Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba Canlar,
Epey yazmışsınız hepsini tek tek okudum.
Hepinize çok teşekkür ederim.. ilk doktora gittiğim de tek yumurta ikizi dediğinde Zaten size söylemiştim monokoryonik ikizler olduğunu doktorum bana risklerinden bahsetmişti, ilk söylediğinde arkadan geleni sonlandıralım istersen dedi ama biz buna müsade edemezdik sonuçta ikisininde kalp atışını duymuştum kalbi atan bir canlıyı öldüremezdik😣 riskleri biliyordum ilk duyduğum andan itibaren içimde hep bir negatiflik olumsuzluk vardı zaten.. hissettiğim başıma geldi. Çarşamba günü kendimde garip bişeyler hissetmiştim açıkcası kasıklarım da yanma ve pis bir ağrı vardı cuma günü içiN hemen randevu almıştım öğlen gittiğimde de doktorumun yüzünde Garp bi ifade vardı. Baktık bebeklerim hiç kımıldamıyordu AnLadım zaten hocam ne oldu dememle kalp atışlarını alamıyorum dedi.. o an yer yarılsa da içine girsem diye dua ettim. Biri kocaman olmuş ama diğeri minicikti hiç gelişememiş, o gelişemeyip öldüğü içinde büyük ihtimal diğer kardeşini zehirledi sanırım. Asıl cevabı Cuma öğreneceğiz patolojiye gitti bebeklerim ..
Cuma gecesi kürtaja girdim. Ağrılarım var hali ile, bu ağrılar ilaçla dinlenme iLe bir şekilde geçer de maneviyat acısı nasıl geçecek hiç bilmiyorum. TEK’ine sahip olmak içiN tam 5 ay uğraştık Rabbim 2 tane verdi , verdi de benden almaları sadece 10 dk sürdü .. çataldan kalktığımda hiçbirşey hatırlamıyordum sorduğum hatırladığım tek şey hocam 2 sinide mi aldınız bari 1 ini bıraksaydınız oldu.. hem bebeklerime hem kendime hem eşime çok üzülüyorum çok ağladı başımda sabaha kadar. İsyan etmiyorum rabbim verdi geri o aldı. İnşallah acım diner. Rabbim kimseye yaşatmasın. Acı.. çok acı😔

Gerçekten çok üzücü bi durum allah kimseye yaşatmasin biri yaşamasi için diğerinden vazgeçmek biz anneler için kolay olmuyor ki ama şunu unutma onların vakti zamanı değilmiş gün geçtikçe belki kendine keşke birini kurtarabilseydim dersin belki ama unutma yicek lokmasi olsaydı hiç bir güç engel olmazdı doğmasına veya dogmalarına zamanları şimdi değilmiş sağlıklı olmayacaklardi belki bir çok sbebi vardır ama insan acısından bazı şeyleri görmekte zorlanıyor ben kendime hep diyorum sagliksizdi gelişmedi ve kardeşine bıraktı sırasını allahın iz iyle zamanı gelince sağlıklı bebislerimize bizde kavuşucaz inşallah sme içini ferah tut üzüntünü doya diye yaşa içine atma daha zor ve geç geçiyor ozaman ben sırf isyan etmek olmasın diye ağlayamadım bile korktum allah'ım bidaha hiç vermezse diye sen öyle yapma doya doya ağla sonra çok çok iyi ol ve normal yaşantına don erkekler belli etmeseler de bizden daha çok üzülüyorlar birbirinize destek olup hemencik atlatın inşallah ❤

Kızlarr Bahçelievler Medicana hastanesini bilen var mı.?
Orda tüp bebek koordinatörü Mesut Bey var duyan, giden var mı.?
Yarın sonuçlarımla birlikte gidicem dua istiyorum, lütfeennn 😢

Cnm bahçelievler değil haznedar olması lazım yani benim bildiğim öyle geçiyor eğer orasıysa mesut beyi bilmiyorum ama düzgün bey olması lazım görümcemin doktoru adam işinde çok iyi şimdi tüp bebekle ilgili başı olmuş ben hamile.kaldigimi öğrenince ona gidicektim ama muayenesi çok pahalı diye gitmedim bebek kesinlessin istedim bi onada bak istersen

Hahahah çarşamba aile hekimine randevu aldım yapmak isterse o zaman yaparım artık 😂 cumartesi günü de hastaneye randevu alayım diyorum. Ya da ne zamana almalıyım? Ne zaman gidilmeli doktora?
Canım ağrın sızın olmazsa 5+3 4 lerde git keseyi görürsün 6+ dan sonrada kalp atışı duyarsın inş 🙏🏽

İnşallah 😍😍 çarşamba aile hekimine gidene kadar bir şey yapmayı düşünmüyorum artık rahatladım biraz 🤗

Bencede gerek yok ilk olunca insan gerçekten çok tedirgin oluyor ama biz tez canliyiz ben 5 6 kere kan verdim şimdi diyorum hamile kalayım valla 7 hafta dolana kadar doktora dahi gitmicem bida o stresleri yaşmaya hiç niyetim yok 😂😂

Benim de bat’a (yeni öğrendim:) ) 9 gün var. Ne zamandan sonra test yapıyorsunuz, yoksa adet gününü mü bekleyeyim direkt ?

