Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayırdır inşallah canım neden sorunlarla devam dedin
Bende sıkıntılı bir gebelik canım 12 haftalikken 6 mm ense kalınlığı tüm vücut ödem dendi bir kac doktorda aynı dedi ve su aldirdim temiz geldi 4 aylıkken gebelige devam dendi temiz gelince hic sorun kalmadi ve aradan 2 hafta sonra bebeğin bacaklar kollar 1 ay geriden gelismemis uzun kemikler kisaymis ayaklarda içe dönük ameliyat olurmuş belki yurumezmis kafadada ödem varmis belli degil ama sirtta açıklık suan kapandimi bilmiyorum cenede gerilik birsürü sorun aldircaklardi doktorlar hep ayni sorun dedi 5 aylik olmuş bende aldirmadim suan kislaik var diyor birkac sey büyük sorunlar beni bekliyor rabbime emanet canım guc kuvvet versin sifa verdin ins

Kızlar bnm 40 gün oldu hala adet olmyorm klomn iğndn snra o ay günüm glmedn hasta oldm 9 gün önce gebelk var düşüyor denildi şimdi dahada olmdm ovilsyon sürekli pozitf kan yaptrdm bi kaç gün önce yok denildi ne olyor anlmdm

Bende sıkıntılı bir gebelik canım 12 haftalikken 6 mm ense kalınlığı tüm vücut ödem dendi bir kac doktorda aynı dedi ve su aldirdim temiz geldi 4 aylıkken gebelige devam dendi temiz gelince hic sorun kalmadi ve aradan 2 hafta sonra bebeğin bacaklar kollar 1 ay geriden gelismemis uzun kemikler kisaymis ayaklarda içe dönük ameliyat olurmuş belki yurumezmis kafadada ödem varmis belli degil ama sirtta açıklık suan kapandimi bilmiyorum cenede gerilik birsürü sorun aldircaklardi doktorlar hep ayni sorun dedi 5 aylik olmuş bende aldirmadim suan kislaik var diyor birkac sey büyük sorunlar beni bekliyor rabbime emanet canım guc kuvvet versin sifa verdin ins
Allahbsifa versin canm hiç üzülme aldırmamakla çok iyi yapmisin Rabbim nelelre kadir sağ-salim kabus yavruna...

Selam arkadaslar ben galiba hamileyim.ama bir sorum olacak hamile arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim goguslerimde ve kasiklarimda siddetli agri var.bu kadar fazla olmasi normal drgil diye dusunuyorum

İş yerinin kresinde su an ikisi ni götürücem artık ilerleyen zamanlarda rabbim nasip ederse.peki sen napmayi dusunuyorsun?
Hiç bilmiyorum ya bir sene ücretsiz izin kullanayım diyorum sonra da anneler gelsin diyo eşim. Sırayla gelsinler diyor da bende ona pek sıcak bakmıyorum ne yapacağız bilmiyorum hiç

Selam arkadaslar ben galiba hamileyim.ama bir sorum olacak hamile arkadaslar yardimci olursa cok sevinirim goguslerimde ve kasiklarimda siddetli agri var.bu kadar fazla olmasi normal drgil diye dusunuyorum
Kasiklarimda yok ama göğüsler normal benim gece özellikle çok ağrı oluyor dr a git istersen baksın için rahat eder hayırlı olsun bu arada

Hiç bilmiyorum ya bir sene ücretsiz izin kullanayım diyorum sonra da anneler gelsin diyo eşim. Sırayla gelsinler diyor da bende ona pek sıcak bakmıyorum ne yapacağız bilmiyorum hiç
Neden sıcak bakmıyorsun canm bende anneme yalvarıyorum tayin isteyim sizde gelin çocuklara bakarsın diye kardeşim üni okuyor.ama kaynanam la dönüşümlü istemem bende

Kızlar ogluşum olucak Allah nasip ederse :anneadayı:

Gozunuzaydiiinnnn :)

Benimki tam olarak kamu da sayılmıyor ki yanıyorum ona yanıyorum zaten. Ptt de çalışıyorum bende. Ne yapacağım bilmiyorum ailelerden de uzağız. Ama çocuk demek masraf demek mecbur çalışmak gerek. Doğrusu nedir bilemedim bende :KK43:

Sahsi fikrim ama elbet insan cogu seyden vazgecmek zorunda kaliyor.Ama alacagin hicbisy onunla gecirecegin zaman kadat kitmetli olamaz.Eger firsat varsa en azindan 1 sene ikinizede cok sey katar❤
en buyuk ihtiyaclari sevgi ve anne bambaska bisy.Ve hayatinin temeli gb dusun.

Kızlar bnm 40 gün oldu hala adet olmyorm klomn iğndn snra o ay günüm glmedn hasta oldm 9 gün önce gebelk var düşüyor denildi şimdi dahada olmdm ovilsyon sürekli pozitf kan yaptrdm bi kaç gün önce yok denildi ne olyor anlmdm

Beta hcg degeri bazilarinda sifirlaninca kanama baslayabilir canim.
Eger yeni sifirlandiysada gelir,lohusasin gb dusun gebelik devam etmemis olsa da.
Yine de doktorunla gorusursun 4-5 gunr gelmezse.

X