2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Nasıl halllettiniz emme problemini,benim melegimde emmiyor.hep uyuyor geçiyormu bugünler ne yapmam lazım
Kaç günlük oldunuz canım ben çok uğraştım çok ağladı kıyamadım kalp problemi olduğu için zaten ameliyat oldu yaklaşık 2-3 hafta önce dikişleri patladı tekrar ameliyat oldu süreç biraz daha uzadı hayati tehlikemiz vardı Rabbime emanet şuan hala yoğun bakımda iyi olacak inşaAllah emmezse emmesin takma kafana inanki ben son iki aydır nazogastrik sonda ile besliyorum biberon bile ememedi boğazına kaçırıyordu hatta geçen ay ateşsiz havale geçirdi 15-20 hastanede yattık o günden beri burundan mideye sonda takıldı napalım canı sağolsun biberon emiyorsa sıkıntı yapma her çocuk emecek diye bişey yok biraz zor tutuyor bazı bebekler

ALLAH acil şifalar versin canım ALLAH yardımcınız olsun

Rabbim evladına sağlık versin acil şifalar versin inşallah Rabbim acısını göstermesin en kısa zamanda sağlığına kavuşup evindegörürsün inşallah allah bağışlasın canım benim

Kızlar merhaba konu açıcam hatta ilk sayfayı da okudum kinalikadin bu grubu da takip ediyorum ama Aralık ayında tüp bebeğe başlayacağım..
Öncesinde neler yapayım varmı tavsiyeniz. Beslenme vitamin olarak. Normalde devlet hastanesi vitamin vermiyor özelde veriliyor .. Devlete gidicem sizden tavsiye bekliyorum.

ALLAH rast getirsin inşAllah; kinalikadin saolsun ayrıntılı yazmıştı ilk sayfada benim için de rehber niteliğinde olmuştur hep. Onun haricinde folik asit başlamanı tavsiye ederim muhakkak. Demir eksikliğin ve d vitamini eksikliğin varsa şimdiden yoğun bir şekilde düzeltmeye başka çünkü tedavi esnasında yeteri kadar ilaç alınıyor ne kadar erken müdahale o kadar iyi. Yumurta kalitesi için de gonamax diye bir multivitamin vermişti doktorum prowoman falan duymuştum aynı amaç için kullanılan o minvalde birşey kullanabilirsin

saol canım özelden de yazmıştım sana. nihayet benim için de heyecanlı günler başlıyor. İnşallah herşey yolunda gider.
Birkaç vitamin ismi duydum kendim de birşeyler yapmaya çalışıyorum aslanpençesi, civanperçemi,çobançantası çayı demleyip yapmaya başladım, maydonoz süt kürü yaptım bir kere artık son düzlükler ama devlet hastanesi neden vitamin vermiyor anlayamadım, birkaç kişiyle görüştüm verilmiyor ilk denemelerde. Özelde veriliyor.
Seninde işin gücün rast gelsin ben bu minik duayı çok seviyorum

İnşallah hayırlısı olsun canım. Aynen demir eksikliği ve D vitaminine artı olarak B vitamini de çok önemli. B12 al sitersen. DHA ve Epa toplam değerleri 1000 in üzeriinde olacak şekilde bir omega 3 kullan canım. Her sabah aç karına bir tatlı kaşığı çörek otunu balla ye, ama iyi çiğne özünün çıkması gerekiyor. Çörek otu yumurtalıkları destekliyor, aynı zamanda bağışıklığı kuvvetlendiriyor. Bunu yumurta toplanırken bırakman lazım, tutunmayı ters etikiliyor.. Civanperçemini ve maydonozu tedaviye başlarken bırak bunlar, detoks yapıyo ama hamilelikte düşüğe sebep olan bitkiler. Tutunmayı ters etkiler. Soğan incir kürlerinden uzak dur biri östrojeni yükseltirken diğeri düşürüyor sanırım, kimi insana yararken kimisine ters etki yapıyor. Folik astit ve multivitamin kullan. Bol C vitamini de yumurtalıklar için önemli. Transferin olunca da bol kabak çekirdeği, ananas, avakado tavsiye derim.

