Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ya onu gördüm ama zaten yer sıkıntım var onuda almıım dedim evde yastıkları dolduruyorum her bi yanıma 😑
Son 3 ay maalesef ağrılı oluyor kuzum. Yürüyemiyorsun kalkamıyorsun yatamıyorsun 😑
Karnın kocaman 😑 nefes nefese kalıyorsun 😑

Ama olsun diyosun sağlklı olsunda herşeye razıyım diyorsun ♥

Benım birde sırtımda fıtık var o çok zorluyo canım .
Yüzme harika geldi normalde her yıl 1 kere giderdik bu sene 2. Tatilimiz oldu eşim iyi gelsin diye ani bir tatil planı yapmıs
Geçmiş olsun bu arada kuzum ya :KK43: üzüldüm bende diyorum bu kız da hiç görünmüyor forumda :/

Maria26 Maria26 ablaaa:)) şu çörek otuyla keçiboynuzu kuru nasıl yapılıyor bana bi anlatsan ??? Tüm çörek otuyla yapsam olmazmi
Anlatırım tabiii yeterli faydası dokunsun 😍🙏
Reglin 2.3.günü başlayıp ovulasyon gününe kadar ben sadece sabahları yedim. Takip yaptım. 9.10.gün yumurtlama oldu hemen bıraktım. Sabah aç karnına. Aktardan taze çekilmiş çörekotu, normal kaliteli bir bal, aktardan aldığım toz tarçın. Hepsinden sanırım 12çorba kaşığı koyup karıştırmıştımn kuzum. Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı yemiştim. Hurma yemiştim o ay günde 1 2 tane. Eşime de keçiboynuzu kürü yapmıştım, 🙏🙏🙏 inşallah sana da vesile Olsun kuzum dene mutlaka..

Merhaba, sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah, ben de hamileliğimi öğrendiğim ilk haftalardan beri Omega 3 de içeren bir multivitamin kullanıyorum, hiçbir zararını görmedim aksine değerlerin eksilmemesi için faydası olduğunu düşünüyorum. Omega 3 ve folik asit zaten bebek içim önemli, kan sonuçlarının çıkmasını da beklemek isterseniz o da olabilir tabi ama öncesinde de önerdiyse doktor bence kullanılabilir gecikmeden. Kanda aşırı yükselebilecek değer devit 3 ampul kullanımına bağlı d vitamini olabiliyor zaman zaman ama onu da sakıncalı bulmamıştı benim doktorum, zaten kendiliğinden yarı yarıya düşmüştü bile ikinci tahlilde, bebeğin kemik gelişimi için de önemli bildiğim kadarı ile. Demir takviyesi dehem hamilelikte hem doğumda kan kaybedeceğimiz için çok önemli.

Merhaba, cevabın için çok teşekkür ederim. bugün başka bir doktora daha gittim bir zararı yok aksine iyi gelir dedi.
Bakalım devam ediyorum. :)

Anlatırım tabiii yeterli faydası dokunsun 😍🙏
Reglin 2.3.günü başlayıp ovulasyon gününe kadar ben sadece sabahları yedim. Takip yaptım. 9.10.gün yumurtlama oldu hemen bıraktım. Sabah aç karnına. Aktardan taze çekilmiş çörekotu, normal kaliteli bir bal, aktardan aldığım toz tarçın. Hepsinden sanırım 12çorba kaşığı koyup karıştırmıştımn kuzum. Sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı yemiştim. Hurma yemiştim o ay günde 1 2 tane. Eşime de keçiboynuzu kürü yapmıştım, 🙏🙏🙏 inşallah sana da vesile Olsun kuzum dene mutlaka..
Merhaba canım😊Keçiboynuzu kürü nasıl oluyor

Kızlar herkese hayırlı sabahlar. Bende boğaz reflüsü çıktı . Gece öksürük krizi geliyo ve şiddetli oluyo. Doktora gittim şurup verdi ama işe yaramadı. Uykuyu kaybettim resmen. Napmalıyım nolur bana yardım edin. Bi de balgam geliyo sürekli. Her şeyi denedim. Buhar yöntemini, ballı su, elma çayı vs. Çok perişanım kızlar , artık halim kalmadı öksürmekten.

Günaydın kızlar tecrübeli anneler size birsey sormak istiyorum. Bebeğim hareket ediyor karnımda belki günde 10 defa da hareket ediyor ama hareketleri çok yavaş şiddetli hareketleri yok bu yüzden çok korkuyorum🥺 Randevum haftaya ama bugün alabilirsem bugün gidicem içim hiç rahat değil😢

Günaydın kızlar tecrübeli anneler size birsey sormak istiyorum. Bebeğim hareket ediyor karnımda belki günde 10 defa da hareket ediyor ama hareketleri çok yavaş şiddetli hareketleri yok bu yüzden çok korkuyorum🥺 Randevum haftaya ama bugün alabilirsem bugün gidicem içim hiç rahat değil😢
kuzumm açsan yemek ye sola doğru yat uzan dinlen bakalım hareketlencekmi çok çok şiddetli miydi hareketleri ki endişelendin sakindir belki kızçen:) e tabi gitsen bi kontrole iyi olur inşallah her şey normaldir kuzum

kuzumm açsan yemek ye sola doğru yat uzan dinlen bakalım hareketlencekmi çok çok şiddetli miydi hareketleri ki endişelendin sakindir belki kızçen:) e tabi gitsen bi kontrole iyi olur inşallah her şey normaldir kuzum
Abla normalde de hep hareketleri yavaş şimdi bile hareket ediyor ama çok yavaş hareketleri. Dünden beri sanki daha da yavaşladı doktor gel dedi birazdan gidicem ama ağlamamak için zor tutuyorum kendimi

Abla normalde de hep hareketleri yavaş şimdi bile hareket ediyor ama çok yavaş hareketleri. Dünden beri sanki daha da yavaşladı doktor gel dedi birazdan gidicem ama ağlamamak için zor tutuyorum kendimi
bişiy yoktur Allahın izniyle yedin mi kahvaltını? git bi gör için rahat etsin güzel haberlerini bekliyorum

Kuzum hiç merak etme iyidir kızçemiz Allah'ın izniyle, belki de sessiz sakin bir kızdır. Git gelde rahatla bize de haber ver

X