Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
buradan öğrendiğim bir şey varsa, "belirti olmaması da bir belirtidir" :)) hayırlısı bakalım, birkaç gün sabret sonra test yaparsın
İyiye yormaya çalışıyorum ama bu aydan hiç mi hiç umudum yok çünkü düzenli ve yeterli ilişki olmadı açıkcası. Ama bu ayda gecikirsem hamileliğe yaklaşıyorum olarak yorumlayacağım artık :)

Kızlar yeni hamile olan varsa 1 aylık falan belirtileriniz nelerdi ve göbeginizde cizgi varmi sol kasikta sagda seyreme falan lütfen belirtileri yazarmisiniz

Hep iyi ol kuzum :) Rabbim seninle olsun.

Serin ama üşüyoruz valla canım. Ankaraya döndüğümde son seansımı yaptırıcam inşaallah :) Sağol balım
Sende iyi ol canım enerjini güzelliğini Rabbim bozmasın tez zamanda bebişin gelsin inşallah .
Yaptır aynen faydasını gören baya şansın var sana da şifa olsun inşallah

Sende iyi ol canım enerjini güzelliğini Rabbim bozmasın tez zamanda bebişin gelsin inşallah .
Yaptır aynen faydasını gören baya şansın var sana da şifa olsun inşallah

Allah razı olsun canım benim çok sağol :)

Biraz caps atayım :KK70:
Screenshot_20180802-194728.png

Ya alıskın değilim ya ondan
Benimde ilk hamileliğiö düşük vs de yaşamadım daha öncesinde :) ama her defasında bişeyler çıkıyor
Hamile kaldığım ay bata 5 gün kala inanılmaz sancılar başladı gece ağladığımı biliyorum. Baş dönmesi sabah afedersin kusmaktan baygınlık geçirdiğim gün oldu bünyem çok hassas. Sünizitim var baş ağrısı da cabası oldu. Tansiyonum sürekli düşük kan değerlerim 12 ydi yerlere düştü pekmez yiyorum sevmediğim halde. Bugünlerde de elim ayağım şişti bol su içiyorum duş alıyorum ha bire :) bebişte sorun yok ya o bana yetiyor . Bunları yazma sebebim bebeğim olsun diye çok istedikten sonra Rabbim nasip etti ne verirse baş göz üstüne sende uğraştın kendini bırakma. Grupta bekleyen her haline razıyım diyen kızlarımız var bir zamanlar bizde onlardandık dua edelim bir birimize. :)

gızlar yüreğim sızlar, iki gündür misafir misafir üstüne yoruldum yaw. bugün de yakında evlenecek olan 33 yaşında bir arkadaşımla konuşuyoruz. kız hemen hamile kalmak istiyor. ama yumurtlama bilmem ne bihaber.. ben durumu nasıl anlatıyorum, görseniz gülersiniz :)
"ya işte adet döngün kaç gün mesela 30 mu? o zaman çıkar 14, 16. gün yumurtluyorsun, bir de akıntılar oluyor böyle yumurta akı gibi o dönemlerde ilişki olsun." baktım kız tuhaf tuhaf bakıyor suratıma "haa ben bunları nereden mi biliyorum? biz bu ara istemiyoruz ya bebek, o yüzden o dönemlerde dikkat ediyoruz olmamasına" hahahahah:KK53: Allam affet nolurr yaa :dua:
Ahaha kuzu alemsinnn :))) hamile kalınca bu istemiyorum dediğin kişiler günahlarını temizler arkandan konuşurlar malum " ayy güya bebek istemiyordu hamile nasıl kaldı ya " vs diyerek :))) şaka bi yana uzman olduk insanları aydınlatıyorsun işte daha nolsun.
Yumoşları büyüt kuzu ama şu onu testini inat ettin kullanmamak adına. Bi al baktın takıntı yapıyorsun yine kullanma

canımmm yorumların günümü aydınlatıyor, duaların kabul olsun inşallah, sen de doğuma kadar misler gibi geçir günlerini :dua:

valla çalışıyorsan iş güçle, çalışmıyorsan ev işi, diziler kitaplar derken napak bacım kafayı dağıtmak lazım yoksa kafaları yemeye ramak kaldı :KK45: hayıtı çok öneren var, inşallah şifa olur..