Omega 3 dha ve epa toplam değerleri 1000 olan ilacı alayım, (bunu araştırıcam) voonka marka buldum, değerleri gayet iyi çünkü. folik asit için osende 2M var b vitamini takviyeli folik asit onu düşündüm.
C vitamini de alayım o zaman.
Arısütü kalite için tavsiye olarak forumda hep okudum.
civanperçemi , aslanpençesi, çobançantası sadece yum.zamanına kadar içtim.
Maydonoz süt kürü bir kere yaptım oda yum. öncesi bir kere.
Soğan ve incir kürü (bir kere denedim geçmiş aylarda aynen incir prolaktini yükseltiyor) Ben pek sevemedim zaten tavsiye etmem.
Çok teşekkür ederim yorumuna. Biraz geç anne olucam ama olacağıma inancım sonsuz.

Ben de geç anne oldum canım, 1 yumurta 1 sperm yetiyor, asla umudunu kaybetme. :) Mutlaka rahim filmi veya histeroskopi iste Dr undan, tutunmayı etkilicek herhangi bir şey olmasın rahimde. Benim ilk ikisinin rahmimdeki şekil bozukluğundan tutmadığını düşünüyorum. düzeltildi , güzel bir emriyo da denk geldi, o zaman tuttu.

forumdan bakıyorum geç anne olanlar neler yapmış diye. hsg çekildim 1 sene önce sorun yoktu , tüp bebek öncesi hoca tanısal olarak hitereskopi yapıldı onda da birşey çıkmadı şükür. Artık aralık ayına kaldım aslında kasımda başlayacaktık evlilik 3 sene olmalı şartı varmış. Neyse bunda da bir hayır var. Genetik biriminde de kan verdik ismini hatırlayamıyorum ne için yaptırdığımı ama oda temiz çıktı diyebilirim minik bir değerde kan uyuşmazlığı belki olabilir dendi. Kromozomlar sanırım bakıldı. 39 yaşına adım attım artık

Size mtuvitamin olarak gonamax-prowomen-promotil women Dan herhangi birini tavsiye ederim ,tup bebek doktorlari bunlari tavsiye ediyor yumurta kalitesine iyi gelen seyler var icinde
Omega olarak omepa q10 kullanmanizda fayda var cunku icinde koenzim var bunda yumurta kalitesi icin onemli
Resveratrol, c vitamini ,ari sutu de yumurta kalitesine iyi geliyor .

Canım Napiyon bugün 10 günmü nasılsın gidiyor?

Evet canım bugun 10. Gün test yaotım. Değerim 903 çok mutluyum ama birtaraftan korku sardı bu iki kat artar mı çok yüksek çünkü
msallh cnm baya iyi çıkmış kac tane koydurdun? Rabbim mutluluğunu bozmasın inşaLLah. 12 gün tkrrla cninida sıkma 2kat artacak zatn önemli olan 12 gün değeri ve 10 gun değerine bakıp katlandı veya katlanmadı deme bnm öyle oldu

Arkadaşlar mrb
Yarın kısmetse 3.tup tedavime başlıcam. 35 yaşındayım.
Ilk tedavi negatif idi.ikincide hamile kaldım değerler çok güzel katlandı fakat boş gebelik oldu ve kürtaj yapıldı.
Şimdiki doktor boş gebelik sebebiyle pgt önerdi.
Aranızda pgt yaptıran var mı.tavsiye eder mısınız.sanki sağlıklı embriyoya ulaşmak çok zor gibi.
Bu arada eşim ve ben genetik tüm tahlilleri yaptırdık temiz çıktı

İnşallah canım çok çok sağol saglıkla devam eder inşallah, 2 tane embriyo koydurdum. Bence ikiz olma ihtimali var.

Tedavin hayırlı olsun. Hikayemiz benziyor birbirine. Geçen sene 1. Tüp bebek denemem boş gebelik oldu, 2. de negatif idi. 3. tedavimde PGT yaptırdık 4 taneden 1’i sağlıklı geldi ve ben 15 haftalık hamileyim. Ben kesinlikle öneriyorum. PGT olunca kesin tutacak diye bir şey yok ama yine de sağlıksız embriyolar elenmiş oluyor. Bu arada genetik testlerimizde eşimde de bende sen herhangi bir problem çıkmadı.

yaşınız kaç acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…