Gebeliğe Hazırlık 2018’e Hamile olarak girmek isteyenler burada buluşalım

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ciddimisin ya ben hemen umutsuzluğa kapılıyorum böyle ne kadar takmıcam desemde.. Peki tecrübeli olarak başka neler yaşamıştın canım biraz bahsedermisin?
Mesela benim adetten 1 hafta öncesi hep belirtilerim başlardı bu ay hiçbirisini yaşamadım hala da yok.. Sadece yumurtlama zamanında 2 gün üst üste hafif pembe leke geldi onun yumurtlama lekesi olduğunu dişünüyorum.. Onun dışında bariz bir belirtim yok bıgün bel ağrım arttı sadece.. Kasıklarımda bazen ufak hareketlenmeler hissediyorum o da belirti sayılmaz adet zamanı da oluyor.
canım bende hamileyken adet gününe kadar belirti yaşamadım adet günü kahverengi lekelenmem oldu adet ağrısı çektim adet olacam sandım hatta sonra bir bel ağrısı çektim 5 gün sonra idrar testi yaptım çift çizgi beta hcg yaptırdım 95 çıktı ama malasef ki kaybettim

Delfin hala şansımız varmı.. . Yıkılmadik ayaktayız. Yazamadim bütün akşam kizimdan bisy yapamıyorum ki üzüntü mi bile yasayamadim ona catiyorum bu defa

Bu aşılama ne zaman yapılıyo belli bi tarihi var mi bu ay hamile kalmazsam aşılama yaptırmayı düşünüyorum
Aşılamayı doktorunuz belirliyor duruma göre yani isteğe göre olmuyor en azından benim öyle oldu aşılamadan önce yumurta büyüyüp çatlatma iğnesinden 36 saat sonra aşılama uygulanıyor

amin canımm inşallah sende tekrar hamile kalırsın ben iki güne bir Beta hcg yaptırıyordum artıyordu ama az artıyordu sonra bir hafta daha geçti üstünden bir sabah kalktım leke gelmiş doktora gittim kan gelmeye başladı doktor ultrasyonda keseyi gördü ama malasef ki düştü
Aynı şeyleri yasamisiz canım birebir aynı yani.. peki ne kadar oldu düşük yapalı korundun mu hiç

Sayfanın hızına yetişemiyorum bakmayacağım diyorum yine okuyorum çünkü okudukça bütün belirtileri hissediyorum hatta az önce kirpiklerime bakarken buldum kendimi 10 kasımda test yapıcam o zamn haber veririm herkese zaten duymayan kalmaz hepimizin kucağını doldursun Allahım dualarım sizinle kızlar öpüldünüz 10 kasımda görüşürüz :)

Ciddimisin ya ben hemen umutsuzluğa kapılıyorum böyle ne kadar takmıcam desemde.. Peki tecrübeli olarak başka neler yaşamıştın canım biraz bahsedermisin?
Mesela benim adetten 1 hafta öncesi hep belirtilerim başlardı bu ay hiçbirisini yaşamadım hala da yok.. Sadece yumurtlama zamanında 2 gün üst üste hafif pembe leke geldi onun yumurtlama lekesi olduğunu dişünüyorum.. Onun dışında bariz bir belirtim yok bıgün bel ağrım arttı sadece.. Kasıklarımda bazen ufak hareketlenmeler hissediyorum o da belirti sayılmaz adet zamanı da oluyor.
Aynen benimde öyle olmuştu canım normalde adetim geleceği zaman goguslerimin ağrısından duramazdim o ay hiç bir şekilde agri sizi olmadı.. sadece çok yoğun bir şişkinlik gaz vardı birde kasıkta pıt pıtlama.. geç döllenme olmuştu sanırım o yüzden çıkmadı hemen idrarda.. fakat malesef 6 haftalık kaybettim bebegimi gelişimi durduğu icin.. şimdi tekrar istiyorum.. burada hem deneyimlerimi paylaşmak istiyorum hemde bilgi almak için giriyorum.. merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin canim..Rabbim kısmet etsin inşaallah bozma moralini 2 gün sonra tekrarla idrar testini yada kan yaptır orada çıkar

canım bende hamileyken adet gününe kadar belirti yaşamadım adet günü kahverengi lekelenmem oldu adet ağrısı çektim adet olacam sandım hatta sonra bir bel ağrısı çektim 5 gün sonra idrar testi yaptım çift çizgi beta hcg yaptırdım 95 çıktı ama malasef ki kaybettim

Çok üzüldüm canım Allah bidaha yaşatmasın :KK43: sağlıklı bebişlerimiz olsun inşallah. Bende hiç lekelenme olmadı 2 gündür normal şeffaf akıntım devam ediyo. Bugün bel ağrım arttı bi de az önce sol tarafıma inanılmaz bi sancı girdi nefesim kesildi resmen. Ama göğüslerde hiçbi farklılık yok

Kızlar benim aşırı şekilde bi kasik agrim var hiç böle olmazdı bata 13 gün var anlamadim nikah kiyilirken edilen dua kabul oluyomuş ben ikiz bebeğimiz olsun demistim ve benim icime dönüyo dileğim gerçek olcak belki de şuan hamileyim ve ikiz çok şancı var bel agrisida cabasi hiç böle olmuyordu ay çok psikoloji bozuldu hergun denedik valla kesi ikiz olcak
Benimde kasık ağrım var bide soğuk algınlığına denk geldi öksürdükçe yumurtalıklarıma bıçak saplanıyo. Bende çok istiyorum ikiz :tokat:

