Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Sağol canım cevap için.ya ben ne yaptım biliyormusun ilacın yan etkisine baktım çarpıntı falan yazıyordu.evde de tekim bugün eşim nöbetçi.o yüzden yarın başlayım dedim ilaca.sende böyle yan etki falan olmuşmuydu ilk ilaca başladığında
İlaca başlarken zaten gebeliğin verdiği yorgunluk, çarpıntı, nefes darlığı vardı o haftalarda.. yan etki yaptıysa da farkında değilim. Hiç şikayet duymadım tiroit ilacıyla ilgili. Doktor sormaz bile onu, genelde öteki takviyeler kabızlık, şişkinlik gibi yan etkilere neden olduğu için onları sorar, gerekirse değiştirir. Bununla ilgili sıkıntı çıkacağını sanmam

Alt tarafı bir tüp kan alıp riskleri değerlendiriyorlar. Bebeğe ya da anneye bir zararı yok esasen. Ben yaptırdım, sonuç iyi çıktı, kafam rahat :)
Bide verilen kandbu tsb a falan bakabiliyor di mi bem tahlili almadim direkt doktorun pc ye düşüyor diye... bir sorun yok dedi ama 1o kusur test yapilmis onu biliyorum.troid falan da ... s tsh troid le alakali neyseki onda da bi sorun gormedi.

Eee neden o zaman grnelde neden kimse istemiyor yaptirmak... ultrasonda mi fazla kaliniyor
İkili testte ultrasonda ekstra bir işin yok ki, standart her ay baktığı gibi bakıyor doktor. O haftalarda renkli ultrasonda bakmak sakıncalıdır belki, ona girmek istemeyebilirler. Ancak benden sadece kan alındı, down sendromu ve trisomi 18 ile ilgili riskler değerlendirildi. Bazen sonuçlar kötü çıkabiliyor, bunu öğrenmek istemeyenler yaptırmak istemiyor testi. Çıkan her kötü sonuç da illa kesin değil zaten

İkili testte ultrasonda ekstra bir işin yok ki, standart her ay baktığı gibi bakıyor doktor. O haftalarda renkli ultrasonda bakmak sakıncalıdır belki, ona girmek istemeyebilirler. Ancak benden sadece kan alındı, down sendromu ve trisomi 18 ile ilgili riskler değerlendirildi. Bazen sonuçlar kötü çıkabiliyor, bunu öğrenmek istemeyenler yaptırmak istemiyor testi. Çıkan her kötü sonuç da illa kesin değil zaten
Yani oyle ahim sahim sıkıntılı bi durum yok taramada.nasip olursa yaptirirm bende o zman.

Bide verilen kandbu tsb a falan bakabiliyor di mi bem tahlili almadim direkt doktorun pc ye düşüyor diye... bir sorun yok dedi ama 1o kusur test yapilmis onu biliyorum.troid falan da ... s tsh troid le alakali neyseki onda da bi sorun gormedi.
Senin dediğin genel gebelik taramasında istenen testler, toksoplazma, rubella, hemogram falan.. benim de TSH, açlık şekeri falan o zaman bakıldı. İkili test farklı, HCG ve başka bir değer bakılıyor

Senin dediğin genel gebelik taramasında istenen testler, toksoplazma, rubella, hemogram falan.. benim de TSH, açlık şekeri falan o zaman bakıldı. İkili test farklı, HCG ve başka bir değer bakılıyor
Troidlerede baktik dedi doktor oda normal degerde dedi...tsh farkli birset sandim bi ara :KK66:

Canm eski mesajını bulamadım sende demi TSH yuksek
Canım 6. Haftada 2,49 çıkmıştı doktor normal demişti.sonra 10. Haftada yani dün baktırdım 3,18 çıkmış endokrine gönderdi.ama doktor yoktu ben de dahiliyeye gittim.o da 2,5 altında olması lazım gebelikte deyip ilaca başladı.25 mg günde bitane sabah aç karnına içecekmişim.bir ay sonra kontrol dedi.ama ben Bugün içmedim yarın sabah başlıycam.

Canım 6. Haftada 2,49 çıkmıştı doktor normal demişti.sonra 10. Haftada yani dün baktırdım 3,18 çıkmış endokrine gönderdi.ama doktor yoktu ben de dahiliyeye gittim.o da 2,5 altında olması lazım gebelikte deyip ilaca başladı.25 mg günde bitane sabah aç karnına içecekmişim.bir ay sonra kontrol dedi.ama ben Bugün içmedim yarın sabah başlıycam.
Benimde yüksek canm ihmal etme.benim hem dahiliye hemde kadın dogum bakıyor.hamile kalmadan önce 12 ydi. Zar zor 2.5 a düştü su ana 2 lerde gidiyor 7 aydır kullanıyorum ilaci Dr stresten olmus dedi ömür boyu o ilaci kullanicam

X