Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kizlar bugun adetimin ilk gununden 12 gun gecti, bugun akintim basladi, rengi olmayan ve kokusuz bir akinti ama uzamiyor, acaba ovulasyondan once boyle bir akinti mi oluyor, dikkat ektmedim

Kizlar bugun adetimin ilk gununden 12 gun gecti, bugun akintim basladi, rengi olmayan ve kokusuz bir akinti ama uzamiyor, acaba ovulasyondan once boyle bir akinti mi oluyor, dikkat ektmedim

Bendede her ay olurdu akinti ve uzayan seyden ama bu ay olmadi o akinti ve yinede hamile kaldim. Hatta esime soyledim tavuk gibi yatiyon her aksam ovulasyonum gecti diye ama ne olur ne olmaz denedik yinede tuttu bak. Darisi senin basina tatlim

Sanırım yumurtlama akıntısı canım.Değerlendir bence.Bende o şekilde anlıyorum zamanın geldiğini..

• Beğen
Reactions: D-E
Canım ovulasyon takibi yaptın mı testlerle falan nasıl değerlendirdiniz o günleri?

canim aslinda ovulasyonumu hesaplicaktim soyle tahminimce ama ben sonra dizi bakiyorum esimde erkenden uyuyordu yorgunluktan . bir aksam annemlerde kuru fasulye yedik cuma gunuydu ay dedim biz hani cocuk yapcaktik. bir baktim hesaplamaya aaaaaaaa gecmis dedim. ne olur ne olmaz diye yinede iste calismalara basladik. Hatta sumukumsu sey falan her ay olurdu ama bu ay olmadi. Dedim ya kuru fasulyeyi yedim zaten karnima saplaniyor agrilar ama yinede cocuk icin bu aksam caliscaz dedim tuttu o da baksana. Ama ben zaten tam adet gunumu hatirlaiyordum bile tahminime gore hesaplamistim.

• Beğen
Sanırım yumurtlama akıntısı canım.Değerlendir bence.Bende o şekilde anlıyorum zamanın geldiğini..
Evet canim bugunden basliyorum degerlendirmeye, sanirim ovulasyona 2-3 gun dah var cunku boyle sulu ve renksiz bir akinti ama hala uzamiyor, iki parmak arasinda uzayinca ovulasyon gunu gelmis diye okudum

Türkiyede git istediğin gibi alttan üstten kandan yandan baktır.Hiç sevemedim yani buradaki uygulamaları.:işsiz::kahve:En Büyük TÜRKİYE

Akşama dersin sus deme öyle çocuk duycak diye
:anne::anneadayı::halay:

aynen valla ondan sonra diyorlar iste kadinlar zor hamile kaliyorda falanda filan. Kadinlari zaten 37 yasindan sonra verimlilik olmus 20% hamile kalmaya basliyor zaten dogru durust takip falan yok birde test falan yapilmiyor ulkede cocuk dogmuyor iste.

Hee dicem zaten yok tatlim gerek kalmadi cocuk cepte :p garibim nede sevinmisti artik cocuk yapmaya baslicaz hergun diye hahaha hevesi kursaginda kalcak

Evet canim bugunden basliyorum degerlendirmeye, sanirim ovulasyona 2-3 gun dah var cunku boyle sulu ve renksiz bir akinti ama hala uzamiyor, iki parmak arasinda uzayinca ovulasyon gunu gelmis diye okudum

Bu arada günaşırı ilişkinin daha sağlıklı olduğunu söylüyorlar canım.:emir_bebek::super:

• Beğen
aynen valla ondan sonra diyorlar iste kadinlar zor hamile kaliyorda falanda filan. Kadinlari zaten 37 yasindan sonra verimlilik olmus 20% hamile kalmaya basliyor zaten dogru durust takip falan yok birde test falan yapilmiyor ulkede cocuk dogmuyor iste.

