Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
gızlar yüreğim sızlar, iki gündür misafir misafir üstüne yoruldum yaw. bugün de yakında evlenecek olan 33 yaşında bir arkadaşımla konuşuyoruz. kız hemen hamile kalmak istiyor. ama yumurtlama bilmem ne bihaber.. ben durumu nasıl anlatıyorum, görseniz gülersiniz :)
"ya işte adet döngün kaç gün mesela 30 mu? o zaman çıkar 14, 16. gün yumurtluyorsun, bir de akıntılar oluyor böyle yumurta akı gibi o dönemlerde ilişki olsun." baktım kız tuhaf tuhaf bakıyor suratıma "haa ben bunları nereden mi biliyorum? biz bu ara istemiyoruz ya bebek, o yüzden o dönemlerde dikkat ediyoruz olmamasına" hahahahah:KK53: Allam affet nolurr yaa :dua:
Misafiri ck severim ama ust uste olunca kabak tadi veriyo be beybi :) iyi kurtulmussun..
Arkadasila olan durumu o kdr iyi anliyrm kii Rabbim bekletmesin onuda bizleride ama inan bizim kdr bilgileri yk..hos bizde basta korunmayi birakinca hemen olur kafasindaydik en azindn ben oyleydim yanii..senin savunmada iyimis :)) ama bi de gel icimize sor nasil istedigimizi :KK43:

Ya aynısı geçen banada oldu. Yiyorlar mı bilmiyorum ama :KK14: Sen nasılsın canım durumlar ne? Bende takip edemiyorum alışamadım erkenden 7de kalkmaya evin işlerini görüp yemeğimi yiyip yatıyorum 10 olmadan:KK45:
Ilk zamanlar ole olur sona bi bakmissin erkenden bitirip islerini oturup cayini iciyosun kuzum :))

canımmm yorumların günümü aydınlatıyor, duaların kabul olsun inşallah, sen de doğuma kadar misler gibi geçir günlerini :dua:

valla çalışıyorsan iş güçle, çalışmıyorsan ev işi, diziler kitaplar derken napak bacım kafayı dağıtmak lazım yoksa kafaları yemeye ramak kaldı :KK45: hayıtı çok öneren var, inşallah şifa olur..

kız sen şimdi aşılamaya taktın ya tutmuştur diye düşünüyorum, öyle inanmak istiyorumm =) benim de 14. günüm ama akıntı falan yok ne zaman yumtiklicem anlamadım ben bu işi :kızgın:inşallah bu ay gelsin senin bebecik, olmadı aşılamaya umudum çokk :dua:

oh oh maşallah kardeş geliyor yavruna desene :nazar:

kız sen hala zigara mı içiyon bırak şu mereti yaa, ya da çok çok azalt günde 1 falan yap bari.
tiroide sevindim canım, d viti de düzenli kullan, öğlen çık yürüyüş yap güneşlen mümkünse =)

akıntı geldiyse 24-36 saat içerisinde yumurta çatlar derler canım, bence bugünü değerlendirin, sonra da yarın ya da öbür günü de değerlendirin garanti olsun =)

off offf negatif ve kırmızıları görmek insanı mahvediyorrr :KK43: ama içinde tutma ağlıcaksan ağla, eşler de az anlayışlı olsun canım accık üzüntülü ve tripli olabiliriz dimi ama? ama onlar da üzülüyor aslında o nedenle çok da uzatmamak lazım yavrumm.. gelecek aya inşallahh...

bu yorum aynen beni anlatıyor, şukunu verdim baby :KK70:

Allah emeklerimizin karşılığını versin, özellikle son dediklerine aynen katılıyorum, önemli olan her şeyin başı sağlık. fiziksel zihinsel bizler, sevdiklerimiz iyi olsun da gerisi de zamanla olur inşallah nasibimizde varsa..:dua:
Sağolasın canım verdiğin bilgi için dün akşamı değerlendirdik bugünü de değerlendirmeye çalışcam zaten bundan sonra birşey yapamam hayırlısı Allah’tan memlekete tatile gidiyoruz inşallah tutar :dua: Allah isteyen herkese nasip etsin en kısa zamanda inşallah dualarınızda bizleri de eksik etmeyin

