Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
O zamanlarini bekleme bile canim.
Gogus karin nefeslerinide bil:KK66:
Kursa katilabilirsin.

Benim sezaryen olacak.Doktorumu ve hastaneyi degistirip,ekstra yuklu bi miktar odemem gerekiyordu ssvd icin.Yapmadim yapamamda cok guveniyorum doktoruma.Diger doktorla olurda sezaryene donersem cerrahisi cok kotuymus.

Hesapta cok normal yanlisi olanlar sagolsun simdilik bu isi reklam amacli yapiyorlar belki ilerleyen senelerde annelere daha cok yardimci olurlar devlet hastaneleride dahil :) 2 doktorda bulunuyor ekip bizim sehirde.Ya da Istanbul'a fln gitmem lazim ancak :)))
Evet eğitim almayı düşünüyorm çok işe yarıyormuş benim dr um fiyat olarak sezeryanla aynı alacak ücreti ama bazı yerler çok abartıyor . Fenomenlik peşinde dediğin gibi çoğu dr da malesef ticarete dönmüş insan sağlığı

Evet eğitim almayı düşünüyorm çok işe yarıyormuş benim dr um fiyat olarak sezeryanla aynı alacak ücreti ama bazı yerler çok abartıyor . Fenomenlik peşinde dediğin gibi çoğu dr da malesef ticarete dönmüş insan sağlığı

Aynen oyle canim.Insallah gonlune gore olur.Bak 26 haftalik bilgilerinde senin ne yaziyor gebelik takviminde :)

Valla canm normalde 30 günde fixs olrdm dış gebelk ve düşüktn sonra dengem amt üst oldu 33 32 felan bazen 30 yine ama işte bu ay 18inci gün yumrtlyorm demi ve yumrtladgndan snra mı gün sayıkyor en fazla 15 gün snra adet olnuyor demi
Evet canım silik testi gördüğün zaman çatlamış oluyor önemli olan o çatlamayı tutturmak. Yani test yaptın en koyuyu gördün demek oluyor ki çatlamak üzere . Silik testi gördüğün zamanı değerlendirmen lazım . Önceden değerlendirme sebebimiz hazırda sprm bulundurmak amaçlı. 2- 3 güne kadar yaşayabilirmiş. Hadi rast gelsin inşallah :)

Canım ovilasyon testlerini son 4 gündür yapıyorum ovilasyon testi hiç yapmamıştım şimdiye kadar
AA öyle mi bende ilk baştan yaptıysan ona göre yorum yapacaktım. Şuan için adet gününü beklemekten başka çare yok :) adetlerin düzenli midir pko vs yok inşallah ? Hormon testlerini en son ne zaman yaptırdın yazdıysan görmedim kusura bakma canım

Yardimci olurmusunuz 1.5 yildir spiral kullaniyordum 3 aydir cikardim ama hamile kalamiyorum ovulasyon testide kullandim ama olmadi

Evet canım silik testi gördüğün zaman çatlamış oluyor önemli olan o çatlamayı tutturmak. Yani test yaptın en koyuyu gördün demek oluyor ki çatlamak üzere . Silik testi gördüğün zamanı değerlendirmen lazım . Önceden değerlendirme sebebimiz hazırda sprm bulundurmak amaçlı. 2- 3 güne kadar yaşayabilirmiş. Hadi rast gelsin inşallah :)
Saol cnm Dua et ne olr senin bebişin hatrna Rabbim kabul eder inşaAllah bnde çatladığı zamn çifter yapaym :) ki tutssnnn :) hal kalrsa bizde

Merhaba kızlar bunlar bnım gecen hafta yumurtlama gününde yaptırdığım testler bilgisi olan var mı

AA öyle mi bende ilk baştan yaptıysan ona göre yorum yapacaktım. Şuan için adet gününü beklemekten başka çare yok :) adetlerin düzenli midir pko vs yok inşallah ? Hormon testlerini en son ne zaman yaptırdın yazdıysan görmedim kusura bakma canım

