Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sonucun güzel çıkmasına da çok sevindim canım❤
Sağlıklı olmaları tek isteğimiz. Çok şükür cinsiyet ayrımı yapan insanlar değiliz. Evlât sahibi olma mutluluğu yeter bize.
2 güne geliyorlar inşallah. Kızımla onları bekliyoruz.
Yarında kontrolüm var. Küçük hanım iyidir umarim😊
Cok sagol kuzumm kesinlikle cinsiyet ayrimi yk sadece evlat sahibi olma bilincinde insanlariz cok sukr..ayy super iyidir annesi icini frrah tut senin kdr heyecanlidir yavru da az kaldi kavusmaniza ❤

Ömer❤ çok severim😊
Masum, kibar, saygılı biri canlanır gözümde hep.

Bu arada bayramda seni görmeye gelsinler çok isteyenler. Sakin büyüklere gideyim diye yorma kendini.
Kahverengi lekelerini de telefonla bildir istersen.
Aynı doktorda devam ediyorsun dimi?
Bnmde cok sevgdigim isimler arasinda kuzumm bakalim hayirlisi saglikla gelsinde ismide gelir elbet..
Yk vala gidemicem dinlenmeye devam insallah artk bu sene boyle olsun..tup bebk dr.unu biraktm kuzum baska bi dr.a gittim bugun simdilik memnunda kaldm herseyi tek tek acikladi neyi neden verdigini neden tavsiye etmedigini anlattti..tam ortada kaldm derken iyi geldi dr hnm bana bakalim insallah boyle devam eder cnm

Bnmde cok sevgdigim isimler arasinda kuzumm bakalim hayirlisi saglikla gelsinde ismide gelir elbet..
Yk vala gidemicem dinlenmeye devam insallah artk bu sene boyle olsun..tup bebk dr.unu biraktm kuzum baska bi dr.a gittim bugun simdilik memnunda kaldm herseyi tek tek acikladi neyi neden verdigini neden tavsiye etmedigini anlattti..tam ortada kaldm derken iyi geldi dr hnm bana bakalim insallah boyle devam eder cnm
Hamilelik nazı yap😊 dinlen bol bol. Ben hic nazlanamadim. Esim insallah lohusaligin da hamileliğin gibi geçer diyor.
Arada bir şeyler işte. Ileride anlatacak konu olur😊

Doktordan mennun kaldıysan süper. Çok önemli o da.

Kızlar ek gıda konusunda biraz dertliyim, o yüzden daha çok Ekim anneleri grubunu takip ediyorum, buraya yazma fırsatım olmuyor pek. Kızım da iyice alıştı gezmeye, ya kucakta olacak ya dışarıda. Bırakınca ağlıyor, haliyle foruma çok giremiyorum.
U Umithepvar kuzum nasıl oldun?
Simayinannesi Simayinannesi bebiş geldi gelecek :KK68: hazırlıklar tamam mı?
@sezson kuzum konuştuk zaten, tekrar sabırlar diliyorum, seviliyorsun :KK200:
@whiterabbit88 davşanım, güzel haberler ver bize inşallah :KK49:
@Birumuttur yasamak nasılsın gülüm? Sağlığın nasıl? Kızın nasıl?
@AsyaaAyazz sen nasılsın? Herşey yolundadır inşallah?
Zeyah3917 Zeyah3917 sıkıntı yok dimi gülüm? Bekliyor mu bebiş gününü?
@lapland test yapmadın mı?
@nalyecetemtahin kayıplarda... çok merak ediyorum :KK200:
@babyloading87 bebişi bulup sırra kadem bastı :)))
@Sosyaljo nasıl gidiyor gebelik :anneadayı::KK68:
Sessizgemi86 Sessizgemi86 ikizler nasıl canım? anlaşabiliyor musunuz :KK68:
@1melegimolsun var mı yeni haberler?
Canım sorma ya emzirmede sorun yaşıyorum. Küvezde kaldılar ya alıştılar biberona. Oğlan yine emiyo arada ama kız emmiyo hemen ağlıyo. Sütümde artmıyo ne yapacağımı şaşırdım.

Hamilelik nazı yap😊 dinlen bol bol. Ben hic nazlanamadim. Esim insallah lohusaligin da hamileliğin gibi geçer diyor.
Arada bir şeyler işte. Ileride anlatacak konu olur😊

Doktordan mennun kaldıysan süper. Çok önemli o da.
Kuzum su kanamalardan nazlanmaya firsatim olmadi yaw ahtim vardi yapacaktm gec saate olmadik bisi isticektm ama nasip olmadi henuz :)) insallah bundan sonrasi guzel gecer de yavrm nazlanmaya firsatm olur :))

Canım sorma ya emzirmede sorun yaşıyorum. Küvezde kaldılar ya alıştılar biberona. Oğlan yine emiyo arada ama kız emmiyo hemen ağlıyo. Sütümde artmıyo ne yapacağımı şaşırdım.
İnşallah artar canım sütün :KK200: oğlanın emiyor olması da bir artı, o devam ettikçe süt de gelmeye devam eder. çocuklarla bağın güçlendikçe süt düzeni de oturur kanımca. kız emmiyorsa da sağıp biberonla verebilirsin, alabildiği kadar anne sütü almış olur. olmuyorsa da yapacak bir şey yok, mama içsin nazlı kızımız :KK68: sağlıklı olsunlar da, büyürler bir şekilde :anne:
bu arada @plojovic sana bir kür önerebilir sütünü artırmak için

