Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet canım eczanede satılıyor ama reçeteli herhalde doktorun yazması lazım Zyban diye bir kapsül.

Onun dışında İbrahim saraçoğlunun sigara bırakma kürü var hangisi aklına yatarsa canım . Rabbim seninle olsun
Sağol canım araştırayım onu ben. Bant kullanmıştık ama fayda etmedi o.

Çok şükür canım iyiyim. Sıcaklar bunaltıyor malum senin yer serin miss gibi bebişin olunca zorlanmasınız :) diğer türlü idare ediyoruz.
Sen nasılsın nasıl gidiyor hacamat seansını tamamlasan daha iyi olur bence

Hep iyi ol kuzum :) Rabbim seninle olsun.

Serin ama üşüyoruz valla canım. Ankaraya döndüğümde son seansımı yaptırıcam inşaallah :) Sağol balım

Kızlar neler yapıyorsunuz? Dün test negatif çıkınca bütün gün ağladım eşimle tartıştım.bugünde kafamı dağıtmak için kendimi çarşıya pazara attım biraz daha iyiyim... Her ay adet zamanı böyle duygusallık geliyor işte
Kuzum bizde aynıyız emin ol arada geliyo o duygusallık isyan etmeden atlatabilmeli nasip etsin Rabbim bu kadar harap etme kendini gün gelecek bu günlerimize bakınacaz gülcez kucağımızda bebişlerimizle inşaallah Rabbim bi an önce sağlıklı gebelikler nasip etsin dua et bol bol başka bi şey gelmiyor elimizden

Evet canım eczanede satılıyor ama reçeteli herhalde doktorun yazması lazım Zyban diye bir kapsül.

Onun dışında İbrahim saraçoğlunun sigara bırakma kürü var hangisi aklına yatarsa canım . Rabbim seninle olsun

Bunu bilmiyodum bende eşime aldırayım bırakamıyor çünkü saol cnm

Kuzum bizde aynıyız emin ol arada geliyo o duygusallık isyan etmeden atlatabilmeli nasip etsin Rabbim bu kadar harap etme kendini gün gelecek bu günlerimize bakınacaz gülcez kucağımızda bebişlerimizle inşaallah Rabbim bi an önce sağlıklı gebelikler nasip etsin dua et bol bol başka bi şey gelmiyor elimizden
Sağol canım amin inşallah geçecek bu günlerde

Gün kür gerçekten etkili midir ya bende sigarayı bırakmak istiyorum

Yorumlarına bakıyorum hep bi şikayet var gibi niyetin o yönde olmayabilir ama hamile kalmak için uğraşanlardansın sende. Bu bir süreç başında ağrıyabilir tansiyon kan sorununda olabilir. Şimdiden kendini dinleme derim . Sıkıntısız hamilelik geçiren çok az arkadaşımız var yine de şükür :) kontrole gittiğinde doktoruna yaşadığın sıkıntıları söylemeni öneririm. Gerçi önerilerimiz bazı arkadaşlar tarafından pek umursamadı nacizane fikrimi yazdım umarım yanlış anlaşılmaz
Ya alıskın değilim ya ondan

Aynen canısı insanları düzeltmek çok zor. O yüzden uzak durmak en iyisi. :)
Çok sagol kuzum darısı tüm şifa bekleyenlere inşallah.
Ahaha aynen futbolcu mu olacak ne :)))
Darısı sana insallah Kuzumm bu hisleri tatmanı çok istiyorum dualarım sizinle
canımmm yorumların günümü aydınlatıyor, duaların kabul olsun inşallah, sen de doğuma kadar misler gibi geçir günlerini :dua:

Gezip dolaşyorm biraz oda aklıma gelmiyor değil ama kitapta bu sıcakta olmyor :) diğer ay hiç girmedim burya aklma bile getrmedm ama hiç alakası yokmş bn Sadce Rabbime bırktm hayıt tohumunu adetlerm düzensiz olmaya başladı ondan içecm
valla çalışıyorsan iş güçle, çalışmıyorsan ev işi, diziler kitaplar derken napak bacım kafayı dağıtmak lazım yoksa kafaları yemeye ramak kaldı :KK45: hayıtı çok öneren var, inşallah şifa olur..

