Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Neden ki bir seferde küstüm oynamıyorum gibi olmuş bence kendine de bebeginede zaman ver sartlama uzun zaman bu durumu yaşayıp ilk günkü gibi umut edenler var birde bebeğini doğurup kavusamayanlar hiç bir kaybın yokken çok şükür bu kadar erken pes etme Rabbim sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah
Bilemiyorum kafam çok karışık inanın. Diğer iki oğlum bugünlerde beni çok yoruyor.Bir yandan da tüm hayatım onlar ,onlardan bir iki tane daha olsa mutlulugum kat kat artar diye düşünüyorum. Bebek kararını çok zor verdim şimdi de bu yipranmislikla bu olmazsa daha olmasın diyorum ama bu yandan da içten içten ıstiyorum. ..

Kızlar bu Ay ilk denememizdi malesef cuma regl oldum.simdi arada kaldım hemen bir diktora gidip muayene olsammi yoksa en az 3 ay denesemde olmassa ondan sonrami gitsem acaba.ne dersiniz fikirlerinize ihtiyacım var

Günaydınkızlar.bat a 8 gün kala sabah ilk idrarla test yaptım yine negatif.Hamile olsam çıkardı herhalde yaa?
8 gun cidden cok erken sık dişini cnm surda ins guzrl haberi almana 1 haftan kalmis.
Inşallah canım sağol. Ben bu sabah yine adet oldum:mad:
Ins bu ay istedigin gibi hamis kalirsin cnm. Adette raziyim ben simdilik valla ya 2 bucuk ay oldu hala nr gelen var ne giden :)
Günaydın kızlar. Bat’ım bugün. Test yaptım negative. Sanki olacakmışım gibi hafiften sancım başladı. Hayırlısı :dua::dua:
Cnm bazen gebelik testleri sonuc vermeyebiliyor. Yarin sabah kan ver eger varsa kesn cikar. Gec dollenme falam olunca idrarda cikmiyor.
Kızlar bu Ay ilk denememizdi malesef cuma regl oldum.simdi arada kaldım hemen bir diktora gidip muayene olsammi yoksa en az 3 ay denesemde olmassa ondan sonrami gitsem acaba.ne dersiniz fikirlerinize ihtiyacım var
Bence doktora gitmelisin hormonlarina yumurtalarina baktirmalisin. Belki tedavi olman gereken bir durum vardir.

Bende gidilmesinden yanayim canim.
3 ay sonra gidip keske demektense simdi gidersen kafanda rahat olur.

Eğer daha önce gitmediysen tabii ki gitmen daha iyi olur canım bi kontrol eder dr. Ben evlenmeden önce yani 1 sene önce gitmiştim sorun yok herşey normal demişti ama biz de 4 aydır deniyoruz bu ay da olmazsa ben de gidicem tekrar

Ben her bebek istediğimde daha başlamadan önce Dr gidip durum nedir diye kontrol olmusumdur bence sende git en azından 3 ay sonra yapacağını şimdi yaparsın hatta adetliyken daha iyi bakiliyor

8 gun cidden cok erken sık dişini cnm surda ins guzrl haberi almana 1 haftan kalmis.

Ins bu ay istedigin gibi hamis kalirsin cnm. Adette raziyim ben simdilik valla ya 2 bucuk ay oldu hala nr gelen var ne giden :)

Cnm bazen gebelik testleri sonuc vermeyebiliyor. Yarin sabah kan ver eger varsa kesn cikar. Gec dollenme falam olunca idrarda cikmiyor.

Bence doktora gitmelisin hormonlarina yumurtalarina baktirmalisin. Belki tedavi olman gereken bir durum vardir.
Aynen 8 gün çok erken benim 5 gün var hala istemiyorum. Saliya dayanirsam iyi. Napacaz böyle genclerrr

@demlicaykeyfi merveeeeeeeee717 merveeeeeeeee717
Ahh kızlar ne diyeyim bilemedim..
Allah eşlerinizden yana huzuru sevgiyi eksik etmesin,evlatlarinizla taclandirsin yuvanizi insallah...

Insallah olmazsin canim.Hayirli haberler olsun.
Ben kizimda regl oldum diye kac kere tuvalete gittigim bile olmustu.Belirtiler cok benzer oluyor.

@PPERA Gözünaydıınn :)
Bende ucuz testlerden yanayim :) Cunku onlarda bile degerler biraz kisisel oluyor.Bazisinin regl gunu bariz kanda idrarda,bazisini kanda az idrarda da cok cok silik vs degisiyor.

