Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
bizim bitmedi işte daha çok kendi çabamızla yaptığımız için yetmedi azını kenara atalım dedik babamı kaybettik o arada çok harcadık 9 bin de onun borcunu ödedim ben nereye yetişiyim. diyorum ya herkesin derdi çok ben de çok şey yaşadım ama hala gülebiliyorum. Bunada şükür diyorum. Enerjim herşeye rağmen yüksek. Tek derdi olan kendiniz gibi görmeyin herkes savaşıyor hakediyor kazanıyor. Boş beleş mutluluk olmuyor malesef. 8-9 bin kadar daha borcumuz var içerdeki maaşımı alsam hemen hemen kapatacak öyle düşün okadar var yani keşke her ay alsamda güle oynaya gelsem işe
CANIM AYNI BİZİMDE DÜĞÜN BORCLARI DURUYO EŞİMİN İŞ DUZENI DAHA ANCA OTURDU SAGOLSUN KAYINPEDER DE PEK BİŞİ YAPMADI EV DE KIRA NE KADAR NE ÖDENEBILIRSE İŞTE DÜŞÜN ALDIGIN PARADA ASGARI UCRET YETMEZMIS GIBI KP EVLERINI SATTI BORC ODEDI GUYA HALA BORC VAR YETMEZMIS GIBI BIDE BERABER OTURALIM DEDILER YANIMIZA GELDILER 3 AYDU AHH AHH DEĞMEYİN YARALARIMA :) :) NE ŞARTLAR ALTINDDAYIZ HEPİMİZ BİDE COCUK YAPMAYA ÇALIŞIYOZ DÜŞÜNÜN :)

bizim bitmedi işte daha çok kendi çabamızla yaptığımız için yetmedi azını kenara atalım dedik babamı kaybettik o arada çok harcadık 9 bin de onun borcunu ödedim ben nereye yetişiyim. diyorum ya herkesin derdi çok ben de çok şey yaşadım ama hala gülebiliyorum. Bunada şükür diyorum. Enerjim herşeye rağmen yüksek. Tek derdi olan kendiniz gibi görmeyin herkes savaşıyor hakediyor kazanıyor. Boş beleş mutluluk olmuyor malesef. 8-9 bin kadar daha borcumuz var içerdeki maaşımı alsam hemen hemen kapatacak öyle düşün okadar var yani keşke her ay alsamda güle oynaya gelsem işe
hayran kaldım enerjine çok haklısın böyle olmak gerekiyor hayat karşına ne çıkarırsa çıkarsın gülmek en iyi eylem.. üzülmüştüm negatif çıkınca yazdıklarınızı falan düşündüm sonra durdum düşündüm insanlar neler neler yaşıyor şükretmeyi bilmeliyiz herkesin bir sınavı var ne olursa olsun bu sınavı biz kazanmalıyız hayata bir daha mı gelicez gülmek kadar güzel birşey var mı ya mutlu etmek kadar bir çocuğu sevindirmek hele insanlar ne demiş şu şunu demiş diye takıcağımıza sadece gülümseyelimmmm..:KK68:

Vintageseven Vintageseven hiranur3419 hiranur3419 kızlar ben 30 yaşındayım ama bana bile bu kadar fazla sormuyorlar :) gerçi yaşadığınız yere de bağlı nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama İzmir’de 39 yaşında arkadaşım daha yeni tüp bebek yaptı böyle bir toplum baskısı buralarda olmuyor Allahtan.. Yıpratıcı olur elbette ama daha çok gençsiniz kendinizi şimdiden üzmeyin biraz hayatın tadını çıkartın nacizane tavsiyem. Anne olmak eminim harika bir duygu ama bir o kadar büyük bir değişimin başlangıcı. Tüm hayatınız çocuğa bağlı olacak. Ben açıkçası 14 aylık evliliğimde şu an dolu dolu 30 oldum ve daha 5 aydır hazırım diyorum. Hala bile korkularım oluyor zaman zaman.. Allah hayırlı zamanda sağlıklı evlatlar versin inşallah hepimize..
Canim ben izmirliyim. Memleketimin gozunu seveyim. Kimse milletin bebeginin derdinde degil. Adanaya gelin geldim. Daha ilk haftadan kayinvalidem kolunu kaldirma ama oraya konunu uzatma. Ne oluyor dedim anlamadim. Sanki hamile olsam cocuk koluma bagli.
Burda herkes ilk aydan cocuk yapmaya basliyor. Biz 3.5 yillik evliyiz ve 1 senedir cocuk dusunuyoruz.bende 34 yasindayim. Ama millet artik kesin beni kısır saniyordur. Bir yere gitsem muhabbet hep cocuk. Bir de doktor tavsiye ederler.
Ah izmirim ah.