İnşallah artar canım sütün :KK200: oğlanın emiyor olması da bir artı, o devam ettikçe süt de gelmeye devam eder. çocuklarla bağın güçlendikçe süt düzeni de oturur kanımca. kız emmiyorsa da sağıp biberonla verebilirsin, alabildiği kadar anne sütü almış olur. olmuyorsa da yapacak bir şey yok, mama içsin nazlı kızımız :KK68: sağlıklı olsunlar da, büyürler bir şekilde :anne:
Aynen canım sağıyorum veriyorum napim koz maşallah çok obur mama dayanmıyo ama çok kusuyo onunda öyle bi sorunu var ama allahtan iyi kilo alıyolar☺️

Aynen canım sağıyorum veriyorum napim koz maşallah çok obur mama dayanmıyo ama çok kusuyo onunda öyle bi sorunu var ama allahtan iyi kilo alıyolar☺
maşallah canım öyle gider inşallah :KK200: kusmasına doktor herhangi bir şey demediyse merak etme, benimki de günde 3-5 kere kusuyordu, hatta başlarda her emmeden sonra.. maşallah kilo hep önde.. sağlıkla, mutlu büyüsün kuzucuklar :KK68:

ehehe senin kız da benimkinden :KK70:yalancı sancılar 1 ay önceden başladı, kızım 40+4'te geldi :KK68: kontrole gittin mi? normal doğum mu olacak?
Valla abla 1ay öncesinden sürekli yalancı sancı gerçeğini bulamadık henüz 😂 ayy benimki de 40+4 te gelse yani yarın 🥰 gidiyorum kontrollere abla şuan normal Doğum için bekliyoruz bakalım 41e kadar beklicez dedi dr sonrası suni sancı 🙈 sancımın gelmesi için tavsiyelerin var mı ablacım ?

Valla abla 1ay öncesinden sürekli yalancı sancı gerçeğini bulamadık henüz 😂 ayy benimki de 40+4 te gelse yani yarın 🥰 gidiyorum kontrollere abla şuan normal Doğum için bekliyoruz bakalım 41e kadar beklicez dedi dr sonrası suni sancı 🙈 sancımın gelmesi için tavsiyelerin var mı ablacım ?
ben nar yemiştim ama mevsimi değil, bulabilirsen yiyebilirsin. hurma da öneriliyor bol bol ye. ayrıca Ya Vacid, Ya Fettah tesbihlerini öneririm.

Hurma yiyorum sıcak suyla baya haşır neşirim bu esmaları bilmiyodum abla sürekli çekerim inşaallah sağolasın :)
Son hafta tesbih elimde sürekli zikrettim bu iki esmayı, doğuma giderken de, doğum anına kadar devamlı okudum.. faydasını gördüğümü düşünüyorum. Rabbim bir avazda kurtarsın inşallah :KK200:

Yaa sorma kuzumm bebisi gormek daha iyi geldi inankii onu gorunce dunyalar benim oluyr her seferinde agliyrm zatn :) tutamiyrm kendimii..Allah razi olsunn..
Hamza, omer o tarz isimler var kuzum ama bunlar bnm hosuma gidenler ama hic esimle konusmadik hayal gibi hala haberi yk aksm ogrenick :) birlikte kararlastirirz insallah daha sonra :)

Severim Ömer :) Ali :)
Ne guzel heyecan❤
Sende daha iyisindir insallah.

Aynen canım sağıyorum veriyorum napim koz maşallah çok obur mama dayanmıyo ama çok kusuyo onunda öyle bi sorunu var ama allahtan iyi kilo alıyolar☺

Öncelikle biberondan emin olmalisin bence.Akış hızı anne gogsune yakin olursa memedende ugrasarak almayi bekler.Yoksa gayet ugrasmadan gelen biberondaki sut daha cazip olur :)
Sut icin oncelikle beslenme ve su.En azindan gunluk yumurtani,yesilligini,en azindan dikkat edebilecegin seyleri kacirmamani tavsiye ederim.
Onun disinda yapilabilecek kürler var.
Ilk aklima fistik kürü geliyor.
Dolmalik 7-8 fistigi aksam yatarken ilik az sekerli (seker istege bagli) suya koyuyorsun.Sabah ac karina suyu icip fistiklatida yiyorsun.1 hafta yapiliyor.Tekrar yapmak istersen 1 hafta ara vermen gerek.
Gece beslenmesini ve gece sagmayida ihmal etmemelisin.Bebeklerine hep dokun,izle.Sagarken bak,uyuyorlarsa fotograflarina bak :) onlari doyurma istegide etkili.

Severim Ömer :) Ali :)
Ne guzel heyecan❤
Sende daha iyisindir insallah.
Evt bnde bayiliyrm insallah esim ucuk isimlerle cikmaz karsima :) sahabi isimleri bnm gonlumde yatan..hayirlisi bakalim..

Kuzum iyiyimde kanama alani gormedi son gittigim dr. Ama halen kahve lekeler geliyr ve gun icinde kesilmiyr surekli geliyr ben napicam bilmiyrm ck korkuyrm :KK43: boyle 9 ay gecicek deseler tmm derim ama kahveler gelip gelip sona kanama yasiyrm o benim omrumden omur goturuyo..cinsiyet girince isin icine soylemeyi unuttm dr.a kahve lekelerin geldigini hayirlisi Allahtan :KK43:

X