2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Egehanezra canım benim de tam 12 haftalıkken lekelenmem olmuştu çok korkmuştum; doktor annenin ürettiği progesteron üretme işlevi ; şimdi bebeğin eşine geçti bayrak devri sırasında normaldir dedi. Dediğin gibi bende de kese ve kalpte bir sıkıntı kanama alanı falan yoktu. Sen gene de hareketlerini kısıtlayıp progesteronunu ihmal etme tedbiren canım. Geçmiş olsun

Sağol bilgin için cnim

Bnmde olunca gttim dr lekelenme olup kana çevirip dusukte olabilir dedi bazen yok da olabilir dedi yerimden kalkıyorum iş yapmiyorum yeterki bebegim hayırlısıyla sagliklisiyla dünyaya gelsin yeter bilgin için çok sagol ikilli testi yaptrdinmi

Yaptırdım canım ama bende diğer kızlarla aynı fikirdeyim; gene hamile kalsam yaptırmam büyük ihtimal

bende öyle düşünüyorum ama sizlerin fikirlerini almak istedim neden yaptrmam diyonuz pki?
ALLAH göstermesin olumsuz çıksa bile aldırmayı düşünmüyoruz stresi de cabası. Ayrıca sadece riski gösteriyor boştan yere strese girmiş de olabiliyorsun; güvenirliliği düşük.

ALLAH göstermesin olumsuz çıksa bile aldırmayı düşünmüyoruz stresi de cabası. Ayrıca sadece riski gösteriyor boştan yere strese girmiş de olabiliyorsun; güvenirliliği düşük.
Çok sagol cnim bn nette araştırdım 2li teste yanlış olma olasılığı varmış 3lu 4lu test istiyolarms net çıksın diye.

Çok sagol cnim bn nette araştırdım 2li teste yanlış olma olasılığı varmış 3lu 4lu test istiyolarms net çıksın diye.

Zaten bu testlerin tam açıklaması şöyle canım. Bebeğin ense kalınlığı kaç ve burun kemiği var mı, annenin kanında 2 adet değer, annenin yaşı, gebeliğin haftası yazılıyor. Mesela benim 1/148 çıkmıştı. Yani bütün bu değerlere ait bu zamana kadar 148 gebe kayıt edilmiş. Bunlarda 1 tanesinin bebeği down sendromlu çıkmış. Yani geçmiş kayıtlara bakıp, senin ve bebeğinle aynı değerle sahip insanlara bulup, bir risk hesabı yapılıyor. Yani geçmişe göre benim bebeğimin hasta doğma ihtimali 148 te 1 di. Hasta veya değil demiyor maalesef test.

canm bence hiç yaptırma. Kafanı da karıştırma durduk yere. Sadece ense kalınlığına ve burun kemiğine bakmasını isteyebilirsin doktorundan. Benim de hamileliğimin 12-13.haftaları hep kanamalı geçti. Progestan fitili 9 ay kullandım. Proluton depot iğne de çok yaptırdım. Birşey olmaz Allahın izniyle

Bilgilerin için çok sagol cnim

Bilgilerin bana faydalı oldu sağol canım.ppeki sadece ense kalınlığı ve burun kemiğine bakarmi? Cuma günü ve pazar günü lrkem oldu ama onun haricinde bi sıkıntım yok progestan iğne ve fitile devam ediyorum inşaLLah sağ Sağlim kucağıma alırım bebegimi

bakar doktor canm sadece ense kalınlığı ile burun kemiğine. zaten 2li tarama yaptırdığında da bunlara doktorun bakıyor. sen sadece kan vermeyeceksin.

Günaydın kızlar. Brunettex hayırlı olsun sağlıkla devam etsin inşallah. KoncuyUmay nasılsın kuzum kaç haftan kaldı
Günaydın canım ALLAH kolaylık versin Alp paşa nasıl sen nasılsın? Biz 34+2 yiz daha teyzesi daha var bakalım; ALLAH a şükür bir problem yok şimdilik inŞAllah hiç olmaz sağlıkla kavuşuruz Görümcemin oğlu 2 aylık Musa hocaya yönlendirdim ona gidiyorlar memnunlar teşekkür ederiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…