hayran kaldım enerjine çok haklısın böyle olmak gerekiyor hayat karşına ne çıkarırsa çıkarsın gülmek en iyi eylem.. üzülmüştüm negatif çıkınca yazdıklarınızı falan düşündüm sonra durdum düşündüm insanlar neler neler yaşıyor şükretmeyi bilmeliyiz herkesin bir sınavı var ne olursa olsun bu sınavı biz kazanmalıyız hayata bir daha mı gelicez gülmek kadar güzel birşey var mı ya mutlu etmek kadar bir çocuğu sevindirmek hele insanlar ne demiş şu şunu demiş diye takıcağımıza sadece gülümseyelimmmm..:KK68:

EN İYİSİ GÜLÜMSEMEK YOKSA KENDI KENDIMIZI STRESE SOKUYORUZ

Eki Görüntüle 2061965 kızlar ben yolladım geçen böyle çıktı faladdin daha güzel kız

Falın çok güzel çıkmış canım ben de faladdin kullanıyorum ama bi yandan da diyorum ki zaten bunlar yapay zeka kendini kandırma :) telefon görüşmelerinden, mesajlaşmalarından çekip sana fal diye sunuyolar.. Mesela yakın arkadaşınla falan ya da akrabanla görüşüp konuştuysan ya da yazıştıysan bebekle ilgili çıkarmış falını :) Ben mesela bebekle ilgili hiçbi telefon görüşmem yada mesajım yoktur kimseye bahsetmedim ama ben de iş arıyorum ya hep işle ilgili konuşurum fallarımda iş çıkar ama gerçeği çıkmadı maalesef :halay:

güzel olmuyor işte daha çok stres oluyor keşke bende evde olsam ama çalışmaya mecburum tek maaş asla yetmiyor birsürü düğün borcu var daha canım. mecbur olduğum için çalışıyorum. piyasa kötü aylardır maaş almıyorum. elin yanındasın yeri geliyo ağzına ediyo öyle kolay olmuyor yani. içerde alacağım çok çıkamıyorumda. keşke durumumuz iyi olsada bende evde olsam illaki üretirdim birşeyler ben boş durmam birşeyler yapar satardım gene

Seni o kadar iyi anlıyorum ki.. CanEs CanEs ben de aylardır iş arıyorum iş yok.. Eşimi de işten çıkartmışlardı 3 ay ikimiz de işsiz kaldık ev kira vs ailelerin durumu belli yine onlar destek olmazsa ne olurdu bilmem.. Şükür eşim başladı ama ben bulamadım çocuk çok istiyoruz bi yandan da hala nasıl olcak tek maaş diyorum hep bu yüzden erteledik, etrafımdakiler de öyle düşünme planlı olmuyor bu işler diyor.. Öyle ev alayım çocuk yapayım dersin bu sefer çocuğun olmaz vs.. Ben de dedim yaşım daha geçmeden bari olsun 1 tane Allah bi yolunu gösterir diyorum tabii ben de çabamı gösteriyorum Allah verir deyip boş oturmuyorum ama gerçekten çok zor çok.. Allah tüm zorda olanlara borcu olanlara yardım etsin.:dua:

25 yaşındayım 1. Ayımız daha denemede
Neyin stresini yaşıyorsun balım ben 39 yaşındayım, siz gençler kadar düşmüyor modum :KK76: lütfen bi silkelenip canlanın kızlar gözünüzü seveyim :KK28: normal bir genç kadının her ay hamilelik ihtimali %25. Bende ise daha da düşük.. birkaç ay denemek, sabretmek lazım güzellerim

