Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar bat a 10,12 gun öncesinden evde yapılan testle hamile olduğunu öğrenen var mi?Bugün dayanamadım eczaneden test aldım silik de olsa ikinci cizgiyi görürüm diye umut ederken ne çizgi var ne golgesi. Çok moralim bozuldu. ..

hamişler sorum şu.. kasıkta batma hissi ve biryerlere uzanırken kolu kaldırınca kasıkta cekilme hisssen var mı:KK43:
Kızlar bat a 10,12 gun öncesinden evde yapılan testle hamile olduğunu öğrenen var mi?Bugün dayanamadım eczaneden test aldım silik de olsa ikinci cizgiyi görürüm diye umut ederken ne çizgi var ne golgesi. Çok moralim bozuldu. ..
Kan da baktir birde canım olabilir bi ihtimal

imkansiz adet gunu bile cikmaya bilir biraz sabret insalah hamissindir :)

cikmaz hic ugrasma, ben pazar gunu yapmistim test cikmadi ama carsamba gunu oglen yaptim cikti. Zaten sunu goz onunde bulundurman lazim yumurtlamadan sonra her kadin nerdeyse ortalama 14 gun sonra adet gorurmus. Ve yumurtlama gunu iliskiye girdiginizi hesap edersek ve 1 haftada anca yerine ulasirmis o yuzden cikma olasiligi yok. Ikinci haftada yavas yavas olusmaya basliyor o yuzden erken testler en fazla 4-6 gun oncesinden yapilabiliyor. Ayrica zaten yerlesme kanamasi bu yuzden 9-10 cu gunde falan oluyor. Daha once test yapsanda birsey cikmaz zaten. 14 cu gunde zaten adet gunun

cikmaz hic ugrasma, ben pazar gunu yapmistim test cikmadi ama carsamba gunu oglen yaptim cikti. Zaten sunu goz onunde bulundurman lazim yumurtlamadan sonra her kadin nerdeyse ortalama 14 gun sonra adet gorurmus. Ve yumurtlama gunu iliskiye girdiginizi hesap edersek ve 1 haftada anca yerine ulasirmis o yuzden cikma olasiligi yok. Ikinci haftada yavas yavas olusmaya basliyor o yuzden erken testler en fazla 4-6 gun oncesinden yapilabiliyor. Ayrica zaten yerlesme kanamasi bu yuzden 9-10 cu gunde falan oluyor. Daha once test yapsanda birsey cikmaz zaten. 14 cu gunde zaten adet gunun
Teşekkür ederim canım. Biraz içim rahatladı valla

Kızlar şuan adetin 3. Günündeyim soğan kürüne ne zaman başlamalıyım?

Canım senin adet tarihin 7 kasım olduğu için 2 gün önce muhtemelen yumurtlama günün olmuş olması lazım, uzayan akıntı kasıkda batma falan da olduysa 2 gün önce yumurtlama günündü yani 24 ekim, çünkü ortalama adetten 14 gün önce yumurta çatlıyor. 22-23-24-25 ekim günlerinde ilişki olması lazımdı döllenme olabilmesi için, sen değerlendirdin mi bu günleri? Şayet değerlendirdiysen henüz 2 günlük yumurta çatlamış olduğu için hamilelik şüphesi de belirtisi de mümkün değil. Çünkü şuan daha rahim içine doğru ilerliyor eğer döllenmişse yumurta, ve rahime yerleşmesi 6-8 günü buluyor. Yani senin belirtilerin 7-8 gün sonra ortaya çıkabilir şuan anlayamazsın. Testte de en erken 10 gün sonra falan çıkar varsa birşey.