Yavrm 8 gun kalmis bata..ama doru duzgun iliski olmadi ben salladim iice asilama heyacanim var :) eylulde ona baslicam ya hic kasmiyrm..tam yumurtlama doneminde kavgali olanlardanim bnde :) ondn pek bi beklentm yk yani zatn kolay olmuyr bi de onun stresini yasatiyorlar bize..hayirlisi be gulum :)
kız sen şimdi aşılamaya taktın ya tutmuştur diye düşünüyorum, öyle inanmak istiyorumm =) benim de 14. günüm ama akıntı falan yok ne zaman yumtiklicem anlamadım ben bu işi :kızgın:inşallah bu ay gelsin senin bebecik, olmadı aşılamaya umudum çokk :dua:

8 ay beklemenin sonunda bugün kesemizi gördük çok şükür :) bayramdan sonra da kalp atışlarını duymaya gideceğiz.
oh oh maşallah kardeş geliyor yavruna desene :nazar:

Aman zaten var ya tam yumurtlama dönemini buluyorlar kavga etmek için takma kuzum olacağı varsa her şekilde oluyo millet adet sonrası ilişkiyle hamile kalıyo inşaallah aşılamaya kalmadan gelir güzel haber hayırlısı olsun :) benimde 8 gün var biz değerlendirdik ama benimde öyle bi beklentim yok bakalım ne olacak bende bugün sonuçları gösterdim doktor gayet normal tiroidin benden farkın yok gebeliğe engel olacak bi durum yok tiroidle alakalı sadece d vitamini yerlerde onun içinde ilaç verdi önce yükleme şeklinde kullanacaksın sonra da normal düzende kullanacaksın dedi hayırlısı olsun bende saldım valla nolacaksa o olsun modundayım kasınca da olmuyo kasmayınca da bu ay da böyle olsun:):)
kız sen hala zigara mı içiyon bırak şu mereti yaa, ya da çok çok azalt günde 1 falan yap bari.
tiroide sevindim canım, d viti de düzenli kullan, öğlen çık yürüyüş yap güneşlen mümkünse =)

Günaydın kızlar,
Biraz önce sanırım yumurtlama akıntım oldu. Akşama değerlendirsem olur mu acaba? Zamanı nedir inşallah kaçırmam :/
akıntı geldiyse 24-36 saat içerisinde yumurta çatlar derler canım, bence bugünü değerlendirin, sonra da yarın ya da öbür günü de değerlendirin garanti olsun =)

Kızlar neler yapıyorsunuz? Dün test negatif çıkınca bütün gün ağladım eşimle tartıştım.bugünde kafamı dağıtmak için kendimi çarşıya pazara attım biraz daha iyiyim... Her ay adet zamanı böyle duygusallık geliyor işte
off offf negatif ve kırmızıları görmek insanı mahvediyorrr :KK43: ama içinde tutma ağlıcaksan ağla, eşler de az anlayışlı olsun canım accık üzüntülü ve tripli olabiliriz dimi ama? ama onlar da üzülüyor aslında o nedenle çok da uzatmamak lazım yavrumm.. gelecek aya inşallahh...

Yavrmmm kasma kendini zaten aglaman en dogal sey bizler iccinde oyle..ilk gun karalari bagliyrz..gecikince umitleniyrz test negatif sona ah gelsede rahatlayayim diyrz..kirmizilari gorunce butun moral sifir..ilk gun harap mod ama iki uc acaba kur mu yapsam dr.a mi gitsem :ukala: yeterki Rabbim icimizdeki o heyecani bitirmesin umidimiz kesilmesin..Rabbim veriyr sabrini amenna ama umarim ck bekleyenlerdn olmayiz be kuzum
bu yorum aynen beni anlatıyor, şukunu verdim baby :KK70:

Oy canım benim ya. Bak o konuda haklısın. sigarayı bırakmak da marifet ister gerçekten çok kolay sayılmaz. Bu sigaradan tiksindiren kapsüllerden alabilirsiniz canım bol bol soda içir eşine. hem kilo kaybettirir hem de sigaradan soğutur.
Belki de herşeyi akışına bırakmak lazım tatlım. Herşey olacağına varır . Bol bol dua edelim . yer gök dua üzerine kurulmuştur. Rabbim hiçbir duayı geri çevirmez. Sakın bırakma kendini. Çok şükür sağlığımız sıhhatimiz yerinde. bunalıma girersek bi daha çıkması da zor olur.
Allah emeklerimizin karşılığını versin, özellikle son dediklerine aynen katılıyorum, önemli olan her şeyin başı sağlık. fiziksel zihinsel bizler, sevdiklerimiz iyi olsun da gerisi de zamanla olur inşallah nasibimizde varsa..:dua:

gızlar yüreğim sızlar, iki gündür misafir misafir üstüne yoruldum yaw. bugün de yakında evlenecek olan 33 yaşında bir arkadaşımla konuşuyoruz. kız hemen hamile kalmak istiyor. ama yumurtlama bilmem ne bihaber.. ben durumu nasıl anlatıyorum, görseniz gülersiniz :)
"ya işte adet döngün kaç gün mesela 30 mu? o zaman çıkar 14, 16. gün yumurtluyorsun, bir de akıntılar oluyor böyle yumurta akı gibi o dönemlerde ilişki olsun." baktım kız tuhaf tuhaf bakıyor suratıma "haa ben bunları nereden mi biliyorum? biz bu ara istemiyoruz ya bebek, o yüzden o dönemlerde dikkat ediyoruz olmamasına" hahahahah:KK53: Allam affet nolurr yaa :dua:

gızlar yüreğim sızlar, iki gündür misafir misafir üstüne yoruldum yaw. bugün de yakında evlenecek olan 33 yaşında bir arkadaşımla konuşuyoruz. kız hemen hamile kalmak istiyor. ama yumurtlama bilmem ne bihaber.. ben durumu nasıl anlatıyorum, görseniz gülersiniz :)
"ya işte adet döngün kaç gün mesela 30 mu? o zaman çıkar 14, 16. gün yumurtluyorsun, bir de akıntılar oluyor böyle yumurta akı gibi o dönemlerde ilişki olsun." baktım kız tuhaf tuhaf bakıyor suratıma "haa ben bunları nereden mi biliyorum? biz bu ara istemiyoruz ya bebek, o yüzden o dönemlerde dikkat ediyoruz olmamasına" hahahahah:KK53: Allam affet nolurr yaa :dua:
Ya aynısı geçen banada oldu. Yiyorlar mı bilmiyorum ama :KK14: Sen nasılsın canım durumlar ne? Bende takip edemiyorum alışamadım erkenden 7de kalkmaya evin işlerini görüp yemeğimi yiyip yatıyorum 10 olmadan:KK45:

Ya aynısı geçen banada oldu. Yiyorlar mı bilmiyorum ama :KK14: Sen nasılsın canım durumlar ne? Bende takip edemiyorum alışamadım erkenden 7de kalkmaya evin işlerini görüp yemeğimi yiyip yatıyorum 10 olmadan:KK45:
valla ben yedirdiğimi düşünüyorum ama bilemeyiz :)) ben 14. gündeyim henüz yumurtlamadım da sanırım, bekliyorum arada bal çörek otu falan yiyorum yumtişler için. sana da kolay gelsin yahu, erken kalkınca akşam olunca cortlayıveriyoruz haliyle =) senin bata az kalmış :cool:

valla ben yedirdiğimi düşünüyorum ama bilemeyiz :)) ben 14. gündeyim henüz yumurtlamadım da sanırım, bekliyorum arada bal çörek otu falan yiyorum yumtişler için. sana da kolay gelsin yahu, erken kalkınca akşam olunca cortlayıveriyoruz haliyle =) senin bata az kalmış :cool:
oh oh süper yarasın yumuşlara inşallahh. Valla ben alışana kadar zaman geçecek heralde biraz :)) Bat son 1 galiba ama yine hiçbir belirtim yok :bicak:

X