Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
:KK14:
Sağol bitanem ama uğraş bekle sonuç bu bir ay daha şimdi bekle gün geçmez bat say bat başlar sat galiba yoruldum artık

Simdi doktora gitsen 6 ay bekle dese :)
Coook zor gelir di mi.
Iyi dusun kizzz :)

AYNEN AMA BU BEN COKTA DIKKATLIYDIM GUNLUK BI BARDAK SUT BI YUMURTA KESINLIKLER YERDIM ILACLARIMI ICERDIM MUZ YERDIM BAZEN COK USTUNE DUSMEMEK GEREKIR BELKI DE BILMIYORUM

Sen dogru olani yapmissin,hep bisy olacak diye de yasanmaz canim.

Simdi baska bi forumda onu okuyordum.10 aylikmis cocugu gunu gecmis fln.
Biz isteyince olsun biz istemeyince olmasin istiyoruz.Bizde bazen cok sey istiyoruz sanki her konuda...
Keşke herşey istediğimizde şipşak oluverse ama olmuyor işte bunu kabullensek bukadar üzülmeyiz.
topik şuan umutsuzluk topiği oldu güzel haberler verecek kimse yokmu. grubu kendine getirsin. Umudunuzu öldürmeyin şuan hepiniz kendinize ediyorsunuz. geçmişi kenara bırakın pozitif güzel düşüncelere hayallere yer açın. belayı çağırırsanız gelir

Onda da baskalarinin gereksiz yorumlarinin sebebi var mi sence?
Hani hep duyariz zordur oyledir soyledir
Bazen duyduklarimiza sandigimizdan fazla takiliyoruz sabirim
var tabiki korkuttular işte çok acıyor yok kızlık zarı çok kanıyor işte küçüklükten orana dokunma sakın falan tamamen psikolojik bir hastalık

Simdi baska bi forumda onu okuyordum.10 aylikmis cocugu gunu gecmis fln.
Biz isteyince olsun biz istemeyince olmasin istiyoruz.Bizde bazen cok sey istiyoruz sanki her konuda...
Aynen kızım doğdu iki aylık falandi korunurken eşim kaçmış olabilir dedi sabah usenmeden gidip ertesi günü hapı aldım ve içtim olmasın diye işte insanoğlu herşey elimizde sanıyoruz Rabbim imtihanı bu kadarıyla bıraksın 9 ay taşıdım elimde değil cennette bir meleğim var evet ama ana yüreği yaşasaydı canımı verirdim

İnsanlık hali olur yapacak birşey yok yerinde olsam gezer tozar tadını çıkarırdım çocuk olduktan sonra böyle rahat olamayacaksın. Bak 9 ay kaybetmişsin şimdi bide hamile kalacaksın eşini bi 9 ay daha yalnız bırakacaksın bide öyle düşün?? biraz keyfini çıkarın sen gene korunma olursa olur oda süpriz olsun kafana takma ama
çok haklısın bende öyle düşünüyorum oluruna bırakıcam sürpriz gelsin

Keşke herşey istediğimizde şipşak oluverse ama olmuyor işte bunu kabullensek bukadar üzülmeyiz.
topik şuan umutsuzluk topiği oldu güzel haberler verecek kimse yokmu. grubu kendine getirsin. Umudunuzu öldürmeyin şuan hepiniz kendinize ediyorsunuz. geçmişi kenara bırakın pozitif güzel düşüncelere hayallere yer açın. belayı çağırırsanız gelir
Katiliyorum lutfen artik pozitif ve yol gösterici şeyler konuşalım.herkesin zor anlari oldu ama geride bırakmazsak geride kalırız.bizide etkiliyor olumsuz hikayeler lütfen yapmayın artikkkkkkkkkk

Canım ben öyle bakınırken bunları gördüm meraktan yaptım dün akşam limonu denedim tortuları dibe çökerse hamilesinizdir diyordu benimki çöktü. Biraz öncede çamaşır suyuyla denedim köpürür ve rengi koyulaşırsa hamilesinizdir diyodu benimkide öyle oldu . Çok şaşkınım zaten görmüşsünüzdür adetim bu sefer çok allak bullak geçti anlamadım adet olduğumu ama test almayada korkuyorum :KK43:

Ben geçen ay hamileyken testten önce evde dış macununu bi kaba koydum üzerine ıdrari koydum kopurdu internette de köpürürse gebelik var diyodu ve doğru çıktı arkadasim

Benden haber cikmaz canim yasakliyim Aralikta izin cikarsa deneyebilecez :)))))))
Insaniz valla ama bazen haddimizi asiyoruz bence.Kul kurar kader gulermis.

var tabiki korkuttular işte çok acıyor yok kızlık zarı çok kanıyor işte küçüklükten orana dokunma sakın falan tamamen psikolojik bir hastalık

Ahh ahhh :) atlatmissin cok sukur.

