Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Gızlar deyişine kurban :halay: Misafirim gelcek kuzum onu bekliyorum sen napıyorsunnn kötü olmuş antibiyotik işi az kendine dikkat etsin enişte bey:halay:
:KK200: cok yorma kendini canısıı,bebis de yorulur sonra annesi:)
Vlla tatilde kapmıs,aynı seyleri yedik içtik ama onun demek bağışıklık düşük geldik hasta oldu.AMa ben sebze ye dedikçe otlatmaya mı çıkardın beni diyoduuu:bicak:Hep et hep et olmıuyomus demek bak:KK14:

:KK200: cok yorma kendini canısıı,bebis de yorulur sonra annesi:)
Vlla tatilde kapmıs,aynı seyleri yedik içtik ama onun demek bağışıklık düşük geldik hasta oldu.AMa ben sebze ye dedikçe otlatmaya mı çıkardın beni diyoduuu:bicak:Hep et hep et olmıuyomus demek bak:KK14:
Ahah aynı Benim eşim yeşillikten olabildiğince kaçıyor :) ama olmuyormuş görmüş olmuş beyfendi. Sözünü dinler artık kuzum:KK45: Dinlemezse hatırlat sürekli biz o kadar herşeye dikkat ediyoruz bir zahmeet onlarda etsin artık

Tüylendirme falan yapmıyor değil mi benim içinde daha erkende olsun önlem almak lazım :)

Yapmadi canim.
Normalde de azdir benim tuyler.Bilemedim tuylu biri olsam daha da etkilermiydi ama.

Illa catlak icin gb dusunme inan suan catlarsam catlayim diyorum ama surunce gevsiyor insan.Yanlarimi önden karnimin agirligi cekiyor resmen etlerim aciyor ama surdukce gevsiyorum esime masaj yaptiriyorum cok iyi geliyor.Esneklik iyidir :)))))

Amin canım benim hepimiz alalım inşaallah:dua: aslında ovu testi yapıyodum kasılıyorum tam koyu çizgide yakalayamıyorum diye bıraktım ağrıdan ve akıntıdan anlıyorum şunu da farkettim ağrı bitikten sonra çatlıyo geçen ay tevafuk doktora denk geldim 13.günde 20 mm olmuş çatlamak üzere dedi zaten 27-28günde bir adet oluyorum demek ki 14.gün çatlıyo diyorum anlıyacağın diyorum da diyorum şimdilerde d vitamini yükseltme çabasındayım etkisini de görüyorum çok şükür:):)
canımm ben de işte sırf bu yüzden ovu testlerine sıcak bakmıyorum, kafayı yedirtir bana gibi geliyorr.. akıntıdan az çok anlıyorum zaten. sen de öyleyse adetin 10-18. günleri arası gün aşırı olmasına dikkat et beybi. d vitaminin de inşallah yükselir, önemli bir parametre..
kızlarrrr ne var ne yok bayagıdır takıp edemiyorum tatil iş çıkışı yine tatile gidicez yarın 3-4 gunlugune bu ayda regl oldum işten çıkışım ugur getirirde bu ay eylül süprizlerle olur inş umarım herkes iyidir
canım selam, ne zamandır sesin çıkmıyordu, tatiller iyidir, oh keyfini sürün. zihnini boşaltmaya çalış, tatil dönüşü bakarsın duruma :KK66:
Gızlaaar napıosnnuz
Biz buayı pas geccez,kocim hastaydı antibiyotik vermiş dr:)
gızlar gızlar gelem mi yanağızdan öpem mi :KK8: bu durumda korunmanız mı gerekiyor kuzum? belkim tutar yaw