kız sen şimdi aşılamaya taktın ya tutmuştur diye düşünüyorum, öyle inanmak istiyorumm =) benim de 14. günüm ama akıntı falan yok ne zaman yumtiklicem anlamadım ben bu işi :kızgın:inşallah bu ay gelsin senin bebecik, olmadı aşılamaya umudum çokk :dua:

oh oh maşallah kardeş geliyor yavruna desene :nazar:

kız sen hala zigara mı içiyon bırak şu mereti yaa, ya da çok çok azalt günde 1 falan yap bari.
tiroide sevindim canım, d viti de düzenli kullan, öğlen çık yürüyüş yap güneşlen mümkünse =)

akıntı geldiyse 24-36 saat içerisinde yumurta çatlar derler canım, bence bugünü değerlendirin, sonra da yarın ya da öbür günü de değerlendirin garanti olsun =)

off offf negatif ve kırmızıları görmek insanı mahvediyorrr :KK43: ama içinde tutma ağlıcaksan ağla, eşler de az anlayışlı olsun canım accık üzüntülü ve tripli olabiliriz dimi ama? ama onlar da üzülüyor aslında o nedenle çok da uzatmamak lazım yavrumm.. gelecek aya inşallahh...

bu yorum aynen beni anlatıyor, şukunu verdim baby :KK70:

Allah emeklerimizin karşılığını versin, özellikle son dediklerine aynen katılıyorum, önemli olan her şeyin başı sağlık. fiziksel zihinsel bizler, sevdiklerimiz iyi olsun da gerisi de zamanla olur inşallah nasibimizde varsa..:dua:
Henüz kırmızılar gelmedi ama test negatif canım. ağrı ve aşırı sinir var geldi gelecek. Gündüz sürekli aradı eşimde üzülme olacak içimde öyle his var diyor. Bakalım beklicex vakti zamanı gelince gelir inşallah

sezson sezson off yavrimu yaa iyi dedin hee arkamdan ne dedikodu döner kimbilir :))
yukarıdaki mesajına da şapka çıkarıyorum, döktürmüşsün bacım :KK50: bebişimiz bir gelsin de kendi sağlıklı olsun da ben bugünleri düşünüp gene de şükretmeye razıyım.. tabi yanlış dua etmiyim ben de süper olayım :anneadayı:
bu arada ovu testi konusunda haklısın, eşim takıntılarımı bildiği için yanaşmıyor, çok vıdı vıdı yaparım yok çift oldu olmadı o yüzden ben de istemiyorum. inşallah bu ay tutar gerek kalmaz, belki gelecek ay alırım artık 10 ay oldu pofffff

sezson sezson off yavrimu yaa iyi dedin hee arkamdan ne dedikodu döner kimbilir :))
yukarıdaki mesajına da şapka çıkarıyorum, döktürmüşsün bacım :KK50: bebişimiz bir gelsin de kendi sağlıklı olsun da ben bugünleri düşünüp gene de şükretmeye razıyım.. tabi yanlış dua etmiyim ben de süper olayım :anneadayı:
bu arada ovu testi konusunda haklısın, eşim takıntılarımı bildiği için yanaşmıyor, çok vıdı vıdı yaparım yok çift oldu olmadı o yüzden ben de istemiyorum. inşallah bu ay tutar gerek kalmaz, belki gelecek ay alırım artık 10 ay oldu pofffff
Kuzu senin hamişlik süper geçer sen ki değerin bi tık arttı diye korunan, bebiş için nasıl beslenir nasıl dikkat edersin kendineee . :)
Olur inşallah kuzum sen gün aşırı devam et sabah 5 6 sularında yapabilirseniz değerlendir :) çift çizgiyi hcg de görürsün inşallah