Olur mu öyle şey yazan çok oluyor benimki de geride kaldı:) dün yumurtlama akıntısı olarak varsaydığım bi akıntım oldu da ne zamana kadar değerlendirmeliyim yazmıştım :) dün akşam değerlendirdik :)
Iyi yapmissin degerlendirmekle cnm yaa bana kalirsa bnden ornk vereyim en dogru zaman akintinin basladigi gun ve sonunda gelen beyaz kremsi akintiyi gordugun gun yani toplamda 3 gun siki bi iliski gerk..biz kavga ettigimiz icin degerlendiremedik sadece beyaz akintinin oldugu gun oldu daha da olmadi iliski siz degerlendirmissiniz insallah gelsin bebisin kuzumm

Kızlar günaydın hayırlı cumalar benim bat a 1 gün kaldı belirtilerim var ama umutlandirmiyorum kendimi nede olsa 14 aydır kırmızı kartı görüyorum niye farkli hissetmiyorum..:dua::eek:ama bi yandanda dua etmekten vazgeçmiyorum umut dünyası.. Kızlar size ablamın hikayesini anlatmak istedim belki benimde hikayem olabailir allahın izniyle .. :dua: ablamın 12 sene boyunca çocuğu olmadı tedavi gördü aşılama ama malesef hic sonuç vermedi eniştemin anneannesi eniştem askerliğini bitirince direk yanına çağırmış eve gitmeden bana gel siirte demiş eniştem anneannesine gidiyor kadın ona kız bulmuş evlendirecekmis tüm köyde gezmiş anlatmış annem için kızının çocukları olmuyor benim torunumun evlatsiz birakicak hem olsada annesi gibi kız doğurur diye herkes annemi çok sever dünya iyisi kimseye bi kotulugu dokunmadığı için annemi ararlar ve olayi anlatirla kızına sahib çık siirte gel burda bi türbe var allahın izniyle herkes adak adiyor ve dileği kabul oluyor sende gel derler .. Annem bindi ve gitti veysel karanı türbesini ziyaret ettiği sırada orda oluşan ve sürekli kuru olan bi incir ağacının yanında ni kadın seslenmis bunlardan al diye annem durumu anlatmış kadın herşey allahtan bunu al kizin iki rekat namaz kılıp abdestli bi şekilde bu inciri yutsun demiş çocuğu olucak eğer bu turbe vesile olursa çocuğun üzerinde bu incirden dogum lekesi olarak çıkcak ve kizin çocuğu iki yaşna bastığında getirip burda adağını versin demiş.. Ablam aynısını yaptı dün gibi aklımda ve hamile kaldı ... Hic ultrasona girmedi sadece saglik ocagina gidip geliyordu dokuz ay sonra doğuma gitti ve ikiz iki erkek çocuğu doğdu tabi omuzunda incir lekesiyle... Simdi ayni sekilde 5 senelik evli dayımın kızıda hamile kaldi.. Vee inş allahın izniyle banada geldi o incir allahin izniyle inş gerek kalmaz ve o incir başkasına şifa olur.. Her daim duamdasiniz kızlar bizim en çok istediğiniz şey hayırlı bir evlat rabbim bizi en çok istediğiniz şeyle sınamasın inş..:dua::dua:
Cnmm nasi etkiledi beni incir lekesi ikiz erkek flnn Allahimmmmm mucizelerinden bizlerede gonderr Yarabbimmmmm sen ne buyuksunnn

Cnmm nasi etkiledi beni incir lekesi ikiz erkek flnn Allahimmmmm mucizelerinden bizlerede gonderr Yarabbimmmmm sen ne buyuksunnn
Aynen öyle birde yasayan biri olarak dahada etkileniyorsun bebişlerimiz kendi başlarına bi mucize bide allahin hikmetiyle tecelli ettiğinde çok farklı bi boyut kazanıyor rabbim hepimizin yardımcısı olsun inş simdi cocuklar 17 yaşında