Hazır listelere bakıyorum insanlar o kadar eşyayı ne diye alır çok gerekli olanları alma taraftarıyım bazen düşünüyorum yeni doğan beşiği almasam mı diye. Diğerlerine bakıyorum çok büyük :/
Ben beşik almadım canım ikeadan büyüyen yayak aldım kenarlarına korumalık dikicem bide tmm ama ilk oğlumdan kalan küçük bi yatak vardı onu kullanırım onuda gitti gidiyordan 80 tl almıştım o zmnlar ucuz birsey zaten 4-5 ay anca kullanırım onu

canımm doğum işlerini ufaktan düşünmeye başlamışsın, hakkında hayırlısı en rahat en sağlıklı nasıl olacaksa o şekilde olur inşallah :dua: sen de kürleri çok karıştırmamışsın, ben yan etki olur diye az öz yapma taraftarıyım :) bu arada pekmez özü dediğin de ayrı bir şey mi? marka olarak ne önerirsin ve nasıl bir kullanım önerirsin. zeyahcığım özün her gün bir yemek kaşığı alınması gerektiğini söylemiş..

ayy allah seni ne etmesin kız :KK70: değerleri düzeldiyse bu çok önemli bacım ya. inşallah yaptıracağınız test güzel çıkar. sonuçtan mutlaka haberdar et lütfen.. bu arada iki testin arası kaç ay olacak sizin? en az 2-3 ay olmalı diyorlar.. sen yumurtadan niye şüphelendin ki?? kaliteyi arttırmak istiyorsan avokado, incir, bal-tarçın falan tarzı bir şeyler yapabilirsin

ayy ben de kardeşimin adını kendim koymuşum, hala lafı geçince çok gururlanırım ailem beni kırmamış diye :)) inşallah sizin minnoşlar da hep el ele olur :KK19:
Yanlış yazmışım canm keçiboynuzu özü olacaktı :).

Birde normal doğumda değişik bi yöntem varmış.Uyusturup ntsye bağlıyorlarmış.Sancı gelindikçe doğumu yönlendiriyormuş dr.ALlah gönlüne göre versin yavrum aminnnn:dua:
Aminnn cnm inşallah her türlü zorlu daha yakın zamanda bi tanıdığımızı doğumda kaybettik oda etkiledi beni sanırım :KK43:

Amiin :)
Alinacak vs kalmadi ama canta fln hazir degil.Bayram oncesi ev isleri bitti ancak.Bayram haftasida bosa gecti malesef :)
Yikayip utuleyece artik yavas yavas.Dolabinida duzenleyecem buyugun kucuge yer acacam biraz :)

Buarada diger paylasiminda okudum.
Bende spinal olmustum ilkinde.Herseye sahit oluyorsun.Ama hissetmek cok nadir bebegin ciktigi zaman sarsinti fln en fazla.Yani olurda basina gelirse korkma hic :)
Insallah gonlune gore kolaylikla olur
Ssvd'de epidurali deneyebilirsin
Saol cnm bakalım nasıl iletleyrcek süreç son haftalarda konuşuruz sen şimdi düşünme dedi dr ama elimde değil

Bende bıraktım kuzum herhalde benimki de gece pik yapıp çatlıyo kasılıyorum bende o yüzden bıraktım akışına bi şey yapmıcam artık insan bi şeyler yaptıkça beklentiye giriyo :) eşimde testini versin ona göre yol alıcaz bakalım ..
Ben pik yaptığı zmn eşime söylemedim kendim istiyormuş gibi yaptım :) dr giderken dr ilişki günleri söylediğinde çok kasıyordum kavga ediyordum eşimle

Yapmadi canim.
Normalde de azdir benim tuyler.Bilemedim tuylu biri olsam daha da etkilermiydi ama.

Illa catlak icin gb dusunme inan suan catlarsam catlayim diyorum ama surunce gevsiyor insan.Yanlarimi önden karnimin agirligi cekiyor resmen etlerim aciyor ama surdukce gevsiyorum esime masaj yaptiriyorum cok iyi geliyor.Esneklik iyidir :)))))
:) esneklik iyidir tabi :) kaç haftalık senin

Ben beşik almadım canım ikeadan büyüyen yayak aldım kenarlarına korumalık dikicem bide tmm ama ilk oğlumdan kalan küçük bi yatak vardı onu kullanırım onuda gitti gidiyordan 80 tl almıştım o zmnlar ucuz birsey zaten 4-5 ay anca kullanırım onu
IMG-20180820-WA0000.jpg
Bende bunu yaptırdım canımm arkadaşım yapıyor uyguna yaptı emzirme önlüğü de hediye gönderdi sağolsun bu işimizi baya görür gibi sen ne dersin :)

X