Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Geçmiş olsun canım doktora gorundun mu ?

sağol cnm yok görünmedim çünkü sabah koşturdum biraz birde kahvaltı yapmadan evdn çıktım minibüstede ayakta kaldım yer isteyemedim hem kalabalık hem sıcak olunca tansiyonum düştü sanırım :S

sağol cnm yok görünmedim çünkü sabah koşturdum biraz birde kahvaltı yapmadan evdn çıktım minibüstede ayakta kaldım yer isteyemedim hem kalabalık hem sıcak olunca tansiyonum düştü sanırım :S
anlayamıyorum bu insanları.sen yer istemesende onlar düşünüp vermeli.
hiç mi insanlık kalmadı ya:KK43: geçmiş olsun cnm.

anlayamıyorum bu insanları.sen yer istemesende onlar düşünüp vermeli.
hiç mi insanlık kalmadı ya:KK43: geçmiş olsun cnm.

henüz karnım çok çıkmadığı ve bol giydiğim için hamileliğimde pek belli olmuyor:s

Geçmiş olsun canım maalesef bende de tansiyon sorunu var.. Yanında çıkarken ayran falan taşı. Dışarı çıkmadan bazen ayran içip öyle çıkıyorum ben tansiyon hep yerlerde benimde 🙄

Geçmiş olsun canım maalesef bende de tansiyon sorunu var.. Yanında çıkarken ayran falan taşı. Dışarı çıkmadan bazen ayran içip öyle çıkıyorum ben tansiyon hep yerlerde benimde 🙄
benim de düşük seyrediyor.. 12 8 falandı 10 6 9 5 falan çıkıyor bayılcak duruma gelmedim ama çok halsiz bırakıyor.. limonlu portakallı şeker iyi geliyor banada.

sağol cnm şimdi artık eşimle gitcem işe giderken bırakcak beni

benim de düşük seyrediyor.. 12 8 falandı 10 6 9 5 falan çıkıyor bayılcak duruma gelmedim ama çok halsiz bırakıyor.. limonlu portakallı şeker iyi geliyor banada.
Benim yemekten sonra 9/6 9/5 yani normali bu benimde hep abla 🙈 sıcaklarda çıkma dışarı dedi Dr zaten hiç yürüyemiyorum ayaklarımın bağı çözülüyor sanki ya başım dönüyor biraz fazla yürüsem..
Hiç yürüyüş yapamıyorum valla inşallah 6 aydan sonra düzelir

sağol cnm şimdi artık eşimle gitcem işe giderken bırakcak beni
En iyisi canım dikkat et Allah korusun.
Ben de tek başıma yürüyemiyorum fazla, hemen başım dönüyor inşallah 1 2 aya düzelir. Oğlumda da böyleydi ama ne zaman geçmişti hatırlamıyorum. Son aylar baya yürüyüodum ama geçicek inşallah

Benim yemekten sonra 9/6 9/5 yani normali bu benimde hep abla 🙈 sıcaklarda çıkma dışarı dedi Dr zaten hiç yürüyemiyorum ayaklarımın bağı çözülüyor sanki ya başım dönüyor biraz fazla yürüsem..
Hiç yürüyüş yapamıyorum valla inşallah 6 aydan sonra düzelir
maden suyu içiyorum o iyi geliyor.. dengeliyor sanki.. normalin oysa aslında öyle olmaman lazım ama.. sen yine de takipte kal.. yüksek olması kadar değildir belki ama düşük olması da sıkıntı...
ben de pek yürümüyorum 4 kat merdiven inip çıkıyorum, bir de bir 5 dk arabaya kadar yürüyorum

düzelsin inşallahh..

Merhaba güzel anneler 🌺
Sizler hamilelikte baya ilerlediniz bebisler büyüdü çok şükür 🙏
Fazla kilo almadan süreci geçirenler nasıl dikkat ettiniz diğer hamileligimde bulantı kusma coktu bi ara kilo verdiysemde hem kilo hem ödemle berbat tombul olmuştum. Bu kez çok az bir kilo ile süreci kapatmak istiyorum. Özellikle bebegin büyüdüğü 25. Haftadan önce hemen hemen hiç kilo almak istemiyorum olursada minimum olsun bebişte sağlıklı olsun tabi . Var mı başaran fikir istiyorum 😍

Merhaba güzel anneler 🌺
Fazla kilo almadan süreci geçirenler nasıl dikkat ettiniz diğer hamileligimde bulantı kusma coktu bi ara kilo verdiysemde hem kilo hem ödemle berbat tombul olmuştum. Bu kez çok az bir kilo ile süreci kapatmak istiyorum. Özellikle bebegin büyüdüğü 25. Haftadan önce hemen hemen hiç kilo almak istemiyorum olursada minimum olsun bebişte sağlıklı olsun tabi . Var mı başaran fikir istiyorum 😍
merhaba tatlım.. valla ben kilo verdim yemek doğru dürüst yiyemedim... artık bu haftadan sonra haftada yarım kilo istiyorum dedi.. sanırım 12 ile tamamlamak niyetinde.. daha iştahım açılmadı hala seçiciyim bakalım kaç kilo alacağım..
senin de başlarsa sıkıntıların zaten alamazsın:) sağlıklı olsunlar da çekeriz napalım diyoruz:)

merhaba tatlım.. valla ben kilo verdim yemek doğru dürüst yiyemedim... artık bu haftadan sonra haftada yarım kilo istiyorum dedi.. sanırım 12 ile tamamlamak niyetinde.. daha iştahım açılmadı hala seçiciyim bakalım kaç kilo alacağım..
senin de başlarsa sıkıntıların zaten alamazsın:) sağlıklı olsunlar da çekeriz napalım diyoruz:)
Öyle tabi canım da bulantilar gelmesin almiyim onları çok zor çünkü biliyorum 😊 yarim kilo yarim kilo bir dünya kilo ediyor ben epey süre hiç almiyim diyorum ama az birşey yesek hemen kilo alıyorum. Kontrol edenler nasıl ediyor öğrenmek gerek sanırım 😊