Aynen kızım doğdu iki aylık falandi korunurken eşim kaçmış olabilir dedi sabah usenmeden gidip ertesi günü hapı aldım ve içtim olmasın diye işte insanoğlu herşey elimizde sanıyoruz Rabbim imtihanı bu kadarıyla bıraksın 9 ay taşıdım elimde değil cennette bir meleğim var evet ama ana yüreği yaşasaydı canımı verirdim

Yaa iste bazen cidden haddimizi asiyoruz.Kendi zevkimizden vazgecemiyoruz ama istemedigimiz seye en kotu seymis gb davraniyoruz.Mutlaka hepsi deneyim hepsinde bi hayir var aslinda.

Son bir kaç sayfayı okudum kızlar,bebeğini kaybedenlere Allah sabır versin öncelikle çok zor.:KK43:Allah bir daha yaşatmasın ve diliyorum ki inşallah tez zamanda sağlıklı bebekleriniz olsun.
Bu dünyada herşeyin bir nedeni, zamanı var ve nasip olunca mutlaka gelip bebeğinizi sizide bulacaktır.Bir kapıyı kapatan Rabbim diğerini açar.
Üzülme demek canıı sıkma demek yaşamayan için kolay,bilene zor gelir ama burda hep birlikte yeni yeni aylarda bıkmadan yılmadan birbirimize destek olarak yaşananları hafifletebilmektir önemli olan.
Kafanızda ki ve vücudunuzda ki stresi azaltın.
:KK200::anneadayı::KK200::anneadayı::KK200::anneadayı::KK200:

Benden haber cikmaz canim yasakliyim Aralikta izin cikarsa deneyebilecez :)))))))
Insaniz valla ama bazen haddimizi asiyoruz bence.Kul kurar kader gulermis.
benimde daha 11 gün var belli olmasına ama negatif bir ortam çok etkiliyor beni başkası üzülünce benimde enerjim düşüyor. şuan herkes birbirinin modunu düşürüyor ama farkında değiller galiba

benimde daha 11 gün var belli olmasına ama negatif bir ortam çok etkiliyor beni başkası üzülünce benimde enerjim düşüyor. şuan herkes birbirinin modunu düşürüyor ama farkında değiller galiba

11 gun ne icin?Regl mi yoksa kontrol mu?

Bazisi konusarak atlatir bazisi yenilenerek canim.
Ben şöyle böyle takilmayim diyerek ornek alabiliriz sadece :) Ama dedigine katiliyorum bende yapici ve yasadigimin bana ogrettigi bisey olduguna inanirim hep.
Enerjini hic dusurme :)

Her zaman şen şakrak laylaylom olmaz burda iyileri de kötüleri de birbirimize destek olarak geçireceğiz diye düşünüyorum yanılıyor muyum insan konuşunca rahatlıyor
birisi derdini anlatır evet destek oluruz ama hepimiz birden düştük herkesin derdi var benimde var ama üzülüp durursanız bu sizi daha çok etkiler. ben piskolojinin gücüne inanırım mutlu olmak için en ufak şeyleri bahane edebilirseniz bebeğinizde size daha rahat sarılabilir bence yoksa kimsenin üzülmemesi herkesin mükemmel olması mümkün değil

birisi derdini anlatır evet destek oluruz ama hepimiz birden düştük herkesin derdi var benimde var ama üzülüp durursanız bu sizi daha çok etkiler. ben piskolojinin gücüne inanırım mutlu olmak için en ufak şeyleri bahane edebilirseniz bebeğinizde size daha rahat sarılabilir bence yoksa kimsenin üzülmemesi herkesin mükemmel olması mümkün değil
Ister istemez hep beraber düştük negatif çıkan testler kırmızı kartlar bneim de moral gitti :KK43:

X