Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kesinlikle canım bende gebelikte hiç ödem olmaz zaten yani bunda da olmaz inşallah günde 3 4 lt en az içiyorum. Valla benim oğlanda ds kışa denk gelmişti hep tişört le geçirmiştim hatırlıyorum sıcak basıyordu rahat geçmişti yine öyle olacak.
Dönme konusuda bizimki kesin döner belki dönmüştür valla ayakları çünkü aşağıda değil belli yukarılara sağ sol vuruyo benim hamilelik ler zaten zor geçiyor ama bu kız daha zor geçti, doğmasını bekliyorum sabırla hazırlıklara başlayım dedim hiç gücüm yok bu 1 haftada iyice güçsüzleştim sanki o yüzden yavaş yavaş yapıcam. Nevresim setini falan diktim beşik içi ıvır zıvırları hazırlıyım geçirip hazır dursun. Kıyafetleri yıkayıp ütüleyip yerleştireceğim sonra eksikler bakıcam ne eksikse onları alıcam. Tabi çantayı da hazırlamış olurum 30 32 haftalarda. Hazır dursun sonra belli hi benim hiççç enerjim kalmayacak şimdiden böyleyim

Bende kolik yaşamadım oğlanda hiç, 2 haftalıkken 1 2 kez olmuştu Dr umuz rutin oluşturun demişti birde hep sakinleştirici müzikler falan dinletirdim çok kucakta tutmazdım emzirip bırakırdım beşiğine o müziklede skainleşirdi nerdeyse 1 1.5 yaşına kadar hep aynı sakinleştirici müziklerle uyurdu hep sakin bir bebekti Allahım kardeşi de inşallah abisi gibi olur diye dua ediyorum 2 yaşından sonra coştu bizi. Oğlan iyice konuşmaya başlayınca hiç susmuyor

Ayyy çok zordur canım çevreden hep duyardım inşallah çok uzun sürmez. Damla olarak ne kullandınız, gerçi kolikte hiçbiri fayda etmiyormuş galiba arkadaşlar öyle diyodu. Oğluma acı elma yağı sürerdim ayaklara sadece 1 damla, karnına ayaklara da arada banyo sonrası üşümesin gaz olmasın diye kiraz çekirdek ısıtıp koyardık hiç gaz yazamadıkbiz belki 2 3 kere. Şimdi yine öyle yapayım diyorum ama kolik olursa yapacak bişey olmaz tabi sen denedin mi bunları canım

En iyisi canım bende erken başladım hazırlığa şuan diyorum iyiki bitmiş hiç totoyu kaldırasım yok
Ama ev bekliyor işte tam mevsim dönümü dip köşe temizlik yapmadan halı serdim bekar evi gibi oldu

Aman valla gelen giden yoksa boşver temizliğide biizm hiç bitmiyor iş çamaşır hergün, evde çocuk olmasa bende bırakucam valla ama toz oluyor heryer mecbur hergün 2 günde bir üstten üstten hallediyorum. Dip köşe annem geldikçe o yapıyor sağolsun. Ablamda gelince yapıyor. Haftaya falan gelirler belki annemde rahatsızdı gelemedi bu hafta. Eşim hiç anlamıyor süpürge vs yapamaz yoksa yapayım diyo ama yapamaz hiç anlamaz. Oğlanla ilgileniyor olması yetiyor şimdilik. Haftaya öyle Bi dio köşe yaparız annemlerle yine biraz, sonra misafir almam lazım son kez davet edilmiştik ayıp olur doğumdan sonrada uzun süre alamam. Şidmdie çok ağırlaşmadan tek aile tek aile 2 gün alır halleder dinlenirim evi temizleyelim de önce

Merhaba folidoce işe yarıyormu gerçekten bende adetim varken başladım 3. Günüm bu benim ama doktor değilde eczacı önerdi bana
Merhaba ben direk hamile akldım. Hamileliğiöde güzel geçti . Evladımı sağlıkla kucağıma aldım Darısı sana inşallah

Evi toplasan ne yazar çocuk varken bir saat sonra aynı benim eşim de iş yapıyor ama dağıtması daha çok anca kendini çeviriyor işte
Aman misafir bende bitmiyordu canım geçen ay kasılmam çok olunca kimseyi kabul etmedik şimdi doğumu bekliyorlar yatıya gelecekler
Sende çok yorma kendini bu halde davet etmedin diye gönül koyacak olan varsa koysun

Günde kaç kez oluyordu kasılma kzum. Benimde şu an günde 2 magnezyum alıyorum azaldı ama yürüyüş yapınca ayajta çok kalınca artıyor kasılma maalesef.
Zaten baktım benimde artar falan kasılma çağırmam valla napim sonra çağırırım daha güzel ağırlarım.

