Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
IMG_20190201_124005.jpg Zeyah3917 Zeyah3917

Ben de öyle diyordum da acayip stres sardı. Eşimin tarafı dört gözle bekliyor. Tüm sülale tepeme toplanacak gibiler. Hele eştiö 3 çocuğu var bebek de bebek. Çocukları acayip felaket. Ne kırsak neye zarar versek. Kaynanam diyor bir de istanbulda kızı var o da gelse iyi olurmuş. Sanki 5iz falan doğuracam ben. O kalabalık o tantana karışmaları falan. Ya sütğm kesilecek ya en son patlayacam. Ya da eşimi dürtüp duracam dayanamıyorum diye. Şuan öyle gözüküyor durum. Bir de loğusa kadının yanında kırkı çıkana kadar kalınırmış. Resmen eziyet geliyor şuan. Yok hastaneden gelir gelmez yıkanacakmış çocuk benim bildiğim göbek bağı düşmeden yıkanmaz. Sonra kundak almışlar ipli sarıp bağlayacaklar dedim kundak mı kaldı olır mu öyle şeyy çocuk sıçrarmış da uyurken falan filan. Şimdiden başladılar doğınca ben mahvolacam bunlara laf anlatmaktan. Hele bir de sezeryan olacam hemen kalkamam da. Daha da zor olacak. İnşallah hemen toparlanıp kalkarım ayağa. Çocuğj da uyıtmazlar gelen giden mıncıklar
Aboeww annende git kal bacım.
Göbek düşmeden yıkamayız bizde.
Allah yardımcın olsn ama yüz buldular mı astarıını isterler valla.

Yok önceki neyi varmş güzelmm
Büyük bi sıkıntı yok tatlım total iyi hızlılık bi tık düşük benim naçizane fikrim ameliyatlık bi şey yokmuş doktor ultrasonda bi şey gördüde ameliyat dedi sanırım çünkü ileri hız %10-15 in altında olunca etki ediyo benim eşimde de çok küçük bi varikosel gözlendi ( takviyeleri kullandıktan sonraki ultrasonda) ama semen testine yansımadığı için ameliyata gerek yok dedi doktorumuz.. bi test daha yaptırsınlar bence bi değişiklik var mı bi göstersinler

Büyük bi sıkıntı yok tatlım total iyi hızlılık bi tık düşük benim naçizane fikrim ameliyatlık bi şey yokmuş doktor ultrasonda bi şey gördüde ameliyat dedi sanırım çünkü ileri hız %10-15 in altında olunca etki ediyo benim eşimde de çok küçük bi varikosel gözlendi ( takviyeleri kullandıktan sonraki ultrasonda) ama semen testine yansımadığı için ameliyata gerek yok dedi doktorumuz.. bi test daha yaptırsınlar bence bi değişiklik var mı bi göstersinler
Demekki gülüm doğru ultrasonda görmüşler herhalde özelde yaptrmş oda tekrar giidp göstercekmş

Aynen. Yıkatmam asla ya. Strese soktular daha doğmadan
Canım mesajlarını okudum. Beni de daha hamile kalmadan senin söylediğin düşünceler korkutmuyor değil.. Torun olunca tamam anlıyoruz mutlu oluyorlar ama anlamadıkları şey bu çocuk onların değil. Onlar kendi çocuklarını doğurmuş istedikleri gibi büyütmüş karışmasınlar bizlerede. Sen hiç çocukmu büyüttün derler... Büyütmedik belki ama bırskta kendi isteğimize göre doğru yada yanlış bakalım. Zaten sormak istersek sorarız.. Benim birde eşimin ailesi çok hırpalayatak seviyor. Zaten hamile kalmak için çok uğraşıyoruz ne üzüntüler yaşıyoruz birde doğduktan sonrs yaşanılanlar... He birde isim sorunu onuda onlar karışmak ister... Allah ım yardımcımız olsun. Sen kendini üzme gerekirse onları üz küsüp gitsinler ama sen kendini üzme sütün kesilmesin bebeğin üzülmesin. Bizde istemeyiz kimse kırılmasın ama...

Kizlar cok üzgünüm bugün idrar kültürümde degısık herseye direnclı olan bi bakteri üredi doktor bıdaha kültür istedi onaylamak için napıcam bilmiyorum

X