Ayagini sürtmüşsündür insallah arkandan gelen cok olurr :)))♡

Hani yaşadıklarımız belki ağır ama böyle platform da anlatmak bile insanın içini rahatlatan terapi gbi birşey gerçekten çok iyi geliyor eşim sağolsun çok iyi KV dem de çok iyi ama bazen insan hiç tanımadığı birine daha rahat oluyor böyle yerler daha iyi sanırım o açıdan

amin canim
Allah razi olsun.
Hepimize Allah huzur mutluluk saglik sihhat afiyet versin.
Anlasilmak da guzel bir duygu, paylasmak da.
Amin canım inşallah

Erkekler klomen icince sperm kaliteleri yukseliyirmis onu arastiracam ama hala beceremedim bas agrisindan oluyorum çünkü
Varikosel diye de birşey var kızlar ben dün akşam araştırdım da önce erkeklerin doktora gitmesini daha mantıklı buluyor doktorlar

Kızlar bende ilk bebeğime tüp bebekle kavuştum. Şuan 28 aylık falan oglum. Tabi korunmuyoruz biz. Ama bu ay 20 ekimde adetim bitti 7 gün sonra kahverengi bi leke geldi. Devamı gelmedi. İlk defa başıma böyle birşey geldi. Ve acayip şekilde göğüs uçlarım acıyor. Hamile olabilir miyim diye düşünmeden edemiyorum yarın bir doktora görüncem kist olmasından da korkuyorum. Hepimizin hakkında hayırlısı.

Canım bizim bir tanıdık tüp bebekten sonra nasıl olsa olmaz diye korunmamis ama gel gör ki kadın bir doğum yaptıktan sonra yenileniyor ve hamile kaldı ins hamilesindir :)

Günaydınkızlar.bat a 8 gün kala sabah ilk idrarla test yaptım yine negatif.Hamile olsam çıkardı herhalde yaa?

Coook çok erken güzelim

Kizlar ovulasyon testiyle piki yakaladigim zaman goguslerim agirmaya basladi ve 2 gun gecti hala agiriyor neden acaba, dollenme olmadimi acaba cunku benim her ay adetten once 2 hafta goguslerim sizlamaya baslar

Çok taktin ve kuzum bu ay olmazsa ins diğer ay olur bu kdr takma nolur

Bilemiyorum kafam çok karışık inanın. Diğer iki oğlum bugünlerde beni çok yoruyor.Bir yandan da tüm hayatım onlar ,onlardan bir iki tane daha olsa mutlulugum kat kat artar diye düşünüyorum. Bebek kararını çok zor verdim şimdi de bu yipranmislikla bu olmazsa daha olmasın diyorum ama bu yandan da içten içten ıstiyorum. ..

Ne zamandır korunuyorsunuz canım biraz bekleyebilirsin bence

Ben iki hamileligimde de 5 10 gün gecikmesini beklemistim ki. İlk kizimda gününde yaptım test çıkmadı bı ay öncesinde de gecikme olmuştu o yüzde bı on gün bekledim çok silik bı çizgi çıkmıştı. Kaybettigim oğlumda da korunmayı bırakacağım ay bı hafta arayla iki kere adet oldum sonra en fazla 3 kere ilişki oldu İzmir'e anneme gittim orda da adetim geçti 5 yada 10 gün sonra test yaptım çok belirgin ikinci çizgi çıktı. Bı kaç gün sonra Dr gittim hemen kalp atışını dinledik 7 haftalikdi. İkisindede benim adetlerim sasmisti öncesinde bı ayda iki kere olmustum. Ve bu ayda öyle oldu oradan biraz umudum var bakalim. Ama her hamilelik her çocuk farklı.Rabbim sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin.

Fikirleriniz için çok teşekkür edrim kızlar dediğimiz gibi en iyisi gidip muayene olayım,3 ay sonra gidip pişman olmaktan iyidir.hormon testi 4.gun yapiliyormu acaba ben ancak ozman gidebilirim

Fikirleriniz için çok teşekkür edrim kızlar dediğimiz gibi en iyisi gidip muayene olayım,3 ay sonra gidip pişman olmaktan iyidir.hormon testi 4.gun yapiliyormu acaba ben ancak ozman gidebilirim
Bende geçen ay 4 gün gittim sormadı kaçıncı gunundesin diye normal çıktı birde smear testi yaptı ayın 7sinde sonuç cikacak

Kızlarrr bat'a 4 gün kaldıııııı cok heycanlıyım :KK70: bazı belırtılerı yasamıstım bu ay paylasmıstım sızınle bakalım ne olacak arada adet olcakmısım gıbı oluyor bazen hıc belırtı yok anlamadım :KK49:
Aynen aynen bende oleyim .cumayi bekliyorum. Belirti var gibi geliyo ama bu anda da hasta olacam sanıyorum. Keşke evde kan testi yapılsa :olamaz:

kızlar bata 8 gün var göğüslerim şişmedi ama uçları çok acıyor acı deil de resmen sızlıyor dün akşam sütyenden diye düşünüp sütyeni çıkardım ama farketmedi göğüs uclarım resmen sızlıyor hamile olabilir miyim sizce çok istiyorum hamile kalmayı:KK43:

B
Iyiyiz sanırım neremizde ne var dinliyoruz :confused:
Boş dururken tüm belirtiler mevcut, iş yapınca turp gibiyim :KK49: sadece belim ağrıyor ki o genelde var bende, yorulunca da normaldir. Ama iki soluklaniyim diye oturunca hemen mide yanması göğüs sızısı çıkıyor ortaya.. dinlememek lazım ama nerdeee:KK48:

X