Canım benim ayaklarımda her gün oluyordu özellikle sabah ama o zaman kasıklarım da oldu tüm karnım taş gibi oldu doktor enfeksiyon ve gazda eşlik etmiş dedi bir kaç haftadır yoktu yine bacaklarım da kasılma başladı

Kizlar cok ciddi kasik agrisi var birde afedersinjz kabiz olmusum vallahi aglatacak kadr agrio simdi bebek dusuncesini bile unuttum ya baska bisi varsa die dusunuyorum

Biz genelde zeytin yağı ile maşaj yapıyoruz kimyon çayı veriyoruz birde doktor bugün yeni damla verdi onu kullanıyoruz canım. Hiç sorma akşam 18 ile 02 arasını korkarak bekliyoruz heran başlaya biliyor en az 4 saat ağlamakla geçiyor

Meryem Duru ‘mun öyküsü

24.10.2019 gecesi sancılarım düZensiz bir şekilde başlamıştı.
Her bir sancımı not aldım . Çok çok hafifti karnımın alt kısmı kasılıyordu .
Gece sabahaa kadar uyumadım . Sabah 10 gibi kalktım. Aileme rutin doğurmadım konuşmalarını yaptım . Malum günümüz dolunca hergün aile bireyleri arar olmustu .
Eşimde ogün işe zorla gitti giderken her sancın geldiğinde mesaj at sıklaşırsa hemen gelxem dedi .
Neyse kahvaltı yapmak için mutfaga gittim ve bir sancı geldi ama işk defa okadar ağrılı oldu otrudum yere dua etmeye başladım . Normalde 40 sn geçen sancılar 2.30 dk sürmüştü.
Dedim kesin bişey oldu wc ye gittim ve nişanımın geldiğini gördüm . Hemen doktoruma mesaj attım doktorum zaten yarın gelicektin bugun gel bi açıklığına bakalım dedi .
Eşime haber ettim apar topar geldi .
Sancılarım hala düzensizdi bazen 10 dk bazen 1 saat bazen yarım saatte geliyordu.gelen sancılarım çok hafif ve acısızdı .
Doğurcağımı hiç düşünmüyordum yani
Hastaneye geldik . Doktor açıklığıma baktı 3 cm . Yatışını veriyorum akşam burda kal sabaha kadar sancın yetmezse sabah suni veririz dedi . Ben tabi daha düzensiz olduğu için ve suni istemediğim için izin isteyerek yarın sabah geleyim dedim .
Oda zar zor kabul etti akşam ağrın sıklaşırsa hemen geliyosun dedi .
Hastaneden çıktık yemek yemek için avm ye gittik .
Avm sancılarım 8 dk da bir geliyordu . Eşime eve gidip çantayı alıp hemen çıkalım hastaneye yatalım dedim . Çünkü sancılar ağırlaşmaya başlamıştı .
Sancı geldiğinde durup nefes alıp veriyordum . Yaklaşık 30-40 sn sürüyordu .

Akşam saat 10 gibi hastaneye gittik . Ebe beni kontrol etti açıklığım hala 3 cmdi. Nst ye bağladı 10 dk da 1 geliyordu sancılarım . Ebe bence eve git sancılarını evde çek dedi.
Bende evimizin 1 saat uzaklıkta olduğunu kalmak istediğimi söyledim. Ama annem İzmirden geliyo onu otogardan almaya gidebilirmiyim diye sordum . Tamam ben sizi görmedim deyip gönderdi .
Beklerken starbuckstan kahvemi aldım gelen sancılarım eşliğinde içtim.
Saat tuttuğumuzda 8 dk bir geliyordu . Daha sonra annem arayıp 1 saat geç geleceğini söyleid bizde burda boş boş bekleyeceğimize Eyüp Sultan Hz. Gidip dua edelim dedik.. Dua ettik tam otogara giderken hastaneden aradılar Elçin hanım hemen yatışınıı yapmalıyız dşye tabi ben korktum bilmediğimiz bişey mi var dedim . Yok doktorunuzun isteği dediler.

