Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cok guzelmis yaaa masallh sizee. Rabbim hayrli omurler versin. Bnmle ayni dogum gunu bu ekim ayinda bi cok kisi hamis kaldi . Insllh onun da omru bereketli bahti acik olsn. Gittgi her yer neselensin

Ayy gözlerim dolarak okudum ne güzel bir doğum geçirmişsin rabbim bize de nasip etsin sağlıkla sıhhatle güle güle büyüt bebeğini canım

Çok güzel anlatmış sin canım sağlıcakla b üyüt bebeğini inşallah
Sağol kuzumm aminnn
Tutmadı kuzum doğumdan 1 hafta önce 3570 demişti . 1 hafta sonra doğum yaptım 3210
Boyumuz tuttu ama 54 cm doğdu . Baş çevreside tuttu 33 cm
Ah kuzum senin bir bebepin daha var maalesef zorluyodur ama onun sayesınde harkeetlisindirde .
ben hareketin faydasını gördüm son güne kadar evimde süpürge tuttum hhiç uzanıp yatmadım tek tavisyem o herkese riskiniz yoksa gezin tozun
Ayy gözlerim dolarak okudum ne güzel bir doğum geçirmişsin rabbim bize de nasip etsin sağlıkla sıhhatle güle güle büyüt bebeğini canım
Aminnn canımm Allahım sizlerede nasip etsin

200 300 gram her zaman fazla gösteriyor ultrason ya. Ah valla ben hareketsiizm diyorum ama gün içinde bakıyorum oturup uzandığım vakit az yani, mecbur bende süprüüyırum arada yerleri sil toz al sürekli yemek hazırla yedir, çocuğu parka götür hergün 1 saat dışarıçıkıyorum aslında yakındaki markete gidip geliyoruz yani o kadar yürüyebiliyorum sadece. Buna da şükür
Kasılmalar artmaz azalırsa bende sonuna kadar beklerim inşallah 40 haftayı doldururum ama şu kasılmalar yüzünden doğum tarihi muamma şu an.
Sen sağlıkla büyüt mis kokulunu,

Reactions: H E
Ay bu arada Meryem Duru kuşumuz hem adaşım hemde aynı doğum günümüz 25 Ekim

Hoş gelmiş Meryem Duru sağlıklı uzun bir ömrü olsun inşallah kuzumun
İlk baştan beri çok güçlü durdun canım çok şükür harika bir hikayeyle de kucağına almışsın, özellikle o İlk koklama anını yaşamayı çok isterim sana nasip olmuş
Sanırım buradaki tüm arkadaşlar da öyle çabuk pes edenimiz yok her gün daha güzel hikayeler duymak nasip olsun

Canim benim gozun aydin okurken duygandim reamen saglicakli buyusun melegin

Maşallah gözlerim dolu dolu okudum, darısı bizlere inşallah . En çok o kadar sancı çektikten sonra gelen o mis kokulu bebeğin düşündükçe heyecan doluyor içime
Sağlıkla büyüsün durukusumuz. Duaların etkisi çok büyük.

Aynen kuzum buna birkez daha şahşt oldum. Hastaneye yatarken yakınlarımdan meryem suresi okumalarını rica ettim . Kapı bekleyen herkes teyzelerim okudu ,
Evladımda adına uygun mübarek bir gece de dunyaya gözlerini açtı

G gamzeli_bebis canım nasıl gidiyor, sen diyete uyuyorsun ya toplam şimdi kaç kg aldın yani ben öyle sürekli abur cubur hamur işi falan yemiyorum ama bu ay çok hızlı aldım kg ayda 3 4 kg almış gözüküyorum
Toplamda tamam 9 kg ama bunun 3 ayı var daha böyle devam etmez umarım.. 16 17 kg ya kadar normal ya sonra veririm zaten oğlumda da 16 almıştım ama bu ay neden bu kadar fazla aldım anlamadım

canım ben 5 kg aldım ama bi kaç gündür motivasyonum düştü tam listeye uyamıyorum.
bide doktora gittik doktor şekerli bi bebek gibi değil bebeğin diyeti fazla abartma aç kalmasın dedi.
700-800 gram olmalıymış 714 çıktı.
yani iri değil şuan.
gelişimide önde falan değil günüyle uyumlu suyuda iyi çok şükür.
şeker belirtileri yok şuan için.
bende bi kaç gündür şımardım sanırmm biraz tatlıyedim.

ama yine toplıcam motivasyonumu.
doktorun ne dedi çokmu aldın dedi
sen zayıflayıp hamile kaldın ibşey olmaz yaa :)

Gözlerim yaşardı canım Rabbim bir ömür boyu evladınız la huzurlu mutlu olun inşallah

Benimde tek motivasyonum o ya beni gören kg almamışsın karnın sadece çok şiş diyolar Dr da en son 3 hafta önce çok iyi hatta suyu biraz fazla biraz daha iri gidebilir dedi dikkat et falan bişey demedi bende bu 1 2 hafta pastaymış tatlılarmış coştum tatlıdan boş kg aldım işte
Bugünden itibaren sebzeye ağırlık verip bu ay dengeleyip az alayım bari ya alabilirsem dlei gibi acıkıyorum 1 haftadır

Gözlerim doldu okurken çok güzel yaşadıkların doğumunda bir çok kişiye nazaran çok iyi geçmiş maşallah şimdi o minicik kalple büyüme zamanı allah'ım acısını yaşatmasin hayırlı bir evlat olsun adi gibi duru bir hayatı olsun inşallah

Bana son 2 kontrolde bebek önde diye sende şeker olabilir diyip durdu, oğlumda da öyleydi şeker testimde çok düşük çıktı oğlanda genetik demekki dedim pek dinlemedi tabi o zaman açlık tokluk bakalım orda belli olur dedi yaptı tabi en dip değer çıktı Allah Allah dedi demekki genetik ama bu aya kadar çok iyi kg alarak gittin noldu bu ay 3 kg birden aldın dedi bunu geçen ay dedi işte ben üstüne 3 daha aldım ayda 3 3 gittim maşallah ama bu 2 ay aşure ler tatlılar cidden coştum
Son 3 ay toplam 6 kg almam lazım başka çarem yok karnımı taşıyamicam yoksa ya. Valla sizin nasıl bilmiyorum ama benim çok şiş, eşim bile oğlanda böyle değildi snaki dedi çok şiş yani dedi herkes karnıma bakıyo zate 6 aylık diyince inanmıyorlar valla iri olmasın normal olsun 3 5 gün önde olması tamam ama bu karnıma göre inşallah daha çok önde değildir küçük hanım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…