimdeki ağrıyı söylemiyorum bile o da hafifledi içince. Şimdiye kadar niye vermediyse eğilip kalkamiyordum resmen ağlıyarak işlerimi yapiyordum. En son bizimki de 2300falandi boyunu bilmiyorum söylemiyorlar devlette çok. Bavulumu falan hazırladım sayılır benim eksiklerim kaldı. Her türlü hazır duruyoruz 😊
Normal doğum gözüktüğü için bizde net bı tarih yok. Herşeyin hayırlısı nasıl gelmek isterse valla keyfi bilir :)) ama hiç gelmeyecek mis hep benle kalicakmis gibi bı his var içimde 😁
Resmen bacaklarım davul gibi oldu . Odasına süs yaptık daha dün . Nasıl olmuş :) Beşiği daha gelmedi

Eklentiler

• IMG_20191210_235525.jpg
    IMG_20191210_235525.jpg
    57,1 KB · Görüntüleme: 66
Bizde maalesef eve gelen misafirler yüzünden geip olduk kuxum . Geçmek üzere çok şükür .

uyku konusunda gelirsek uyumuyoruz. 😂😂
Genelde koynumda uyur . Bıraksan 5-6 saat uyur . Ama ne zaman yatağına bıraksam gözler 👀 böyle 😂😂
Biz de en fazla 5 saati gördük uykuda.ama şu sıra uykusu öyle bozuldu ki yarimsar saat sadece..kaka yapma durumları nasıl canim 😳 bizimki daha bir gün oldu ama fena ağlamalar da..gaziyla atsın diye saatlerce uğraşıp diğer yeme zamanı geliyo,acikiyo
Çaresiz olmak fena 😓

• Beğen
Reactions: H E
Biz de en fazla 5 saati gördük uykuda.ama şu sıra uykusu öyle bozuldu ki yarimsar saat sadece..kaka yapma durumları nasıl canim 😳 bizimki daha bir gün oldu ama fena ağlamalar da..gaziyla atsın diye saatlerce uğraşıp diğer yeme zamanı geliyo,acikiyo
Çaresiz olmak fena 😓
Kaka durumumuz iyi kuzum maşalah günde 5 kere falan yapıyor. bizim gaz problemimiiz vardı ama aktardan yaptırdığım karışım iyi geldi maşalah bize .

Saoalsn cnm. Genel olrak bazi seyler aklimda ama hani hazirda guzl bi liste bulursam cok guzl olck 😀
Bu arada testini gordum ama pek umitlndrmek istemdim o yuzden bisy yazmdim. Hayrlisiyla vardr insllh
İlk bebekte liste yapmıştım sayfa sayfa 😁 e tabi 2.olunca evdekilerde vardı eksikleri liste yaptım aldım yavaş yavaş.
Sen netteki listeleri karşılaştır. Unutmayacağın şeyler, bol zıbın 03 ay az al, 3 6 ay bol alabilirsin hemen büyüyolar çünkü,
Kıyafet olarak 0-3 ay az almaya çalış hele önde giden Bi bebeğin olursa en en fazla 2 3 hafta giyer Bi daha olmaz 0-3ay. 3-6ay almaya çalış mevsime uygun al tabi.
Ben stok yapma, uyumlu olurmu pişik olurmu belli olmaz, 1 marka seç 1 paket 1 no al, doğduktan sonra baktın 3 5 gün uyum sağladı sonra stok yaparsın.
Pişik kremi Kesinlkle sudokrem al bulunsun yanında çantanda.
Göğüs pedi, göğüs ucu kremi mutlaka alıcaksın lansinoh aldım ben oğlanda da şimdi de aldım.
Aksesuar şampuanlar vs sana kalmış zaten. Ben sebamed kullanıyorum hep. Onalrı aldım.
Telsiz sana kalmış bişey zorunlu değil, ama oğlumda iyiki almışım, 4 yıldır kullanıyorum.
Ateş ölçer iyiki almışım hala kullanıyorum ve kullanırız bebiş de de.
Bunları araştırır kafana göre alabilirsin.
Liste yap kendine, banyo malzemeleri, işte aksesuar, kıyafetler diye ayır canım çok kolay olur alışveriş. Aklına geldikçe yazarsın.
🥰

Evet kuzum değere göre ya çift yada erken dollenme dedim ama haftasını söylemedi yolk kesesini girmeyince bende kitlendim sormayı unuttum hiç bise anlatmadı sağolsun ikinci gebeliğim.olduunu söyledim halde haftaya gel bakalım dedi benim.neden karşıma güler yüzlü her şeyi anlatan rahatlatan doktor çıkmıyor anlamıyorum benmi çok seciciyim anlamadım 😐 ne iğnesi?
Oyyy maşallah kuzum, rahat ol haftaya güzel haberlerle geliceksin inşallah 😍🙏🙏

Benim doktorumda iki haftadır nstye sokuyor beni , yarında gireceğim inşallah bı sıkıntı yoktur. Bel ağrım coştu bu ara aşağı çok baskı var magnezyumla kalsiyum içiyorum çatı ağrım vardi hafifledi. Dizlerimdeki ağrıyı söylemiyorum bile o da hafifledi içince. Şimdiye kadar niye vermediyse eğilip kalkamiyordum resmen ağlıyarak işlerimi yapiyordum. En son bizimki de 2300falandi boyunu bilmiyorum söylemiyorlar devlette çok. Bavulumu falan hazırladım sayılır benim eksiklerim kaldı. Her türlü hazır duruyoruz 😊
Normal doğum gözüktüğü için bizde net bı tarih yok. Herşeyin hayırlısı nasıl gelmek isterse valla keyfi bilir :)) ama hiç gelmeyecek mis hep benle kalicakmis gibi bı his var içimde 😁
Resmen bacaklarım davul gibi oldu . Odasına süs yaptık daha dün . Nasıl olmuş :) Beşiği daha gelmedi
Valla 2 gündür tuzlu yedim bende ödem oldu sanırım ilk kez, artık dikkat edicem bende 😁
Ay hayırlısıyla gelsinler önce sen alıcaksın kuzunu kucağına 😍😍🥰🥰🙏

X