2018'de Tüp Bebek Yaptıranlar, Yaptıracaklar buraya

Maşallah paşa kuzuya afiyetle yesin ek gıdaları
Silikon file mi ilk kez duydum nereden aldın canım bizim 6. Ay aşıları bu ayın sonunda

Bende iyiyim şükür büyük oğlan tatile girdi sayılır kardeşine şarkılar söylüyor küçük ona gülüyor birbirini artık daha çok bağlanıyorlar

Ben de iyiyim canım Dişler hayırlı olsun. Neyle başlamayı düşünüyorsun ek gıda olarak, yoğurt, sebze, meyve sıralaması mı yoksa farklı mı düşündün?

Canım ben aslında tattirma başlamıştım Dr gidince söyledim hayır kes 180 gün dolsun dedi
Ben elma yoğurt kabak havuç ve armut verdim üçer gün kuralı ile ben sebze yoğurt ve meyveyi başladığım gibi devam ettirmeyi düşünüyorum

Sen nasılsın yavrun nasıl kaç aylık oldu

A anneveoglusu canim yakisiklilara masallah abimiz kucagina almis kardesini
Bu arada ben regl olmadim hala var mi benim gibi olan eskiden neden oluyor derken simdilerde artik olayim diye dua ediyorum

Teşekkür ederim canım

Ben geçen ay 4 ay 21 günlük iken oldum darisi sana olsun

Merhaba arkadaşlar, hatırlarsanız geçen hafta tüp bebek tedavisine başlayacağımı söyledim sizlere. Adetin ikinci günü muayene oldum ilaçlarımı da aldım sonra rutin kan testimi yapıp ilaçlarımı kullanmaya başlayacaktım. Yalnız e2 değerim 85 çıkınca doktor gelecek aya şimdilik erteleyelim dedi. Çok moralim bozuldu. Daha önce böyle bir sıkıntım yoktu. Yaşım 34 acaba yaşla mı alakalı rezervlerim mi azalıyor. Geçen sene 18 yumurtam vardı. Bilgisini olan paylaşırsa sevinirim benim pek fikrim Yok.

Ben varım Yumurta toplama işlemim yapıldı cuma günü embriyolar 5. güne bekletilip PGT yapılacak inşallah.
İnşallah süreç sağlıkla ilerler, inşallah sende buraya hamileyim diye yazarsın Sende bu arada kendini hazırla bol bol dinlen stresten uzak dur. Bu topiğin birinci sayfasındaki ilk mesajı oku transfer sonrası yapılacaklarla ilgili ufak bilgiler var canım

Ben bu mesajı yeni gördüm canım, sen de benim için en mütevekkil kişisin. Bu sürecin tek artısı bana sabrı öğretti gerçekten, böyle görmene de çok sevindim.
canım benim sabrın sonu mutluluk inşallah. Sende çok sabrettin çaba gösterdin mutlaka mükafatını alırsın. Seni çok çok iyi anlıyorum hissediyorum aynı süreci bende yaşadım. Artık bitti dediğimde geldi. Nasip olduktan sonra hiç bir kuvvet önüne duramaz

Yaşla alakalı değil canım normal bir durum bazen dalgalanmalar olabiliyor. Kist oluşmuş olabilir(adette yok olan basit kistler) o zaman da yükselir. Ya da o ay yumurta kaliten yumurtalıkların hazır değildir. 50 ve altı istenir tüp bebekte. Ancak senin gibi hafif yükselişlerde genelde sonraki aylarda düşer önemli görülmez. Senin daha önceki testlerde ki değerlerin de önemli. Daha önceleri kaçtı e2? Bu arada çoğu dr sendeki değerle tedaviyi başlatıyor ama senin dr temkinliymiş gayet iyi böyle yaklaşması.

Maşallah paşama Rabbim damat oldukları günleri görmeni nasip etsin iki evladının da. Bizim oğlan 4,5 aylık oldu toparladı gülmeye başladı etrafa. Suratsız donuk bir ifade vardı o değişti elllerini emiyor durmadan. Bizim bir ay erken doğdu acaba ek gıdaya bir ay geç mi başlatır. Halimize şükür. Bende geceleri bel ağrısı dikiş ağrısı çekiyorum hala

Bu arada ben regl olmadim hala var mi benim gibi olan eskiden neden oluyor derken simdilerde artik olayim diye dua ediyorum
Ben düzenli olmasa da oldum:) bende ağır geçti ağrılı oldu ilk diye belki de bilemiyorum. Bu arada dikkatli ol regl olmasan da hamile kalma ihtimalin baya baya iyi derecede var

kuzum iyiyiz biz de pazar günü 7 aylık oluyoruz inşallah. Ek gıdaya 5.ayda başlamıştık iyi gidiyor. İlk ay meyve ve yoğurt vermiştik bu ay çorbaları verdik. Bakalım 7.ayda neye geçirecek doktorumuz. Dişle ilgili bayadır belirtilerimiz var. Diş sırası bile oluştu ama henüz diş yok. Huysuzluğu yok ama salyası ve her eline geçenle diş kaşımaları var. Bayramda Bursa Mudanya Trilye gezdik geldik. Uyumlu bir bebek çok şükür. Bizi hiç yormuyor. Geceleri hep uyuyor 1 defa falan uyanıyor. Ben bayadır çalışıyorum biliyorsun. ev, işyeri, anneanne, babaane arasında mekik dokuyoruz. Her gün bu düzende devam ediyoruz. Allah hepimizin bebeklerine sağlık versin inşallah.

Ben 3.ayda oldum canm. Kanan baya yoğun oluyor. hamilelikten önce 3 gün sürerken şuan 5 gün sürüyor hele ilk 3 günü aşırı yoğun. Ama tabi vücut rahatlıyor baya.

biz de silikon file kullanıyoruz canm bez gibi olanlar çok kullanışsız geldi bana. mycey markasının silikon filesini aldm

Canım yazalı bayağı olmuş ama gene de yazayım.Ben bebekken cildimle alakalı bi rahatsızlık geçirmişim ne olduğunu söyleyememiş doktorlar o zmn 30 sene önce. 3. Hastalık demişler kendimi bildim bileli çok kaşıntılarım olur bir sürü krem, vazelin, zeytinyağı yok kayısı yağı vb kullanmadığım sey kalmadı.Alerji testinde de belli bir şeye alerjim çıkmadı.Kanda alerji değerim çok yüksek çıktı sadece.Alerji testini yaptır bir şey çıkmazsa da iyi bir cilt doktoruna bebeğini götür bence.Bebeklere bakıyorlar mı bilmiyorum ama.Ben 3-4 sene oldu atopik ciltler için olan kremlerden kullanıyorum bi bunlar iyi geldi.Yoksa her yerim şişiyordu ölüyordum kaşıtudan.Özellikle terleyince ve çok suda kalınca olur.Biraz serin tutmaya çalış bebeğini o iyi geliyor.İnsallah cabucak ıyılesır bebegın gecmıs olsun cok

Çok teşekkür ederim canım sizlerden böyle şeyler duymak çok güzel Rabbim hepimizin evlatlarına şifalar versin Rabbim güç kuvvet versin hepimize

İkili testimiz riskli çıkmıştı çok üzülmüştük eşimde bende
Ben şöyle demiştim bunun da üstesinden gelicez Allahın izniyle diye eşimle sarılıp çok ağladık. Tarama testleri yüzde yüz değil tabiki ama kendimizi herşeye hazırlamıştık. Herşey Allahtan canım. Doğduğu zamanda hiç bişey farketmiyor inan
inş doktorun yanılmuştır sağlıkla doğacak bebeğin inşaAllah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…