Gebeliğe Hazırlık 2019 - 2020 Yılının Anne Adayları ❤️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bende hala o kasık ağrıları devam ediyor dün baya sol kasığım ağrıdı
bazen geçiyor bel ağrısı yapıyor işte alışmaya başladım vücudumun farklı çalışmasına :) masa başı bi işim var doğuma kadar çalışmayı düşünüyorum yeni girdim bir de kimsenin haberi yok inşallah bişey olmaz nasıl söyleyeceğimi düşünüyorum patrona

kızlar ben 4 gündür folik asit içemedim sıkıntı olurmu bugün içmeye devam edeyimmi yoksa kessemmi
Neden kesiyorsun canım doğuma kadar içicez. 12.haftaya kadar sadece 400 mg folic daha sonra başka vitamin verecek dr gerek duyarsa içinde 200mg-400mg folic olacak yine içinde. Doğuma kadar devam yani bırakma söz konusu yok. Bebeğin beyin omurilik gelişimi için çok faydalı Allah korusun

Merhaba kızlar reflü yatak konusunda bilgisi olan varmı yada kullanan? Arkadaşım tavsiye etti ama kararsız kaldım sizce kullanışlı mı?

Merhaba kızlar reflü yatak konusunda bilgisi olan varmı yada kullanan? Arkadaşım tavsiye etti ama kararsız kaldım sizce kullanışlı mı?
Canım durumun varsa al ama, ben gereksiz bulmuştum oğlumda almadım. Dr bana hastanede tarif etti öyle uyguladık evde de. Yatağının ne tarafta kafası olacaksa o kısımın altına yatağının altına yani kalın battaniye koydum hafif dik açı ayarladım 3 4 aya kadar öyle uyudu oğlum, hiç 1 kere kustuğunu hatırlamıyorum.

Canım durumun varsa al ama, ben gereksiz bulmuştum oğlumda almadım. Dr bana hastanede tarif etti öyle uyguladık evde de. Yatağının ne tarafta kafası olacaksa o kısımın altına yatağının altına yani kalın battaniye koydum hafif dik açı ayarladım 3 4 aya kadar öyle uyudu oğlum, hiç 1 kere kustuğunu hatırlamıyorum.
Katılıyorum .
Ben de öyle yapmıştım kızimda

Eklentiler

• 43E83924-7BE2-4A67-965D-F53C217877B5.png
    43E83924-7BE2-4A67-965D-F53C217877B5.png
    207,5 KB · Görüntüleme: 24
Neden kesiyorsun canım doğuma kadar içicez. 12.haftaya kadar sadece 400 mg folic daha sonra başka vitamin verecek dr gerek duyarsa içinde 200mg-400mg folic olacak yine içinde. Doğuma kadar devam yani bırakma söz konusu yok. Bebeğin beyin omurilik gelişimi için çok faydalı Allah korusun

unuttum içmeyi birde biyerde fazlasının zararı olduğunu okumuştum

Günaydın cnm.ateş takviminden anlıyomuşsun rica etsem bakarmısın ?reglim 2 gün gecikti dün test yaptım negatif
19 unda yumurtlama günün 21 inde yumurtan çatlamış 26 sında bi düşüş yaşanmış muhtemelen döllenip rahmine yerleşme günün 26 sı (düzenli adet görüyor ve pko lu degilsen ) yarın kan verirsen kanda çıkar sonuç hcg testi için ya kaliteli erken gebelik testi alman lazım yada 2 3 gün daha beklemen lazım :) çatlama gününü baz aldıgımız da dogru ve tam sonuç için 10-12 gün beklemek gerekiyor :)

unuttum içmeyi birde biyerde fazlasının zararı olduğunu okumuştum
Fazlasini içmiyoruz ki zaten
İcmemiz gereken kadarını içiyoruz canım
Eşimin bı akrabadinin kızı bedensel engelli
Yürüyebiliyor ama çok zorlanıyor
Ameliyat oldu genç yaşında
Annesiyle konuştuğumuzda folik asit eksikliğinden demişti
O yüzden ihmal etme canım
Doktorlar zaten gebelik düşünen her kadına baslatiyorlar

19 unda yumurtlama günün 21 inde yumurtan çatlamış 26 sında bi düşüş yaşanmış muhtemelen döllenip rahmine yerleşme günün 26 sı (düzenli adet görüyor ve pko lu degilsen ) yarın kan verirsen kanda çıkar sonuç hcg testi için ya kaliteli erken gebelik testi alman lazım yada 2 3 gün daha beklemen lazım :) çatlama gününü baz aldıgımız da dogru ve tam sonuç için 10-12 gün beklemek gerekiyor :)
Düzenli görmüyorum cnm .eskiden 30 günde bir olurdum şimdi çok şaştı.19-21 o haftalar hiç ilişki olmadı.büyük ihtimalle gebelik olmadı.tşk ederim cnm yorumladığı için

Günaydın arkadaşlar 💕 galiba 16 aylık hasret sona eriyor 🙈 bugün saat 3te aşılama için randevumuz var ve bat tarihimde bugün sabh bi test yapayım dedim ve sonuç 🙏 ölücem heyecandan kan verdim 2 saat dediler nasıl geçecek şimdi bu zamn

Eklentiler

• 414574AB-235A-4636-A633-ECB8A3DB7EE0.jpeg
    414574AB-235A-4636-A633-ECB8A3DB7EE0.jpeg
    35 KB · Görüntüleme: 58
Günaydın arkadaşlar 💕 galiba 16 aylık hasret sona eriyor 🙈 bugün saat 3te aşılama için randevumuz var ve bat tarihimde bugün sabh bi test yapayım dedim ve sonuç 🙏 ölücem heyecandan kan verdim 2 saat dediler nasıl geçecek şimdi bu zamn

ayy canm inşaAllah Rabbim hayırlısıyla nasip eder. :KK68:

X