Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Amin amin amin :dua:Hamilelikte kist oluşması normalmiş ama benimki patlamış. Doktor pek bişey demedi rapor verdi haftaya gel dedi. Kalp atışına bakalım dedi. Bende bilmiyorum inan ama genelde oluyormuş bu.
anladım canım, çok geçmiş olsun. ama sık olan bir şeyse endişelenme çözüm yolu bulunur elbet :dua:

Hepinize merhaba kızlar:KK54:
Uzun zamandir giremedim. Her sey yolunda cok sukur. Histereskopi oldum. Ardindan yumurta toplama islemim oldu. 11 yumurtam olmustu. 7 tanesi saglikli bir sekilde bugun donduruldu cok sukur:dua:
Transfer Eylul ya da Ekim'e kaldi.
Haftaya Izmir yolcusuyum:KK66: Agustosu orda bitirecegim. Dönüncede işe basliyorum. Hayatimda yenilik oldu:KK66:

whiterabbit88 whiterabbit88 @Umithepvar kızlar son durumlarinizi okuyacagim. merak etmissiniz beni cansınız:KK200:

Yeni hamilelerimiz varsa tebrik ediyorum.
Olmayanlarda tez zamanda bu guzel haberi alsin insallah.:dua:

@biumutsa kuzum bebis geldi gelecek. Senin adina cok heyecanliyim. Sag saglim kucagina alacaksin insallah:anne:

@sezson @VosVos35 plojovic plojovic SEVDAM07 SEVDAM07 ve adini etiketleyemedigim hamişlerim❤ guzel haberlerinizi takip edecegim.

Uzun sure yazamazsam kusura bakmayin.
Hepinizi seviyorum, ayri ayri opuyorum:KK200:
canımmm ne güzel gelişmeler olmuş böyle maşallah, bebişler seni bekliyor desene ay çok heyecanlııııı :halay:işe başlayacak olmana da sevindim canım, maddi manevi olumlu bir değişim olacak inşallah :KK66: merak ettik tabi, iyi ki ses ettin. izmir'de güzelce dinlen bakalım, biz de bu akşam tatil için izmir'e gidiyouz =) ben adet oldum bugün, bakalım neler olacak. yeniden umutlanmak da güzel yaa :21: hepimizin hakkında hayırlısı :dua: ayrıcaaa ben de seni seviyorum :KK200:

anladım canım, çok geçmiş olsun. ama sık olan bir şeyse endişelenme çözüm yolu bulunur elbet :dua:

canımmm ne güzel gelişmeler olmuş böyle maşallah, bebişler seni bekliyor desene ay çok heyecanlııııı :halay:işe başlayacak olmana da sevindim canım, maddi manevi olumlu bir değişim olacak inşallah :KK66: merak ettik tabi, iyi ki ses ettin. izmir'de güzelce dinlen bakalım, biz de bu akşam tatil için izmir'e gidiyouz =) ben adet oldum bugün, bakalım neler olacak. yeniden umutlanmak da güzel yaa :21: hepimizin hakkında hayırlısı :dua: ayrıcaaa ben de seni seviyorum :KK200:
İnşallah canım hayırlısı olsun hakkımızda

Sende cnm raporu alınca yapılacak işlemlerin bilgisini verirsen çok sevinirim ben gerçi çalışıcam bi aksilik olmazsa 35-36 haftaya kadar bir daha çalışmayı düşünmüyorum işsizliğe başvurabilmek için gün sayımı doldurmaya çalışıcam inşallah

Yazarım canım:KK66:

Uzun zamandir giremedim. Her sey yolunda cok sukur. Histereskopi oldum. Ardindan yumurta toplama islemim oldu. 11 yumurtam olmustu. 7 tanesi saglikli bir sekilde bugun donduruldu cok sukur:dua:
Haftaya Izmir yolcusuyum:KK66: Agustosu orda bitirecegim. Dönüncede işe basliyorum. Hayatimda yenilik oldu:KK66:

whiterabbit88 whiterabbit88 @Umithepvar kızlar son durumlarinizi okuyacagim. merak etmissiniz beni cansınız:KK200:

@biumutsa kuzum bebis geldi gelecek. Senin adina cok heyecanliyim. Sag saglim kucagina alacaksin insallah:anne:

@sezson @VosVos35 plojovic plojovic SEVDAM07 SEVDAM07 ve adini etiketleyemedigim hamişlerim❤ guzel haberlerinizi takip edecegim.

