Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Baya baya 7 derecede titredin ya beynimde zonkluyo canım bişey yemek istiyo ama ne istiyo karar veremedim

:)))) neee için miii kazınıyoooorrrr bi neviiii,hmmmm
Saka bi yana hakkini helal et boyle diyorum ama :KK19:

Arkadaşlar sabah ilişkisinin faydası var mı? Şu an çift çizgi yakaladım ovülasyon testinde sabah değerlendirmeyi düşünüyorum bu kez :işsiz:

Sabaha karsi 5-6 gb erkekler icin,sabah 8 gb de kadin ve erkek acisindanda hormonlarin cok daha iyi oldugu soylenir :)
Zaten saatlik bisy degil yumurta ya da spermin yasamasi o yuzden sans tabii ki olacaktir.

Eşim yanımda olacak canım serbest çalıştığı için o konuda sıkıntı yok, eğer ilişki olmasında problem yok derse eve gelir gelmez çalışma yapmamız lazım. Ama sonuç çıkana kadar bekleyin derlerse bu ay bitti benim için :KK43: 3-4 saat içinde de çatlayabiliyormuş yumurta onu anlamış oldum

Canim valla sikinti cekene zor tabii de oyle bu ay bitti bnm icin fln diye dusunme.
Yeter ki bidahaki ay olsun ne olacak ki.
Saglikla halledilsinde bu sorun baskada bisy cikmasinda..
Kul kurar kader gülermiş bilmiyoruz ne yasayacaz.

Hamile arkadaşlar bişey sormak istiyorum şimdi hamilelik belirtisi regl belirtisiyle aynı oluyormuş ya. Peki karın şişikliği de oluyor mu? Sanki böyle adet olacakmış gibi

Suan degilim ama deneyimledigim kadariyla şöyle ki adete yakin siskinlik oluyor ya gebeliktede oluyor
Adetten sonra insede gebelikte biraz zaman kaliyor hatta aaa ne cabuk cikti karnim gb oluyorsun ama bi ara iniyor ve sonra alt karindan gercek gobis gelmeye basliyor yaklasik 3ayin sonuna dogru genelde :KK19:

Ama 24 saat kaliyormus ya umarim sikinti olmaz. Ben kacirmisim doktor neden iliskiyi yasakladi ne testi icin yani ?
Cuma günü yumurta takibi için doktora gittim rahim ağzında yara var dedi ketem’e gönderdi yarın sabah nasıl bi tahlil yapılacak bilmiyorum canım

İnşallah canım. Sağlığımız yerinde olsun bir problem çıkmasın da gerisi olur hayırlısıyla :dua: Ben de Salı günü doktora gidicem mesela neyle karşılacağımı bilmiyorum ama stres yapmamaya çalışıyorum ne yapayım :KK43:
İnşallah canım. Aynen stres yapmamak lazım ama insanın elinde olmuyoki

Cuma günü yumurta takibi için doktora gittim rahim ağzında yara var dedi ketem’e gönderdi yarın sabah nasıl bi tahlil yapılacak bilmiyorum canım
Cok pardon simdi soyleyince hatirladim soylemistin cok gecmis olsun şimdi bi yerde okudm ovulasyon testinde cift cizgiyi kopkuyo gordukteb 24 saat içinde catlarmis yumurta ve eger catladiysa hic cizgi cikmazmis. Catladiktanda 24 saat sonraya kadar yasarmis bi sikinti cikmazsa (insallah cikmaz ) buyuk gun yarin:halay:

Cok pardon simdi soyleyince hatirladim soylemistin cok gecmis olsun şimdi bi yerde okudm ovulasyon testinde cift cizgiyi kopkuyo gordukteb 24 saat içinde catlarmis yumurta ve eger catladiysa hic cizgi cikmazmis. Catladiktanda 24 saat sonraya kadar yasarmis bi sikinti cikmazsa (insallah cikmaz ) buyuk gun yarin:halay:
Aynen bende öyle biliyordum canım ama 4-5 saat sonra tekrar test yaptım silikleşmişti. Yani 4-5 saat içinde çatlamış malesef :KK43: bende şaşırdım bu kadar erken olmasına. İyi oldu ama öğrendiğim sizlerinde bilgisi olsun, yanıltabiliyor okuduklarımız bazen.

Aynen bende öyle biliyordum canım ama 4-5 saat sonra tekrar test yaptım silikleşmişti. Yani 4-5 saat içinde çatlamış malesef :KK43: bende şaşırdım bu kadar erken olmasına. İyi oldu ama öğrendiğim sizlerinde bilgisi olsun, yanıltabiliyor okuduklarımız bazen.

Testlerin yanılabileceğinide unutma derim.
Zaten yumurtlama anlık ama yumurtanın yaşama süresi önemli olan.
Çatladığında ya da yaşadığı sürede spermle karşılaşması yani

Bilmem öyle hissediyorum çok fazla umutlanıp üzülmek istemem

Ben de bugün baya adet olacakmışım gibi hissediyorum. Karnım şişti göğüslerim ağrıyor gerginlik var kasıklarım ve belim ağrıyor. Bunlara ek olarak akşamdan beri inanılmaz bir mide bulantım var.

Kızlar benimde hafiften miğde bulantim halsizlik ve süt renginde akıntı başladı muhtemelen hormonlar yukseliyo son 6 gün var gibi hissediyorum hayırlısı

Kızlar benimde hafiften miğde bulantim halsizlik ve süt renginde akıntı başladı muhtemelen hormonlar yukseliyo son 6 gün var gibi hissediyorum hayırlısı

O akıntı nasıl bişey çünkü birkaç gündür bende de akıntı var beyaz renkte.

Ben de bugün baya adet olacakmışım gibi hissediyorum. Karnım şişti göğüslerim ağrıyor gerginlik var kasıklarım ve belim ağrıyor. Bunlara ek olarak akşamdan beri inanılmaz bir mide bulantım var.
Şuan hiçbir belirtim yok canım benim tek adetimin ilk günü karnım ağrır göğsüm sertleşir okadar şuanlık hiç tık yok

Selamlar topik in başlarını okuyamadım ama benim bat a 1 gün var bu ay yumurta takibi ve çatlarıma iğnesi olmuştum yrn iğnenin de 14.günü..hic adet belirtim yok şimdilik ama 3 gündür şiddetli bel ağrısı/ bir iki kez beyaz akıntı / meme hassasiyeti/ bi tatlı bi ekşi istah/ sık idrar gibi gibi hisler var.. test yapmamak için zor tutuyorum kendimi ama o hüsran ı yaşamak istemiyorum artık 2 yıldır :KK17:bunlar belirtimidir sizce yrn kan versemmi bu durumda olan var mı?? :KK37:

Selamlar topik in başlarını okuyamadım ama benim bat a 1 gün var bu ay yumurta takibi ve çatlarıma iğnesi olmuştum yrn iğnenin de 14.günü..hic adet belirtim yok şimdilik ama 3 gündür şiddetli bel ağrısı/ bir iki kez beyaz akıntı / meme hassasiyeti/ bi tatlı bi ekşi istah/ sık idrar gibi gibi hisler var.. test yapmamak için zor tutuyorum kendimi ama o hüsran ı yaşamak istemiyorum artık 2 yıldır :KK17:bunlar belirtimidir sizce yrn kan versemmi bu durumda olan var mı?? :KK37:
Hamilelik varsa kan değerin düşükte olsa çıkar çünkü reglinin günü gelmis

X