Son düzenleme:
Canım senin adet tarihin 7 kasım olduğu için 2 gün önce muhtemelen yumurtlama günün olmuş olması lazım, uzayan akıntı kasıkda batma falan da olduysa 2 gün önce yumurtlama günündü, çünkü ortalama adetten 14 gün önce yumurta çatlıyor. 22-23-24-25 ekim günlerinde ilişki olması lazımdı döllenme olabilmesi için, sen değerlendirdin mi bu günleri? Şayet değerlendirdiysen henüz 2 günlük yumurta çatlamış olduğu için hamilelik şüphesi de belirtisi de mümkün değil. Çünkü şuan daha rahim içine doğru ilerliyor eğer döllenmişse yumurta, ve rahime yerleşmesi 6-8 günü buluyor. Yani senin belirtilerin 7-8 gün sonra ortaya çıkabilir şuan anlayamazsın. Testte de en erken 10 gün sonra falan çıkar varsa birşey.
Malesef canım hiçbirini degerlendirmedim ayın 14 u 15 u bir de 21 ya da 22 sini degerlendirebildik.spermlerin 5 güne kadar yaşayabileceklerini düşünecek olursak...Amaan inşAllah tutmuştur. Niye bilmiyorum ama 14 ünde yerleştiğini, tuttuğunu düşünüyorum yani öyle hissediyorum diyelim.15 inde çünkü sol kasikta şiddetli ağrılarım oldu ,ben de herhalde soldan tuttu ve solda olduğu için de kızım olacak dedim .iki oğlum var ya hayallerim böyle ışte. ..

C
Hayırlı günler kızlar..bende bebek istiyorum çok.. 7 Ekim'de düşük yaptım malesef 6 haftalık ti ve kürtaja gerek kalmadan kendiliğinden düştü.. doktorum kürtaj olmadığım için korunmana gerek yok dedi 10 gün kanamam sürdü ve daha sonra çocuk için devam ettik.. yumurtlama tarihini falan bilemedim tabi düşükten sonra.. adet tarihim 6-7 Kasım mı olur acaba ? Ve sizce doğru mu yaptım hemen bebek dusunmekle
canım bence bi rahim filmi çektirsen iyi olurdu

Rahim filmi niye canım gerekli mi düşükten sonra[/QUOT
Rahim filmi niye canım gerekli mi düşükten sonra
bende geçen sene 6 aylık hamileyken kaybettim bebeğimi. Öncesinde hiç görünmemiştim doktora. Ölü Doğumdan sonra gittim rahim filmi istedi rahmimde perde varmış düşüğe ve erken Doğuma neden oluyomuş. Benim başıma geldiği için araştırmıştım. Ben ameliyat oldum 7 ay önce şimdi yeniden düşünüyoruz. Rahim filmi faydalı bişey hem tüplerin tıkalıysa açıyo bi araştır doktoruna danış bence

Canım sana da çok soru soruyoruz ama adetten kaç gün sonra hamile kaldığını biliyor musun. Az çok tahmin edersin herhalde...

Canım sana da çok soru soruyoruz ama adetten kaç gün sonra hamile kaldığını biliyor musun. Az çok tahmin edersin herhalde...

Malesef canım hiçbirini degerlendirmedim ayın 14 u 15 u bir de 21 ya da 22 sini degerlendirebildik.spermlerin 5 güne kadar yaşayabileceklerini düşünecek olursak...Amaan inşAllah tutmuştur. Niye bilmiyorum ama 14 ünde yerleştiğini, tuttuğunu düşünüyorum yani öyle hissediyorum diyelim.15 inde çünkü sol kasikta şiddetli ağrılarım oldu ,ben de herhalde soldan tuttu ve solda olduğu için de kızım olacak dedim .iki oğlum var ya hayallerim böyle ışte. ..

Ayy inşallah hamilesindir ve kızın olur :dua: amin amin aminnnn :anneadayı:

İki oğlum var dediğin için merak ettim ikisi de yumurtlama günü ilişkiyle mi oldu? Yumurtlama günü ilişki olunca erkek oluyormuş teorisini duydum bugün ve doğruluğunu merak ettim de

Kizlar iliskiden sonra kac dakika kalkmiyorsunuz ve idrar icin ne kadar bekliyorsunuz?

Ayy inşallah hamilesindir ve kızın olur :dua: amin amin aminnnn :anneadayı:

İki oğlum var dediğin için merak ettim ikisi de yumurtlama günü ilişkiyle mi oldu? Yumurtlama günü ilişki olunca erkek oluyormuş teorisini duydum bugün ve doğruluğunu merak ettim de
Öncelikle duan için cook çok teşekkür ederim canım Rabbim sana da tez zamanda nasip etsin inşAllah. Canım bu yumurtlama gününü falan valla ben yeni öğrendim ama ikisini de ya adet günü ya da bir gün geçince evde yapılan testle öğrenmiştim. ..

X