CANIM AYNI BİZİMDE DÜĞÜN BORCLARI DURUYO EŞİMİN İŞ DUZENI DAHA ANCA OTURDU SAGOLSUN KAYINPEDER DE PEK BİŞİ YAPMADI EV DE KIRA NE KADAR NE ÖDENEBILIRSE İŞTE DÜŞÜN ALDIGIN PARADA ASGARI UCRET YETMEZMIS GIBI KP EVLERINI SATTI BORC ODEDI GUYA HALA BORC VAR YETMEZMIS GIBI BIDE BERABER OTURALIM DEDILER YANIMIZA GELDILER 3 AYDU AHH AHH DEĞMEYİN YARALARIMA :) :) NE ŞARTLAR ALTINDDAYIZ HEPİMİZ BİDE COCUK YAPMAYA ÇALIŞIYOZ DÜŞÜNÜN :)
Yani hepimiz zor zamanlar geçiriyoruz ki babamı aniden kaybettik sabah balayından geldik sabah gördüm akşam gördüm gece kalp krizi geçirmiş uykusunda sabah 6 da aradılar beni çağırdılar şok oldum annem var tek başına kaldı okuma yazma bilmez her gelen ağıt yaktı kızı gelin oldu yüzü 10 gün gülmedi diye. Bi bebeğim olsun düşüncelerim değişsin istiyorum ve asla başımı düşürmüyorum pozitifim herşeye rağmen boşuna bas bas konuşmuyorum demin beri ben yapıyorsam hepiniz yaparsınız benden ne eksiğiniz olabilirki

Falın çok güzel çıkmış canım ben de faladdin kullanıyorum ama bi yandan da diyorum ki zaten bunlar yapay zeka kendini kandırma :) telefon görüşmelerinden, mesajlaşmalarından çekip sana fal diye sunuyolar.. Mesela yakın arkadaşınla falan ya da akrabanla görüşüp konuştuysan ya da yazıştıysan bebekle ilgili çıkarmış falını :) Ben mesela bebekle ilgili hiçbi telefon görüşmem yada mesajım yoktur kimseye bahsetmedim ama ben de iş arıyorum ya hep işle ilgili konuşurum fallarımda iş çıkar ama gerçeği çıkmadı maalesef :halay:

Seni o kadar iyi anlıyorum ki.. CanEs CanEs ben de aylardır iş arıyorum iş yok.. Eşimi de işten çıkartmışlardı 3 ay ikimiz de işsiz kaldık ev kira vs ailelerin durumu belli yine onlar destek olmazsa ne olurdu bilmem.. Şükür eşim başladı ama ben bulamadım çocuk çok istiyoruz bi yandan da hala nasıl olcak tek maaş diyorum hep bu yüzden erteledik, etrafımdakiler de öyle düşünme planlı olmuyor bu işler diyor.. Öyle ev alayım çocuk yapayım dersin bu sefer çocuğun olmaz vs.. Ben de dedim yaşım daha geçmeden bari olsun 1 tane Allah bi yolunu gösterir diyorum tabii ben de çabamı gösteriyorum Allah verir deyip boş oturmuyorum ama gerçekten çok zor çok.. Allah tüm zorda olanlara borcu olanlara yardım etsin.:dua:
ala ala öyle mi ne bilim hep doğru çıkıyor ama şaşkınlıkla okuyorum :KK48:

Test yapmadan önce hamile kaldığımı biliyordum, hissettim, hamile olduğuma eminim, daha ilişkiden sonra hamile kalacağımı anlamıştım diyen tüm kadınlara hayranım gerçekten ya.. Ben ruhsuz muyum neyim? Hamileysem hiçbişey hissetmiyorum neden nedenn :kızgın:o_O:kızgın:
Evet ya o his tam olarak ben de var. Cumartesi gorecez bakalım hislerim ne kadar doğru. ..