Öyle tabi canım da bulantilar gelmesin almiyim onları çok zor çünkü biliyorum 😊 yarim kilo yarim kilo bir dünya kilo ediyor ben epey süre hiç almiyim diyorum ama az birşey yesek hemen kilo alıyorum. Kontrol edenler nasıl ediyor öğrenmek gerek sanırım 😊
burada daha önce diyet listesi paylaşılmıştı ama herkesin durumu farklı tabi
eğer kilon da varsa almaya da müsaitsen diyetisyen bölümü baksın.. liste versin ona uy.
nasıl kontrol ediliyor, tatlı hamur işi vs gereksiz beslenmeyeceksin.. nasılsa hamileyim deyip yüklenmeyeceksin.. protein ağırlı besleniceksin.. abur cubur yok mesela.. bunlara dikkat edersen çok çok alacağını sanmıyorum

maden suyu içiyorum o iyi geliyor.. dengeliyor sanki.. normalin oysa aslında öyle olmaman lazım ama.. sen yine de takipte kal.. yüksek olması kadar değildir belki ama düşük olması da sıkıntı...
ben de pek yürümüyorum 4 kat merdiven inip çıkıyorum, bir de bir 5 dk arabaya kadar yürüyorum

düzelsin inşallahh..
Ben dışarda yürüyüş yapamıyorum. Evde yoksa sabaha 8 de başlıyor mesai akşam oğlan yatana kadar 9 10 abartmıyorum Hiç dinlenemiyoruz. Hep ayakta peşindeyim yani. Bu defa yürümeye halim kalmıyo gün sonunda. Valla Dr her baktığında çok iyi çok iyi düşük tansiyon en sevdiğimiz diyip duruyo 🙈 aynı hastane olduğu için oğlanda olup biteni de ekranda görüyor, oğlunda da öyleymiş sorun yok, sadece oğlanda ben 5.ayda kg alma patlaması yaşamıştım 🙈😁 ona dikkat et demişti Bi ara. 1 ayda 4 kg falan almıştım 🙈 oğlanda 3 hafta öndeydi hep 🙈
Neyse kızımız normal gidiyor da iştahım açıldı baya tabi 🙈 senin nasıl gidiyo abla

Merhaba güzel anneler 🌺
Ben oğlumda 15 16 kg almıştım, gebelik şekeri çıkmamıştı, oğlum çok iri gidiyordu 2 3 hafta önde diye Dr bana liste vermişti. İçinde hamur işi, pilav makarna, yani gereksiz karbonhidratlar olmayacak, fazla meyve olmayacak, sadece günde 1 porsiyon. Fazlası hep anneye kg olarak geliyor 🙈 bana tadımlık ye diyodj ben öyle yapardım. Et balık tavuk sebze meyve Kuruyemiş, tam buğday dna başka ekmek un kullanmadım. Şimdi yine aynısını yapıyorum. Tatlı reçeller yerine, bal tahin pekmez yerdim. Kuru meyve yerdim çikolata yerine öyle yani ama bunların dışında canımın çektiklerini de yemiştim ama hep tadımlık adetli olarak. Oğlan 4. 100 doğmuştu. Ben 16 kg civarı almıştım hiç ödem olmamıştı bende. Doğumdan 1 ay sonra da 11 12 kg su gitmişti zaten 🙈 5 6 aylıkken de eski kg ma dönmüştüm 💜 bakalım bu defa ne yapacağız 🙈😁 benim. 17.haftaya kadar bulantı kusmam oldu serumlar la geçti toparladım. Serumlardan ve lu vitaminler den sonra iştahım açıldı 🙈 ama abartmadan yiyorum yine. Şu ana kadar 2 3 kg aldım 20.haftaya giricez 😍 bebişde maşallah şimdilik iyi gelişimi 1 hafta öndeydi 🙏

Ben dışarda yürüyüş yapamıyorum. Evde yoksa sabaha 8 de başlıyor mesai akşam oğlan yatana kadar 9 10 abartmıyorum Hiç dinlenemiyoruz. Hep ayakta peşindeyim yani. Bu defa yürümeye halim kalmıyo gün sonunda. Valla Dr her baktığında çok iyi çok iyi düşük tansiyon en sevdiğimiz diyip duruyo 🙈 aynı hastane olduğu için oğlanda olup biteni de ekranda görüyor, oğlunda da öyleymiş sorun yok, sadece oğlanda ben 5.ayda kg alma patlaması yaşamıştım 🙈😁 ona dikkat et demişti Bi ara. 1 ayda 4 kg falan almıştım 🙈 oğlanda 3 hafta öndeydi hep 🙈
Neyse kızımız normal gidiyor da iştahım açıldı baya tabi 🙈 senin nasıl gidiyo abla
Evet evet yüksek tansiyondan iyidir sanırım..❤
Benim de hala devam ediyor bulantılar özellikle öğlene doğru oluyor.. pek bişiy yiyemiyorum☺ inşallah iyidir bebiş de. Yine aynı mı randevumuz benim 21inde.

X