Hee dicem zaten yok tatlim gerek kalmadi cocuk cepte :p garibim nede sevinmisti artik cocuk yapmaya baslicaz hergun diye hahaha hevesi kursaginda kalcak

Ben kadın doktoruna gittiğimde bebek için vitamin şu bu lazımmı dedim öceden başlayım kullanmaya dedim.Hayır gerek yok dedi.Ovulasyon testi alın ona göre yapın dedi.:işsiz::işsiz:Aslında 3 ay önceden folik aside başlamak gerekiyormuş yeni öğrendim.
Türk kadın doğumcuda yok ki gidip derdini şöyle anlatasın
.:kızgın:
Adamların işide zor anacım hahaha:KK70::KK70:

Hamileyim, benim bat 28 ekim aslinda ama az once bir kosu erken yapilan testlerden aldim ve hemen yaptim. Yani daha kocamin haberi yok size haber verdim :halay::halay::halay:

belirtilerimi yaziyim

- 2 haftadir karnimda bir olaylar bir olaylar. Balon gibi sistim. oyle bir gazlandimki sormayin gitsin.

- Karnim hala sanki 5 aylik hamile kadin gibi kocaman ama birazcik indi 2-3 gundur

- Iliskiden sonraki gunler cok asiri sekilde karnimdan gurultuler geliyordu resmen kasirga. esim diyordu acmisin nesin sen simdi yemekten kalktik diye. yok tika basa yedim ama yinede gurultuler var. Isyerinde utandim resmen.

- 2 haftada 2-3 kilo kesin aldim o kadar cok yemek yiyorum

- idrarimda bir degisiklik yoktu renginde bu sefer ilk hamileligimde bariz koyu renkteydi

- mide bulantisi bariz yok, dun bir ara yemek yerken hafif geldi gecti.

- 1 haftadir yatakta deli gibi terliyorum geceleri, ama adetim yakin zaten olurdum ama bu sefer asiriydi

- Yuzumde sivilcelenme olmadi

Simdilik aklima gelen belirtiler bunlar

sormak istediklerinizi alinti yaparak sorun cevapliyim .

opuyorum hepinizi darisi sizin basiniza

Tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :KK200::anneadayı: belirtilerini okuyunca bi heyecanladım ama...
Benim BAT bugün tam 20 gün geçti... Ve saydığın belirtiler bende de var. Özellikle iştah mevzusu. Doğru dürüst yemek yemeyen biriyimdir normalde ama 20 gündür deliler gibi yiyor yine de doymuyorum.... Sofradan kalkar kalkmaz karnım acıkıyor kendimi yememek için tutuyorum. :eek: Ama testler hep negatif kan testi bile yaptırdım doktor da hamile değilsin dedi ama ne bu bilmiyorum yani... :KK43::KK43::KK43::KK43:

Ben kadın doktoruna gittiğimde bebek için vitamin şu bu lazımmı dedim öceden başlayım kullanmaya dedim.Hayır gerek yok dedi.Ovulasyon testi alın ona göre yapın dedi.:işsiz::işsiz:Aslında 3 ay önceden folik aside başlamak gerekiyormuş yeni öğrendim.
Türk kadın doğumcuda yok ki gidip derdini şöyle anlatasın
.:kızgın:
Adamların işide zor anacım hahaha:KK70::KK70:

aynen canim bende kendim aldim folik asit icmeye baslamistim. cunku aslinda folik asit ilk olusmaya basladiginda gerekliymis ilk 3 ay o yuzden. Hamilemiyim degilmiyim emin olamadigimiz icin onceden baslamak en iyisi

Tebrik ederim Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin :KK200::anneadayı: belirtilerini okuyunca bi heyecanladım ama...
Benim BAT bugün tam 20 gün geçti... Ve saydığın belirtiler bende de var. Özellikle iştah mevzusu. Doğru dürüst yemek yemeyen biriyimdir normalde ama 20 gündür deliler gibi yiyor yine de doymuyorum.... Sofradan kalkar kalkmaz karnım acıkıyor kendimi yememek için tutuyorum. :eek: Ama testler hep negatif kan testi bile yaptırdım doktor da hamile değilsin dedi ama ne bu bilmiyorum yani... :KK43::KK43::KK43::KK43:

Amin sagol tatlim insallah cok tesekkur ederim en kisa surede insallah sende hamile kalirsin. alla allah piskolojik mi acaba tatlim . Bazen oyle olabiliyormus cunku. Hamilelige o kadar cok insan kendini hazirlayinca

Böyle tahmin etmen çok güç . Ovulasyon testin yok mu canım :110:

• Beğen
S sarikirmizim birden hareketlendirdin topigi,kan verdin can verdin...valla belirtilerine bakılırsa bende hamileyim hele iştah ve gaz olayını daha öncede konuşmuştuk zaten.hakkınızda hayırlısı bendemi yapsam bir erken gebelik testi ne

X