Canım bu sayfada ben daha adet günü bekleyen görmedim bekleyenlerde artık bıkmış olanlar kotu sonuç alanlar sayfa sahibi 7 varken öğrendi genelde 5 varken felan ogreniliyor ama geç dollenme olduğu zaman geç çıkıyor sabirsizsan 5 veya 3 kala yapabilirsin ben 6 kala öğrenmiştim

Merhaba Canlar,
Epey yazmışsınız hepsini tek tek okudum.
Hepinize çok teşekkür ederim.. ilk doktora gittiğim de tek yumurta ikizi dediğinde Zaten size söylemiştim monokoryonik ikizler olduğunu doktorum bana risklerinden bahsetmişti, ilk söylediğinde arkadan geleni sonlandıralım istersen dedi ama biz buna müsade edemezdik sonuçta ikisininde kalp atışını duymuştum kalbi atan bir canlıyı öldüremezdik😣 riskleri biliyordum ilk duyduğum andan itibaren içimde hep bir negatiflik olumsuzluk vardı zaten.. hissettiğim başıma geldi. Çarşamba günü kendimde garip bişeyler hissetmiştim açıkcası kasıklarım da yanma ve pis bir ağrı vardı cuma günü içiN hemen randevu almıştım öğlen gittiğimde de doktorumun yüzünde Garp bi ifade vardı. Baktık bebeklerim hiç kımıldamıyordu AnLadım zaten hocam ne oldu dememle kalp atışlarını alamıyorum dedi.. o an yer yarılsa da içine girsem diye dua ettim. Biri kocaman olmuş ama diğeri minicikti hiç gelişememiş, o gelişemeyip öldüğü içinde büyük ihtimal diğer kardeşini zehirledi sanırım. Asıl cevabı Cuma öğreneceğiz patolojiye gitti bebeklerim ..
Cuma gecesi kürtaja girdim. Ağrılarım var hali ile, bu ağrılar ilaçla dinlenme iLe bir şekilde geçer de maneviyat acısı nasıl geçecek hiç bilmiyorum. TEK’ine sahip olmak içiN tam 5 ay uğraştık Rabbim 2 tane verdi , verdi de benden almaları sadece 10 dk sürdü .. çataldan kalktığımda hiçbirşey hatırlamıyordum sorduğum hatırladığım tek şey hocam 2 sinide mi aldınız bari 1 ini bıraksaydınız oldu.. hem bebeklerime hem kendime hem eşime çok üzülüyorum çok ağladı başımda sabaha kadar. İsyan etmiyorum rabbim verdi geri o aldı. İnşallah acım diner. Rabbim kimseye yaşatmasın. Acı.. çok acı😔
Rabbim acınızı hafifletsin kuzum en kosa zamanda hayırlı haberler nasip etsin sağlıklı bebişler nasip etsin .

Canım bu sayfada ben daha adet günü bekleyen görmedim bekleyenlerde artık bıkmış olanlar kotu sonuç alanlar sayfa sahibi 7 varken öğrendi genelde 5 varken felan ogreniliyor ama geç dollenme olduğu zaman geç çıkıyor sabirsizsan 5 veya 3 kala yapabilirsin ben 6 kala öğrenmiştim
Bu vakitlerde yani mesela 3 varken genel olarak doğru çıkıyor mu?

Cnm bahçelievler değil haznedar olması lazım yani benim bildiğim öyle geçiyor eğer orasıysa mesut beyi bilmiyorum ama düzgün bey olması lazım görümcemin doktoru adam işinde çok iyi şimdi tüp bebekle ilgili başı olmuş ben hamile.kaldigimi öğrenince ona gidicektim ama muayenesi çok pahalı diye gitmedim bebek kesinlessin istedim bi onada bak istersen

Evet evet aynen haznedar dediler çok pardon 🙈 Mesut zaten koordinatörmüş yönlendiriyomuş doktora. Muayne ücreti olmayacak bende normalde pahalıymış 2 senedir gittiğim doktor yönlendirdi benden geldiğini söyle ben kendilerine de ismini vericem muayne ücreti olmıycak dedi.

Erken yapmıyorum ben pess ettim kaç aydır. Ramazan bayramında 5 gün geciktim en çok da o zaman çok heveslenmiş, çok umutlanmıştım, çok sevinmiştim, hayal bile kurmuştum ama o zamanda foss...
Allah'ım daha fazla yaşatmasın bu hasreti hic birimize inşAllahh, sağlıkla hayırlısıyla nasip etsin 🤲🏻🙏🏻

Erken yapmıyorum ben pess ettim kaç aydır. Ramazan bayramında 5 gün geciktim en çok da o zaman çok heveslenmiş, çok umutlanmıştım, çok sevinmiştim, hayal bile kurmuştum ama o zamanda foss...
Allah'ım daha fazla yaşatmasın bu hasreti hic birimize inşAllahh, sağlıkla hayırlısıyla nasip etsin 🤲🏻🙏🏻
Aminn kuzum benim.. Allahım kucağımızı boş bırwkmasın 🤲🏻🙏🏻

İnşallah en yakın zamanda ilaç gibi gelecek güZel haberler alırsın.. ben daha yeni bıraktım korunmayı.. hem tedirginim korkuyorum, hem umutluyum.. Allah en güzelini en hayırlısını yaşatsın hepimize ..

İnşallah en yakın zamanda ilaç gibi gelecek güZel haberler alırsın.. ben daha yeni bıraktım korunmayı.. hem tedirginim korkuyorum, hem umutluyum.. Allah en güzelini en hayırlısını yaşatsın hepimize ..

Amiiinnn inşallahhh 🤲🏻🤲🏻
Yeni bırakmışsın zaten oluruna bırak bi süre inşAllah çok bekletmeden, yıpratmadan, kafana takmadan hayırlısı ve sağlıkla güzel haberler almak nasip olur canm 🤲🏻🤲🏻

X