Aynen benimde öyle olmuştu canım normalde adetim geleceği zaman goguslerimin ağrısından duramazdim o ay hiç bir şekilde agri sizi olmadı.. sadece çok yoğun bir şişkinlik gaz vardı birde kasıkta pıt pıtlama.. geç döllenme olmuştu sanırım o yüzden çıkmadı hemen idrarda.. fakat malesef 6 haftalık kaybettim bebegimi gelişimi durduğu icin.. şimdi tekrar istiyorum.. burada hem deneyimlerimi paylaşmak istiyorum hemde bilgi almak için giriyorum.. merak ettiğin şeyler varsa sorabilirsin canim..Rabbim kısmet etsin inşaallah bozma moralini 2 gün sonra tekrarla idrar testini yada kan yaptır orada çıkar

Düşük yapmak eminim çok kötüdür canım ama düşük sonrası hamile kalmak daha kolay en azından bu açıdan düşünüp biraz teselli bulabilirsniz. İnşallah en kısa sürede yeniden sağlıklı bebekleriniz olur. Sizlerden böyle duyunca güçleniyorum. Hala bir umudum var. İnşallah benim de geç döllenmedir. Şu an 2 dk arayla çok keskin sancı girdi sol kasığıma doğru hatta reflex olarak ah diye bağırdım eşim de ne oldu diyor. Adet olmadan öncesindeki sancıya benzemiyor. Umarım yanılmam ama bu sefer herşey daha farklı hamileyim diye düşünüüyorum..

Düşük yapmak eminim çok kötüdür canım ama düşük sonrası hamile kalmak daha kolay en azından bu açıdan düşünüp biraz teselli bulabilirsniz. İnşallah en kısa sürede yeniden sağlıklı bebekleriniz olur. Sizlerden böyle duyunca güçleniyorum. Hala bir umudum var. İnşallah benim de geç döllenmedir. Şu an 2 dk arayla çok keskin sancı girdi sol kasığıma doğru hatta reflex olarak ah diye bağırdım eşim de ne oldu diyor. Adet olmadan öncesindeki sancıya benzemiyor. Umarım yanılmam ama bu sefer herşey daha farklı hamileyim diye düşünüüyorum..
Evet canım düşük çok zor ama Allah sabrını veriyor iyi tarafina da bakıyor insan en azından hamile kalabiliyorum dedirtiyor..Bende hamile olduğunu düşünüyorum canım bire bir aynı şeyleri yasamisiz çünkü eğer birde adet duzensizligin yoksa buna rağmen geciktiyse hamile olma ihtimalin çok yüksek.
Bol bol dinlen ağır iş yapma ki hamileysen eğer bebişin kolay yerleşsin:anneadayı:

Çok üzüldüm canım Allah bidaha yaşatmasın :KK43: sağlıklı bebişlerimiz olsun inşallah. Bende hiç lekelenme olmadı 2 gündür normal şeffaf akıntım devam ediyo. Bugün bel ağrım arttı bi de az önce sol tarafıma inanılmaz bi sancı girdi nefesim kesildi resmen. Ama göğüslerde hiçbi farklılık yok
amin canım kimseye yaşatmasın Allahım . Benimde bel ağrım var bugün bide adet ağrısı var akıntıda var göğüsler şiş ve damarlar çıkmış bide canım iki gün var adetime

4 ay oldu iki ay korunduk canım senin kaç ay oldu[/QUOTEbenim kendiliğinden düşük oldu canım kürtaja gerek kalmadığı için doktor sadece bir adet dönemi gecir sonra devam et dedi.. ama ben çevremden duyduklarimdan etkilendim ve korunmadim daha 25 gün oldu düşük yapali

Evet canım düşük çok zor ama Allah sabrını veriyor iyi tarafina da bakıyor insan en azından hamile kalabiliyorum dedirtiyor..Bende hamile olduğunu düşünüyorum canım bire bir aynı şeyleri yasamisiz çünkü eğer birde adet duzensizligin yoksa buna rağmen geciktiyse hamile olma ihtimalin çok yüksek.
Bol bol dinlen ağır iş yapma ki hamileysen eğer bebişin kolay yerleşsin:anneadayı:

Ay Allah senden razı olsun canım ya bi rahatladın böyle en azından şu an için ihtiyacım vardı bugün test negatif diye baya üzüldüm çünkü :KK43: Adetim düzenli ama şöyle mesela döngü aralıklarım Ağustos 26 gün , Eylül 29 gün, Ekimde 25. Günde adet oldum. Ben bunun düzensiz olduğunu sanırdım ama normal sayılıyormuş..
Ama hiç 30 u bulmadı.. Senin nasıldı peki düzenli mi aynı günde mi gelir hep?

4 ay oldu iki ay korunduk canım senin kaç ay oldu
Benim kendiliğinden düşük oldu canım kürtaja gerek kalmadığı için doktor sadece bir adet dönemi gecir sonra devam et dedi.. ama ben çevremden duyduklarimdan çok etkilendim ve korunmadim daha 25 gün oldu düşük yapalı..

X