Benimde ilk hamileliğiö düşük vs de yaşamadım daha öncesinde :) ama her defasında bişeyler çıkıyor
Hamile kaldığım ay bata 5 gün kala inanılmaz sancılar başladı gece ağladığımı biliyorum. Baş dönmesi sabah afedersin kusmaktan baygınlık geçirdiğim gün oldu bünyem çok hassas. Sünizitim var baş ağrısı da cabası oldu. Tansiyonum sürekli düşük kan değerlerim 12 ydi yerlere düştü pekmez yiyorum sevmediğim halde. Bugünlerde de elim ayağım şişti bol su içiyorum duş alıyorum ha bire :) bebişte sorun yok ya o bana yetiyor . Bunları yazma sebebim bebeğim olsun diye çok istedikten sonra Rabbim nasip etti ne verirse baş göz üstüne sende uğraştın kendini bırakma. Grupta bekleyen her haline razıyım diyen kızlarımız var bir zamanlar bizde onlardandık dua edelim bir birimize. :)
Agzina yuregine saglik ne guzel bi insansin sen masallah sana yaaa..bu surecleri guzel rahat bi sekilde atlatip saglikla alirsin pasamiizi kucagina insallah cnm bnmm ya kiyamam sana :KK43:

Ahaha kuzu alemsinnn :))) hamile kalınca bu istemiyorum dediğin kişiler günahlarını temizler arkandan konuşurlar malum " ayy güya bebek istemiyordu hamile nasıl kaldı ya " vs diyerek :))) şaka bi yana uzman olduk insanları aydınlatıyorsun işte daha nolsun.
Yumoşları büyüt kuzu ama şu onu testini inat ettin kullanmamak adına. Bi al baktın takıntı yapıyorsun yine kullanma
Ayni fikirdeymmmmm :)

Henüz kırmızılar gelmedi ama test negatif canım. ağrı ve aşırı sinir var geldi gelecek. Gündüz sürekli aradı eşimde üzülme olacak içimde öyle his var diyor. Bakalım beklicex vakti zamanı gelince gelir inşallah
Bnm esimde boyle diyr ve rahatliyrm bi nebze iyiki yanimizdalar eski zamanlarda oldugumuzu dusunsene kuzu hemen kuma gelirdi vala ustumuze sansimiz eslerimiz ne diyelim azcik odun olsalarda :)

Kuzu senin hamişlik süper geçer sen ki değerin bi tık arttı diye korunan, bebiş için nasıl beslenir nasıl dikkat edersin kendineee . :)
Olur inşallah kuzum sen gün aşırı devam et sabah 5 6 sularında yapabilirseniz değerlendir :) çift çizgiyi hcg de görürsün inşallah
Wuuuuu 5-6 sulariiii :deli: izinde degerlendiricem bu fikri :)))))

Aynen öyle birde yasayan biri olarak dahada etkileniyorsun bebişlerimiz kendi başlarına bi mucize bide allahin hikmetiyle tecelli ettiğinde çok farklı bi boyut kazanıyor rabbim hepimizin yardımcısı olsun inş simdi cocuklar 17 yaşında
Hobaaaaaa :))) ne guzel yaa :)) Rabbm saglikli omur versin insallah :) tam deli caglari :)

Iyi yapmissin degerlendirmekle cnm yaa bana kalirsa bnden ornk vereyim en dogru zaman akintinin basladigi gun ve sonunda gelen beyaz kremsi akintiyi gordugun gun yani toplamda 3 gun siki bi iliski gerk..biz kavga ettigimiz icin degerlendiremedik sadece beyaz akintinin oldugu gun oldu daha da olmadi iliski siz degerlendirmissiniz insallah gelsin bebisin kuzumm
İnşallah hep beraber burda bu ay güzel haberler veririz canım benim bugünü de değerlendireceğim dahada bu ay birşey yapamam hayırlısı Allah’tan olmazsa da yine denemelere devam moral bozmak stres yapmak yok:) inşallah eşinle de aran düzelir canım benim, benimde dün öyleydi ama yine de yaptık :KK70:

İnşallah hep beraber burda bu ay güzel haberler veririz canım benim bugünü de değerlendireceğim dahada bu ay birşey yapamam hayırlısı Allah’tan olmazsa da yine denemelere devam moral bozmak stres yapmak yok:) inşallah eşinle de aran düzelir canım benim, benimde dün öyleydi ama yine de yaptık :KK70:
Ay sorma bi gelsin bbisler adamin yuzunu 9 ay gormeye niyetim yk yaniiiiiiii nazlari niyazlari yeter gariii

X