Neyse gittik acilen yatışımı yaptık ebe tekrar kontrol etti 6 cm olmus naptın sen dedi .
Dedim bişey yapmadım avm ye gittim otogara gittim
Kadının yüzü bembeyaz oldu çünkü 1 saat önce ilk doğumun açılman kolay olmaz demişti
Sancılarım 5 dk bire düşmeye başladı . Hala çok acıtan sancılar değildi. Saat 1 gibi annem geldi eşim alıp geldi. Hala sancılrımla başedebiliyordum .
1 saate bir hemşire gelip açıklığa baktı ve Allahıma şükürler olsun her geldiğinde 1 cm açılmam oldu .
Doğuma son 1 saat kal artık sancılarım ağırlaşmıltı ve 3 dk bir geliyordu
O sancılarla dalga geçen kız gitti sancı sonrası ağlamaya başlayan kız geldi .
Ebe yanıma gelip bu zamana kadar çok güzel geldn salma kendini sen yaoarsın dedi ,
Annem eşim ve eşimin kuzenin eşi yanımdaydı çok destek oldular .
Sancı aralarında gaza geliyordum
Saat 3 gibi ebe gelip açıklığıma baktı ve 8 cm gel doğumhaneye giditoruz deyip beni götürdü .
Burdan sonrası maalesef en baştaki gibi kolay değildi ebe suyumu patlattı . Ve ağrılarım maalesef ağırlaştı. Ama ne olursa olsun 30 sn . Bı sefer sancılarım büyük tuvaletim varmıl hissi yaratmaya başladı. Ebe ye tuvaletim oldugunu söyledim .
Oda yap hiç sorun değil dedi ama nasıl sorun değil ilk balta çekiniyorsun ama sonra amaaaannn diyorsun sancı geldikçe ıkınmaya başladım ama çatalda zorluyordu beni yere çömelttiler orda sancılarımı ıkınarak karşılamaya başladım.
Doktorum artık çatala gelmemi sancı anında muayrne etmesi gerektiğini söyledi .

Son kez dedi çıktım ve bebeğin artık güzelce ıkınmanı beklıyor eğer güzel ıkınırsan 5 dk ya kavuşursun dedi tabi ben aldım gazı bu esnada eşimide içeri aldılar .

Onun ve doktorumun desteğini asla unutamam . Toplam 5 ıkınmada 25.10.2019 saat 04.11 de dünyaya geldi meleğim .

Direk koynuma koydular Allahım o koku o ten eşimle ağlamaya başladık

Dikişlerim atılırken bebeğimle koklaştım sonra bebeği aldılar muayene için götürdüler . Bende arkasından gittim . Aylardır beklediğime kavustum

Bu hikayeyi yazmak için 1 yıldır beklıyorum .

Sancı anımda hepinizr dua ettim . Hamile olanlar sağlıkla sıhhatle kavuşsun, hamile kalmak isteyenler biran evvel evlat sahibi olsunlar diye

Her doğum kişiye özeldir .

İnanın ben 8 cm kadar öyle ağam şağam bir sancı çekmedim .

Normal doğumdan korkmayın. Benım gibi ödlek biri yaptıysa herkes yapar . Kendinize güvenin ve egzersizleri yapın . Ben gebeliğiö boyunca çok ama çok harektlyidim .

Son ana kadar hep gezdim .

İsteyen herkesin inşallah benım açılmalarım gibi kolay açılması olur

Çok güzel anlatmış sin canım sağlıcakla b üyüt bebeğini inşallah

Masallah rabbim anali babali buyutsn

Tebrik ederim saglıklı hayırlı evlat olsun inşallah

Ay benim adaşım sağlıkla büyüsün anne babasıyla mutlu uzun ömrü olsun
Kaç kg doğdu Dr tutturdu mu kuzum, ay sağlıkla büyüt mis kokulunuu Allahım darısı bize inşallah vaktinde gelsinler valla hareketli olmak fayda, ben hiç yürüyüş falan yapamıyorum bu kasılmalar yüzünden 10 dk yürüsem nefesim kesiliyo karnım kasılıyo yürüyüş falan yok yani bizde en çok özlediğim şey saatlerce yürüyüş yapmak

Reactions: H E
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…