Ayy ben gozlerim dola dola okudumm seniii...Ozlemisim :)
Guzel haberlerine cok sevindim.Eylul'de cok guzeldir, Izmir'de,diyesim geldi :)❤Hepsi oncesindeki bu surecte bereket,kısmet getirir insallah❤
Bende seviyorum bende :))))
Hep iyi haberlerle dön❤

anladım tatlışım. arada tatil yapmak eminim ki çok iyi gelecektir =) doktoru sevip güvenmen de çok güzel. bir de bakmışsın kafa rahatlığıyla bu ay oluvermiş =) gidişatınızı da belirlemişsiniz, bu da önemli bence. hadi hayırlısı diyelim arkadaşım =)
bana gelince, adetin 32. günündeyim hesaplarıma göre bu aralar adet olmam gerekiyordu herhangi bir emare yok.. anlamadım gecikecek mi, stres mi yaptım ne oluyor çözemedim. bu adet düzensizliği acaba bende mi bir sorun var diye kafamı bulandırıyor.. hormon tahlillerim iyiydi ama en son yaptıralı çok oldu.. biz de yarın akşam 1 haftalık tatile çıkıyoruz. artık olursam da tamponla giricem denize yaktım gemileri :KK53: bakalım önümüzdeki günler neler gösterecek beybi..

canım bu dönemde karından görünmeyip vajinal görünmesi normal diye duymuştum. birçok arkadaş yazmış, sen önlemini al, gerisini düşünme. şu an kendini iyi hissetmen bile güzel bir şey bence. umuyorum ki iğne de faydalı olacaktır. tatili iptal etmen gerekiyor muydu, belki daha iyi gelecekti sana moral olacaktı.. doktor mu dedi dinlenmen lazım diye?

anladımm öyleyse şu an prolaktinle ilgili bir sorunun yok, dimi? eşinin de referans değerlerinden çok düşük değilse, sınırdaysa bence de olmaması için sebep yok.. ama erkeklerde bu tür durumlarda ikinci kez yaptırıp net sonuç alınması gerekiyor. işlerini düzene soktuğu vakit tekrarlatsın, emin olursunuz sonuçtan. bizde de benzer durum var, çok baskı yapmıyorum, bir ara yaptırır diyorum..
Eşim sigara kullanıyor bırakması konusunda baskı yapıyorum ama dinlemiyor. Bide benim içim ferah Birgün olacak çocuğumuz kafaya takma diyor. Sen çaba sarf edeceksin ki takdiri rabbim e bırakacaksın o sigarayı bırakmıyor kilo da var... bakalım bu ayda adet olursam zorlayım doktora gitsin olmazsa

Eşim sigara kullanıyor bırakması konusunda baskı yapıyorum ama dinlemiyor. Bide benim içim ferah Birgün olacak çocuğumuz kafaya takma diyor. Sen çaba sarf edeceksin ki takdiri rabbim e bırakacaksın o sigarayı bırakmıyor kilo da var... bakalım bu ayda adet olursam zorlayım doktora gitsin olmazsa
canım benzer durum bende de var. başta zaten eşimi zor ikna ettim, test yaptırması için. olur nasılsa, ne acelemiz var deyip bana kızıyordu. deneyeli belli bir süre olup, kendi doktorum eşin de test yaptırsın deyince mecbur yaptırdı. sınırın biraz altında çıktı hatta değerleri, doktor testi tekrarlatın dedi. ben de sakince, onu incitmeden konuştum. artık herkeste sorunlar var, benim de yumurtlamam zaten çok düzenli değil, şu bu, ikimiz de sağlıklı beslenelim, illa çocuk için değil genel manada daha iyi oluruz dedim.
sigarayı da 1 paket gibi içiyordu, şimdi günde 3-5 e düştü, onu da tamamen bırakmak niyetinde. aynı zamanda ikimiz de bal-polen tüketiyoruz.. ikinci testi de 2-3 ay sonra vericez, hem belki değerler düzelir bu arada, bizim de 1 senelik psikolojik sınırımız dolmuş olur. kilo için de akşam 7 den sonra yemek yememeye, yaptığım yemeklerde de hamur işini azaltmaya çalışıyorum. arada yürüyüş, yüzme falan hem kendim yapıyorum, hem eşimi yönlendiriyorum.
sonuç olarak, direkt suçu ona atmadan, sakin bir şekilde ikna etmeye çalış bence. bir de doğal da olsa aşılama, tüp de olsa sperm kalitesinin artması için bunları yapmamız gerekli..