Canım yok adetim düzensiz malesef soğan suyu içtim 1 hafta okadar
Klomenle iki defa hamile kaldım düşürdüm ama

aynen canım, bir de yalnızca hamilelik nedeniyle oluşan çatlak değil, genel olarak çatlak geçmiyor maalesef. o nedenle önceden önlemi almakta yarar var. ben de zayıfım ama selülit çatlak hak getire poffff

burada bazı arkadaşlar ovu testi ile hamilelik saptamıştı =) inşallah günden güne koyulaşır, güzel haberi alırsın.
ama ikinci kez yumurtlama ihtimali olabilir diyorsan, bugünleri değerlendirmekte fayda var..

oldukça koyu görünüyor kuzum, bugünleri değerlendirin. bildiğim kadarıyla, erkeğin değerleri iyiyse her gün de ilişki olabilir, ancak sayı az ise, her gün olması spermi azaltıcı bir unsur olduğu için gün aşırı daha şanslı oluyor. gerisi nasip artık, inşallah tutar yumurcak :)

canım benim es geçmediğin için teşekkür ederim :KK19: aynen 1 yılı dolduralım inşallah, tabi gönül ister ki bebişle..
sonra eşimin testi tekrar edip onun durumunu netleştiririz, ayrıca benim de hsg, hormon durumu falan bir durum tespiti yaparız diyorum.
açıkçası eşim de ben de tüp olayını biraz son şans olarak değerlendiriyoruz, maddi manevi külfet tarafı da var.. eğer doktorlar çok umutsuz konuşmaz, doğal tutabilir deneyin derlerse, veya ilaç tedavisi gibi bir destekle devam edebilirsek ilk etapta öyle de deneriz. belki bir 6 ay daha.. sonra artık iyice illallah edersek aşılama ve tüp olabilir. şimdiden bu aşamaları düşünmek bile acı veriyor ama kafamı netleştirmek adına da iyi oluyor. sizin görüşünüzü almak da yararlı oldu..
sen hiç pişmanlık duyma, her şeyde bir hayır vardır canım benim. umuyorum ki aşılama ilkinde tutar, diğer aşamaları düşünmenize hiç gerek kalmaz. içini ferah tut, ne örnekler var, ilk denemede tutuyor. senin görece yaş avantajın da var, en güzel zamanda çok bekletmeden gelsin minnoşlarımız inşallah :dua:
Bn seni es gecebilirmiyim kiymetlimm :* bnde korkup yanasmiyordum ama artk yoruldum olacaksa olsn son care diyip sona sakliyordum ama olacakmi diye ona guvenmektende yoruldum en iisi bi giriseyim dedm su ise bakalim yavrm olmayacaksa oylede olmayacak hayirlsi bakalim

Saol cnm Dua et ne olr senin bebişin hatrna Rabbim kabul eder inşaAllah bnde çatladığı zamn çifter yapaym :) ki tutssnnn :) hal kalrsa bizde
Bazen diyorum ne tempoymuş ya yap yapma yok üst üste yap soğumaya başlamalarımız :) hem yorucu hem komikti gercekten . Rabbim emeklerinin karşılığını verecek inşallah canımm bebişin gelsin sağlıkla kucağına

Bazen diyorum ne tempoymuş ya yap yapma yok üst üste yap soğumaya başlamalarımız :) hem yorucu hem komikti gercekten . Rabbim emeklerinin karşılığını verecek inşallah canımm bebişin gelsin sağlıkla kucağına
Oyy yerim yüreğini Rabbim sesini duysnn inşaAllah vallahi artk insan bıkıyor ama işte erkeklerin işine geliyor :) :')

Canım bilmiyorum sanada çare olur mu ama ben ve burdan bi arkadaşada önerim sonucunda bız böle hamile kaldık sende dene istersen denemekten zarar gelmez.. adet bittikten hemen sonra 3-4 gun her gun denıosun bide adet bitince 7. Gun denıosn sanada çare olur inş
ne canım napmam gerekiyor

Canım bilmiyorum sanada çare olur mu ama ben ve burdan bi arkadaşada önerim sonucunda bız böle hamile kaldık sende dene istersen denemekten zarar gelmez.. adet bittikten hemen sonra 3-4 gun her gun denıosun bide adet bitince 7. Gun denıosn sanada çare olur inş
ben kür sandım ya sanırım sen birlikte ol diyorsun. Ya biz övulasyonda takip ediyoruz çatladığı günler yapıyoruz.şimdi çakşır otu aldım eşime içircem.ben de birseyler yapsammı napsam

X