Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Cnm daha bgn dr la yine görüştüm adet gecmeden yapilan testlerin guvenilirligi olmaz mutlaka gectikten sonra kan verilmeli diyor..bnm adetim 4 gün geçmişti ve bir sürüde belirtim vardi..sonra oldu..umarim sende vardır erken belirtiler umut kapımız ama sabırla beklemek lazım ne kadar zor olsa da..gecmesini bekle ve bir iki gün sonra kana baktır derim..yoksa sürekli stres oluyorsun o testlerle
Aynen psikolojik olarak baya stres yaptım sivilce cıktı heryerimde

Canim benim komsum hamile kaldiginda aksam yapmis cikmamis ertesi sabah ilk idrarla yapmis cikmis aradan bi gun bile gecmedi şok olmustum dedi. Bence icini ferah tut adetin ne zaman
12 kasım 2 gün var bugünü saymazsak bir gün kaldı olabilir vücutta ki işleyiş çok gizli gelisiyo

Yani cok suphen varsa kan tahlili yaptir kac gundur kendini harap ettin. Yazik stres en kotu faktör gercekten
artık gerçekten o kadar çok istiyorum ki bi gün bile beklemeye tahammülüm kalmadi helede oglumu kaybettikten sonra bi ay o kadar degerliki benim icin nasi psikolojim bozuldysa gece ruyamda test yapıodum hamileydim nasi uyandıysam sabah ilk test aldım :KK43:

artık gerçekten o kadar çok istiyorum ki bi gün bile beklemeye tahammülüm kalmadi helede oglumu kaybettikten sonra bi ay o kadar degerliki benim icin nasi psikolojim bozuldysa gece ruyamda test yapıodum hamileydim nasi uyandıysam sabah ilk test aldım :KK43:
Boyle kendini daha cok yipratirsin ama anliyorum seni canim cok iyi hemde. Tevekkul et bol bol dua et icin ferahlar. Bu surec cok zor gercekten Allah hepimizin yardimcisi olsun bende bugun gittim agridan duramiyorum artik normal dedi klomeni kullandigim icin yumurtaliklar calismaya baslamis oda agri yapiyor. Herkesin bi sikıntisı var ya baska seylerle oyalanmaya calis kendine kotuluk etme :KK43:

Adetine 1-2 gün kalanlar sabredin az kalmış inşallah hayırlı haberler alırsınız hamişlerimiz çoğalıyo maşallah :) benim daha 10 gün var zaman geçmiyo eşim il dışına gitti üstelik gurbetteyim tek başımayım saniyeler bile saat gibi geçiyo :KK43:

Boyle kendini daha cok yipratirsin ama anliyorum seni canim cok iyi hemde. Tevekkul et bol bol dua et icin ferahlar. Bu surec cok zor gercekten Allah hepimizin yardimcisi olsun bende bugun gittim agridan duramiyorum artik normal dedi klomeni kullandigim icin yumurtaliklar calismaya baslamis oda agri yapiyor. Herkesin bi sikıntisı var ya baska seylerle oyalanmaya calis kendine kotuluk etme :KK43:
Bende klomen denemiştim 3 kez olmayınca femara ya geçtik bir sürü yan etkileri var vücüt ısısı mide bulantısı bel kasık ağrısı...bu ay dr a dedim ben tükendim artık bu yan etkilere tahammül edemiyorum sürekli bi ağrılar sancılar deliriyorum ağlıyorum stres oluyorum diye bi sürü vitamin mineral verdi

1 bucuk bardak koydum kaynadi sogani koydum kapaginida kapattim cnm ama 3 dk sonra aldim 5 dk yaziodu yarim bardaktan az fazla kalmis sogani koyduktan sonra demlensijndie havluylami sarsam valla bilemedim
Biraz fzla su ile kaynat canim. Büyük cezvene koy kaynamaya baslaynca sogani atarsin icine.

Yapmaya çalışıyorum aslında işten geliyorum örgü falan örüyorum

Benim doktorum oyle yapiyordu canim ilac 5 gun 6.gun gidiyodum. Bu ay doktor degistirdim normalde yarin 6.gunum sali gunu gel dedi bugun gittim. Cunku yumurtalik yeni harekete gecmis. Senin ozeldeyse doktorun yarin sabah arayip sorsana canim kacirma catlama zamanini
Ozelde cnm ama ben ayrintili muayenemi oldum hata yapmaz die dusunuyorum cok yogun biri ama telefonla gorusebilirmiyim bilmiorim

Canim en kisa zamanda saglikla bebegine kavusursun insallah

Etrafimdaki cogu kadin baska şeylere yöneldiginde hamile kaldigini ogrendi. Çok zor biliyorum. Ama bunu hepimizin yapmasi lazim. El birligiyle başaracagiz insallah.

Yaklasik 1 sene once 2 defa dusuk yaptim. Bi de etrafimdaki insanlar sanki ben kısırmişim gibi davranmaya basladi. Doktor tavsiyeleri aliyorum surekli. Kimseye de anlatamiyorsun.Kendimi örgüye verdim. Ördükçe ördüm. Bana ilaç gibi geldi. Aklimi dagitti biraz.
Seninde elinden gelen, hoslandigin bir hobin varsa onunla ilgilen istersen. Emin ol iyi gelecek. Bi dene derim.

X