canım benzer durum bende de var. başta zaten eşimi zor ikna ettim, test yaptırması için. olur nasılsa, ne acelemiz var deyip bana kızıyordu. deneyeli belli bir süre olup, kendi doktorum eşin de test yaptırsın deyince mecbur yaptırdı. sınırın biraz altında çıktı hatta değerleri, doktor testi tekrarlatın dedi. ben de sakince, onu incitmeden konuştum. artık herkeste sorunlar var, benim de yumurtlamam zaten çok düzenli değil, şu bu, ikimiz de sağlıklı beslenelim, illa çocuk için değil genel manada daha iyi oluruz dedim.
sigarayı da 1 paket gibi içiyordu, şimdi günde 3-5 e düştü, onu da tamamen bırakmak niyetinde. aynı zamanda ikimiz de bal-polen tüketiyoruz.. ikinci testi de 2-3 ay sonra vericez, hem belki değerler düzelir bu arada, bizim de 1 senelik psikolojik sınırımız dolmuş olur. kilo için de akşam 7 den sonra yemek yememeye, yaptığım yemeklerde de hamur işini azaltmaya çalışıyorum. arada yürüyüş, yüzme falan hem kendim yapıyorum, hem eşimi yönlendiriyorum.
sonuç olarak, direkt suçu ona atmadan, sakin bir şekilde ikna etmeye çalış bence. bir de doğal da olsa aşılama, tüp de olsa sperm kalitesinin artması için bunları yapmamız gerekli..
Canım bizim akşam yemekleri 8-9-10 u buluyor geç geliyor işten birde abur cubur yeme alışkanlığı var. birkaç ay sigarayı bırakmıştı sonra tekrar başladı günde 1 paket içiyor. Rabbimden mucizesini bekliyorum. Mübarek cuma günü hepimizin kucaklarını doldursun inşallah :dua:

Çok sevindim canım ❤️ İnşallah en yakın sürede güzel haberlerini alacağız bizde tatil iyi gelecektir bol bol dinlen bebişler gelince pek fırsatın olmayacak

Selamlar kızlar ben geldm uzun aradn snra Yeni hamişlermz var A AsyaaAyazz cnmm seni görünce gözlerm doldu Rabbim kucagına almayı nasip etsnnn hepnzinnn tüm hamişlerin burdan uzaklaşayam dedim belki hamile kalrm en son çatlatma iğnesi oldm ilk defs ondada daha adetime varken o ay kanamam oldu ve httim gebelik var ama başarısız düşeck dediler düştüde bu ayda düşükten snra 39uncu günüm kan verdm negatif ama hasta hala olmadm nedn olablr bilmyrm ama duanızı brklyormm demekki burdan uzaklaşmak düşnmemek bi işe yarmyormş bu ayda giçbirşry yapmamştm zaten

canım benim süper haberlerin inşallah hayırlı sağlıklı haberlerini de alıp bebeğini bekleyeceğiz hep birlikte inşallah sewiore seni dikkkat et kndine kafanı dinle bol bol dinlen:KK200:

Hastaneyle görüşücem kızılayada sorabilirim ben kendim için saklayamam bütçesi fazla biraz ama 5 kişiye çare olabilirmiş bi yerde okumuştum cnm
Evet ya. Ben de okumuştum onu.
Eşim de şey diyor şimdi sağlık bu. Eğer doku uyumu sağlanırsa, tüm aileye amcaya dayıya bile çare olabilirmiş. Bizim aile de biraz geniş. Genetik hastalıklar da var. Geçen Talasemi için bir haber görmüştüm TRT'de.-
Bilmiyorum.
Kararsızım :KK43:

Son düzenleyen: Moderatör:
X