Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Canım benim bat 3 Kasım iki gündür karnım sis davul gibi bı kaç gündür midemde bulantı gibi şeyler var ama ben pek ihtimal vermiyorum. Benim adete 2 yada 3 gun kala sivilce çıkardı bu sefer yumurtlama döneminde çıktı öyle anlamda bekliyor kaç gündür ağzımın tadı yok bugün goguslerim çok şişti. Ama ben hayal kırıklığına uğramamak için kendimi hamilelige inandirmiyirum bakalım 9 gün var bata

ilk hamileligimde ben cok bulanti yasadim ama simdi daha bulantim falan yok biliyorum sonra mi baslar. Agzimin tadi benim oyle bir varki tatli tuzlu ye ye doyamadim resmen 2-3 kilo aldim 2 haftada. bata varmis epeyi senin ama

Maşallah hızına yetisilmiyor :)
Hayırlı olsun canım dedgin gbi esin hariç kimseye söyleme :) bn bu ay beklemiyorum ya

tamam canim bende soylemeyi dusunmuyorum. Az once kizkardesime soyledim tek tembihledim anneme soylemesin diye allah korusun dusuk falan olursa uzulmesin annem. Aksamda esime soylerim. Zaten demisti dun aksam midem bulaninca kari sen hamilesin diye:anneadayı::anneadayı::anneadayı:

tamam canim bende soylemeyi dusunmuyorum. Az once kizkardesime soyledim tek tembihledim anneme soylemesin diye allah korusun dusuk falan olursa uzulmesin annem. Aksamda esime soylerim. Zaten demisti dun aksam midem bulaninca kari sen hamilesin diye:anneadayı::anneadayı::anneadayı:

Aynn canım söyleme ben yaptım o hatayı :KK43: düşükle sonuçlandı

Ayy maşalah hemen hamiş emojisini ekledim sana canım hemen kan ver :)
kiz gozunu sevdigim memleketim turkiyede oyle bir sansiniz var sizin ama ben yurtdisindayim. burda bunun icin kana bakmazlar. Adetinin gecmesini bekle 2 hafta sonra bidaha test yap derler. :anneadayı:.

Ayrica benim hamile kalmakla ilgili bir problemim yok. o yuzden beklicem biraz daha.

Ay zaten sonra gidersem yok karnim soyle yok agrim falan filan diye alttan ultrasona bakiyorlar icine sokup igrenc onu hic istemiyorum.

kiz gozunu sevdigim memleketim turkiyede oyle bir sansiniz var sizin ama ben yurtdisindayim. burda bunun icin kana bakmazlar. Adetinin gecmesini bekle 2 hafta sonra bidaha test yap derler. :anneadayı:.

Ayrica benim hamile kalmakla ilgili bir problemim yok. o yuzden beklicem biraz daha.

Ay zaten sonra gidersem yok karnim soyle yok agrim falan filan diye alttan ultrasona bakiyorlar icine sokup igrenc onu hic istemiyorum.

Canım sen neredensin bende Almanyadayım.Kanda bakmıyorlar burda ne sinir ya :kızgın:
Türkiye nin gözünü seveyim.

Keseyi görmek için alttan bakılıyor canım Türkiye de de

Şöyle ki ben kendimden örnek vereyim benim son adet tarihim 9 ekim . Yumurtlama da adet tarihinden ortalama 10-13 gün sonra oluyor . Beklenen adet tarihim de 8 kasım oluyor . Bu şekilde açıklayabilirim . :emir_bebek:
Onu biliyorum cnm yimede tesekkur ederim de yeni adete yakin yumurtalama takibi testlerindr nasi cift cizgi cikmis onu anlamadim ne kadar ayrinti var yaa pfff

Canim herkesin yumurtlama zamani farklilik gosterebilir.kac gunde bir adet oldugumuz etkiliyor. Genelde adetten 1 hafta sonra gibi oluyor. Kiminin bata 1 hafta kala. Batı 8 kasım olan birinin bu günlerde yumurtlamasi cok normal.
Benim batimda 3 kasim ya bende mesela normalmi yani bebis calismasi yapmakmi lazim o testlerden bendemi alsam acaba

Hamileyim, benim bat 28 ekim aslinda ama az once bir kosu erken yapilan testlerden aldim ve hemen yaptim. Yani daha kocamin haberi yok size haber verdim :halay::halay::halay:

belirtilerimi yaziyim

- 2 haftadir karnimda bir olaylar bir olaylar. Balon gibi sistim. oyle bir gazlandimki sormayin gitsin.

- Karnim hala sanki 5 aylik hamile kadin gibi kocaman ama birazcik indi 2-3 gundur

- Iliskiden sonraki gunler cok asiri sekilde karnimdan gurultuler geliyordu resmen kasirga. esim diyordu acmisin nesin sen simdi yemekten kalktik diye. yok tika basa yedim ama yinede gurultuler var. Isyerinde utandim resmen.

- 2 haftada 2-3 kilo kesin aldim o kadar cok yemek yiyorum

- idrarimda bir degisiklik yoktu renginde bu sefer ilk hamileligimde bariz koyu renkteydi

- mide bulantisi bariz yok, dun bir ara yemek yerken hafif geldi gecti.

- 1 haftadir yatakta deli gibi terliyorum geceleri, ama adetim yakin zaten olurdum ama bu sefer asiriydi

- Yuzumde sivilcelenme olmadi

Simdilik aklima gelen belirtiler bunlar

sormak istediklerinizi alinti yaparak sorun cevapliyim .

opuyorum hepinizi darisi sizin basiniza
Hayırlı olsun canimm insaallah hayirlsiyla sağlıkla da eline almak nasip olur. Darısı bizlere insaAllahh :))

aynen ne var sanki dimi ama yok dinleri imanlari para olmus. Esim mesaj atmis bana aksam cocuk icin calisma yapcaz mi diye En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE gerek kalmadi artik ben tek yatcam mi diyim:anneadayı:

Türkiyede git istediğin gibi alttan üstten kandan yandan baktır.Hiç sevemedim yani buradaki uygulamaları.:işsiz::kahve:En Büyük TÜRKİYE

Akşama dersin sus deme öyle çocuk duycak diye
:anne::anneadayı::halay:

X