Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Saol cnmm bu arada sen kaç ay kullqndin.ilk kullanmandami oldu cnm
Kimyasal gebelik yaşadım prolaktin yüksek çıktı. O ay kullandım prolaktin hapı da içtim doktor korunun dedi. Sonraki ay yarim içtim hamile kaldım :)

8. Haftaya kadar hiçbir belirti yoktu. Unutuyordum varlığını hatta bazen. 8. Haftadan sonra 3-4 gün bulantılar oldu ama çok değil. Sonra geçti. Sabahları hafif kötü midem. Bir de Adanadayim ve çalışıyorum acayip sıcak. Basım dönüyor bazen. Pazara gittim bayılmak üzereyken adam oturttu su verdi falan. Gözüm karardı oturmasam bayılacaktım. Bugün de durakta yarim saat oturdum kalkamadım. Okul çıkışı 40 dk falan kalabalık otobüste ayakta kaldım. İner inmez oturdum kapalı klimalı durağa. Sıcak bana hiç iyi gelmiyor :KK43: hamile değilken de oluyordu ama şimdi biraz daha sıklaştı. Yarın da kontrole gidecem 14.30da randevum. Bakalım nasılmış :)
Ooy kıyamam sana kuzmmm geçeck inşallah ama bu günlerin tadını cıkar mutlkA özlersnn :KK66: bnada haber ver cnmm

canımm tatile gittim geldim, bu hafta da izinliyim ama evdeyim, adetin 11. günü öyle zaman geçiyor işte.. sen nasılsın 6 ay dolmuş maşallah size analı oğullu :)

oy bebişim yaa bata 10 gün kalmış senin desene, hadi hayırlısı inşallah :dua: iyi bakıyorsun oğluşumuza dimi demiş yaa :))) bu arada anlatmış olduğun anne ve çocuğu arasındaki diyalog beni de mahvetti.. sakat olsaydın ne demek yaaa :sinirli:

canım kontrolün inşallah iyi geçer, kalp atışlarını gümbür gümbür duyarsınn

şimdi ne durumdasın tatlım? bata kaç kaldı? hadi inşallah yaa, dediğin gibi burada bile çift çizgi görmek ayrı heyecan olmalı..

geçmiş olsun canımm..bundan sonra da ilaçlarını ve muayenelerini ihmal etme, ciddi bir konu :KK66:

napalım beybisi yuvarlanmaca işte, sende durumlar nasıl =)

geçmiş olsun kuzum yaa.. yapılabilecek bir şey var mıymış peki? böbrek de önemli sonuçta, sakın ihmal etme..

ah şeymakam ahh.. nasıl da özletmişsin kendini, herkes gibi ben de çok duygulandım seni görünce :KK43: eşin etkilendiğini bildiği için iyi yapmış aslında.. bir süre uzak kalmak iyi gelmiştir bence.. şimdi de kendini nasıl rahat hissedeceksen öyle davran, biz senin samimiyetini hissediyoruz tatlım.. kürleri bir kenara bırakın, sağlıklı beslenmeye, iyi uyumaya gayret edin. bakalım testler nasıl çıkacak ve doktorlarınız nasıl yönlendirecek. elbette gönül hepimiz doğal şekilde hamile kalalımdan yana ama hakkımızda hayırlısı..
bu arada morfolojiye bu kadar takılmamanı öneririm. bizde de %1 çıktı mesela, ama toplam sayı hareketlilik vb. parametreler de önemli. yani biz kendimizce belli değerleri baz alıp seviniyoruz veya üzülüyoruz, aa 4 normalmiş benim 1 demek ki olmaz vs. diye ama durumu tespit etmek o kadar kolay değil aslında. internetten araştırma yapmanın da sonu yok, doğru düzgün yumurtlayamayan, spermi olmayan çiftlerde bile bir anda bebiş gelebilirken, her şeyi düzgün işleyen tüm testleri sorunsuz çıkan insanlar sebepsiz infertilite yaşayabiliyor.. o nedenle bizim hangi tarafta kaldığımız, gelecekte ne yaşayacağımız öngörmemiz mümkün değil, tamamen nasip işi. seni daha sabırlı, daha sakin gördüm. allah bu sabrının karşılığını versin, en yakın zamanda güzel haberlerimizi paylaşalım inşallah :dua: seviliyorsun :KK200:
Canım bugün ovulasyon testinde 2.çizgi vardı yine evet böyle görmek bile mutlu ediyor :) ovulasyona göre 4 takvime göre 7 gün var canım bakalım hangisi çıkacak :)
Sende nasıl durumlar?

Kızlar merhabalar adetim 3 gün geçti sonra geldi kanamam ama iki gündür çok az geliyor belim aşırı ağrıyor kan testi 4.68 çıktı kafam karışık kanamam az az geliyor bu neyin nesi

Kan testini 2 gun arayla tekrarlamani oneririm:KK66:
Kanamam oldu fln diye boşlama sakın

20180807_013254.jpg

Bennnn sabah 8 bucuk iş başı akşam 7 paydos çok uzuuuunnnnn hesaplamak dahi istemioum saatini
Benimde öyle ama hamilelerin 7.5 saat çalışmaları gerekiyor :KK43:
Ben çalışıyorum canm normal sabah 8 akşam 5:30 ama hamile olduğum için 4:30 çıkıyorum günlük 7.5 saat çalışmış oluyorum
Evet 7.5 saat çalışma diye bir kanun var dimi ya iş yerin bunu kabul ettimi bende bugün söyliyeyim bakalım ne diyecekler

X