Canim ben izmirliyim. Memleketimin gozunu seveyim. Kimse milletin bebeginin derdinde degil. Adanaya gelin geldim. Daha ilk haftadan kayinvalidem kolunu kaldirma ama oraya konunu uzatma. Ne oluyor dedim anlamadim. Sanki hamile olsam cocuk koluma bagli.
Burda herkes ilk aydan cocuk yapmaya basliyor. Biz 3.5 yillik evliyiz ve 1 senedir cocuk dusunuyoruz.bende 34 yasindayim. Ama millet artik kesin beni kısır saniyordur. Bir yere gitsem muhabbet hep cocuk. Bir de doktor tavsiye ederler.
Ah izmirim ah.

Memleketi bilenin hali başka oluyor bak :) Aynen canım o taraflarda öyle ne yazık ki.. Benim de eşim Adanalı biliyomusun :) Ama o Mersinde yaşıyordu ben gitmedim onu getirdim İzmir’e tam tersi oldu bizim.. Orda akrabaları var ama bilirim buraya göre çok farklı oranın kültürü insanı falan. Benim mesela kayınvalidemin ağzından bi kez duymadım çocuk yokmu dediğini ya da ima ettiğini.. Önce işlerinizi yoluna sokun kızım hayırlısıyla bebekte olur sonra diyor hep. O da Samsunlu :)
Baskı insanı geriyo ben yapamazdım öyle olsa çenem durmaz kesin lafı sokardım kaynanaya zaten :halay:Evlilik 2 kişinin arasında olan bişey sanane çocuğu ister yaparım ister yapmam yani dimi ama :bicak:

birazcık ümitlenmiştim ne güzel şeyler söylüyordu oysaki :KK70:

:KK70::KK70: Canım benim sen yine ümitlen zaten ümitlenmemen için sebep yok her an herşey olabilir :KK71: Ben de yapıp göndericem birazdan mesela olayın aslını bildiğim halde hoşuma gidiyor ordan gelen falı okumak :KK48:

Işte herkesin derdi ayrı benimde asla maddi derdim yok.esimin işi de maasida çok iyi o yüzden benim çalışmamı istemiyor.ben eve geldiğinde seni yorulmuş,asık süratli görmek istemiyorum diyor. Bende tam tersi çalışmak istiyorum,kpss ye girdim memur olursam bisey demez diye.
Banada fazla rahatlık batıyor,ne kayınvalide var ne kayınbaba hepsi uzakta... bazen kızıyorum kendime bu hayat için ne kadar az şükrediyorum diye,şükürler olsun her anımiza

Ben sadece iyotlu olanı kullanıyorum, Dr yazdı. 38 TL

Ben doktora sordum istediğini kullanabilirsin dedi.Sonra araştırdım biraz b12 demir de iyi geldiğini söylediler.Dedim aman hadi ondan olsun bari.Ama zaten önemli olan iyotlu olması gerisi vitmin.Demiride adet olunca kan kaybı oluyor ya ondan seçtim aslında.
Bu kullandığım gebelikte önce olanı.Gebe kaldıktan sonra başka,hamilelik ilerleyince başka olanı varmış.Kısmet o günleri görürsek abi.:KK49::KK49:

:KK70::KK70: Canım benim sen yine ümitlen zaten ümitlenmemen için sebep yok her an herşey olabilir :KK71: Ben de yapıp göndericem birazdan mesela olayın aslını bildiğim halde hoşuma gidiyor ordan gelen falı okumak :KK48:
gönder bakalım bekliyoruz zaten falan inanma falsız da kalma demişler:KK48:

İşte bunu başarabilmek çok önemli ozaman daha güçlü hissediyorsun kendini. Başına ne gelirse gelsin senin yerinde olmak isteyen milyonlarca insan var isyan etmen onlara haksızlık bikere bu can sanada emanet değerini bil önce kendine kıymet ver ondan sonra bebek düşün sen kendine değer vermedikten sonra bebeğinede verebileceğin birşey olamaz bence öyle negatif bir ortamda bebek yetiştirip ondan ne bekleyeceksinki sen gül çevrende gülüyor. hiç tanımadığım insanlara gülümseyip günaydın iyi günler kolay gelsin derim ölmediğin sürece umudunu kesme hiçbirşeyden

X