Kuzu senin hamişlik süper geçer sen ki değerin bi tık arttı diye korunan, bebiş için nasıl beslenir nasıl dikkat edersin kendineee . :)
Olur inşallah kuzum sen gün aşırı devam et sabah 5 6 sularında yapabilirseniz değerlendir :) çift çizgiyi hcg de görürsün inşallah
Sabah bu saatlerde yapmayı bir bizmi beceremiyoruz. Kahvaltı yapmadan yapamıyoruz. Anormaliz galiba :)

canımmm yorumların günümü aydınlatıyor, duaların kabul olsun inşallah, sen de doğuma kadar misler gibi geçir günlerini :dua:

valla çalışıyorsan iş güçle, çalışmıyorsan ev işi, diziler kitaplar derken napak bacım kafayı dağıtmak lazım yoksa kafaları yemeye ramak kaldı :KK45: hayıtı çok öneren var, inşallah şifa olur..

kız sen şimdi aşılamaya taktın ya tutmuştur diye düşünüyorum, öyle inanmak istiyorumm =) benim de 14. günüm ama akıntı falan yok ne zaman yumtiklicem anlamadım ben bu işi :kızgın:inşallah bu ay gelsin senin bebecik, olmadı aşılamaya umudum çokk :dua:

oh oh maşallah kardeş geliyor yavruna desene :nazar:

kız sen hala zigara mı içiyon bırak şu mereti yaa, ya da çok çok azalt günde 1 falan yap bari.
tiroide sevindim canım, d viti de düzenli kullan, öğlen çık yürüyüş yap güneşlen mümkünse =)

akıntı geldiyse 24-36 saat içerisinde yumurta çatlar derler canım, bence bugünü değerlendirin, sonra da yarın ya da öbür günü de değerlendirin garanti olsun =)

off offf negatif ve kırmızıları görmek insanı mahvediyorrr :KK43: ama içinde tutma ağlıcaksan ağla, eşler de az anlayışlı olsun canım accık üzüntülü ve tripli olabiliriz dimi ama? ama onlar da üzülüyor aslında o nedenle çok da uzatmamak lazım yavrumm.. gelecek aya inşallahh...

bu yorum aynen beni anlatıyor, şukunu verdim baby :KK70:

Allah emeklerimizin karşılığını versin, özellikle son dediklerine aynen katılıyorum, önemli olan her şeyin başı sağlık. fiziksel zihinsel bizler, sevdiklerimiz iyi olsun da gerisi de zamanla olur inşallah nasibimizde varsa..:dua:
Bırakacam inşaallah kuzum gerçi bırakacam dedikçe daha çok canım istiyo ama hayırlısı sizde dua edin :):) ilacımı da kullanacak inşaallah canım ama gebelik varsa sıkıntı yapar mı aklıma takıldı

gızlar yüreğim sızlar, iki gündür misafir misafir üstüne yoruldum yaw. bugün de yakında evlenecek olan 33 yaşında bir arkadaşımla konuşuyoruz. kız hemen hamile kalmak istiyor. ama yumurtlama bilmem ne bihaber.. ben durumu nasıl anlatıyorum, görseniz gülersiniz :)
"ya işte adet döngün kaç gün mesela 30 mu? o zaman çıkar 14, 16. gün yumurtluyorsun, bir de akıntılar oluyor böyle yumurta akı gibi o dönemlerde ilişki olsun." baktım kız tuhaf tuhaf bakıyor suratıma "haa ben bunları nereden mi biliyorum? biz bu ara istemiyoruz ya bebek, o yüzden o dönemlerde dikkat ediyoruz olmamasına" hahahahah:KK53: Allam affet nolurr yaa :dua:
:KK70: Ay çok güldüm :):) bende birisine istemiyoruz şu an dediğimde içimden Rabbim tabiki istiyorum onların bilmesini istemiyorum sen o söylediğimi dua olarak kabul etme diyorum :):)

X